Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

To ja jak zwykle pomarudzę pt. masz źle - pomyśl, że inni mają gorzej. Nie dość, że od prawie 2tyg jestem sama z Małym to ten całymi dniami marudzi. W nocy budzi się co 1h-2h. I nic nie uspokoi tylko cyc. Nie zaśnie u mnie w łózku jak to kiedys miał w zwyczaju. Dziś w nocy tak się podrapał po buzi, że wygląda jakby miał spotkanie z szybą i ta przegrała.
Drapie się non stop już nie wiem w czym mam go kąpać i co jeść. Jest jakiś nieutulony w płaczu. We wtorek zaliczamy kolejnego dermatologa + poprzedniego, niech zobaczy jakich szkód narobiła.

Co do łapek niedrapek. Nie wiem jak u Was to było, ale u mojego nie wytrzymały kilku minut jak był maleńki. A co dopiero teraz jak ma większą kontrole nad rączkami. Mam pajace z wywijanymi mankietami, ale ma tak cwane paluszki, że zawsze znajda dziure.
Co do przejścia na mm, wybaczcie, ale nie pamiętam, zapewne radziły mi te mamy, które same karmią mm. Słuchajcie to nie jest wcale takie proste.
I zgadzam się, chyba z Werką, co to podawania dzieciaczkom tak wczesnie nowosci. Po co? Cale zycie przed nimi na probowanie innych specjalow. Czemu nie dac szansy, zeby wnetrznosci sie ladnie i zdrowo rozwijaly. Wiadomo, że co lekarz to opinia i co pokolenie tak samo, ale jednak wytyczne poparte latami badan. No nie rozumiem.

I chyba moj dziec jest jakis mega duzy, bo my zaraz po skonczeniu trzeciego miesiaca wskoczylismy w pampersy 4. A jak czytam, że u Was jeszcze 3, to ja sie za glowe lapie, co z moim nie tak ;)

Generalnie jestem w czarnej rzyci..

Odnośnik do komentarza

Emwro
Nie wiem co Ci poradzic bo w temacie jakos nie jestem. Jestes sama z jakiego powodu ? Rozstania czy wyjzdu parrnera ?
A co do drapa ia to ciezki temat i nie mam zielonego pojecia dla czego ,po co i na co.
Jedyne co moge Ci napisac to zyczyc Ci duuuzo cierpliwosci i powodzenia.
Lekarze sa straszni bardzo malo jest takich ktorzy sie zaglebia w pacjeta i poswieca mu wiecej czasu i uwagi niz maja zapisane w kajecie. Miejmy nadzirje,ze malemu szybko to przejdzie. Pewno ma jakas alergie a na to przeciez trzeba czasu by dowiedziec sie na co dokladnie jest ta alergia. Moze sprobuj na wlasna rekew aptece spytac o jakies masci na swad ?
Jeszcze raz powodzenia :*

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Emwro, a Twoje ubrania, pościel i to z czym się Damianek styka są prane w normalnym proszku czy dziecięcym? Do prania najdelikatniejsze są chyba płatki mydlane, ewentualnie orzechy piorące. Porządnego lekarza to ze świeczką szukać... A dlaczego piszesz, że przejście na mm nie jest takie proste? Z pampkami my skończymy serię "3" i pewnie na "4" przejdziemy, więc z Twoim Bąblem pod tym względem na pewno jest wszystko ok.

Blania - jutro zważę Iśkę u teściów, ale liczę z 6,5kg na oko

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Kuzwa dzis nie dalam rady i zrobilam malemu mm plul cycem nic nie chcial ,placz straszny ,zjadl 10-20ml i chyba przysnal....

tak w koncu:) mam chwile ciszy.....

Co do Panstwa lachy nam nie robia ze cos nam daja bo w koncu my tych lachudrow utrzymujemy ,zabieraja nam nasze pieniadze wiec nam sie nalezy . I tyle w temacie.....

Emwro- ja cyckowa nie znam sie az tak ale przy takich dolegliwosciach sprobowalabym mm zeby tylko zobaczyc czy jest poprawa nie zastepowac. Ale oczywiscie nikt nikogo do niczego nie zmusza:) Poprostu kombinujemy jak wam pomoc badz chociaz troche ulzyc. Lekarze sa tacy a nie inni. Moja tesciowa mi opowiadala jakie miala przygody z corka z atopowa astma (jakos tak) i co najlepsze ciagle leczyli ja antybiotykami bo niby zapalenie oskrzeli miala .....az w koncu wtrafila do lekarza co znalazl przyczyne ale trwalo to troche czasu. No coz moge ci tylko zyczyc wytrwalosci i sily, a malcowi zdrowka.

Blania moj maly majac 4m wazyl 7kg i 66cm:) A z ta rozmiarowka to przesada co firma to inna:) Moj jak przez sen zaczal plakac to tez go poglaskalam i uciszylam ale jak robi cos podobnego jak twoj maly na filmiku to nie ruszam.

Dianeczka czytasz co dziennie i nawet nie napiszesz ze jest wszystko ok?My tu sie martwimy a ty w kulki sobie lecisz:) nie musisz rozpisywac sie ale chociaz napisac ze jest ok:)

Beacia
nawet jakbym nie potrzebowala tego 1000 to nie oddam Panstwu.taka bede :P hehehe Oni mi 1zl nie odpuszcza ja im tez nie:)Co do pensji poselskiej 10tys. mi by bylo wstyd tak mowic ,wiedzac ze ludzie zarabiaja po 1600zl i to duza grupa ludzi wiec to nie jest mniejszosc jakas. Nadodatek wie ze to dzieki ludziom ma te 10tys. za udawanie ....musze wbic sie w polityke:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie :)

Filip dziś jak pisałam budził się częściej, ale dotrwaliśmy w łóżku do 10 więc nie było tak źle :) Z tym zasypianiem to sobie radzi sam, ostatnio nawet każdą drzemkę w dzień ma w łóżeczku, jakoś tak widzę jak jest zmęczony leżąc na macie czy w bujaczku, tulę odkładam do łóżeczka i zasypia. Tylko ma takie właśnie ataki płaczu, no ale tak tez bywa, może to właśnie ten skok trwa. Oby w sumie się tylko tak objawiał a nie gorzej.

Co do wyjazdu tu, najciężej mi było rozstać się z rodziną. Ale mam nadzieje że będzie lepiej, dostaniemy w końcu to wymarzone mieszkanie (jeśli nie to wynajmiemy) i będę ich widzieć częściej, a my będziemy przyjeżdżać na święta. Pamiętam jak dziś jak płakałam dzień przed wylotem, ale teraz po ponad roku już jest lepiej. Tęsknie z nimi, ale nie brak mi tak Polski jako powierzchni, mojego miasta czy coś.

Na dropboxie nowości, i filmik śmiechowy :)

Blania: super że na dobre wróciłaś :) piękny cytat, pasuje też do moich błękitnookich, może gdzieś go umieszczę, w albumie ze zdjęciami Filipa :) biedny Borysek na tym filmiku, Filip tez tak czasem miał ale znacznie krócej.
Jeszcze ostatnio jest taka reklama że mama chce wziąć zwolnienie bo jej chora, a tu mina jej dziecka 'jak to?" i komentarz, mamy nie biorą zwolnienia. Jakie prawdziwe! :D

Werka: a wcześniej byliście u tej samej neurolog? mimo wszystko ze starsza ale ma chyba doświadczenie. Super że Maksiu zdrowy, jeśli nie masz pewności sprawdź jeszcze innego neurologa.

MadzixD: to też miałaś cięższą noc. Z tego co się naczytałam chyba nie możliwe żeby Alex się nie najadał, skoro do tej pory karmisz tylko piersią to powinnaś mieć unormowaną laktację, ale wszystko jest możliwe. Ja bym jednak te pobudki zwaliła na skok. Nawet Filip czy Bolo na mm się budzą ostatnio częściej.

Dziubala: super że gładko poszło załatwianie becikowego. Myślę że masz rację z tym że jest coraz lepiej w tym temacie, ale oni odbijają sobie w innych dziedzinach. Od nowego roku ma wzrosnąć składka ZUS z prowadzenia działalności gospodarczej (dotknie to mojego tatę), służba zdrowia dalej kuleje, kolejki do specjalistów przerażają. Tylko chyba paliwo potaniało, słyszałam :D
Najniższa stawka godzinowa to u nas 6,5 funta.
A o ten % to chodzi Ci jaki % wszystkich dodatków stanowi to 120 funtów? bo nie załapałam :D

Beacia: może i ta pełnia. Pamiętam jak w czerwcu przy pełni każda miała nadzieje że się zacznie rozpakowywać :D o co chodzi w tym super starciu gdzie jest Twój tenor? bo tam w reklamie widziałam same gwiazdy, dzisiaj muszę to w końcu obejrzeć :)

Dianeczka: dobrze, że jesteś! i wszystko ok :)

A i mimo że Filip Pulpet II, to też żebra czuje! :) a mierzy około 62cm, i waży jakieś 6800 (też ważę się z nim na wadze łazienkowej) więc prawie jak Bolo, a bardziej jest pućkowaty :D I body 68 cm około są dobre a i mniejsze, także rozmiar rozmiarowi nie równy :)

Werka83
Em wro - ty chyba jako jedyna rozumiesz mnie z kp i wprowadzaniem kolejnych produktów

A i co to znaczy bo jakoś nie rozumiem i dziwnie się z ta wypowiedzią czuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Blania Ale Twój synek ma kawał udka:) niczego sobie :) uwielbiam te tlusciutkie nogi :)
Beacia Jak patrzę na Iskę to ona jest na maxa podobna do Ciebie!! usmiech macie ten sam!!
Ania Mi macierzynstwo na tyle odwaliło, że jak oglądałam filmik ze smiechem Filipa to się smiałam i płakałam! Rewelacyjne jest :) te bezzębne usmiechy sa najpiękniejsze:)
Dziękuję za życzenia :) Dawno nie miałam tak zwykłych urodzin:) Ale za to dzisiaj zaszalejemy z łojcem. Dziadkowie przyjdą do myszy a my do Gdańska się wybierzemy :)
Kocham moje dziecko, że zasypia już o 19 na noc to nie mam wielkich wyrzutów sumienia, że ją zostawiam :) Wrzucę zaraz filmik jak wczoraj gadała sobie z moją przyjaciółką.
AAa i mamy nowosc! Dziecie me jak leży na brzuchu to podwija nogi, opiera się na kolanach, tyłek wtedy unosi iiiiii..... zarywa nosem w podłogę :) sierota mała!
Co do wprowadzania nowych rzeczy do jedzenia- my jestesmy na mieszanym karmieniu, więc traktuje się to jako mm. Narazie mysza od 2 dni dostaje do mleka na noc łyżkę kleiku. Według tego co jest na opakowaniu od mleka powiinna już jest 200ml mleka ale moim zdaniem brzuch jej pęknie, bo teraz je 150-170 i widać, że jak wszystko zje to jest znokautowana! Więc wolę jej zagęscić niż rozpychać żołądek. Wczoraj kupiłam słoiczek z marchewką, ale narazie stoi a ja na niego patrzę bo jakos się boję :)
Blaniaco do wagi i długosci to mysza ma teraz ok 6300 a długosć mniej więcej 65 bo 62 ubrania są za małe a 68 minimalnie luźne.
Jutro robię ur dla rodziny :/ na samą mysl chce mi się.... Przecież wiadomo, że wszyscy przyjdą nie dla mnie a dla Emi :D Zamęczą mi ją ! Będzie 3 jeszcze innych dzieci w wieku 3-7 lat! Czyli wrzaski piski! Kurcze od 7 lat pracuję jako nauczyciel w przedszkolu i tak na maxa byłam przyzwyczajona do hałasu, że już mnie wcale nie ruszał a od kiedy byłam na L4 w ciąży to się odzwyczaiłam zupełnie :)
Czekam aż J. wróci z pracy to zacznę się ogarniać na wieczorne wyjscie :) dzisiaj caaaaly dzien w dresach :) nawet na spacerze nie bylysmy;/ a 21 stopni za oknem!! no nic... taki leń dzisiaj ze mnie. :)
Pozdrawiam dziewczyny i miłego wieczoru życzę :)

Odnośnik do komentarza

Veronica
To udanej imprezy jutro ;-)). Pewn nie bedzie tak zle,rodzinne imprezy sa calkiem calkiem ;-). W sumie ja w poruwana iu do mojej rodziny libie takie imprezki :D a Bolek i jego udko hmm no jest fajne pofaldowane,choc jego kuzynka msc starsza to dopiero ma faldki ;-).
Ania
Boziu w lozku do 10:00 ! To byly czasy,chyba ostatni raz tak spalam w ciazy. Teraz w sumie tez bym tak mogla no bo malego naakarmic i dalej w kime ale od kad wstaje o 6:00 na karmienie zanim zrobie mleczko to Wa e rozbudze i juz spac mi sir nie chce.Dobry pomysl z tym albumem elasnie zastanawialam sie gdzie mogla bym wykorzystac ten cytac a tu prosze album piekne miejsce ;-). Tak tak tez sie smialam dzis z tej reklamy jak leciala no coz wczoraj mimo,ze P zostal w domu to i tak nie wylegiwalam sie w lozku. W przerwach miedzy wizytami w wc caly czas cos .

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

*(%&$^*^%#*&%( czy tylko mnie tak denerwują te wszędobylskie reklamy??!!!

No więc mi niestety nie udało się pospać dzisiaj... Mały obudził się o 3:55 na cyca i nagle postanowił, że już się wyspał no i ja też więc tak siedzieliśmy... O 6:30 przydusiłam go cycem i zasnął no więc pomyślałam, że ja też pośpię więc się położyłam... Pospałam dobre 15 min bo o 7:10 zapukał kurier z pytaniem: MOŻE ODBIERZE PANI PACZKĘ DLA SĄSIADA?? nosz..... Nie ma tego złego bo umyłam sobie okna przygotowałam obiad i na dwór...

Padam na twarz ale mój mały nabył dziś nową umiejętność z której jestem mega dumna tzn. zaczął się przewracać z pleców na brzuch jak na razie tylko w jedną stronę i nie za bardzo wie co zrobić z ręką która mu zostaje pod brzuszkiem ale to zawsze postęp :D Jestem taka dumna :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Witam wieczornie :)
Urząd Skarbowy załatwiony, zaświadczenia dla mnie i męża dostałam od ręki, super! :)
Jaśkowi w US nie podobało się :D, ale dzięki jego marudkom mogłam wnioski złożyć bez kolejki, choć dużo osób nie było, raptem 2 przede mną, ale zawsze coś ;)
A dziś była cudna ciepła pogoda :). Pomna wczorajszego ciepłego dnia, dziś ubrałam Jasia w bodziak z krótkim rękawem + skarpetki i tak było ok, a wczoraj miał cienką bluzeczkę i spodnie dresowe, a i tak był spocony, mimo że ściągnęłam mu skarpetki.
Jeszcze weekend ma być taki ciepły. Bardzo się się cieszę, bo mamy pełne wolne 2 dni od turniejów, gości i wyjazdów, więc lenimy się rodzinnie i na maksa :D. Pojedziemy na nasze ulubione lody i do parku i jeszcze coś co dzieci będą chciały. A ja jeszcze jutro jestem umówiona do kosmetyczki na jesienne oczyszczanie twarzy i na pedicure :). Tak więc weekend leniuchowy i relaksacyjny, każdy będzie miał jakąś przyjemność :D
A Wy jakie macie plany na weekend?

Monika, mam wrażenie że Ty zawsze widzisz szklankę do połowy pustą ;)
Polska nie jest aż tak bogatym krajem jak inne europejskie, a powiedzieć, że kraj jest rządzony nieudolnie, to to samo można usłyszeć w innych krajach od ich mieszkańców ;)
VAT 23% na ubranka musiał być wprowadzony ze względu na przynależność do Unii Europejskiej. Polska i tak opóźniała wprowadzenie tego podatku ile się dało, aż w końcu nic nie mogła zrobić, bo groziły jej sankcje finansowe ze strony UE. A paradoksalnie ubranka można teraz kupić taniej niż jak ja kompletowałam wyprawkę dla pierwszego syna.
A jaki odliczenie masz na myśli, że piszesz, że limit zmniejszyli?

Blania, ważyłam Jasia tak jak Ty Boryska i jeśli dobrze waga pokazuje, to Jaś waży 7 kg :). Nie wiem ile mierzy, bo i tak pomiar byłby niemiarodajny ;), a ubranka nosi 68/74.
Super z wyjściem wieczornym, bawcie się dobrze :)))

Werka, jak już szczepisz 6w1 i masz obawy, to może pneumokoki zrób w innym terminie. Szkoda dziecku tyle na raz fundować szczepionek. To znaczy ja bym tak nie pozwoliła zaszczepić, a Ty zrobisz jak uważasz. Ja szczepiąc 5w1, to nawet na żółtaczkę szczepiłam w innym terminie, właśnie po to, by maluszek miał jak najmniej szczepień na raz.


Ania92

Jeszcze ostatnio jest taka reklama że mama chce wziąć zwolnienie bo jej chora, a tu mina jej dziecka 'jak to?" i komentarz, mamy nie biorą zwolnienia. Jakie prawdziwe! :D

Widziałam tę reklamę, puenta też mi się podoba, baaardzo prawdziwa :D


Ania, dzięki za info o UK :). Czyli jest najniższa stawka godzinowa, a jest coś takiego jak najniższa pensja? Z tym % to chodziło mi o to, jak duży jest to dodatek w stosunku do pensji ;). W PL zasiłek na dziecko wynosi 77-115 zł (zależy od wieku dziecka) a najniższa krajowa to 1680 zł, czyli ten dodatek to ok. 5-7%. Ot takie dywagacje, z ciekawości oczywiście :D
Wiem o podwyżce ZUS dla mających działalność, mojego K. to czeka :(, no ale takie jest prawo i my się do tego stosujemy, nie chcemy kombinować, bo dobrze mieć czyste sumienie :)
A problemy ze służbą zdrowia czy kolejki do specjalistów, to bolączka wielu krajów, nawet skandynawskich. Ale i u nas ma się pod tym względem poprawić. Minister Zdrowia ma wprowadzić kilka pomysłów m.in. np. wypisywanie recept na okres dłuższy niż 3 m-ce, co zmniejszy kolejki do specjalistów, którzy idą tylko po receptę. Niektóre recepty będę mogły wypisywać też pielęgniarki, to też ma zmniejszyć kolejki. I jeszcze kilka fajnych pomysłów ale już nie pamiętam co to było.
A paliwo potaniało, choć nie jakoś spektakularnie, może to też zależy od regionu. W Krakowie potaniała też żywność, energia, ubrania i kredyty mieszkaniowe :D
Serdeczności dla ćwierćrocznego Filipka :)

Veronica, a jakie mm macie, że 3 miesięczniak ma zjadać 200ml? Jaś wg opakowania powinien zjadać 180 ml, a ja mu daję 150ml i to od niedawna. Ta większa ilość ml (wg opakowania) wydaje mi się trochę niedorzeczna przy tak małych brzuszkach ;)
I oczywiście wszystkiego naj naj najlepszego z okazji urodzin! :*

Beacia, słyszałam tę wypowiedź polityka o 10 tys.! Trochę inny był kontekst, ale wiadomo o co chodzi. To Kaliszowi tak brak pokory, ale takie Głąby są w każdym innym kraju. Dobrze, że się nie dostał do Europarlamentu, bo by mu jeszcze bardziej sodówa do głowy odbiła. Mam też nadzieję, że jak będą wybory parlamentarne, to media przypomną tę wypowiedź i już nie zostanie posłem. Niech ten „biedak” poszuka sobie bardziej intratnej pracy skoro w Sejmie tak bieduje.
Mam już kaszę mannę, jutro robię tę Twoją szarlotkę sypaną, ciekawe czy mi wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza

Czy któreś dziecko, poza Jasiem, jeszcze się nie przekręca na boczki czy na brzuszek? Jaśkowi kilka razy się to kiedyś udało (na boczki), ale to był czysty przypadek ;). Wiem, że jeszcze na to jest czas, ale widzę, że nasze maluszki szybko się tu rozwijają :)
Ale Jaś zrobił dziś coś nowego i świadomie - sam z maty wziął gryzak gumowy do ręki i włożył sobie do buzi (i tak kilka razy) :D. Będzie alternatywa dla kciuka :D
To mi przypomniało o co jeszcze chciałam zapytać ;)
Dziewczyny, jakie macie smoczki, nadal te 0-6, czy większe? Bo tak mi przez myśl przeszło, że może Jasiula tak smoczka wypluwa, bo jest dla niego za „mały”? Główny powód wypluwania smoczka to wiadomo, że kciuk, ale tak się zastanawiam nad rozmiarem smoczka…

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorową porą :)
Iśka dzisiaj była na ćwiczeniach najdzielniejszym dzieckiem ever! Zero krzyku, zero płaczu! I rehabilitant powiedział, że widać już postępy, że bardzo dobrze, że zaczęła się przekręcać na bok i na razie nie jest ważne, że na jedną stronę, no i stwierdził, że Mysza bardzo szybko chce wyzdrowieć, że się nie opiernicza :D Ale się cieszę! Teraz moje Słońce już śpi, oczywiście jak to w piątek - na brudaska :D
W ogóle potrzebuję kopa! Tracę moc do ćwiczeń! Pomocyyy!

Monika - postaraj się czasami zobaczyć coś na różowo :) Wiem, że życie nie rozpieszcza, ale tak jest łatwiej.

Werka - tak jak pisze Dziubala, skoro masz obawy to zrób może jedno szczepienie, odczekaj 6-8 tygodni i zrób pneumokoki, będziesz spokojniejsza.

Ania - super masz z tym wylegiwaniem się do 10 :) Ja tak jak Blania, ostatnio o tej porze w łóżku byłam w ciąży heheh. Filmik śmiechowy super! Aż się śmiałam do ekranu, a jutro jak się uda, puszczę Iśce :D A ta reklama to cała prawda! To nie mój tenor hahah, mąż koleżanki :D A ja się z niego śmieję, bo sodówa mu uderza do głowy. "Gwiazdy" które tam występują dostają do zaśpiewania inne gatunki muzyczne. Sam program mi się nie podoba, oglądam tylko dla tenora z czystej ciekawości heheh.
Pozwolę sobie w skrócie wyjaśnić o co Werce chodziło, bo mała dyskusja na ten temat też wcześniej była. Mamy na forum mamy, które bardzo chętnie wprowadzają nowe produkty i mamy, które uważają to za zupełnie niepotrzebne w tym czasie i ot, cały "problem"

Veronica - to może z tym podobieństwem do mnie coś się zmienia, ale na żywo wszyscy mówią, że córusia tatusia :) Ma być dzisiaj ciepła noc, więc życzę dobrej zabawy! Też mam czasami takie dni, że nie chce mi się nawet z Małą wyjść z domu. A Emilia ma słodziutki uśmiech! I te drugie podbródki aaaaaaa, schrupię!

Pati - mnie też denerwują wszędobylskie reklamy, ale już przestałam na nie zwracać uwagę. Uwielbiam obserwować te nowe umiejętności naszych maluszków! Zaległe wszystkiego najlepszego, ale powinnam pogrozić małą klątwą że się wcześniej nie pochwaliłaś :p

Dziubala - szalejesz z Jasiem krótkorękawkowym :) U nas już za dużo przeziębień, więc z krótkim rękawkiem nie ryzykuję, Mysza ma po prostu jedną warstwę więcej niż ja, bo trochę ta pogoda jest zdradliwa, tak jak na wiosnę. No ale jak Jaś się poci to i tak nie byłoby sensu go cieplej ubierać. A z obracaniem to maluchy wiekowo dzielą tygodnie, więc z umiejętnościami też jest różnie, sama najlepiej wiesz jak szybciutko wszystko się zmienia, nawet z dnia na dzień :) Fajnie, że tak szybko w US załatwiłaś. Z planów weekendowych to my jedynie jutro jedziemy do teściów i tyle. Daj znać jak tam szarlotka, polecam nie oszczędzać na maśle - ja kroję na cienkie plasterki, bo nie chce mi się ścierać na tarce. Odnośnie zarobków polityków to chyba jeszcze Poncyliusz narzekał, ale nie ważne... Wiem, że był inny kontekst, ale wyszło jak wyszło. Zresztą ja tematów politycznych nie lubię poruszać.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Moje się nie przekręca jeszcze, nawet przypadkiem. Aż się dziwię, bo tyle mostków robi. Za to robi coś, co mi się nie podoba - wygina głowę do tyłu i tak sobie obserwuje otoczenie. Przez to łepek mu się płaski robi. o.o
A smoczek jakiej masz firmy? Bo one 0-6 są wszystkie krótkie, ale plastik ma różny kształt i niektóre może być chwycić łatwiej dziecku, np. NUKi są dość wygięte i powodują odciski na paszczy.
Co do tematów ewolucji, fajnie, że Cię zainteresowała wspomniana przeze mnie pozycja Dawkinsa. Autor powinien Ci przypaść do gustu - pisze w bardzo interesujący sposób o nauce, krytycznym myśleniu, porusza też wątki religijne ("Bóg urojony" - polecam). Jestem jego wielką fanką. :) Napisał też książkę dla starszych dzieci - "Magia rzeczywistości. Skąd wiemy, co jest prawdziwe".

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

ExPulpet wczoraj jadł tak ładnie, że w nocy pominął jedzenie o 23-ciej i wstał dopiero o 3-ciej. Ależ się czułam wyspana po nieprzerwanych 3h snu! To było wczoraj. Dziś zaczął jeść dopiero o 15-stej i tak bardzo chciał nadrobić niejedzenie od rana, że mi się shaftował, więc nici z nadrabiania. :(
Piszecie, że wyczuwacie żeberka. Ja... je widzę. :( Niestety, Piotruś zgubił wszystkie 2 podbródki i brzuch ma wychudzony, że te żebra po prostu wystają. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...