Skocz do zawartości
Forum

Lipcóweczki 2014


btg1989

Rekomendowane odpowiedzi

Basieńka, to rzeczywiście super pomysł z tym rowerkiem :).
Teraz jestem jeszcze bardziej spokojna :), ale wiesz, lepiej zapobiegliwy niż żeby robił na 'odwal się'.

Iza, u mnie to samo co u Basi. Może na Dolny Śląsk nie wysyłają :D.

Ona, no właśnie czytałam o tych różnicach między ojcowskim i tacierzyńskim. Ojcowski weźmie na pewno. Nigdzie jednak nie jest napisane odnośnie naszej sytuacji. Będzie musiał się w pracy czegoś dowiedzieć ...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Odnośnik do komentarza
Gość bejbiprogram

Zalogujcie się na swoim koncie i wybierzcie zakładkę twój profil. Tam w adresie jak któraś mieszka na wsi nie ma ulicy a ją wymagają więc wpisałam jeszcze raz nazwę miejscowości. Potem dane dziecka/ dzieci rozwinąć to i trzeba uzupełnić jak nie macie płeć i datę urodzenia, oczywiście zaznaczyć wtedy chcę upominek dla maluszka a jeżeli zamówiony to będzie pisało że zamówiłaś ale może problem tkwi właśnie w tym adresie. Ja też zarejestrowałam się tam 9.03 i potem 23.04 zerknęłam a okazało się że z tą miejscowością jest nie tak i uzupełniłam. do kilku dni przyszła paczka tzn pudełeczko na dokumenty, płyta i taka mała broszurka. Na pudełku była właśnie data 24.04 czyli dzień później jak to zmieniłam.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny
Basienka2 jak możesz to wstaw jakiś link do takiego rowerka bo mnie zaciekawiłaś a ja nie mam pojęcia jak to wygląda.

Benedykta, Okinawa współczuję Wam straty najbliższych.
Nie popatrzyłam na to od tej strony a teraz będę łagodniej reagować na wtrącanie. Ja na szczęście z mamami nie mam wielkiego problemu, to całe "my ci dziecko ubierać będziemy, ty nic nie kupuj" wyszło od podstarzałych ciotek z którymi nawet kontaktu nie chcę za bardzo utrzymywać bo się nie lubimy (a tak będę zobowiązana). Kupowanie ciuchów na szmatach to ich konik a teraz będą mogły bardziej się realizować w swoich pasjach. Ale jakoś przeżyje...

Troszkę Was popytam o parę gadżetów dla maleństwa
Piszecie o kremach do pielęgnacji maluszków więc mam pytanie czy słyszałyście coś o firmie Linomag?
Sprzedawca od którego skompletuję wyprawkę ma właśnie takie produkty i nie wiem czy zamawiać.
A w kremy z filtrami będziecie się zaopatrywać?
A jak z oczyszczaniem noska, lepiej kupić gruszkę zwykłą, silikonową czy taką drogą z aspiratorem.
W jakiej teraz temperaturze należy wyprać ciuszki dla naszych pociech, czy to nie ma znaczenia?
I pytanie odnośnie cesarki, doczytałam że trzeba się wyposażyć w majtki siateczkowe lub bawełniane z wysokim stanem a druga informacja to że szpitale już zabraniają jakich kolwiek majtek - skóra ma oddychać. Wiecie coś na ten temat?

http://emaluszki.pl/suwaczek16-20140701.jpg

Odnośnik do komentarza

Wanilia ja miałam majtki i to z koronką z przodu i nikt mi się do nich nie doczepił a jakoś sobie nie wyobrażam chodzić, robić coś przy dziecku i jeszcze trzymać między nogami podkład. Wystarczy że po pierwszym pionizowaniu tak trzeba doczłapać pod prysznic. Teraz też zabiorę ze sobą zwykłe majty oczywiście kilka sztuk tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza

Wanilia

tutaj jak chłopiec uczył się jeździć na takim rowerku:) a tu polecane przez specjaliste:)

z tego co u nas mówiła położna to krem Linomag też może być:)tylko nie pamiętam czy od pierwszych dni życia...ja krem z filtrem kupiłam również z ziajki od pierwszych dni życia:) a do noska kupiłam aspirator ten droższy...słyszałam o nim dobre opinie:) ciuszków jeszcze nie prałam to nie wiem...a u nas w szpitalu majtki można założyć dopiero na następny dzień jeśli chodzi o cesarkę no i biustonosz:)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k6u0ndc34.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski,
Wczoraj potworny dzień miałam. Pojechalismy do szpitala na 7 rano a w domu byłam o 21. Masakra ja czuje się fatalnie, nogi jak dwa balony nie mogą dojść do siebie. Syn ok, operacja się udała za tydzień na ściągnięcie szwów. Ale wycinek poszedł do badania histopatologicznego. Przesiedzialam cały dzień na stołku, maz przyjechał ok 15 mieliśmy się podmienic ale miedzy czasie zadzwonił gość ze chce kupić nasz samochód. Umowi się i nie przyjechał. Wiec mogłam jechać na chwile do domu odpocząć. No ale cóż dziś nic nie robię nawet nie mogę nóg w kapcue włożyć. Najważniejsze ze to swinstwo ma wycięte.

No i przed chwila była u mnie położna kazła leżeć z nogami w górze a wcześniej wymoczyć w letniej wodzie z solą. To zmykam bo nogi a konkretniej stopy mam ogromne.
Miłego dnia lipcóweczki ;-)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=63759

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64228

Odnośnik do komentarza

Może któraś z Was będzie w okolicach Rzeszowa 17.06 lub Któraś z Waszych znajomych mieszka w Rzeszowie lub okolicy a jest w ciąży to tu macie link na bezpłatne spotkanie dla mam:D
http://dobra-mama.pl/spotkanie/rejestracja/formularz Rusza kolejna V edycja warsztatów dla kobiet w ciąży z cyklu „Spotkania z DOBRĄ MAMĄ”.
Najbliższe spotkanie już 17 czerwca (wtorek) w Hotelu BRISTOL, Rynek 20, Rzeszów godz.: 17:00-20:00
Temat "Bezpieczna ciąża, przyjazny poród, zdrowe dziecko".
Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety w ciąży z Rzeszowa i okolic.
Bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży organizujemy z wielką radością, mając świadomość, jak bardzo istotne są tego typu spotkania

http://www.suwaczek.pl/cache/967f4a7214.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpp4x4mo4w.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmkxrdjtx7.png

Odnośnik do komentarza

Basienka rowerek rewelacja ! ;)

Wanilla mi np. położna powiedziała, że mam kupić majtki poporodowe o rozmiar większe, ale że w szpitalu mam się z tym nie obnosić, bo nie są za tym by je nosić. Przez pierwszą dobę po cesarce niby nie pozwalają nic mieć oprócz tej koszuli.

Mblusia leż i odpoczywaj jak lekarz nakazał. Wiem, że to wcale fajne nie jest, ale robisz to nie tylko dla własnego dobra :) co do antybiotyku to może zaszkodzić dzuecku w I trymestrze, więc Ty możesz być spokojna. Lepiej weź leki by żadna infekcja nie dopadła dzidzi.

Anecia współczuje wczorajszego dnia, ale dobrze że macie już to za sobą i z synkiem ok :)

Co do bebiprogramu to dostałam przesyłkę niedawno, a bardzo bardzo dawno się tam logowałam. Dziś mam jakoś słabszy dzień i młody chyba też, bo jest bardziej spokojny niż zwykle... nic mi się nie chce, troche boli głowa - pewnie przez ponurą pogodę. Ogólnie to ostatnio bardzo często płaczę, Wy też tak macie? Jak widzę np małe dzieci, albo w telewizji jak coś zobaczę, co kiedyś by mnie np nie poruszyło... najbardziej chyba płaczę jak pomyślę o szpitalu i cesarce i o tym, że nie od razu będę mogła sprawnie zająć się synkiem ech..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
Ja już dzisiaj w domku po wizycie u lekarz na nfz,mały ma się dobrze nawet kopnął lekarza jak ten go trochę bardziej przycisnął :) szyjka stanęła i od ostatniego badania się nie skurczyła badania w normie troszkę hemoglobina spadła na 11,6 ale nie ma tragedii ogólnie jest ok :)
Lekarz zapowiedział mi że na kolejnej wizycie czyli 28-mego porozmawiamy o porodzie :)
Wczoraj wyprałam w końcu ubranka dla maluszka zostało prasowanie ale to może odłożę na jutro :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8qqmzd0t0jxln.png

Nataniel

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny...wrociłam i leze...masakra załamuje mnie moja kondycja;/ pochodziłam dziś po sklepach i nie mam na nic siły, do tego w dole brzucha boli. Musze uwinąć się z zakupami wyprawkowymi w miare sprawnie bo im pozniej tym gorzej;/ dziś tyle chodzenia,a kupiłam tylko szlafrok,kapcie i buty;/mam wrazenie,że nigdy tych zakupów nie skończe, jeszcze miałam kupić mamie prezent na imieniny ale nie dałam rady i zrobie to jutro;/
benia pociesze cie,ze moja hemoglobina wynosi 11,2,takze u ciebie targedii jeszcze nie ma:)
martula trzeci trymestr i wracają huśtawki nastroju...u mnie też róznie jest ostatnio poklociłam się z mamuśka i beczałam też przez glupote w zasadzie, tv prawie nie oglądam bo z reguły wybierałam coś wyciskającego łzy jak programy o porodach, in vitro itp
izka fajnie z tymi warsztatami;) jak będe miała jeszcze pod koniec czerwca siły to się wybiore moze;)
mblusia zdrowiej, też przez to przeszłam...wiem jak ciężko łykać tabletki bez obaw..ale twoj gorszy stan zdrowia bylby dla malenstwa znacznie bardziej niebezpieczny, trzymaj sie;*

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09ej28dl5oc44p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kds0djtjt.png

Odnośnik do komentarza

mblusia może Cię to pocieszy, że ja już leżę od 2 miesięcy i 2 pozostałe też już muszę zostać w łóżku, bo mam za krótką szyjkę... a z takim przeziębieniem to pewnie będziesz miała max 1-2 tygodnie leżenia..

martula92 ja też ciągle na wszystko płaczę... lecą mi łzy ciurkiem, a zaraz potem się wkurzam, że nie mogę nad tym zapanować :D

A poza tym lekarz powiedział dziś, żeby się nie martwić wagą - jego zdaniem moje tycie jest w porządku i że mam jeszcze 2 miesiące, żeby nabrać parę kg :) Dzidzia wyszła mi ostatnio mała (wg USG 28tc vs 30 tc), ale na to powiedział, że jak ja jestem drobna to nie mam co oczekiwać, że moja dzidzia będzie jakimś gigantem, a raczej jakieś 2,7-3kg po urodzeniu. Ale i tak już odliczam czas do kolejnego USG i sprawdzenia czy dzidzia na pewno rośnie...

Poza tym w niektórych miastach są organizowane w maju bezpłatne warsztaty dla przyszłych rodziców. Jak któraś ma ochotę to polecam: http://www.planeta-dziecko.pl/

Odnośnik do komentarza

Hej!
Dzięki za ciepłe słowa, takie życie.
Anecia85 odpoczywaj i jak najwięcej z nogami do góry. Najważniejsze, że zabieg za Wami, teraz już będzie dobrze.
Mblusia antybiotyk to faktycznie nic fajnego, ale jak trzeba to trzeba. No i na tym etapie ciąży nie zaszkodzi dziecku, gorsza jest dla niego Twoja choroba, więc kuruj się cierpliwie i wygrzewaj w łóżku, żeby się nic więcej nie przyplątało do Was!
Wanilia, mój Mały dokładnie za miesiąc kończy 2 lata i już dawno zaplanowaliśmy dla Niego taki właśnie rowerek :) Patrząc po dzieciach znajomych, super się sprawdza: dzieci szybko łapią równowagę, super trenują koordynację i kondycję, a potem łatwiej uczą się jazdy na normalnym rowerze. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to warto szukać wersji z pompowanymi kołami (lepsza amortyzacja i są wytrzymalsze), regulowanym siodełkiem (bo czasem dzieciaki jeżdżą parę lat, a rosną w tym czasie piorunem - mój Adaś od grudnia urósł 7 cm!) i hamulcami. Na allegro jest duży wybór. No i oczywiście kask, ale to przy maluchach wiadomo.

O Sudocremie pisałam Wam jakiś czas temu, że nie jest polecany do codziennej pielęgnacji, nam położna poleciła swego czasu na codzień Bepanthen i super się sprawdził, ale Linomag i Alantan też są bardzo dobre.
Krem z filtrem mam 50 Musteli, ale nie polecam, bo jest okropnie gęsty i tłusty, ciężko go rozsmarować, a dzieci nie są cierpliwe ;) i bardzo wszystko brudzi.

Odnośnik do komentarza

hej:)
Anecia cieszę się że operacja syncia się udała:)niestety mi nogi też puchną:(aż boję się pomyśleć co będzie jak będzie lato..od paru dni nie miałam już skurczy łydki z rana a dziś znowu to samo:( najgorsze że się człowiek tak nagle zrywa i wystrasza...nie wiem lekarz kazał mi brac chelamag b6 100mg...ale może to mało?na opakowaniu jest napisane że nie wolno przekraczać tej dawki...
mblusia zdrówka życzę!!!!nie przejmuj się antybiotykiem...czasem to siła wyższa i na pewno jest bezpieczniejszy niż sama infekcja!3maj się!:*
Iza strasznie fajne to co proponujesz..ale do Rzeszowa strasznie daleko:( niestety butelki tez nie mogę testować wypełniłam wszystko po czym okazało się że sklepy w których można ją odebrać są daleko..najbliżej Wrocław ale to się nie opłaca:( bo to 2 godziny drogi:(..mieszkam na jakimś zad...hehehe
Martuśja też jestem płaczka heh..zawsze byłam wrażliwym człowieczkiem ale teraz to jest masakra!
Beniasuper że u lekarza wszystko ok:D
Kama ja mam to samo..dlatego w sumie wszystko zamawiam przez internet bo tak to po 1 sklepie jestem wymęczona totalnie...:( widzisz napisałaś o mamie i mi się przypomniało że dzień matki się zbliża....trzeba też o nich pomyśleć...
haydewidzisz super że z maleństwem ok:) współczuję leżenia...:(ja to chyba bym nie wytrzymała...a na pewno przytyłabym o wieeeele więcej...także oby do końca:*

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k6u0ndc34.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Wanilia. Za kremami z filtrem się jeszcze nie rozglądałam.
Do noska mam taką gruszę: http://mamywgorzowie.pl/wp-content/uploads/2014/01/gruszka-do-nosa-2-118_2200.jpg. Co do temperatury to wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia, skoro proszek jest specjalny?
Z tymi majtkami to położna sama mówiła, żeby kupić parę par, więc z tym oddychaniem skóry to tylko na początek. Poza tym przez siateczkowate też skóra oddycha ;>.

Anecia, dobrze, że już macie to za sobą. A nogami się nie przejmuj - do jutra przejdzie ;>.

Mblusia, nie pozostaje nic innego jak zdrówka życzyć!

Martula, ze mnie też jest beksa :).

Benia, dobrze czytać, że wszystko okej. U mnie też niższa Hb.

Kama, ja ledwo umyłam podłogi dziś, więc doskonale Cię rozumiem.

Hayde, możemy sobie przybić piątki. Moja dzidzia też malutka, a u mnie dopiero 6kg na plusie.

Mi dzidzia dzisiaj bardzo nisko się kręciła, aż dziwne uczucie ... A w ogóle to zwariuje chyba! Macie może sny erotyczne? U mnie 3 noc z rzędu ... Szukałam po innych forach i niektóre kobity budzą się aż orgazmem! Jakieś szaleństwo ...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Odnośnik do komentarza

Benedykta ja używałam tej butelki z Adasiem, jeśli była potrzeba dokarmienia go i potwierdzam: to jest butelka, której konstrukcja (3-częściowy smoczek o specjalnym kształcie) wymusza na dziecku ten sam odruch ssania co przy karmieniu piersią. U mnie sprawdziła się super i polecam tym wszystkim Mamom, które będą musiały dokarmiać malucha mm lub odciągniętym mlekiem. Tyle że jest droższa niż inne butelki.

Odnośnik do komentarza

Fiadusia, w takim razie pozostaje nam wspierać się wzajemnie w tyciu :D i skoro Twoja dzidzia też mała to możemy sobie wyniki porównywać. Miałaś już USG w okolicy 30 tc?
Mi się wczoraj nisko kręciła, aż mnie wszystko zaczęło boleć :/ Ale sobie wytłumaczyłam, że może wreszcie przekręca się główką w dół :D
A co do snów: mnie męczą erotyczne albo koszmary, od jakichś 2 tygodni :/ Oczywiście już wolę te erotyczne :D

Odnośnik do komentarza

cześć mamusie ;) jestem właśnie po wizycie położnej i mój malutki serio chyba jej nie lubi hahaha , jak mi bada wysokość dna macicy albo słucha tętna dzidzi to tak się wkurza, że hoho

dziś miałyśmy pogadankę, a raczej wykład o laktacji... głowa mi pęka ;/
generalnie nakładła mi tyle do głowy, moja mama akurat była u mnie i mówi, że gdyby tak karmiła mnie i moją siostrę to byśmy były głodne non stop..
generalnie dowiedziałam się, że powinnam karmić młodego do 6 miesiąca tylko piersią, latem żadnej wody itp ma się napijać moim mlekiem... no i na początek mam go przystawiać do piersi conajmniej 8-10 razy dziennie hmm..
mam go nawet budzić, żeby tylko nie używać laktatora, bo to niby wielkie zło.. a co jak zaśnie od razu po karmieniu i nagle poczuje, że mam dużo mleka mam go znowu budzić ? ;/ troche to dla mnie nie halo jest, z resztą w praniu wszystko wyjdzie samo :)

to, co mi się spodobało to, że pokazała mi pozycje do karmienia po cesarskim cięciu, tak żeby dzidzia nie uciskała rany i brzucha , na początku trzeba leżeć na plecach, później na boku, a później karmić spod ramienia - no wiadomo, jak dojdzie się do siebie i rana nie będzie boleć to już można na wszystkie sposoby

fajne " gadżety " mi też pokazała m.in. nakładki na piersi , kiedy są popękane żeby wtedy nie nosić wkładek laktacyjnych tylko taką nakładkę, która w sumie ma dziurki, mieści się w nią brodawka, ale jest jakby plastikowa i chroni przed otarciami, wiadomo pokazywała mi też różne kapturki - poleciła mi, że najlepsze są z firmy NUK , bo niby najlepiej dostosowują się do piersi , no i jeszcze pokazała mi super okłady na piersi, jak będą ciężkie lub twarde również z firmy NUK można taki okład włożyć do lodówki żeby był zimny lub pod gorącą wodę żeby był gorący, jak kto woli

za dwa tyg. znowu się widzimy i będziemy wtedy pakować torbę do szpitala i kompletować rzeczy z ' apteki ' , generalnie moja położna wyznaje zasadę, że od 35 tyg torba powinna stać w widocznym miejscu spakowana i wszyscy domownicy powinni wiedzieć, co to jest hehe

jejku, ale się rozpisałam masakra jakaś... jutro jadę do mojego starego lekarza, bo tak mam wizytę ustaloną, a i tak muszę l4 wziąć no i podziękuję za opiekę, a w poniedziałek znowu idę na kontrolną wizytę do nowego

kręgosłup mnie boli i pachwiny :( chyba się położę , bo co tu innego robić jak jest taka okropna pogoda !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...