Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julia83

Nie, to dwa tygodnie od badania to nie od tego raczej to plamienie.
Też o seksie pomyślałam, że może to?
albo, luteina?ja się "lutuje"takim aplikatorem co jest dołączany do opakowania.czasem jak się spiesze to sobie ból sprawie.wiec może to?
A co do błędu usg w pomiarze to tez liczę ze ta różnica w wadze moich dziewczynek to ten błąd pomiaru..
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

No tak, można nawet powiedzieć ze jestem dziedzicznie obciążona po przodkach podwójnym szczęściem; ) ..w sumie to tak naliczyłam z siedem par bliźniąt w rodzinie.wujkowie, ciotki, i kilka par kuzynostwa i jednojajowe i dwu. Ale w życiu nie przypuszczalam że ja też będę mieć bliźniaki! !! Do tego nie idzie się przygotować, chyba każda z nas w pierwszej chwili była w szoku;))
U was też tak grzeje słonko? ja uciekam że słońca, chyba że 35w cieniu jest;)) synek z dziadkami nad jeziorem używa;)) z wody nie wychodzi;))
Pozdrawiam
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Karolina, Julia
nie znam problemu różnicy w wadze bliźniąt ze swojej ciąży. Nigdy tez nie musiałam sie tym interesować. Ale moja przyjaciółka w ciąży DK DO urodziła dziewczynki, które ważyły 2kg i 3kg. Sa zdrowe, ładnie sie rozwijają i pięknie tańczą balet;) Nie zamartwiajcie sie na zapas. Jeśli macie lekarza, któremu ufacie to jego słuchajcie. Bedzie dobrze!

Co do powrotu do wagi sprzed ciąży to ja przytyłam 27kg przez te 40 tygodni. Przed ciąża 59kg przy wzroście 174cm. Wróciłam do wagi jak maluchy miały 10 mcy. Skalpel leży w folii do tej pory. Ja zaczęłam biegać. Mam lekki zwis nad blizna. Ale daje sobie jeszcze czas. A mam 39 lat, wiec gorzej sie regeneruje już to ciało. Podejrzewam, ze większość z was jest młodsza i dużo o lepiej sobie z tym poradzi. I szybciej.

Odnośnik do komentarza

Juz kilka razy chciałam to napisać i zawsze umyka.
Ja, jako mama Blizniakow, czuje sie WYJĄTKOWA!
Zaczęło sie od ciąży, kiedy ktoś o nią pytał i mówiłam, ze bliźniaki to już był zachwyt.
Teraz jak chodzę z wózkiem to co druga osoba sie do mnie uśmiecha a co czwarta skomentuje lub zagada. Denerwuje to bardzo mojego partnera jak spacerujemy weekendowo, ale ja do tego przywykłam i uznaje ze tak ma pewnie być.
Inne matki, pojedyncze choć nie tylko, patrzą nam mnie jak na herosa!
Kiedys jak nie miałam dzieci kolega mi powiedział: jesteś taka fajna, ze musi być was więcej.
Bardzo lubię to sobie powtarzać w myślach. Jesteśmy tak wyjątkowe, ze to nas wybrano do tej niełatwej często roli. Bo musi nas być więcej!
Poza tym, podobno los nam daje na nasze barki tylko tyle, ile jesteśmy w stanie unieść. Najwyraźniej jesteśmy silniejsze. Podołamy!

Odnośnik do komentarza

Julia83 - sporo bliźniąt masz w rodzinie ... u siebie - chociaż tylko i wyłącznie od strony męża naliczyłam tylko do pięciu (przynajmniej z tych co znam), bo z mojej strony to bliźniaka ani jednego :)

U mnie również lato tropikalne nastało i żar się z nieba leje ... średnia córcia pojechała z dziadkami na działkę, a najstarsza - wczoraj wyjechała w góry na kolonię pod czeską granicę ... a my się w chłodku chowamy :)

Niezwariuje - dokładnie dokładnie ja też się czuję wyróżniona i wyjątkowa, bo nigdy nawet nie przeszło mnie przez głowę, że będzie mnie akurat dane być mamą bliźniaczek ... więc niech tak wyjątkowo się czuje każda z nas :)

W mojej miejscowości to muszę przyznać, że coraz więcej wózków bliźniaczych się porusza ... kiedyś to było bardziej sporadyczne i faktycznie sporo osób się ogląda i uśmiecha, czy dobitniej zagaduje, a jak były maleństwa - to śmiałam się, że żurawia pod budę co niektórzy zapuszczają ... było zimno, to i tak zawsze tak dziewczynki miały wysoko kocyk postawiony, że nikt ciekawski i tak ich nie dojrzał :)

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki

Jeśli masz tam taka opiekę jak pisałaś ze musza cię zbadać to nie czekaj tylko idź do lekarza. Dla własnego spokoju.

Wiem ze mojej koleżance w drugim trymestrze lekarz wyjmował skrzepy. Nie pamietam jaki był powód bo jakieś 8 lat minęło już.

Najważniejsze ze dopiero co byłaś na badaniu, wszystko było ok. Daj znać jak sie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza

Wita i pozdrawia z wakacji "podwójna bliźniacza mama". Postanowiliśmy wyjechać na parę dni i muszę przyznać, że mi to zdecydowanie służy. Przed wyjazdem podczas badania USG przeżyłam zabawną sytuację. Nawet moja powściągliwa Pani doktor nie mogła ukryć rozbawienia. Jeden maluch przez cały czas badania zaczepiał łapkami i nóżkami drugiego, wyglądało to na małą bójkę... Póki co czas w ciąży jakoś szybciej biegnie na wakacjach niż w domu.

Odnośnik do komentarza

Niezwariuje pięknie napisane o wyjątkowości :) gdzieś wyczytałam ze matki blizniat są silniejsze psychicznie i fizycznie a ponadto żyją dłużej ;)
Karolina, Gosioolek chyba musimy sie skrzyknąc będąc w szpitalu :)
Karolina jak przeczytałam ile waza twoje chłopaki to sie zmartwiłam trochę ze moje jakoś mało :/ a tygodnie te same.
Dziewczyny macie jakaś radę na drętwiejące dłonie? Odchodzę od zmysłów powoli!

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Mami87..jest jedna mama w ciąży JK JO, ale też nie pamiętam nicka
nie denerwuj się ..mój lekarz też na jednym usg nie widział że są w dwóch workach!! Dopiero na lepszym sprzęcie w swoim prywatnym gabinecie zobaczył, że mają osobne domki.a w 12tygodniu na badaniach prenatalnych potwierdził to drugi lekarz.wiec spokojnie:))
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Mami gratulacje! :) mam nadzieje, ze te pierwsze tygodnie nie dały i nie dadzą Ci w kość mocno. Trzymaj sie dzielnie i dawaj znaka jak Wam idzie.
JJ ja mam taka sinusoidę humoru z dnia na dzien, wczoraj maz aż sie na mnie obraził a dzisiaj nadal nachmurzony chodzi a mnie przykro. Kino...
Dzis udało mi sie samej umyć pod prysznicem plus nawet cześciowo wydepilować ;) teraz leżę bo sie tak zmęczyłam... Haha teraz to już tak bedzie.
Gosia, Kociam mi sie wydaje, ze miedzy nami jest tydzień różnicy na moja korzyść w sensie, ze moi starsi. Okazało sie, ze mimo, ze kartę mam prowadzona w Zofii i tak muszę iść na wizytę przed cc- mam wyznaczona na 15.07
Co do drętwienia rak, ja mam problemy z prawa dłonią, pomogły mi ćwiczenia od tej terapeutki co tu pisałam, ale ten ucisk wraca niestety...

Odnośnik do komentarza

Julia u mnie tez wahania nastrojow straszne: najczesciej wieczorem dochodze do wniosku ze straszna ta ciaza, ze mi niewygodnie i zle i ze mam dosc i w placz. Moj R juz nie wie jak mnie pocieszac.
Wkurzaja mnie te ograniczenia- nawet buty juz ciezko zalozyc.
Karolina- tak- Kociam ma termin dzien po mnie a Ty 6 dni chyba przede mna;) swoja droga tez sie dzis zabralam za depilacje i haha! Nie wiem co ja myslalam ze mi brzuch bikini nie bedzie zaslanial?! Niedoczekanie;)
W kazdym badz razie czas slorzystac z pomocy kosmetyczki bo sama nie dam rady.
Przeraza mnie fakt ze zostalo troche ponad 7 tygodni... W najlepszym wypadku.
W srode wizyta(wreszcie!) i zamierzam powiedziec ze sie stresuje i chce miec wizyty co 2 tygodnie teraz Najrzadziej. Nie chce juz tylu stresow. Zapisalam sie tez do tego lekarza od blizniakow polecanego chyba pezez Karoline: dr Piekarskiegp. Wizyta za 2 tygodnie: poogladsm sobie Dziewczyny w trojwymiarze bo moja GP robi usg takie standardowe: pomiary i czy wszystko ok.
Rozpisalsm sie strasznie!
Aa! zmienilismy koncepcje imion;) nie wiem na ile to ostateczna wersja ale zamiast Natalii i Aleksandry bedzie Natalia i Anna;)
30t4d DO DK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...