Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Asiekk ;weź pod uwagę , że teraz zbliża się dzień dziecka i wszędzie robią mega promocje. Ja za tym wózkiem dlatego tak chodziłam. Wyobraź sobie znalazłam sklep na necie i wózek 30% taniej to mówię fajna cena opłaca się. Wychodziło coś koło 80 zł taniej niż w sklepie tu na miejscu co mam upatrzony. Jeszcze do piątku cena na stronce. Wracam w sobotę jeszcze raz porównuję ceny i szok. W tym sklepie internetowym nie dość , że już nie ma upustu to jeszcze cenę podnieśli. Gdybym tego nie śledziła to jeszcze bym to zniosła. Teraz widzę promocję. I dodatki już nie takie daj spokój. A z pieluchami to jak popatrzysz po marketach to co rusz jakaś promocja jest. Jak nie w jednym to w drugim. My tak mamy jedne produkty tu inne w drugim kupujemy ale wiem , że kusi:)Ja mam tak z ciuszkami:)ale obiecałam sobie i wytrzymam.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Pieluszki jak dla nas to tylko pampers się sprawdzały i wcale nie są drogie bo wyhaczając promocję w kartonach często są tańsze od innych. Tych najmniejszych newborn i 2 nie kupuję, bo od wielu osób z rodziny dostanę w prezencie jak się dzidzia urodzi to wystarczy a następne (3) jak trafię promocję to kupię, ale przed porodem.
Młody nie był uczulony to być może i córcia będzie tolerowała. Według mnie są najlepsze i pupcia sucha serio ;-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny:)

Sweetbobo strzał w dziesiątkę, jest synuś, mój Oluś:)
Jestem przeszczęśliwa, zdrowiutki, ssał sobie paluszek, tylko przez chwilkę mogliśmy cieszyć oczy, bo strzelił focha i obrócił się pupcią i nie chciał już się oglądać.

Jedyna smutna rzecz, to skracająca się szyjka, jest miękka, mam zakaz chodzenia po schodach a ściślej schodzenia.
Mówiłam, że pobolewa mnie brzuch, lekarka mówi że nie powinien absolutnie boleć, luteina idzie w ruch, magnez i no-spa.
Lekarka nie chciała mi odpowiedzieć czym to grozi, wiem, że chyba Sweetbobo boryka się ze skracającą szyjką, mogłabyś mnie troszkę oświecić jeśli wiesz coś więcej na ten temat?

Słońce pięknie świeci, jest cieplutko, mam ochotę skakać ze szczęścia, ale wiem, mi nie wolno, choć muszę zaznaczyć, że z córci też bym się bardzo cieszyła, po prostu kocham dzieciaczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Asiekk: bardzo czekam i odliczam:)zobaczymy czy przepowiednia u mnie też się sprawdzi:)Zobaczymy co powie lekarz na brzusio.
Esska: strasznie się cieszę i gratulację syneczka:)

Ja po spacerku i lodach śmietankowo -brzoskwiniowych. Dotleniona i wypoczęta. Przy okazji wypatrzyłam sobie świetną koszulkę szarą z napisem przychodzę na jesień:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny:)

Karolin24 szczerze, to nie wiem jaką mam długość, powiedziała tylko, ze szyjka się skróciła i jest miękka czy rozpulchniona?
Do tego w 28 tygodniu będę miała podaną immunoglobulinę RH gdyż mam rh(-) a mąż rh(+).
A mam jeszcze pytanie, jak wykonuję jakieś czynności domowe typu odkurzanie, czy np. dzisiaj zmiana pościeli, to twardnieje mi brzuch, tz. robi się taki naprężony i bardzo go odczuwam, czy to tak ma być, macie tak?
Sory za takie pytania, wiem byłam dzisiaj na wizycie, ale zawsze zapomnę połowę zapytać, ech... głupia baba:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) lubie tu do was zaglądać bo gnacie ze wszystkim jak szalone:D u mnie dziewczyny spią :P hehe

ja robie wszystko-odkurzam, sprzątam nosze zakupy ale takie lekkie staram sie cieższe zostawiac na weekend dla meża;) ale nie czuje twardego brzucha....moze dlatego ze jestem gruba?:P i mam wiecej tłuszczyku;) hehehe

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Esska: też tak mam . Właśnie jak odkurzam albo się dużo pozginam i jak za długo spaceruję. Na ostatniej wizycie jak mu powiedziałam sprawdził było wszystko ok ale powiedział żeby robić przerwy. I rzeczywiście teraz jak tylko poczuję od razu na łóżko się kładę. Nie dawał mi magnezu ani nic innego zdam ci relację za tydzień jak pójdę. A za nic nie przepraszaj ja idę do niego z kartką bo i tak bym zapomniała a jak coś to mój pyta jak widzi u mnie zaćmę:) trochę się właśnie obawiam , że to może być przez szyjkę dlatego się oszczędzam.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Tak zrobię dziewczyny, dam sobie na wstrzymanie, choć jeszcze mnie czeka remont łazienki i 2 pokoi:(
Kalijka - fajny patent z tą listą, będę musiała też sobie następnym razem zrobić, wtedy nic nie zapomnę.
A dziewczyny wiecie może, czy można się w ciąży opalać? bo o to też zapomniałam zapytać, a pogoda coraz ładniejsza.
Wy się będziecie opalały?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Esska :mi lekarz odradził opalania z tego względu , że przed miesiączką dużo wody nabierałam i żeby się mi teraz w ciąży nie zatrzymywała i ograniczyć sól oczywiście.Mogą się także przebarwienia pojawić na twarzy od słońca więc ja tam będę unikać jakiegoś nadmiernego przebywania na nim.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Esska gratulacje zdrowego synka!!!
Dobrze, że zostałaś dokładnie zbadana i wiesz na czym stoisz. Odpoczywaj i dbaj o siebie !!! Będzie dobrze !!!!

Czy taka szyjka macicy może wrócić do poprzedniego prawidłowego stanu, czy jeśli się skróciła to już taka pozostaje do końca ciąży?

Jak często powinno się badać szyjkę macicy? Macie wiedzę na ten temat? Mam wrażenie, że sporo lekarzy jakoś to bagatelizuje i wiele z nas nie ma pojęcia w jakim stanie jest nasza szyjka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bx1hprncw58b5.png

Odnośnik do komentarza

Esska- ale się cieszę z tego Twojego synusia :) Cudowna wiadomość! Tak ja mam problem ze skracającą się szyjką i z tego co mi lekarz powiedział to mam dużo odpoczywać. Najlepiej leżeć na płasko, czyli na plecach lub na boczku, jak najmniej siedzieć i chodzić. Nie pamiętam czy szyjka ma być twarda, czy miękka, ale chyba miękka, więc to masz dobre.
Też mam przyjmować luteinę 1x2 tabletki wieczorem, magnez i no-spę w razie odczuwalnych skurczy. Skurcze są niebezpieczne, dlatego jak je czujesz to szybko trzeba zadziałać, bo one maja negatywny wpływ na szyjkę. Skracająca się szyjka bierze się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Mam bezwzględny zakaz dźwigania, noszenia, sprzątania, długiego stania, spacerowania hmm co jeszcze? Ogólnie nie ma żartów trzeba leżeć. Jak przy następnej wizycie okaże się znowu krótsza to: albo położy mnie do szpitala albo założy szewek-tak podejrzewam, ale nie wiem od którego tygodnia to zaszywają. W każdym razie skracająca się szyjka grozi przed wczesnym porodem, a to jest stanowczo za wcześnie-dziecko by nie przeżyło. Dlatego wzięłam sobie do serca zalecenia i leżę, mimo, że nie jest łatwo tak nic nie robić całe dnie.
Powiem Ci jeszcze jak mnie brzuch boli: często odczuwam kłucia w pipce (centralnie tak nisko bardzo), pulsowanie (trudno nazwać to bólem, ale jest takie mało przyjemne), czasem skurcze-wiadomo jak przy miesiączce, a cały czas czuję macicę taką napuchniętą choćby.
Nie wiem czy o czymś nie zapomniałam. Dbaj o siebie kochana Essko :)

Odnośnik do komentarza

Adula
Esska gratulacje zdrowego synka!!!
Dobrze, że zostałaś dokładnie zbadana i wiesz na czym stoisz. Odpoczywaj i dbaj o siebie !!! Będzie dobrze !!!!

Czy taka szyjka macicy może wrócić do poprzedniego prawidłowego stanu, czy jeśli się skróciła to już taka pozostaje do końca ciąży?

Jak często powinno się badać szyjkę macicy? Macie wiedzę na ten temat? Mam wrażenie, że sporo lekarzy jakoś to bagatelizuje i wiele z nas nie ma pojęcia w jakim stanie jest nasza szyjka.

Adula- u mnie lekarz przy każdej wizycie bada szyjkę palcami, a jak wyczuł, że jest krótsza to zmierzył USG dopochwowym. Moja siostra tez była zaskoczona, bo jej w ciąży ani razu o tym lekarz nie wspomniał i nie mierzył. Także nie wiem od czego to zależy-od lekarza? Z tego co się orientowałam to szyjka może wrócić do poprzedniego stanu dzięki lekom. Najważniejsze, żeby była zamknięta i miękka. A jak się skraca i skraca, wtedy zaszywają, żeby donosić ciążę. Ważne, żeby jak najwcześniej wykryć problem. Niestety moją koleżankę spotkała przykra sprawa z tym związana-urodziła martwego syna na początku 6 miesiąca ciąży, tylko dlatego, że szyjka jej się szybko skróciła a wizytę miała 2tyg później...było za późno...miała takie oznaki jak twardniejący brzuch, boląca macica i to po dłuższym chodzeniu, sprzątaniu i najmniejszym wysiłku fizycznym. Dlatego ja tak teraz się stresuję i dmucham na zimne...a jeszcze ironia losu- jak jej powiedziałam, że jestem w ciąży w 7 tyg byłam wtedy to ona mi opowiedziała swoją historię i żebym uważała też...a ja wtedy pomyślałam "Przecież mnie to nie spotka, mnie to nie dotyczy"-a jednak. Dbajcie o siebie dziewczyny, nie przemęczajcie się. Wasz organizm powie wam najlepiej na ile możecie sobie pozwolić. Ja wcześniej robiłam milion rzeczy na minutę, zawsze wszystko zrobione, posprzątane, nic nie zostawiałam na później mimo, że czasem padałam wieczorem na twarz ze zmęczenia. Teraz wiem, że nie było warto i mam nauczkę. Są sprawy ważniejsze. Jak się zaś rozpisałam-O matko! :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...