Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Agniesia26

Niestety nasz pieprzony fundusz jest taki, że pomimo wizyty na NFZ podstawowe badania miałam za darmo czyli morfologia, mocz, cukier, a pozostały pakiet, czyli różyczka, hbs hiv różyczka toksoplazmoza igg i igm zabuliłam 210zł masakra!!!!!!

To dziwne dla mnie bo ja też te badania miałam robione na NFZ i za nic nie płaciłam ani w tej ani w poprzedniej ciąży.
A może to zależy od laboratorium w którym robiłaś badania???

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim:) miałam z ciekawości dwie wizyty pod rząd teraz u dwóch rożnych ginekologow,jednego na NFZ do drugiego się przeszlam prywatnie...weczwartek wyszlam zachwycona,a dzisiaj lekko zdolowana...fasolka jest piękna na 8mm z pięknym serduchem ,trzy zdjecia dostalam,w tym jedno moj maz dostal:) jednak dzisiejszy lekarz mnie wystraszył bo powiedział Ze skoro mam bóle brzucha To muszę brać trzy razy dziennie luteine! No i teraz zglupialam...bo tamta powiedziała ze jest wszystko ok...wogole całkiem rożny zestaw badan mi przepisali...masakra jakaś...człowiek zglupiec może... I do ktorego teraz chodzic;p A z objawów to mam okropne mdłości cały dzień...jeść to nic bym nie musiała,jakbym mogła..no ale mąz dba i wciska... Na buzi się zrobilam pulchna no i brzuszek tez mi rozlalo...tak wiec siedzę na zwolnieniu bo mam taka a nie inna prace i czytam księgi...w każdej co innego czytam...a myslalam ze Lekarz Będzie najmadrzejszy...no masz...

http://www.suwaczki.com/tickers/p19upc0zwq6a3dzz.png

Odnośnik do komentarza

asiek89 witam serdecznie,czyli bóle brzucha to normalnie bo powiększa się macica pewnie,jak tak czytam to się martwie że też jakąś chemie zapiszą bo bóle podbrzusza mi sie wczoraj pojawiły jak troche dźwigałam i syna (w listopadzie 4-latka) nosiłam,a jak tu dziecku wytłumaczyć ,że mama nie może?Właśnie laski jak tłumaczycie swoim pociechą,że będą miały rodzeństwo?pozdrawiam przyszłe mamusie:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

No kurcze babka mi powiedziała ze delikatne bóle brzucha są normalne'a facet powiedział ze absolutnie,jedynie lekkie klubie. W sumie jak tak czytalam o tej luteinie to przy przedawkowaniu jedynie będę spala wiec chyba lepiej dmuchac na zimne i ja aplikowac... Jest mi coprawda dzisiaj dużo bardziej niedobrze,ale do przeżycia. No i dziwne, bo babka powiedziala 6tydzien zarodka,a gościu powiedział koniec szóstego tygodnia..czyli wychodzi tak czy siak 8tydzien ciąży,a nie wg suwaga 7...

http://www.suwaczki.com/tickers/p19upc0zwq6a3dzz.png

Odnośnik do komentarza

missinfinity
Toskania
Zgadza się z Londynu :) tylko ty pewnie zachodnie rejony, bo ja to północ bardziej.
Chodzisz gdzieś prywatnie oprócz nhs, żeby wiedzieć co nie co przed pierwszym usg?

Jestem z południowej części miasta :).
Nie chodziłam nigdzie prywatnie jeszcze.

Miałam tydzień temu wizytę u mojego GP, a dziś dostałam list od położnych z zaproszeniem na wizytę ale dopiero na 06.02.14. Trochę się tym denerwuję, wydaje mi się, że to nieco późno. W ulotkach informacyjnych jakie dostałam z NHS mam zaznaczone, że przed 9 tyg ciąży powinnam juz mieć za sobą dwa badania krwi. Okazuje się jednak, ze w praktyce położne nie umawiają ciężarnych przed 10 tyg ciąży. W okolicy 10 tyg dopiero położna wyśle mnie na badania krwi, czyli w końcówce pierwszego trymestru będę dopiero wiedzieć czy wszystko ok z krwią. Podczas wizyty u GP mówiłam, że mam niedobory (sporo przed ciążą dostawałam wit D w tabletkach, bo miałam niedobór) ale lekarz stwierdził, ze nie powinnam nic brać i nawet nie zlecił badań krwi. Nawet kwasu foliowego nie kazał brać, o zgrozo! Odnoszę wrażenie, że te 3 pierwsze miesiące (ktore przecież należą do najważniejszych) zostawione są tutaj naturze i ciężko mi się z tym pogodzić. Rozumiem, że nasze babcie nie miały dostępu do preparatów jak my dziś, a mimo to rodziły zdrowe dzieci. Jednak gdy nasza babcia przyniosła z ogródka kilka warzyw potrafiła ugotować na nich przepyszny wywar na zupę, a my dziś niestety jesteśmy zdane na owoce i warzywa, które nie mają aż takiej zawartości cennych witamin, a dodatkowo maja szeroką gamę chemii w sobie. W Polsce jeszcze się tego az tak nie odczuwa, mozna kupić marchewkę, która jak marchewka smakuje, tutaj niestety w zdecydowanej większości smakuje jak trociny. Zdecydowałam więc sama i biorę Prenatal (ma w składzie także kwas foliowy) od samego początku ciąży, na szczęście Mama wysłała mi zapas z Polski. Pójdę 6ego na wizytę u położnych i zobaczę czy ktoś się mną wreszcie zainteresuje czy nie. Jeśli nie to chyba będę zmuszona pójść gdzieś prywatnie. Tylko w mojej okolicy samo USG potwierdzające ciążę to koszt ponad 100 funtow (plus dodatkowy koszt za wizytę), a pozostałe badania są już dużo droższe dlatego miałam nadzieję, że darmowa opieka zdrowotna będzie wystarczająca.

Ależ się rozpisałam ;) . Ale ulałam z siebie troszkę żalu, wybaczcie.
Pozdrawiam Wszystkie Mamusie i ich Fasolki : )!

http://www.suwaczek.pl/cache/a31cff4e34.png
http://s3.suwaczek.com/20110618650114.png

Odnośnik do komentarza

Toskania
No ja też czytałam ze od 6 do 8 zgłosić się do gp od 8 do 10 midwife się nami zajmie a od 10 do 12 pierwszy scan.
To chyba jednak wszystko zależy od wybranego szpitala.
Ja w pon oddałam próbkę w gp do potwierdzenia i teraz we wtorek idę na pierwszą wizytę a potem zobaczymy.
A z tym ze pierwsze 3 mce traktują lekko niepoważnie to masz rację.
Wynika to chyba z tego ze bardzo dużo poronien jest przed 10 tyg.
Moja znajoma miała scan w 9 tyg tylko dlatego ze ciąża była wcześniej pozamaciczna.
Ja byłam już prywatnie, w sumie nie miałam wyjścia bo gdybym nie poszła to nawet nie zaszlabym w ciążę i faktycznie 1 sza wizyta z usg 120 funtów ale kolejne 3 razy w miesiącu juz po 60 lub 40 i teraz tez place 60.
Planuje pójść do niego za półtora tygodnia bo byłam w środę teraz. Potem może ze dwa razy jeszcze, co za dużo to nie zdrowo i zależy jak gotówka pozwoli.
Tez się rozpisalam, ale równiez jeśli chodzi o starania i dziecko to gp tu się nie wykazuje.
Aaa zapomniałam napisać ja kupuje pregnancy care z superdrug'a a mój gin mi luteine z polski dowozi.

Odnośnik do komentarza

My już po badaniu USG. Junior ma 8 mm długości, serducho bije 150 razy na minutę. Wszystko jest OK. Jestem mega szczęśliwa, bo trochę się tego badania obawiałam.
A swoją drogą, niezapomniane przeżycie zobaczyć bijące serduszko na monitorze. :)

Odnośnik do komentarza

Agulenka soki ale nie pamiętam-na kiedy masz termin?albo w którym tyg jesteś?pytam,bo pierwsze usg mam we wtorek wieczorem i nie wiem czego oczekiwać.Wg moich obliczeń to 8 tydzień i zastanawiam się czy będzie już może słychać serduszko...?ech a wszyscy wokół powtarzają-kobiety w ciąży nie mogą się stresować ;(

Odnośnik do komentarza

Witam Wrześnióweczki :) co prawda jestem w Sierpniówkach ale tak wpadłam was odwiedzić i pozdrowić ;) i życzyć aby wasze brzuchy a w nich maluchy zdrowo rosły , super ,że jest was już tyle . Jak jakieś wątpliwości co do mdłości itd zaglądajcie do nas i tam możecie odpowiedzi znaleźć jak was coś trapi :)

Pozdrawiam Ania ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Panie :) Dwa testy wskazują na to, że udało mi się zajść w ciążę, teraz niecierpliwie czekam na jutro - będzie pierwsze USG! Wg programu do samoobserwacji termin mam na 28.09 z czego dosyć mocno się śmieję, bo wrzesień to jedyny miesiąc w roku, w którym wolałabym nie rodzić ;) To moja pierwsza ciąża i mam do Was pytanie. Kiedy podajecie tydzień swoich ciąż, liczycie od poczęcia czy 1. dnia ost, @? Mi każdy mówi inaczej i już sama nie wiem, co myśleć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...