Skocz do zawartości
Forum

Jakie kosmetyki do kąpieli noworodka?


Rekomendowane odpowiedzi

Mari
joasia85
dziewczyny bardzo polecam lekturę tego bloga jest świetny i w 100% kobieta wie o czym pisze Zapiski Podwojonej: .

Dzięki!!! włączyłam i nie mogłam się od niego oderwać!

też właśnie tak miałam, dobrze, że jest ten blog, podejrzewam, że nawet farmaceuci nie mają takiej wiedzy, jaka tam się znajduje, nie wspominając już o lekarzach i położnych

Odnośnik do komentarza

myślę że to wynika z tego, że wszyscy bazują na ogólnie dostępnych źródłach, przestarzałych z deczka, i nie poszerzają horyzontów bo tak wygodniej.z drugiej strony wiele faktów nie jest nagłaśnianych bo to zbyt wielką przynisłoby szkodę i straty dużym producentom a oni na to sobie nie pozwolą. z kolei ludzie zbyt mocno wierzą reklamom i kółko się zamyka :/
z resztą jak czytam gazety dla mam to najbardziej zmylająca to "m... t. j. ", czasami mają tam takie porady że ręce opadają :36_11_23:
swoją drogą dobrze że mamy takie forum, gdzie nikt nie wykasuje naszych prawdomównych, choć nie każdemu pasujących postów i przez to możemy się nawzajem podzielić doświadczeniami. bardzo ciesze się że jest takie miejsce :)

Odnośnik do komentarza

Mari
A powiedzcie mi, czy jak używacie zwykłych żeli to smarujecie czymś skórę po kąpieli?

Jak zaczęłam używać "zwykłych" płynów nie oilatum to też nie smarowałam zaczęłam dopiero jak mój maluch zaczął miewać takie suche plamki to po kąpieli smaruję go oliwką w żelu j&j i potem balsamem też z j&j

Pycia1612
Juz sobie poczytałam i naprawdę godny polecenia a co myślicie własnie o tym płynie do kąpieli
HIPP Babysanft

Miałam i według mnie jest drogi! Za taką buteleczkę 18-19zl i to w hipermarkecie. Wole Nivea kupić w biedronce albo żel do kąpieli na dobranoc z j&j fioletowa seria. Ja zwracam też uwagę na zapach

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

joasia85
wiecie ze wszystkim tak jest że trzeba dwa razy przeczytać, podumać, poczytać jeszcze gdzie indziej i jest się na tyle mądrym że wydaje się o połowe mniej kasy na niepotrzebne rzeczy.tak niepotrzebna.poczytajcie o oilatum. krem oilatum u moich dzieci spowodował pękanie skóry.emulsja nie ale ona jest niewarta ceny.właściwie płacimy, kupujac ją, nie za specyfik tylko za jego reklamę.
i tak jest w wielu produktach, bo np bardzo drogi bebilon to nic innego jak bebiko tylko w ładnej puszce a nie w kartonowym pudełku.skład i producent ten sam.bez komentarza no nie?

Niezupełnie się zgodzę. Mój Maluch najpierw był na Bebilonie Pepti (skaza białkowa w pierwszym roku życia), a później przeszliśmy na zwykły 3. Kiedyś wyszliśmy z podobnego założenia i kupiliśmy Bebiko. Nocka z głowy, a dziecko się wycierpiało, bo bolał brzuszek no i od razu biegunka.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji dla naszego noworodka wybieraliśmy tylko kosmetyki nie zawierające parabenów, konserwantów, barwników. Rodzice zawsze powinni pamiętać, że najważniejsze jest czytanie etykiety, i kierowanie się zasadą, że im mniej składników tym lepszy i delikatniejszy kosmetyk dla naszego dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

Felicja
Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji dla naszego noworodka wybieraliśmy tylko kosmetyki nie zawierające parabenów, konserwantów, barwników. Rodzice zawsze powinni pamiętać, że najważniejsze jest czytanie etykiety, i kierowanie się zasadą, że im mniej składników tym lepszy i delikatniejszy kosmetyk dla naszego dzidziusia.

zgadzam się, czytanie składu kosmetyków to naprawdę bardzo ważne

Odnośnik do komentarza

Monika1709,mojego Stasia właśnie Bambino uczuliło... :/
Wydaje mi się,że tu nie ma reguły-samemu trzeba sprawdzać niestety metodą prób i błędów.Z tego,co czytałam tu na forum,wiele mam odradzało Johnsona;ja od jakiegoś czasu kąpię małego w tym (najpierw płyn w żółtej butelce,potem w niebieskiej-z oliwką,teraz w pomarańczowej-z bąbelkami) i nie ma żadnych wysypek itp.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja też mam Oliatum - żel i balsam.
Co do Bambino - właśnie bardzo często uczuła - szczególnie osoby starsze. Jestem masażystką i powiem Wam, że bardzo duża liczba pacjentów jest uczulona na oliwkę Bambino ( bynajmniej tych, z którymi się zetknęłam ). Ja zresztą też się jej wystrzegam. Oczywiście są osoby, którym nie będzie przeszkadzał Bambino, a np. Nivea czy Johnson ( znam taki przypadek ).

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

Truskaweczka, ja używałam przy córce Atoperal Baby, a konkretnie emulsji do kąpiel, emulsji do ciała i i pianki do mycia. Firma ta posiada jeszcze inne kosmetyki dla dzieci, ale ich nie stosowałam. Powiem tak, kosmetyki przypominają emolienty, natłuszczają, łagodnie myją. Ale skóry mojej córki cierpiącej na alergię kontaktową lub AZS (lekarze nie są zgodni co to jest) nie polepszyły. Ja zresztą przetestowałam już chyba wszystkie apteczne kosmetyki na suchą, atopową skórę i żadne nie przyniosły jakiejś znaczącej poprawy, dopiero leki przepisane przez dermatologa poprawiają stan skóry mojej córci, a i to nie każdy. Jeśli Twoje dziecko ma "tylko" suchą skórę, bez typowych objawów atopowego zapalenia skóry używaj do kąpieli emolientów, a po kąpieli i jeśli jest potrzeba także w ciągu dnia smaruj ciałko dziecka emulsjami, balsamami nawilżającymi, najlepiej też emolientami. Na rynku jest ich bardzo dużo, w różnych cenach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...