Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

mireczka78 aż jestem zaskoczona ze różowy tak ładnie wygląda z niebieskim na ścianach:):) ładnie tak spokojnie. My mamy farbę fioletowa jak okresliła tesciowa dla niej za "dzika":D
mamaali ja z kolei kogo nie spotkam to musze gadac kiedy rodze i kogo itp. Znajomi którzy byli tylko na dzien dobry nagle tyle chcą wiedziec;D
brzuch tylko tatuś dotyka a rodzince raz pozwoliłam to zaczeły łaskotac to teraz udaje ze nie kopie:D i tylko jak brzuch sie rusza to niech widzą z boku:D

a dziecko tak mi główką napiera w prawym boku ze mam wrazenie ze zaraz wyleci na zewnątrz.

ja na szczęscie nie czuję ani skurczów ani bólów bo na ta szyjke biore nospa forte wiec jakos mi koi wszystko:)

a dziewczyny nie narzekajcie na pogode:D bo upał na 2 ostatnie miesiace to nie dla nas:( a ja jeszcze mam lezec to masakra... jest czym oddychac jak popada.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witam i ja:) dziś w lepszym humorze, już nie jestem taka drażliwa jak wczoraj;)

karolcia21 Dziękuje;)

tajga87 ja tez mam takie bóle , ostatnio znów mam kucie nisko i wolę się oszczędzać. Dziecko kopie przyciska nam różne wnętrzności i pewnie od tego boli;). Ja mam za 6 dni wizytę więc zobaczymy czy szyjka w normie.

Melly mnie też każdy pyta kiedy rodzę i to też wkurzające, bo ludzi nie znam a się pytają , a najgorsze są sąsiadki które widzę codziennie i codziennie pytają o płeć:] a ja im codziennie odpowiadam;]

Melly racja, pogoda jaka teraz jest jest super dla nas, ale to ciśnienie dobija;)

Zmierzyłam swój brzuch na wysokości pępka .... uwaga!!!102cm ;( a gdzie tam wrzesień;o

Odnośnik do komentarza

Witam
Parę dni mnie nie było bo na wakacje wyjechałam nad morze :) U mnie z niunią puki co wszystko dobrze - Strasznie sie wierci i wypycha się na prawy bok. Skurcze B-H też się pojawiają ale są bezbolesne (tylko takie lekkie napięcie)
U mnie pogoda puki co jest łaskawa - nie jest tak gorąco więc dobrze się czuję.

Kinga mój Staś dostał 10/10 po porodzie i też cc tylko, że ze względów okulistycznych, a i tak nie uniknęliśmy problemów z napięciem mięśniowym i rehabilitacją.

A i dziewczyny uważajcie z no-spą bo ona choc teoretycznie bezpieczna wpływa też na maleństwa (o czym ginekolodzy nie mówią) a po niej właśnie dzieci częściej mają problemy z napięciem (co nie zawsze od razu wychodzi po porodzie)

Witamy nowe mamusie. Dużo już nas tu :)
Muszę nadrobić zaległości w czytaniu co u was :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za słowa wsparcia :)

A jak u Was w te ostatnie dni z samopoczuciem takim ogólnym? Pogoda takie figle płata, ja się strasznie czułam osłabiona wczoraj, dziś wstać nie mogłam, jeszcze w piżamie chodzę ;)

Też o no-spie słyszałam nie za dobre rzeczy, znajoma lekarka mówiła, że lekarze są tego świadomi, ale nie ma nic innego, co można podawać, więc często to takie mniejsze zło.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

alicjapola to chyba czas na L4 ;)

Ja od 1 lipca biorę L4 i mam spokój.

No spa forte jest przepisywa na skurcze - i jest lekiem rozkurczowym.Przy silnych bólach lepiej wziąć tą tabletkę.Oczywiście jak wszystko w większych ilościach jest szkodliwe, więc nie powinno się ich łykać jak tylko coś lekko zaboli, ale jest wskazana na odczuwanie mocniejszych skurczy. Ja miałam przepisaną na poczatku ciązy razem z duphaston .

Odnośnik do komentarza

Skurcze przepowiadające? czyli te zapowiadające zbliżającą się ciążę? Najgorsze jest to, że właśnie nie wiem jak odczuwa się te "słynne" skurcze i nie wiem jaki ból jest normalny w ciąży a który powinien mnie zaniepokoić. Wczoraj w szpitalu sprawdzał mi lekarz szyjkę macicy i mówił, że wszystko w porządku. Ja też słyszałam, że no-spa nie jest zbyt dobra w ciąży, dlatego jej nie biorę, jedynie w sytuacji takiej jak wczoraj. Ale oczywiście lekarz w szpitalu mnie opierdzielił, że jej nie biorę, bo powinnam. Strasznie pokręcone jest to wszystko, bo tak naprawdę z jednej strony mówią nam, że lepiej jest nie brać leków a z drugiej mają pretensje,że na każdy ból ich nie bierzemy...a przecież ja nie mam wiedzy medycznej i jedyne czego chcę to nie zaszkodzić dziecku. A czy wasi lekarze informowali was co powinno was zaniepokoić w ciąży a co jest normalnym objawem? Bo jak ja mojego się pytam na wizycie, że pobolewa mnie czasami podbrzusze, albo czuję jakieś kłucie w brzuchu, to on mówi, że to normalne objawy w ciąży i nie ma się czym przejmować. Sama już nie wiem co o tym myśleć i coraz bardziej mnie to wszystko stresuje, bo nie chciałabym przegapić jakiegoś ważnego sygnału. To się wam wyżaliłam ;) Pozdrawiam wszystkie Mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Hej ;-) na wstępie pochwalę wszystkie pokoiki- piękne :-) wyprawki też widzę gotowe..mój Malec będzie z nami .Przyczyna jest prosta ,wynajmujemy kawalerkę póki co .Brakuje mi jeszcze parę rzeczy..ale większość już chyba jest .Wózek zostawiam na sam koniec .Podziwiam też Mamy pracujące..ja już na zwolnieniu...miłego reszty dnia :-)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamy.Jak widzę toweekend jest względna cisza,a w tygodniu wszystkie nadrabiają pisanie.Mnie dziś taka zgaga męczy, że masakra, nawet leki nie pomagają, w ogóle od wczoraj mam jakieś kiepskie samopoczucie iteż już nie mogę się doczekać L4-jeszcze 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamy.Jak widzę toweekend jest względna cisza,a w tygodniu wszystkie nadrabiają pisanie.Mnie dziś taka zgaga męczy, że masakra, nawet leki nie pomagają, w ogóle od wczoraj mam jakieś kiepskie samopoczucie iteż już nie mogę się doczekać L4-jeszcze 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie:)
Powiem Wam ze odnośie leków i bólu to mój lekarz ma na mnie sposób - pyta czy były stosunki :)
Jak tak to znaczy ze nie boli tak, coby trzeba było sie martwić:)
Ja nie wziełam ani jedej tabletki do tej pory, stwierdziłam ze wezmę dopiero wtedy jak juz będzie bardzo bolało. Jak ból trwa kilka minut to po co się faszerowac?
jankaa na zgagę ponoć najlepsze są migdały, a tak to dziewczyny polecały tu mleczko generalnie:)
Agasia86 chudzinka jesteś:)
Ja podobnie jak mamaali mam 103cm ale bez załamki bo kocham ciążowy brzuszek;)
Byłam dziś na krzywej cukrowej i chciałabym ogłosić wszem i wobec w związku z wynikami ze zaraz lece na duuużego gofra:D
Wynik 79 na starcie i 124 po 75 gramach:)
Bałam sie tego strasznie bo w poprzednim miesiącu przytyłam 4kg i lekarz sie troche krzywił.
Byłam dziś i na szczęście sie ustabilizowało. Tylko 0,5kg przybyło a maluszek ma juz 1kg! (poprzednio 637g)
Niestety ciśnienie za wysokie 130/80, lekarz kazał kontrolować i jak będzie 130/90 to mam brać leki które przepisał.
A Wy jak tam z ciśnieniem kobietki?

http://www.suwaczki.com/tickers/16ud9jcgtsm9sdbm.png
http://www.suwaczki.com/tickers/2nn33e3k59nwx33v.png

Odnośnik do komentarza

Meremka, ważniejsze jest to rozliczowe, czyli to gdzie masz 90, ja mam 110/67 czyli niskie, czasami nawet 97/ 56 bez małej kawy rano to nie mogę sie dobudzic i funkcjonować. I jak chce ja odstawiać i sie przemoc to mnie taki bol migtenowy głowy dopada ze po wypiciu kawy jeszcze pół dnia do siebie dochodzę, wiec juz wole pic rano słaba kawę i unikać migren. Tajga87 ja tez sie wszystkim martwię i stresuje i moj lekarz nie ma w zwyczaju odbierania tel. Tylko jego recepcjonistki która mi nie pomoże, a chodzę do niego bo to ordynator szpitala wiec łudzę sie ze będzie mi jakoś lepiej w tym szpitalu u niego. Ale doradzomo mi wybór położnej środowiskowej jak najszybciej i podobno bede mogła do niej dzwonić w dzień i w nocy nawet teraz przed porodem i konsultować z nią wszystko co mnie niepokoi wiec w piątek mam zamiar sie tym zając. A ja mam do was pytanie czy takie ilości ubranek mi wystarczą : 4 pary półśpiochów, 2 kaftaniki, 2 body, 2 ciepłe pajace, 4 cienkie pajace, 5 par skarpetek, 2 czapeczki, rękawiczki niedrapki i mam jedna ciepła bluzę ze spodenki taki komplet. I to jest na rozmiar 62, inne ciuszki które mam to juz na 68. I wydaje mi sie ze powinnam dokupić body i kaftaniki na 62 co wy na to?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiz8ly7iv.png

Odnośnik do komentarza

Jej, ale się rozpisalyscie :D
Ola88 my mieliśmy długi i ciężki poród. Zanim trafiłam na stół meczylismy się 25godzin, młody się poobkrecal pepowinowa, do tego wydalil smolke, więc wody też były zielone, dzięki czemu zawdzieczalam zakażenie wewnątrzmaciczne po porodzie :D

Jankaa mi póki co bardzo pomaga takie lodowate mleko na zgage ;)

Tajga skurcze BH objawiają się takim twardnieniem brzucha, może to być nieprzyjemne odczucie, ale generalnie niebolesne. Mi położna kazała jechać do szpitala gdy będzie boleć jak na okres.

Asia_sc u mnie ciśnienie od zawsze niskie, obecnie w okolicach 90/50 mi się utrzymuje i rzadko jest wyższe.

Agasia86 sądzę, że powinnaś jeszcze ze 3 body dokupić do swojej wyprawki.

Jeśli chodzi o kawę to też piję co rano, bo bez niej boli mnie głowa. A dzisiaj robiłam sernik na zimno, miałam też w planach sałatkę jarzynowa, ale zdążył mnie leń dopaść :D wózki, ubranka, pokoiki super! Wszystkie mi się bardzo podobają :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8u69n0flnbf3.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpfa5qdfct.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz23l9bc6yt.png

Odnośnik do komentarza

Witam.Mąż w pracy a ja z synkiem w domu.Jutro ma wagary,bo nawet wychowawczyni nie kazała przychodzić.W piątek po świadectwo i wakacje.Przyniósł dzisiaj wykaz książek do 4 klasy i proszę,wydawnictwa pomieszane i niektóre z najnowszego programu,no cóż,trzeba je będzie kupić,ceny powalające,ale może coś na internecie poszukam w normalnych cenach.
Damianek od paru dni nieźle się wierci,dzisiaj z mężem czuliśmy główkę i rączkę,oczywiście chwile niezapomniane.Wizyta 4.07 o 10 rano,to już niedługo,jeszcze muszę badanie moczu zrobić przed wizytą,czyli już niedługo.
Mój obwód brzucha to 104cm.Dzisiaj pospałam do 11,a tak ogólnie to miałam senny dzień.Nie mogę w nocy spać,wiercę się na łóżku,nieraz zgaga mnie dopadnie,to siedzę przez parę minut,a potem zmęczona jestem.Pozdrawiam

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie:)

Tajga:zdecydowałaś się brać nospę? ja też mam zapisaną 3 razy dziennie i nie biorę na razie. Zastanawiam się cały czas..Mam bardzo częste napięcia brzucha i bóle jak pochodzę dłużej niż kilkanaście minut.Boję się brać...zwłaszcza, że moje dziecko karmiłam mocnymi lekami na początku ciąży ( 11-15 tydzień poważnie chorowałam i nie obyło się bez trzech antybiotyków plus milion innych specyfików). Lekarz zalecił dużo odpoczynku, leżenia, zero pospiechu i stresu i do tego zamierzam się stosować:) Od jutra zaczynam mniej pracować (max 4 h dziennie) i mam nadzieję, że będzie lepiej. Na pewno zacznę was częściej odwiedzać bo wreszcie będę miała na to czas!

Odnośnik do komentarza

nie wiem dziewczyny , ale wydaje mi się, że lekarz bez potrzeby by wam nie przepisywał no spy- napięcie brzucha i bóle tez nie są dobre w ciąży więc albo jedno albo drugie.Ale to każdej z was wybór.

anulka86 ja tez w pierwszej ciązy tak miałam, mebelki, pokoik szał zakupowy, wszystko nowe itp .... a teraz kupuje bez szału;)

Asia sc super wózek:), gratuluję super wyniku glukozy:). Ja mam cisnienie zawsze w normie. A twój maluszek ładnie przybrał, już ponad 1000g a jeszcze niedawno liczyłyśmy to w w dziesiątkach gram a nie tysiącach;)

Agasia86 dokup sobie jeszcze bodów w second handzie nakupisz cała torbę i zapłacisz 20zł max.

brzuszek pojedzony, popite, może uda mi się jeszcze iść zasnąć i młoda da mi pospać;) lecę do wyrka;)

Odnośnik do komentarza

Asia_sc , kontroluj ciśnienie, bo z tym naprawdę nie ma żartów.
Ja w pierwszej ciąży miałam wysokie ciśnienie, brałam leki, byłam w szpitalu, na szczęście córka zdrowa.
W tej ciąży od początku je kontroluje i niestety od 20 tyg jestem znowu na lekach... Po lekach mam max 130/90.
Tak jak pisała Agasia86 ważniejsze jest to rozkurczowe, czyli to drugie.
Najgorsze są nagłe skoki ciśnienia, bo wtedy może odkleić się łożysko, a o konsekwencjach nie muszę chyba pisać...
Także mało stresów życzę :)
Z Lidką pracowałam do 38 t.c., teraz myślę, że jeszcze miesiąc i odpuszczam. Zmęczona jestem, że hoho! ;)
Udanego dnia Kochane!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...