Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agatka1987

Anitaa moj lekarz prowadzący też powiedział że mam długa szyjke i zamknietą a to bylo w czwartek tamtego tygodnia a w poniedziałek juz tak sytuacja. Pani doktor mowiła ze jesli chodzi o szyjke to moze ona sie zmienic w kazdej chwili wiec lepiej zeby na kazdej wizycie była kontrolowan. A jesli lekarz ciebie nie zbada to sama sie przypomnij moze to cos pomoze.

Odnośnik do komentarza

Witaj marzena! Tutaj nie trzeba pytac sie czy ktos cie przyjmie do grona ,tutaj wszystkie mamusie sa mile widziane:P
Agatka1987 miałas na pomorzanach rodzic ? Jak ta pani doktor sie nazywala ,pamietasz? Ta ktora nie umie odczytywac badan,oczywiscie . :) Troche bałabym sie ze wtrafie na nią gdybym rodziła :) Po takiej sytuacji nie umiałabym jej zaufac. Dobrze ze nie nafaszerowała cie jakąś chemią ,by dziecko przybrało na wadze,a pozniej okazałoby się ze maleństwo ma problemy przez to. A te swędzenie spowodowane jest z tym że skóra ci sie rozciąga? Moze uczuliłaś sie na jakiś skladnik z tych preparatow co uzywasz. Poki co nie mam rozstepow ani nic mnie nie swedzi i zadnych kremow nie uzywam ale jeszcze mam 1,5 miasiąca na to:)
Jesli chodzi o badanie szyjki ,pierwszy raz slysze ze w tak zaawansowanej ciazy lekarz nie sprawdza szyjki na kazdej wizycie. Pierwszy raz sie z tym spotykam, pytalam sie kazdej kolezanki ktora ma porod za soba i od ktoregos miesiaca co wizyte lekarz sprawdzał im szyjke. Predzej nie robił USG bo co za duzo to nie zdrowo ,tak mawia moj lekarz i robi mi co drugie spotkanie ,ale szyjke zawsze sprawdza. Ale lekarz lekarzowi nie rowny.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

~17 kwietnia
Hej dziewczyny powiedzcie mi czy wy też tak macie że wasze dzieciaczki jednego dnia szaleją w brzuchu a następnego poruszą się raz na jakiś czas?

Też mi się to zdarzały 2 albo 3 razy (nie pod rząd tylko był to jeden dzień co parę tygodni) i bardzo się bałam. Miałam też tak, że w ciągu dnia mało co się ruszała a dopiero późnym wieczorem dawała o sobie znać fundując mi nie mały stres. A liczysz ruchy? Mi lekarz kazał liczyć i zapisywać na specjalnej karcie a na ostatniej wizycie powiedział że jak zauważę znaczny i nagły spadek aktywności dziecka to odrazu mam brać torbę i lecieć do szpitala.

Macie dziewczyny jakieś sprawdzone sposoby na zgagę? Bo ja się chyba wykończę ;( Do tej pory wystarczały mi migdały (które teraz nie działają wogóle) i ewentualnie rennie zwłaszcza że nie zawsze mnie zgaga męczyła. Teraz wraca mi ona kilka razy dziennie z ogromną siłą i nawet tabletka starcza na max pół godziny :(

Odnośnik do komentarza

Elcia102 Ja akurat problemów ze zgagą nie mam, dopada mnie czasem ale nie jest to jakoś strasznie dokuczliwe. Aczkolwiek znam jeden sposób niesprawdzony przeze mnie, ale polecony przez moją położną która odwiedza mnie w ramach edukacji. Podobno pomaga napicie się wody mineralnej Zuber, to jest taka lecznicza woda ogólnie polecana przy wrzodach i nadkwasocie, można ją kupić w takich większych supermarketach. Niektóre pacjentki twierdzą, że już kilka łyków przynosi ulgę. Poszukaj sobie w internecie, myśle że warto spróbować, jakby faktycznie działało po co się faszerować tabletkami.

Ja dzisiaj też zabrałam się za pranie ciuszków, bo wczoraj to nie miałam na nic siły, byłam strasznie słaba. Jak przyszła położna i zmierzyła mi ciśnienie to miałam 90/50. Zamierzam też spakować się do szpitala, bo jeszcze do tego nie doszłam a będę spokojniejsza jak rzeczy będą czekały spakowane.
Miłego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, czytam Was od jakichś 2 miesięcy Postanowiłam się przywitać :) Nazywam sie Agnieszka i jestem z Gdańska, termin mam na 19.04 i będę miała synka - Frania :) Dopisuję się od razu do listy:

Angelika8484->03.04syn Antoś
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Triel -> 10.04 syn Tomek
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
Asia25-> 24 kwietnia córka Laura
Zania-> 25.04 córeczka
(Dorota) ->25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 28.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

ania2408 dzięki wielkie, poszukam tej wody.
agnieszka56 witamy:)

Ja na szczęście rozstępów (narazie) nie mam, ale smaruje brzuszek od 3 miesiąca najpierw raz dziennie a potem jak zaczął już bardziej rosnąć czyli gdzieś od listopada- grudnia 2 razy dziennie. No ale oczywiście koleżanki sprowadziły moją radość na ziemie mówiąc, że im wyszły dopiero na samym finiszu czyli jak brzuch już opadł i piersi zaczęły mocno nabierać pokarmem. Ale spotkałam się z wieloma opiniami że jeśli nasze mamy miały rozstępy to my też będziemy je miały- moja mówiła, że miała kilka malutki po których nawet ślad nie został a w ciąży przybrała dobrze ponad 20 kg więc może mi się uda ;)

Odnośnik do komentarza

Ja rozstępów na szczęście nie mam, ale jak to mówi moja położna "genów nie oszukasz", więc w spadku po mamie mam cellulitis na tyłku i udach oraz żylaki na nogach i popękane naczynka. Także po karmieniu czeka mnie usuwanie żylaków, z cellulitisem nic się zrobić nie da, aczkolwiek to nie taki mega problem, bo z gołym tyłkiem nie biegam :P gorzej te żylaki na łydkach - czeka mnie lato w długich spodniach i długich spódnicach.

Odnośnik do komentarza

Ja rozstępów też na razie nie mam. ( 33 tydzień ciąży ) Piję 2 litry wody dziennie i smaruję się kremem na rozstępy 2 razy dziennie. Jak mnie coś zaswędzi w okolicy brzucha, od razu krem. Słyszałam, że nieraz wychodzą po porodzie lub pojawiają się na piersiach przy nawale mlecznym więc w 3 ciej dobie. Na razie nie mam co się cieszyć bo dużo zależy od skłonności genetycznych.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4pxr2ctu4f.png

Odnośnik do komentarza

Rozstępy to sparwa genów, na to sie nic nie poradz niestety. Ja całą poprzednia ciążę miałam brzuch gładki, a dopiero po porodzie wyszły mi takie rzstepy, ze się za głowe zlapałam. Na szczęście z czasem zbladły i zniknęły, ale teraz widzę, że juz się cos robi. I jeszcze na piersiach mi wychodzą, ale tez póki co blade.
Ania2401 no to ciśnienie do kitu, ja niestety tez takie mam, co ciekawe miałam podejrzenie nadciśnienia, bo mi w gabinecie lekarskim jakoś dziwnie skacze.
Elcia Na zgagę najlepiej działa jeść często, ale małymi porcjami i nie popijac od razu, tylko pić w tych przerwach między posiłkami. Ale wiele nie zwojujesz - macica uciska na żołądek i stąd ta zgaga. Niedługo brzuch trochę opadnie i będzie lepiej.
Z ruchami to różnie, czasem częściej, czasem rzadziej, jak u każdego. Dziecko tez człowiek i ma prawo w końcu czasem odczuwać skutki kiepskiej pogody.
No i nie zabiore się za pranie, bo znów deszczowo. W sumie mi się nie chce, więc pogoda sprzyja mojemu lenistwu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

asia25 - to miałaś o wiele gorsza sytuacje ode mnie :( wazne ze wszystko sie dobrze skonczyło. Ja tez mam jedna noge krótsza konkretnie lewa o 2 cm, moze teraz troche wiecej... i mam przykurcz lewej nogi przez co od podstwowoki bolala mnie ta noga pod kolanem ale nikt zaden lekarz sie tym nie interesowal, tylko tabletki przeciwbulowe mi dawali. kilka lat temu dostalam sie do otopedy z wielkim trudem bo u mnie woj swietokrzyskie kolejki sa straszne powiedzial mi ze ta noga jest obciazona, i ze juz po rzepka zbiera mi sie plyn... nistety potem nie poszlam bo trzeba tam stac od 4 rano w kolejce. i pchac sie i rozpychac lokciami. i oczywiscie kazal mi sie oszczedzac czyli ne chodzic itp. co jest niemozliwe. ale moja doktorka nic o porodzie jeszcze ze mna nie rozmawiala, byc moze to moje skrzywienie nie jest az tak duze i bede mogla urodzic normalnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

Elcia102 - dziękuje ci za rady ;) wczoraj zamowilam na allegro Emolium mam nadzieje ze mi pomoze. kupilam emolusje do kapieli balsam. fakt drogie sa ale ja wszystko teraz zrobie zeby sobie pomoc.
mialam dwa dni takie bez tego buli i kłuc tu nisko alebylo milo ;) a dzis moj synek daje mi tak popalic ze rekompensuje mi te dwa dni. kopie jak szalony u boli tu nisko bardzo. Zgaga okropna i bezsennosc i to swedzenie ciala. brzuch mam bardzo nisko, gdy siedze to brzuszek siedzi mi na udach.

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

Dziewczyny ja tez mam celulit i to straszny ale moje nogi sa w strasznym stanie mysle przez t ze leze od 12 tc. i wiecie tez mam rozstepy mimo smarowania, najpierw pojawil mi sie na dupci o czym poinformowal mnie nazeczony, nie wiedzialam co to rozstepy b zawsze bylam szczupla, ale teraz dupcia najwyraznej mi podrosla, i to mam wieksze na lewej dupci chyba przez ten przykurcz. ale i na prawym sie pojawily. takie ciemne czerwone jak by ktos batem mnie zbil. i powiem wam tez tak slyszalam i czytalam ze z genami nie wygramy. mozna sobie pomoc ale one i tak sie pojawiaja jak ktos ma do tego sklonnosc. i teraz mam nowe na hmm jak to miejsce nazwac, na boku biodra ? tu sa jasniejsze ale takie wydaja mi sie glebsze :( najpierw na prawym a teraz i n alewym tylko mniejsze, ale po porodzie zniknna troche jak myslicie??

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość agatka1987

Monika 1709 tak pamietam jej jak sie nazywała :Violetta konstanty-kurkiewicz. No dokładnie tak jak mowisz ze teraz to juz wogole boje sie tam jechac jak juz bede rodzic bo co własnie jak na nia trafie:( mam nadzieje ze jesli dam rade to zabiore sie do zdroji... Nie powiem bo jeśli chodzi o sama opieke to byłam bardzo zadowolona ale co mi po tym skoro zle zostałam zbadana. No nic najwazniejsze jest za mna i jest narazie wszystko dobrze za 2 tygodnie czeka mnie wizyta u lekarza mojego wiec zobaczymy co on mi powiem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny u mnie roztępów nie widać a już przytyłam 13 kilo.Dziś posortowałam sobie ciuszki do prania aby je jutro wyprać. Coś tak czuje że malenstwo przyjdzie wcześniej to nie ma na co czekać z praniem . Dziewczyny jakiego płynu używacie do prania bo ja mam FF i zastanawiam się czy bendzie dobry.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trochę mi się syt skomplikowała. Dzisiaj miałam robione echo serca i wyszło prawidłowo. Ale dr chciała zobaczyć moje zapisy ciśnienia. Z tego co notowałam przez te trzy dni wyszło, że ciśnienie w normie, tętno wysokie, tak do 108. Skoczylo mi w sumie dwa razy. Raz wtedy u lekarza 170/100 i dziś w podróży po pochyleniu się po coś. Zaczęło mi kołatać w gardle więc zmierzyłam i wyszło 146/90. Jak to zobaczyła kardiolog to kazała mi jak najszybciej lecieć do ginekologa, bo powiedziała, ze to bardzo niebezpieczne dla dziecka. A ponieważ wszystkie wyniki dobre więc tachykardia zatokowa, którą mam jest od ciąży.
Mojego lekarza nie było więc dostałam numer i kazano mi zadzwonić i się spytać, czy mam wejść od razu do tego co przyjmuje czy poczekać na mojego do poniedziałku. Lekarz mi powiedział przez tel, że do poniedziałku nic się nie stanie i mogę poczekać ale on mi nie może zabronić konsultacji z innym lekarzem. Więc ponieważ bardzo się bałam zdecydowałam się wejść do tego, który akurat był. A ten powiedział, że natychmiast mam iść do szpitala na obserwację, zignorował zalecenia kardiolog co do leków, które powinnam brać: dopegyt, tylko od razu szpital.
Zrobił usg, powiedział, ze z dzieckiem dobrze. Szyjki nie badał.
Wyszłam stamtąd z płaczem i po długim namyśle nie poszłam do szpitala. Ustaliłam z moim facetem, że będę leżeć w domu, brać magne b6 zamiast asparginu i isoptin zwiększoną dawkę tak jak zaleciła kardiolog i czekać czy to się uspokoi. A teraz siedzę w domu i myślę, czy dobrze zrobiłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dodam, że ten lekarz chciał mnie położyć na min. tydzień, zeby obserwować ciśnienie w spoczynku, gdy nie mam emocji, wizyt u lekarzy itp. A ja przecież w domu własnie to robiłam, obserwowałam w spoczynku i miałam cały czas w normie tak: 120/70. I tylko dwa razy dopiero mi skoczyło w skutek właśnie wizyty i wysiłku. Więc uznałam, że mógł mi raczej podać jakiś lek i czekać a nie od razu do szpitala skierowanie. A my w piątek już dostaniemy klucze do domu, będzie można sie przeprowadzać a ja będe leżeć w szpitalu...
A do tego w szpitalach mają te aparaty tak nie precyzyjne i pomiary też robią jak chcą, wpisują co chcą. Więc to też mnie odstrasza. Gdy leżałam ostatnio to pani spod drzwi wpisały ciśnienie pani spod okna nie robiąc w ogóle pomiaru. Dziewczyna z kolei mówiła, że piętro niżej miała robiony pomiar weszła na oddział po schodach i miała ponownie zmierzone ciśnienie i było znacznie niższe. Także nie wiem czy już nie lepiej w domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość agatka1987

no to u mnie sie zmieniło o dwa dni termin jednak wychodzi mi na 26 kwietnia

Angelika8484->03.04syn Antoś
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Triel -> 10.04 syn Tomek
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
Asia25-> 24 kwietnia córka Laura
Zania-> 25.04 córeczka
(Dorota) ->25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 26.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!! Witam mamusie, które do nas dołączyły :)
Nie udzielałam się na forum już parę dni, ale z postami jestem na bieżąco :D
Co do rozstępów nie mam żadnego i mam nadzieję, że tak zostanie. Smaruję się rewelacyjnym BioOil 2 razy dziennie...ale zobaczymy z czasem.
Ja czekam z praniem ciuszków niuni na komodę, bo od razu będę jej sortować. Wciąż nam przybywa rzeczy i już ciężko się pomieścić...
Co do zgagi, to ja żartuję, że nasza mała urodzi się z włosami po pas :)... mi nic nie pomaga, więc muszę to ścierpieć...
Dziś mój mąż pakował torbę do szpitala, niezły ubaw miałam z niego:D
Co do badania szyjki, ja mogę o takim zapomnieć (położne twierdzą, że zaglądać do środka to może partner, jak ma ochotę...)
Ja nabawiłam się infekcji, mam nadzieję, że przejdzie po tej kilkudniowej kuracji...
Miłego wieczorka Wam życzę kwietnióweczki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam to mnie krew zalewa. Kuźwa jak macie dziewczyny się nie denerwować jak lekarze takie rzeczy wyczyniają i ciągle was straszą. Anitaa współczuje Ci. Masz kogoś kto ci pomoże z tą przeprowadzką ,bo wtedy to ci będzie skakać ciśnienie bo jednak wysiłku będzie więcej.
Na zgagę też słyszałam ze mleko pomaga ale to indywidualna sprawa jak z rozstępami. Jedna ma druga nie ,jednej pomoże to a innej co innego.
Wejdźcie na ten link i sprawdźcie czy wasze kremy na rozstępy tam są. Myśle ze fajna analiza : http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html#more

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

jak z jednej strony chciałabym żeby mała siedziała w brzuszku jak najdłużej tak z drugiej chce już na porodówkę (no może dla świętego spokoju chciałabym poczekać do początku przyszłego tygodnia aż wózek i łóżeczko przyjdą). Doszłam wczoraj do wniosku, że jeśli chce coś zrobić to muszę się zebrać do południa bo potem (niezależnie czy coś robię czy leżę) atakuje mnie ból kolan i puchnące nogi:/ Wszyscy dookoła mówią "wyśpij się na zapas bo potem nie będziesz miała kiedy" tylko jak skoro dzisiaj w nocy obudziłam się z taką zgagą że prawie zwymiotowałam, wstaje do toalety z 2-3 razy i niezależnie czy idę spać o 23 czy 1 to o 6 max 7 mam po spaniu a w dzień spać nie umiem:(

Słyszałyście o masażu krocza? Stosuje/stosowała któraś z was? Bo niby mówią że powinno się go zacząć na miesiąc (zależnie od źródła bo podają żeby zacząć 6 -4 -2 tyg przed) przed planowanym terminem a ja jakoś nie mam przekonania czy to coś da i czy uchroni przed nacięciem krocza...

http://www.suwaczki.com/tickers/eikte6hhtszy2am7.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny, śledzę Wasze posty i jakoś trudno mi było się zebrać aby do Was napisać. Mam termin na 14.04 , teraz jestem duzo spokojniejsza. Tą ciążę przechodziłam bardzo ciężko od 24 tyg ciązy jestem na podtrzymaniu z szyjką dl 17 mm - a więc do Dziewczyn ktore martwią sie o skaracającą szyjkę - podobno na tym etapie to juz normalne tylko trzeba bardzo duzo lezec najlepiej z nogami podniesionymi do góry.Od 26 tyg. Mała jest zwrócona główką do dołu b nisko - i co jakis czas daje znaki, że chce wyjść. Martwię się o swoją Córeczkę bo musiałam wybrać 6 serii antybiotyków ze względu na powracające infekcje ukl. moczowego. Trzymajcie się dzielnie

Odnośnik do komentarza

Witaj Bodzia:)
Dziewczyny tak czytam o Waszych problemach i dolegliwościach, BARDZO mi przykro, że borykacie się i z ciśnieniem i zagrożeniem wcześniejszego porodu, itd. Trzymam za Was kciuki!!!
Dziś cotygodniowe sprawdzenie wagi. Przybyłam 11kg, czyli 1kg w ciągu tygodnia(urlop i leniuchowanie).
Nasza niunia ostatnio bardzo szaleje, albo sie rozpycha na maxa, albo puszcza serię kopniaków, aż cały brzuch się rusza :)
Za tydzień idę do polskiego ginekologa, może on zbada mi długość szyjki i wreszcie zobaczę naszą córeczkę po 13tygodniach przerwy i będę jaka jest duża.
Chciałam Wam jeszcze napisać, że bardzo przywiązałam się do tego forum i mam nadzieję, że będziecie tu wracać po porodzie, jak i ja zamierzam :)
Miłego dnia Wam życzę:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...