Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość agusia_123

Dziewczyny mam do was pytanie. Ale od początku. Byłam w poniedziałek na wizycie. Wg lekarza z dziećmi wszystko dobrze rosną równo, na moje pytanie ile ważą odp po co to Pani wiedzieć? Najważniejsze że rosną rowno- nic więcej o rozwoju dzieci się nie dowiedziałam. Jednocześnie powiedział mi ze daje mi.max 3 tyg i urodze- powiedzial ze wody moga odejsc w kaxdej chwili wtedy mam sie zglosic do szpitala, musze lezec, nie wolno mi nic robic. Tak mnie to wystraszyło ze nie wiedziałam co dalej mówić., pozostała część wizyty pamiętam jak przez mgle. I tu moje pytanie lekarz nie wpisał mi skierowania na cc, w karcie ciaxy tez nie mam żadnego wpisu.
Powiedzcie mi jak by to wyglądało gdyby naprawdę odeszły mi wody w domu? Czy zrobią mi cc czy będę rodzic naturalnie? ( dzievi ułożone glowkowo).
Mój gin od początku mówił ze będę mieć cc bo jestem za drobną na poród naturalny bliźniaków ale jeśli nie będzie go na dyżurze to co wtedy? Jestem trochę przerażona, nie wspomnę o moim mężu który bardzo boi sie tego ze będzie musiał wieść mnie 70 km do porodu. Zawsze myślal ze odpowiednio wcześnie lekarz wyślę mnie do szpitala i ominie go ta przyjemność.
30 tydz Jk Do

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :) wieści ze szpitalnego frontu sa same dobre- widziałam wczoraj dziewczynki Gosi i aż mi dech zaparło jakie śliczne :)))
U nas tez dobrze na wczorajszym usg waga 2240 i 2570! Kamień z serca nam spadł i spokojnie czekamy na rozpakowanie w poniedziałek.
Dziewczyny macie super brzuszki! Wiem, ze czasem trudno w to uwierzyć, ze sie podoła do końca, ale popatrzcie na mnie jestem juz na koncu 36 tygodnia i sama nie wiem kiedy to zleciało. Wy na pewno tez dacie rade!
JJ jak u Was w domku? Jak sobie radzicie?
Kociam Ty jak tam? Juz coraz bliżej tez :)
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Agusia, w szpitalu gdzie jestesmy wszystkie ciąże bliźniacze sa rekomendowane do zakończenia przez cc. Z tego, co wiem rzadko sie zdarza zeby były porody naturalne nawet przy ułożeniu główkowym obu bliźniąt.
Niestety z tego, co słyszałam nie jest to standardem zeby bliźniaki rodziły sie przez cc w naszym kraju, pewnie łatwiej byłoby gdybys miała zaplanowane ciecie cesarskie w szpitalu na konkretny termin tutaj tak sie planuje po otrzymaniu skierowania od lekarza. Bądź dobrej myśli masz jeszcze czas :) o ile nie bedą sie domagać szybszego spotkania ze światem czego Ci nie życzę :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, czy u was tez tak upalnie? W Warszawie nie idzie wytrzymać taki żar leje sie z nieba. Dziewczyny czy wam tez dokuczają takie obrzęki? Ja juz miałam spuchnięte nogi i dłonie ale teraz to juz jakaś masakra, ledwo chodzę.
Karolina właśnie zastanawiałam sie co z wami nic sie nie odzywacie :) powiedz mi ile dziewczyn leży z tobą na sali na patologii? Idzie wytrzymać w taki upał?
Ja prawdopodobnie bede szybciej w szpitalu niż 25. Wczoraj widziałam sie z panią doktor która ma mi robić cc Iwona chciałaby mnie położyć juz 16 no chyba ze dzieciaki same bedą chciały wyjść wcześniej.
Mami87 tez miałam ostatnio taki ból w pachwinie lewej i problem z brzuchem, lecz lekarz powiedział ze to nic niepokojącego ale zawsze możesz sie skonsultować ze swoim lekarzem dla pewności.
Gosioolek a wy jak sie czujecie? Kiedy wychodzicie do domu?
36t dk do

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jestem nowa na forum, jestem w 13 tyg ciąży bliźniaczej. Wczoraj miałam badanie USG i wszystko jest dobrze jednak dla pewności zastanawiamy się z mężem nad dodatkowym testem z krwi chociaż mój lekarz mówi, że rzadko kobiety w ciąży się na niego decydują. Mam do Was pytanie czy decydowały się się na test pappa?

Odnośnik do komentarza

Kociam, sale sa dwuosobowe, czasem jak brakuje miejsc dostawiają trzecie łóżko, ale potem zaraz przenoszą jak sie tylko gdzies zwolni miejsce. Sale sa z klima, ale ona jest centralnie sterowana wiec nie możesz sama regulować. Jest cieplo owszem, ale da sie wytrzymać. Jak wyjdziesz na chwile na taras i wrócisz to czujesz wtedy, ze klima działa :)
Generalnie jak na pobyt 4,5 tygodnia moge powiedzieć, ze jest do zniesienia

Odnośnik do komentarza

Twixii witaj :)
My nie decydowaliśmy sie na ten test papp wychodząc z założenia, ze jesli wskaże większe ryzyko dla jednego z płodów to i tak nie będziemy podejmować żadnych negatywnych decyzji. Z reszta to tylko statystyka... Tak wtedy myślałam. Kiedy po 20 tc okazało sie, ze jeden z chłopców ma krótkie kości długie byłam załamana i bardzo żałowałam, ze nie zrobiliśmy tego testu. Teraz wychodzi, ze wszystko jest jednak ok a tak naprawdę zobaczymy w poniedziałek po cięciu. Reasumując gdybyśmy zrobili ten test to przez ok 10 tygodni byłabym spokojniejsza... Pytanie jednak czy jesteście gotowi sie zmierzyć z jego ew. Złymi wynikami. My nie byliśmy i nie chcieliśmy stad taka decyzja

Odnośnik do komentarza

Cześć twixxi, witaj w gronie podwójnych mam. Ja osobiście nie robiłam żadnego testu, wszystko było ok na usg wiec stwierdziliśmy z mężem ze nie ma sensu.
Karolina dobrze ze jest klima, w instytucie jak leżałam nie było :) pocieszylas mnie. Na kiedy ty masz termin, bo juz nie pamietam? Juz 4,5 tygodnia leżycie? Wow a czemu nie chcieli was wypuścić do domu?

Odnośnik do komentarza

Hej
Ale upal... Trzymajcie sie dziewczyny i pamietajcie zeby pic duzo wody! karola, to ostatnia prosta :) Powodzenia!
Twixxi, ja robilam Pappa z racji wieku, a rozwazalismy tez Harmony ale ostataecznie zrezygnowalismy.
U nas swiat sie kreci wokol jedzenia i spania. Dziewczynki pridlowo przybieraja. jedno karmienie wieczorem robimy mm poza tym obie sa na piersi, choc mniejsza przez silikonowy kapturek. Dokarmiamy tez z butelki moim mlekiem. Czyli karmienie bardzo mieszane i skomplikowane, ale dziala. Co do snu, mamy przerwy nawet 4.5 h wiec nie jest zle.
Dziewczynki przeslodkie, upaly zatrzymuja nas w domu.
Pozdrowienia dla Was

Odnośnik do komentarza

Kociam u mnie strasznie upalnie. Az strach wychodzic z domu, no i tego nie robie. Siedze przy wiatraku, popijam wode i jakos przetrwam te najblizsze dni.
Nawet nie mam nic krotkiego w czym moglabym pojsc. Wszystko jest za male ;)
Mami ja ostatnia wizyte mialam 24 lipca, ale ze na usg jeden maluszek nie dal sie pomierzyc to 30 lipca mialam kolejne usg. Z maluszkami wszystko dobrze, moje wyniki dobre i kolejna wizyta 21 sierpnia. Poki co mam je co 4 tyg. A Ty ?
Witaj twixxy :) jaka jest Twoja ciaza ?
Ja nie decydowalam sie na test pappa. Z usg pomiary wyszly pswidlowe. A zle wyniki nic by nie zmienily. Dodaly by tylko strachu i stresu, ktory i tak odczuwam codziennie.
Choc kiedys na forum czytalam jak dziewczyna pisala ze miala dobry wynik usg i pappa a coreczka urodzila sie z zespolem downa.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwkw7i4qe26vfa.png

Odnośnik do komentarza

Kociam- my od wczoraj w domku. Poki co probujemy ogarnac rzeczywistosc: przez to, ze troche nas to wszystko zaskoczylo a Rafal nie chcial wykorzystywac urlopu plus nie spodziewalismy sie ze malutka przybierze 60g i wyjdziemy do domu juz wczorah to poki co probujemy ogarnac rzeczywistosc - w domu balagan, tylko pokoj dzieci ogarniety. Ale juz jest lepiej niz wczoraj - jak wczoraj weszlam do domu to sie rozplakalam- nie tak mialo byc. Mialy byc balony i w ogole;)
No ale radzimy sobie i cieszymy sie strasznie, ze jestesmy juz w domu;)))
Z perspektywy czasu wszystko co sie wydarzylo ostatnio utwierdzilo mnie w przekonaniu ze mam w zyciu ogromnego farta... W ubieglym tygodniu urodzily sie w Zofii jeszcze trzy inne pary blizniat: w 26, 29 i 35 tygodniu (identyczny dzien i tydzien jak ja) i tylko moje dzieci byly od razu wydolne i moglam je miec obok siebie bardzo szybko. Pozostale leza w inkubatorach, albo ucza sie ssac...
Jj - Budzisz dzieci na jedzenie czy raczej sie same wybudzaja? Moje chetnie by przesypialy posilki;)

Odnośnik do komentarza

Gosioolek,
Tez czesto o tym mysle - jakie mamy szczescie ze malutkie, choc malutkie to silne i od poczatku day rade bez wspomagania. Co prawda maja wpisane ze sa wczesniakami, ale lekarze nie zalecili zadnych badan i konsultacji oprocz ortopedy.
Wybudzam i staram sie zeby jadly i spaly w tym samym czasie. Zreszta budzic to juz w szpitalu kazali, zeby mialy 8 karmien i dobrze przybieraly. Roznie wychodzi, ale czesto sie udaje.
Tak jak niezwariuje, studiuje Tracy Hogg i Gine Ford na dokladke i mam nadzieje ze to nam pomoze zachowac rytm, oraz szybko spac wiecej niz 3h. Od wczoraj przeszlismy na 7 karmien, choc jak sa glodne dokarmiamy troche pomiedzy.
A dopajacie woda? Czytalam ze przy karmieniu piersia nie trzeba, ale pediatra sugerowala zeby dawac wode w te upaly, wiec troche daje.
A... Dziewczyny, macie jakas rade na potowki? jedna coreczke obsypalo na twarzy. Wyglada to slabo a przy tych upalach martwie sie ze samo moze nie zniknac
Dobrego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Tylko pozazdrościć mamom które maja juz swoje skarby przy sobie.
Potrzebuje waszej rady, sama już nie wiem co robić. Te upaly mnie wykańczają. Czuje się dość słabo, czasem kreci mi sie w głowie do tego co jakiś czas twardnieje mi brzuch- okolo 10 razy dziennie, czasami dochodzą do tego skurcze brzuch staje się wtedy strasznie ciezki i dochodza do tego udarzenia gorąca. Mam też co jakiś czas wrażenie ze coś kuje mnie w pochwie. To sa takie krotkie ukucia. Jeden z chłopaków ma nisko główkę tuż nad spojeniem. Czuje każdy ruch jego głowy przez co mam wrażenie ze zaraz mi sie wysunie. Powiedzcie mi czy to jest normalne na tym etapie ciąży i jeszcze te upaly? Czy moze powinnam zgłosić się do szpitala?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...