Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Agoski dziękuję. Jeszcze w trójpaku ale póki co wszystko się ustabilizowalo i jest duża szansa na donoszenie ciazy czyli jeszcze max 6-7 tygodni. :)

Martwi mnie jedynie fakt, że prawie zupełnie nie czuje jednego z dzieci. To jest może kilka ruchów dziennie i to tylko pod warunkiem, że mocno się wsłucham w organizm. Wiem,ze dziecko jest gdzieś głębiej ale jednak ten matczyny instynkt nie pozwala mi byc zupełnie spokojna. Lekarze ciągle mówią, że jest ok a ja ciągle się martwię :)

Ja słyszałam że musi być masa poniżej 1500. Nie wiem czy jest prawo, które to reguluje bo generalnie dziecku wpisuje się chyba wczesniactwo do książeczki na podstawie opinii lekarza. Słyszałam o dziewczynie w 38tc gdzie wpisano jej wczesniactwo a są dziewczyny z blizniakami po sterydach w 35 gdzie nie mają wpisanego (moja kuzynka tak miala).

Odnośnik do komentarza

Kukurydza wiem o czym mówisz, ja też czułam jednego kilka razy dziennie i tez się martwiłam. Na każdym usg byłam w szoku ze się tak kręci a ja nie czuje:) na ewno wszystko jest ok, no ale mama martwi się zawsze;)
Powiem Ci ze sama już nie wiem jak to z tymi wczesniakami jest:) myślę że dla pewności najlepiej zapytać w swojej przychodni kiedy to jest darmowe:) nas objęło bo 33 tydzien I waga 1480 i 1760.

Odnośnik do komentarza

Agoski dziękuję :) Tez myślę, że jest wszystko dobrze, więc staram się być cierpliwa i wyrozumiała dla leniuszkow, choć chyba wypożycze na ten ostatni miesiąc monitor tętna, żeby nie biegać co chwile na ktg ze stresu :) A miejsca w brzuchu coraz mniej wiec pewnie ruchy tez będą jeszcze słabsze. ;)

No ja też myślę, że trzeba się rozeznać u siebie w przychodni ale na pewno warto pytać! :)

Odnośnik do komentarza

Ewelina KAŻDA kobieta jest inna! Znam dziewczyny, które w ciąży pojedynczej przybrały 25kg a i takie, które w podwójnej tylko 15. Nie ma co się sugerować innymi w tej kwestii :) Ja poki co w 31tc mam 19 na plusie, choć w ostatnich tygodniach zaczęłam tyć bardzo szybko, ale to dlatego,że nic nie robie tylko leze i jem i to w dodatku jem dużo słodkiego :)
Do 27 tc miałam 15kg na plusie.

Mysle,ze każda z nas ma dużo pytań ale jak widzisz, wszystkie mamy dają radę. Proponuje Ci poczytać sobie wątek od jakiejś losowej strony, ja tak czasem robie bo wiele pytań się powtarza i dużo dziewczyn podzieliło się juz doświadczeniami.
Będzie wszystko dobrze!

Odnośnik do komentarza

Też myślałam że ten mniej ruchliwy bedzie leniuszkiem jak sie urodzi a daje o sobie znac baaardzo czesto :)
Ewelina87 cesarke przeszłam bardzo dobrze. bałam sie jej niesamowicie a poszlo gładko. Po 5 dniach sciagneli mi szwy. po 6 h od cesarki po pionizacji poszlam sie wykapac. Karmie ja swoim mleczkiem ale odciagam. dlugo byli w szpitalu i sie przyzwyczaili do butli. wszystko da sie ogarnac, strach ma zawsze wilekie oczy:)

Odnośnik do komentarza

Wiem wiem ze wszystko jest czlowiek wstanie zrobic, ja pierwsze dziecko jak i drugie wychowywalam bez jakiejkolwiek pomocy , sama sobie radzilam , ale wiesc o blizniakach troche mnie przerazila nie dlatego ze sobie nie poradze tylko bardziej jak to wszystko bedzie funkcjonowac. Ja dzieciaki karmilam dlugo jednego 2 lata drugiego 1.5 roku z tym ze karmilam ich na poczatku co dwie godz potem co pol bo sie nie najadal, wiec nie wiem czy dam rade wykarmic dwoje z mojego mleka . Ile takie dzieciaczki Wam jadly?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, gratuluje rozpakowanym ☺
Mam pytanie do mam, moje maluchy mają już 8 miesięcy i śpią 3 razy dziennie, Ale chciała bym nauczyć ich usypiać bez brania na racę. Oni miw 3 minuty usypiają na rękach, jest to wygodne ale niestety już mi jest ciężko a jestem sama. Czy macie jakieś rady ? Czy uczuć ich spać razem czy jednak rozdzielać, teraz usypiam ich osobno. Czy podlać może aż drzemki zredukują się do jednej... Bo chyba tak będzie ich najlepiej oduczyć usypiania na rękach..

Odnośnik do komentarza

Ewelina87 - głowa do góry, a brzuszek dumnie do przodu, a z pewnością będzie wszystko okey ... nie taki diabeł straszny jak go malują, a przeważnie pierwsze cięcie idzie ekspresowo :)

Wiadomo - każda z nas jest inna i inaczej może to wszystko przebiegać, ale grunt to pozytywne myślenie i nie poddawać się emocjom ... a to zawsze połowa sukcesu i krok do przodu :)

Z dzieciaczkami na pewno dasz radę - mamuśki bliźniaków są obdarzone niezwykłymi mocami ... a w jakim wieku są Twoje starszaki, bo chyba przegapiłam :)

Odnośnik do komentarza

Moj starszy syn ma 8 lat potem jak chcielismy drugie dziecko to nie moglam zajsc w ciaze , pomimo tego ze wszystko bylo dobrze :-) drugi synek ma 2 lata i 4 miesiace i po nim wyszly mi te torbiele endometrialne czy cos takiego ktore chcialam wyleczyc a po trzecim opkaowaniu wybrania tabletek nie dostalam okresu, i tak nie wiem jak zaszlam w ciaze i to blizniacza .

Odnośnik do komentarza

Ewelina87 - ooo ośmiolatek, to już mądry i kumaty chłopczyk i na pewno będzie dla Ciebie dużym wsparciem podczas nieobecności tatusia w domku np.: bawiąc się z młodszym braciszkiem :)

Nawet jeśli pod serduszkiem skrywa się trzeci i czwarty chłopczyk, to głowa wysoko do góry ... będzie ekonomiczniej i drużyna piłkarska w trakcie tworzenia :)

U mnie wręcz odwrotnie - drużyna siatkarek, bo mamy same dziewczynki :)

Trzymajcie się wszystkie dziewczyny jak najdłużej w trójpaczkach i rozpakowujcie się dopiero jak najbliżej terminu :)

Aaa było jeszcze pytanie, czy rozdzielać bliźniaki zaraz po urodzeniu na jedno czy dwa łóżeczka, a więc moje dziewczynki ponad pół roku spały w jednym łóżeczku i zostały rozdzielone dopiero jak zaczęły dosłownie na siebie wchodzić oraz wzajemnie sobie przeszkadzać i dokuczać ... nie było jednak najmniejszego problemu z ich "przerzuceniem" do osobnego łóżeczka - z tym, że jedynie musiały one stać blisko siebie i szczebelkami w odpowiednim ustawieniu, bo dziewczynki szukały ze sobą kontaktu np.: wyciągając do siebie rączki :)

Odnośnik do komentarza

Zostalam wczesno mama bo w wieku 20 lat , moj syn jest bardzo uczynnym dzieckiem i nie mam watpliwosci ze bedzie mi pomagal :-) gorzej z mlodszym jest bardzo do mnie przywiazany i bedzie napewno ciezko oswoic go z mysla ze juz mama mu tyle czasu nie poswieci co teraz :-( ale jakos bede starala sie by tego nie odczul ;-) obawiam sie tez jak przejde ta cesarke bo porody naturalne dramat o ktorym nie da sie zapomniec mam nadzieje ze chociaz z tym bedzie lepiej :)) M.C a jak u Ciebie bylo?

Odnośnik do komentarza

Ewalina 87, ja w 5 tym miesiącu z powodu okrutnego bólu pleców byłam w rozpaczy. Były chwilę, kiedy płakałam z bólu, szczególnie na myśl, że skoro już teraz tak boli, to co będzie później... ale ku mojemu zdziwieniu ten stan po prostu minąļ po kilka dniach, może tygodniu. Żeby sobie ulżyć poszłam chyba 3 razy na basen i delikatnie starałam rozluźnić mięśnie i zrelaksować kręgosłup. Bardziej się rozciągałam niż pływałam. Nie wiem czy to pomogło rozwiązać problem ale z pewnością dawało ukojenie bólu. Także nie załamuj się, to że Cię teraz boli nie znaczy, że tak zostanie.

Jeśli chodzi o ruchy dzieci, to poczułam je baaardzo późno. Chyba w 27/28 tygodniu.

Dziewczyny, mam już zaplanowaną cesarkę na początku przyszłego tygodnia, czyli to będzie 37 tydz. 3 dni. Trzymajcie kciuki, żebym dotrwała;)) Dzieci mają już prawie 2,6 i 2,7 kg:)

Eveex, a jak u Ciebie? Jak samopoczucie? Ile ważą dzieci? Czy wiesz kiedy rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Moje dwa największe szczęścia przyszły na świat 22.06.2016 <3<br />
Wojtuś 8:28 3100g 55 cm 9/10
Hania 8:29 2300g 50 cm 10/10

Po 4 dniach pobytu w szpitalu wyszliśmy do domu. Maluszki są zdrowe i bardzo grzeczne. Przed nami pierwsza noc w domu, ale bez strachu :) Po cc ciężko dochodzę do siebie - blizna bardzo ciągnie i bez tabletek przeciwbólowych na razie nie dałabym rady, ale z każdym dniem jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...