Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj miałam wizytę u gina i powiedział żebym zamknęła sprawy w pracy i już sobie odpoczęła także od 11 sierpnia idę na zwolnienie. Przeraza mnie mysl, że będę się w domu gotować w te upały bo w pracy tak fajnie chłodno no ale z drugiej strony rzeczywiście już bym sobie chętnie odpoczęła. Miałam wczoraj badanie w kierunku paciorkowca wyniki do 10 dni, miałyście już to badanie? w ogóle tak mnie wczoraj bolało badanie jak sprawdzał szyjkę itd, że jeszcze minuta i chyba bym nie dała rady, jeszcze nigdy mnie tak nie bolalo badanie ginekologiczne... 21.08 mam kolejne usg sprawdzające położenie dzidzi i mam nadzieję, że się mały leniuszek odwróci, teraz czuje kopniaki wysoko więc może już się przekręciła - mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza

kasia n no ja tez tak myślałam, ale na rozliczeniu rocznym sobie to odbije;)

moim zdaniem rozstępy to sprawa organizmu , ja w pierwszej ciąży przytyłam prawie 40kg w ciąży żadnego rozstępu oprócz na piersiach choć urosły najmniej;/ - niczym się nie smarowałam.Teraz mam 12kg+ i nowych rozstępów brak.A jeśli chodzi o specyfiki na pozbycie się rozstępów to w nie nie wierzę, chyba, że ktoś ma jakiś preparat po którym faktycznie pozbyłyście się rozstępów to spróbuje;)

alicjapola ja nie mam takiego badania .Ostatnie mam ; mocz- badanie ogólne, morfologia, na żółtaczkę i przeciwciała -bo mam konflikt serologiczny mąż ma + a ja -

a mnie dziś wzięło na mega niezdrowe jedzenie i zjadłam zapiekankę z zamrażalki mmm ;)

Odnośnik do komentarza

magalena3 ja co prawda sporadycznie ale stosuję BIO-OIL w ciąży nie dostałam żadnego rozstępu i mam wielką nadzieję, że tak już zostanie

alicjapola ja nie miałam badania w kierunku paciorkowca następną wizytę mam aż 18 sierpnia więc może wtedy dostanę skierowanie

mamaali ale zrobiłaś mi smaka na zapiekankę aż chyba wyskoczę do sklepu i kupię :D

Odnośnik do komentarza

Pytam o te preparaty na roztepy bo ja zaczelam sie smarowac ok. 5 miesiaca dopiero i to zwykla oliwka bambino i jak narazie odpukac w nie malowane ale nie mam ani jednego

A w sprawie badan to i ja nie mam na paciorkowca ale w poniedzialek sie dowiem bo mam wizyte

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Co do paciorkowca to lekarz mi mówił że takie badanie sie robi po 30 tyg. ..

a co do rozstępów to ja się smaruje od 4 mies przyznam ze na początku nie regularnie...
A teraz to dwa razy na dzień rano i wieczorem, ale niestety się pojawiły na dole brzucha rozstepy;-(
myślę ze to jednak genetyka tez ma tu duże znaczenie, ale gdybym się nie smarowala to było by ich dużo więcej a tak jest tylko kilka.
moja siostra się nie smarowala i jak tygrys ma brzuch:p
więc jednak krem tez coś daje :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9crl682a7w7jen.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś byłam u gina i niestety z żelazem kiepsko,więc czas zacząć go zażywać,a do tego strasznie piecze mnie w mostku-miejmy nadzieję,że żelazo pomoże.Następna wizyta za 2 tygodnie i wtedy usg,zobacze ile mała waży,bo w 29 tyg.miała 1200.Mnie bardziej od upałów męczy duchota,ale co zrobić-druga ciąża,drugi raz w lecie końcówka,już nie całe 2 miesiące jakoś dotrwamy.

Odnośnik do komentarza

Witam.Ja nie mogę ale dużo piszecie,ciężko Was nadrobić.Wczoraj byliśmy syna zawieźć do babci.Przyjechała tam moja siostra z FR.a to jest synka chrzestna,więc Mati na wycieczki rowerowe codziennie jeździ z nią.Ja jestem sama w domu ,mąż dzisiaj w pracy,wróci rano.Nie lubię tak sama zostawać ostatnio w domu ,bo w razie jakiś skurczy,bóli,to zostaje mi tylko dzwonić po pogotowie.Torba w razie czego jest już przygotowana.Brzuszek mi się napina,Damianek to jakiś nocny marek.Ostatnio w ciągu dnia spokojniutki,a w nocy szaleje.Pozdrawiam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

No i sie doigralam. Leze na ginekologii bo mnie strasznie brzuch bolal, a moja gine ma urlop jak sie okazalo. Zostaje jak na razie nie wiem do kiedy.
Ktg odnotowalo jeden ale za to porzadny skurcz. Mam juz rozwacie na prawie 1cm jesli dobrze zrozumialam.
Mlody wazy 2290 i z nim jest wszystko ok.
A teraz po tym wszystkim pojde spac. Wstalam dzis o 5 wiec mi sie nalezy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148ha00o0x1sy1t.png
http://s3.suwaczek.com/20140614580120.png

Odnośnik do komentarza

beata.j ja się nie znam ale to rozwarcie to chyba szybko? :) Twój Młody ładnie waży. Daj znać co u Ciebie.
Nie dość ze ostatnio upały to jeszcze atak migreny mnie złapał z aurą i trzymał całą dobe, myślałam że chociaż w ostatnim trymestrze da mi ta choroba spokój,ale jakoś nie chce. Martwię się że po porodzie też będzie często a w czasie ataku nie dam rady zająć się dzieckiem. Z przyjemniejszych rzeczy to dziś mam wizytę u gina popołudniu.
A na rozstępy smaruje się cały czas bo mam predyspozycje tylko w ciąży zamieniłam preparat na Bielendę dla przyszłych mam i u mnie się sprawdza. Idę dalej spać :)
http://www.suwaczki.com/tickers/oar89n73zga63cat.png

Odnośnik do komentarza

Mamaali dziekuję za odpowiedź odnośnie macierzyńskiego,ja chyba roczne tez wezmę.
kasia n gratuluję bycia żoną :) brata j współczuję szpitala, i powodzenia
ja coraz częściej myślę o porodzie i pojawia się strach -jak to będzie,żeby nie bylo żadnych komplikacji,by mamy byl zdrowy hmm takie myśli mnie nachodzą..
ja smaruje raz na dzien kremem na rozstępy o nie widzę nowych,bo mialam małe na biodrach i biuście przed ciążą,ale niektóre kobiety pękają na sam koniec tak slyszalam

Odnośnik do komentarza

Ja kupowalam jakis czas temu w rossmannie na promocji plyndo prania ciuszkow bobini czy jakos tak. Ale jeszcze nic z nim nie zrobilam bo czekam na ciuszki (mam dostac caly duzy karton), a tych co mam jest za malo na jeden wsad pralki.

Z tego co sobie poczytalam to nie jest za wczesnie na 1cm rozwarcie (dokladnie mam 8mm wg usg) a z tym mozna dlugo chodzić. Cos mam za wysokie cisnienie, ale nikogo to nie obchodzi bo jest w normie nawet jak mowie ze jestem niskociśnieniowcem.

Bylebym nie urodzila jeszcze. Raz ze najgorszy miesiąc bo mozg mlodego ma ostatnia faze rozwoju, a dwa ze nie chce w tym szpitalu. Tu jest masakra z obsluga, ale to jedyny na miejscu wiec jak cos sie dzieje to latac do Lodzi lub Wawy (ok 70km do kazdego) mi sie nie chce.
No i ten urlop mojej gine. Jak pomyślę o tym to mnie krew zalewa, no ale rozumiem ze kazdy musi odpocząć.
Godzina 5:30 i stawiaja wszystkich do pionu. Czuje sie jak w wojsku ;)
I pomyslec ze gdyby nie mlody to bym byla w polowie kursu na pilota wosjkowego i bym wlasnie konczula teorie a zaczynala nalot na SU-27...

http://www.suwaczki.com/tickers/o148ha00o0x1sy1t.png
http://s3.suwaczek.com/20140614580120.png

Odnośnik do komentarza

dzisiaj mija 31 tydzień:) Wszystko byłoby ok gdyby nie te upały! Do tego skurcze w nodze i drętwienie rąk- masakra. Pocieszam sie tylko, że nie ja jedna mam takie problemy. Pierwszą ciąże przechodziłam zimą i było ok a teraz ciężko. Latka też już nie te:) Byłam w poniedziałek u lekarza i wszystko ok. Już nie długo kolejne usg i zobaczę jak mój synek się rozwija. To taka piękna chwila!
Brzuszek rośnie i dzidziuś fajnie się rusza, Szkoda ,że takich momentów nie da się na dłużej zatrzymać!
Jeśli chodzi o rozstępy to nabawiłam się juz w pierwszej ciąży mimo usilnych starań. Ale w mojej rodzinie to raczej normalne. Każda kobieta chciałaby tego uniknąć ale czasami się po prostu nie da. Trzeba się z tym pogodzić i tyle!
Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o proszki do prania czy płyny dla niemowląt to ja polecam Dzidziusia. Do tej pory czasami używam go do prania ubrań mojej 9-letniej córki, bo zawsze dopiera to z czym innym inne proszki sobie nie radzą. Pachnie ładnie i cenowo też nie ma tragedii, jeśli mój Maluszek nie będzie miał żadnego uczulenia to nie zamierzam nic zmieniać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

beata.j wspolczuje szpitala ja bym sie chyba nerwowo wykonczyla jakbym miala isc teraz do szpitala u mnie w miasteczku bo tam remont jest a ginekologie otworzyli juz i bylam zwiedzic to masakra huk jak nie wiem co :/
Trzymajcie sie mocno bedzie dobrze :)

Ja dzisiaj poszlam do przychodni na USG i sie niestety okazało , że "oczywiscie" Pan wraca dopiero od sierpnia wiec przyjmuje w przyszłą środe a więc musze poczekać jeszcze tydzien :)

A jeśli chodzi o proszek do prania to ja też dumałam o Dzidziusiu ale nie wiem czy nie bedzie uczulał. Wiec musze jeszcze troche podpytać

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Stellka u mnie z apetytem podobnie wsio bym jadla ale od wczoraj mam wlasnie na odwrót jak spojrze na jedzenie to mnie juz niedobrze
Wszystko pewnie przez upały dzisiaj to jest masakra ale stwierdzilam zeto moj ost. tydzien w pracy to dam jakos rade
w parze oczywiscie z wentylatorem ale jakos idzie

Juz nie dlugo jeszcze dwa miesiace jak u mnie :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja też mam dosyc tych upałów! A najgorsze jest to, że jak patrzę na pogodę długoterminową, to nie widac ochłodzenia...

Do tego Mała się nie obróciła (36tc) i marne szanse, że to zrobi (mięśniak jej przeszkadza). A ja tak nie chcę cesarki! Pierwszą córkę rodziłam sn i tak dobrze wspominam poród, że chciałabym go przeżyc jeszcze raz;) Długo dochodziłyście do siebie po cc?

Ja mam + 13kg. I tak 7kg mniej niż przy Lidce;)

beata.j trzymajcie się dzielnie!

A co do proszku, to przy pierwszym dziecku wyprałam wszystko w tym, którego my używamy (najczęściej Ariel). Nic ją nie uczuliło, więc tak zostało. Teraz też tak zrobię.
Położna nam powiedziała, że używanie specjalnych proszków dla dzieci ma sens, jeśli wszystko w nim pierzemy (nasze ubrania, pościel itp.), bo przecież dziecko czasami leży w naszym łóżku, przytula się do naszych ubrań. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

beata.j nie martw się, wszystko będzie dobrze, to już koncowka-jak trzeba zostać to trzeba, DASZ RADE!
Dziewczyny ja dzisiaj od rana wzruszona-wlaczylam małemu muzyczke i tak pięknie do niej tanczyl, tak się wzruszyłam ze siedze i placze ze szczęścia rzecz jasna! Kocham mojego maluszka nad zycie, nie myslalam ze można kogos kochac tak bardzo nawet jeśli się go nie widziało... Nie wyobrażam sobie zycia już bez naszego maluszka, od stycznia cale nasze zycie kreci się wokół ciąży i rosnącego Ludwiczka :) Jestem szczesliwa, a gdy urodze i zobaczę maluszka to będę przeszczesliwa! Nie mogę się doczekać...
Ciuszki popralam w Loveli i plynie z Loveli - zamawiałam na allegro: 5kg proszku do białego/koloru za 46zl - można zamowic 6proszkow a przesylka cos ok.15zl wiec się oplaca.
Pozdrawiam was wszystkie, dzisiaj u mnie fajny dzień-chłodno i mało slonca-idealna pogoda dla ciężarnej kobiety ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...