Skocz do zawartości
Forum

Mamusie czerwiec 2012 :)


Caffe

Rekomendowane odpowiedzi

nina brzuszek uroczy:) i ubranka zresztą też...

nana wiem, że opinie dobre są w Rudzie dlatego m.in. wybrałam ten szpital:) Poza tym miałam okazję leżeć tam na oddziale w maju, więc sama się przekonałam, że mają dobry sprzęt, personel. Prowadzi mnie prof. ordynator tamtejszego oddziału położnictwa i ginekologii i mam poczucie, że to dzięki Niemu, a w zasadzie lekom przez niego wprowadzonym, udało Nam się dojść do takiego etapu ciąży:) A w Bytomiu to ten szpital, w którym świadczeń udziela Prof. Olejek?
I muszę Ci powiedzieć, że zamierzam prasować ciuszki, ale tylko po pierwszym wypraniu. Nam też bardzo rzadko prasuję ciuchy:)

mamamajki wybrałam Be You z przekładaną rączką (to jest stosunkowo nowy model). Co do gondoli to ta wstawiona przeze mnie po prawej stronie to Fashion (pod taką nazwą funkcjonowała do końca 2011 roku), a ta po lewej to całkiem nowa, wprowadzona w tym roku na rynek.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

alatra stelaż tego wózka bardzo mi się podoba, a reszta tak średnio...ale ilu ludzi, tyle opinii:) Ale każdy ma swoje priorytety..

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Alatra, będę Ci wdzięczna za każdą informację, bo poważnie mnie to zainteresowało. Muszę to przemyśleć jeszcze, ale im więcej informacji tym lepiej. Powiedz mi jak to jest, gdy zamawiasz taką położną, a ona w tym czasie jest w pracy?? Płacisz normalnie??
No i wózek fajny, mi sie podoba. Oczywiście waga jest mega zaletą :Psoty:
Dziewczyny gratuluję kopniaczków :Śmiech:

Tak na szybkiego chciałam się ustosunkować do kilku waszych zapytań/wypowiedzi zgodnie z moim doświadczeniem.

Jeżeli chodzi o przybornik - mi się przydał, trzymałam tam kilka najbardziej potrzebnych rzeczy typu kremy, pieluszki, szczotka itp. Wszystko pod ręką!!!
Szuflada do łóżeczka jest dla mnie genialną sprawą, zwłaszcza jeżeli ma się mało miejsca (jak ja). Ja trzymałam tam kocyki, zmianę pościeli, pieluchy tetrowe.
Proszek do prania - ja używałam dla dzieci specjalnego (nazwy nie pamiętam, bo to w Uk było jeszcze), tu nie mam przetestowanego żadnego, ale jakiś z pewnością wybiorę. Płynu do płukania nie używałam, nie ma takiej potrzeby. Im mniej chemii dla malucha tym lepiej (opinia nie tylko moja, ale też specjalistów).
Co do ubranek to na prawdę dziewczyny nie szalejcie za bardzo z jednym rozmiarem, bo dziecko nie zdąży wszystkiego założyć. Weźcie pod uwagę, że w odwiedziny po porodzie przychodzi rodzinka, znajomi. Każdy coś dla dzidzi przyniesie, zazwyczaj są to właśnie ciuszki, więc same rozumiecie... Lepiej wydać te pieniądze na większy rozmiar lub na coś innego.

Chyba wsio co chciałam napisać ;) Aaaaa ja swoje ubranie prałam w normalnym proszku, nie w tym co dla dziecka.

Dziękuję dziewczyny za wyczerpujące informacje odnośnie glukozy :23_30_126:

Kasia
http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdj44jnokqoctj.png

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nzbmhthgffw6s.png

Odnośnik do komentarza

mamalina mam nadzieję, że ten sprzęt okaże się niepotrzebny bo dzidzia i Ty będziecie zdrowi i 3mam za to mocno kciuki. Nie wiem czy tam pracuje ten Pan. Ja chodzę do ordynatora zwykłej porodówki i na tej zwykłej zapewne będę rodzić (czyli tej 'gorszej' jeśli chodzi o ilość łóżek w pokoju, itp. hehe). Nie mówię, że Godula gorsza - absolutnie nie, tylko nie mam takiego porównania, bo może jedna z moich znajomych tam rodziła i była bardzo zadowolona ogólnie. Tym bardziej, że na Goduli są podobno lepsze sale poporodowe. Z drugiej strony wiadomo - ile kobiet, tyle opinii.

http://www.suwaczek.pl/cache/c89b0f572b.png

Odnośnik do komentarza

Klupś Meble Dziecięce tej stronie tez sa lozeczka itez raczej kupie wszystko normalnie a nie na necie bo tu w grudziadzu moja baprawde od wyboru do koloru :p materac do lozeczka, ( ochraniacz plus posciel plus poduszka z kolderka), kocyk, do wozka tez musze jeszcze kupic , rozek no wiec nie wiem ile to wszystko wyniesie, no a jeszcze butelki, smoczki, kremy itp. to maskra normalnie , no ale trzeba dac rade jakos :P

http://www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhosgn5ucr.png

Odnośnik do komentarza

No to rba rzeczywiście trochę dziwna... Ale może tak jak piszesz alatra, praktyczna :) Z gondolka mi sie podoba, ale ze spacerówką nie za bardzo... Ale gondola duża, siedzisko spacerówki też (chociaz ze zdjęcia to tak nie wyglada), no i ta waga! Bardzo lekuśki - jak niejedna spacerówka. A stabilny? Jak macałaś to się cały nie telepał? Bo ja jak próbowałam jakiegoś podobnego (ale zupełnie inna firma) o podobnej wadze, to miałam wrażenie, że mi się w rękach rozpadnie... A jaki kolor wybrałaś?

Majka jeżdziła w godnoli latem tak jak Twoja Olesia :) Gondola miała podnoszone dno, ale Maja się nie chciała trzymać brzegów i kolebała się strasznie na boki. Nie raz czołem w brzeg gondoli przywaliła... A na zainstalowanie szelek nie wpadłam... albo może wtedy jeszcze takich do gondoli nie było ;)

nana tak gratisami zarzucają, ale albo zupełnie zbędnymi typu zawieszka na ścianę, albo cena po złożeniu samemu jest niższa niż w całym zestawie. Podam przykład: te pościele co wstawiałam linki - w przypadku tej pierwszej oferty (ślimaki) zestaw 6 elementowy: kołdra, poduszka, poszewka na kołdrę, poszewkę na poduchę, prześcieradło i ochraniacz kosztuje 139 zł, a ten sam zestaw jeśli u tego sprzedawcy złozysz sama kupując odzielnie zestaw 3 el, przescieradło i kołdrę i poduszkę zapłacisz 129,00. Niby róznica nie jest duża, ale jednak jest. A jak kupisz prześcieradła np gdzieś indziej, przy okazji innych zakupów za 14-15 zł, a nie 19 zł to wyjdzie jeszcze taniej. Generalnie sadziłam, że w takich zestawach jest taniej, ale jak widać nie zawsze ;) A sprawdziłam, bo porównywałam sobie różne oferty u róznych sprzedawców i nie zawsze w tych duzych kompletach były wzory, które mi się podobały albo były w nich rzeczy dla mnie bezużyteczne typu baldachim, więc zaczęłam kombinować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3k6nlq3fnbhl5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyewarap8ox.png

Odnośnik do komentarza

mamamajki3 może to głupota, ale prześcieradła już mam 2 za to łóżeczka nie mam hehe. Właśnie tak jak piszesz kupiłam je w fajnej cenie przy okazji zakupu takich mniejszych gadżetów dla bobasa. Kurczę, to teraz muszę się zastanowić i to skalkulować co bardziej się opłaca. W tych ofertach łóżeczkowych to niby pisze, że AŻ 16 elementów ma, a jak się okazuje wliczają w to jakąś ozdobę co dynda pod moskitierą, falbankę maskującą i jakiś kawałek szmatki na baldachim. Generalnie same 'srety-tety' za przeproszeniem. Pod spodem wysyłam linka, jakie mi łóżeczko pasuje (pościel tylko i wyłącznie w kolorze beżu) ale tak jak napisałam, muszę to jeszcze skalkulować.

ŁÓŻECZKO HAFTY MATERAC POŚCIEL-16el DARLAND (2109799778) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do ubranek to na początku bardzo się napaliłam na paczkę z allegro (znów te allegro) ale jak przeglądałam oferty, to w wielu było tak, że jest np. 40 ubranek za 250 - 300 zł, z czego połowa na rozmiar 56. Jeśli bobas urodzi się ze wzrostem 56 - 59 cm to praktycznie z nich nie skorzystam w ogóle. Dlatego tak sobie myślę, że na 56 kupię tylko 1 zestaw na wyjście ze szpitala a resztę w rozmiarze 62. Zresztą w wielu miastach znajdują się galerie handlowe czy też normalne sklepiki z odzieżą i zawsze tatuś w ciągu tych 2 dni, kiedy mama z dzieckiem są w szpitalu może coś na szybciocha kupić w rozmiarze 56 (jeśli dziecko urodzi się mniejsze jak te 56 cm).

http://www.suwaczek.pl/cache/c89b0f572b.png

Odnośnik do komentarza

19nana86
mamalina mam nadzieję, że ten sprzęt okaże się niepotrzebny bo dzidzia i Ty będziecie zdrowi i 3mam za to mocno kciuki. Nie wiem czy tam pracuje ten Pan. Ja chodzę do ordynatora zwykłej porodówki i na tej zwykłej zapewne będę rodzić (czyli tej 'gorszej' jeśli chodzi o ilość łóżek w pokoju, itp. hehe). Nie mówię, że Godula gorsza - absolutnie nie, tylko nie mam takiego porównania, bo może jedna z moich znajomych tam rodziła i była bardzo zadowolona ogólnie. Tym bardziej, że na Goduli są podobno lepsze sale poporodowe. Z drugiej strony wiadomo - ile kobiet, tyle opinii.

Pytałam o prof. Olejek (kobietę zresztą:)) bo była kiedyś konsultantem wojewódzkim w dziedzinie położnictwa i ginekologii i właśnie do niej do Bytomia trafiła moja siostra, po komplikacjach po cc przebytych w szpitalu w Chorzowie. Malutka została na OIOM w Chorzowie w szpitalu dziecięcym. Więc miałam okazję być w szpitalu jako gość. Ogólnie super zajęli się tam moją siostrą.
A co do sali poporodowych to zobaczę jak pojadę odwiedzić porodówkę:)

mamamajki spacerówka ma szerokości 33 cm. Kurczę szkoda, że kupując rzeczy dla pierwszego dziecka nie można mieć już takiego doświadczenia, jak dopiero się je wychowa:/

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

mamalina widzisz, nawet nie wiedziałam, że to kobieta hehe. Jeśli pracuje ta Pani doktor w szpitalu to na pewno tam gdzie będę rodzić, bo w Bytomiu jest tylko jeden szpital, w którym przyjmuje się porody (ale tak jak wspomniałam, na terenie szpitala są dwa bloki porodowe).

nina84malina ja właśnie taki przewijak zamierzam kupić - usztywniany. Co do becika, to moja druga połowa uparła się na becik usztywniany i koniec kropka. Pieluchy - do szpitala Pampersy a potem te z Biedronki. Pampersy dlatego, że podobno najlepiej trzymają kupkę w pieluszce a nie chciałabym zmieniać szpitalnych ubranek wraz ze zmianą pieluszki. Potem w domu te z Biedronki, bo mają dobre opinie ale na początek radze kupić najmniejsze paczki. Może się okazać, że maleństwo ma uczulenie i szkoda wydawać kupę kasy na mega paki. Do kąpieli - sama nie wiem. Raz słyszę, że póki kikut pępowiny nie odpadnie to nie myć, tzn. namydlić bobasa mydełkiem (Bambino, za 2zł), gąbką zebrać mydło i naoliwić (żeby pępuszka nie zmoczyć). Z drugiej strony słyszę, że myć w wannie i po prostu uważać na kikuta. Jeśli miałabym myć w wannie to zamierzam kupić płyn Hipp. Boję się marek typu Johnson's czy Nivea bo ja sama mam uczulenie na produkty tych marek (z wyjątkiem zwykłego kremu Nivea).

http://www.suwaczek.pl/cache/c89b0f572b.png

Odnośnik do komentarza

Nina ja nad przewijakiem się jeszcze nie zastanawiałam. Z Filipem miałam taki stojący z Ikei, drewniany i na to tą "gąbkę" się kładło. Teraz na taki nie będę miała miejsca, więc pewnie jakiś na łóżeczko nakładany wezmę.
Co do pieluch - ja zamierzam kupić pierwszy rozmiar Pampersa, potem następny rozmiar pieluchy z biedronki Dada.
Do kąpieli J&J, taki żółty, duży z dozownikiem.

Ogólnie odnośnie żelu do mycia - to warto, żeby miał dozownik, zwłaszcza gdy mama będzie sama kąpać dziecko. Dużo wygodniejszy.

Kasia
http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdj44jnokqoctj.png

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nzbmhthgffw6s.png

Odnośnik do komentarza

no ja tez myslalam o Pampersach najpierw a potem te Dada z biedronki co do mycia to jeszcze nie wiem co by tu kupic, wiem ze np. moja siostra uzywalam Sudokrem i bardzo sie przydal, co do przewijaka to wezme ten usztywniany na lozeczko, bo wiem ze tez sie sprawdzil u siostry:) tak se teraz mysle ze troche tego trzeba kupic, no i jeszcze chusteczki nawilzane dla dzidzi:)
a co kupujecie dla sibie do szpitala bo jak patrzalam tu wnecie na spis wyprawek to juz sama nie wiem czy naprawde tyle tego trzeba??

A~L~B CROSS fotelik pompy nosidło 6xamory tacka PL (2101050420) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.,
co myslicie o tym wozku wg.mnie troche ciezki chyba :P

http://www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhosgn5ucr.png

Odnośnik do komentarza

omajgad. Do szpitala wyprawka dla mamy to mega długi temat hehe. Ja już od drugiego miesiąca ciąży mam listę gotową co wziąć a zapisywałam nawet chusteczki higieniczne, bo ja muszę mieć wszystko na kartce. Z takich rzeczy podstawowych co udało mi się wyłuskać, to:

2 koszule (1 do porodu na zniszczenie, a 1 po porodzie), klapki pod prysznic i do chodzenia, biustonosz do karmienia, środki higieniczne, majtki poporodowe i wkładki poporodowe, ręcznik w ciemnym kolorze, wkładki laktacyjne, podkład do łóżka (to mnie zaskoczyło ale naprawdę bardzo ważny element wyprawki wg mnie), wodę mineralną, coś do jedzenia, ewentualnie ubranie na wyjście, krem na sutki (!) no i oczywiście dokumenty. Dla dziecka to tylko chusteczki do pupci, kremik (zamierzam kupić AA Ja&Mama) i pieluchy, plus ubranko na wyjście.

Nina, wózek tak jak dziewczyny już tu pisały - lepiej ze skrętnymi przednimi kołami. Wózek sam w sobie ok, ale nie ma tych skrętnych kółek i wg mnie za nisko jest gondola więc ciężko będzie zakupy pchać do torby pod wózkiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/c89b0f572b.png

Odnośnik do komentarza

skrobiecie jak szalone :what:

nina84malina
alatra mi ogolnie sie podoba jest fajowy i wogole , tylko ze ja kupie do 700 zl moze do 800 zl wozek tu u mnie w grudziadzu wiec jest git , a cena twojego to no troche niestety mnie na takiego stac nie bedzie ale to nic :) ogolnie dobrze ze lekki jest :)

ja miałam w planach kupić wózek z podobnego przedziału cenowego, ale dostanę jeszcze tańszy, niestety bez skrętnych kół, jednak mam zamiar używać ten podarowany, bo to spora oszczędność

19nana86

Zaza26, czy Ty może obliczałaś jak to wyjdzie finansowo, jeśli osobno będziesz kupować rzeczy do łóżeczka? Szczerze, to ja się za to zabierałam ale w jednym jest rożek gratis, w drugim coś tam, w trzecim coś tam i tak jakoś dałam sobie spokój.

liczyłam na razie tak pobieżnie i wychodziło porównywalnie, ale kupiłabym dokładnie to co potrzebuję, a w takich zestawach to zawsze się znajduje kilka zapychaczy do niczego niepotrzebnych, bo po co mi dodatkowa poduszka, jak maluszek nawet tej jednej nie będzie długo używał??

a przewijak będę miała taki od wanienki, już kiedyś wklejałam linka, ale wkleję jeszcze raz, no i to tez dostaniemy od męża wujka, także nie wybrzydzam :oczko:
CEBA SUZIE - KOMODA Z WANIENKA I PRZEWIJAKIEM 3w1 (2042517845) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://sergiusz.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/049/049201980.png?4892

Odnośnik do komentarza

Fajny ten przewijak z wanienką ale u nas niestety odpada z powodu braku miejsca. Musiałby chyba pod sufitem wisieć. Mamy 3 pokoje ale tak okrutnie nieustawne, że aż się płakać chce. Żeby zrobić miejsce na ciuszki dla bobasa muszę pozbyć się swoich ubrań (bo mój narzeczony zajmuje tylko 1 półkę a ja nieco więcej). Dlatego też chcę łóżeczko z szufladą, żeby choć trochę miejsca zrobić tak jak pisała kaska0110 na pieluchy czy pościel na zmianę.

http://www.suwaczek.pl/cache/c89b0f572b.png

Odnośnik do komentarza

Hej:) czytam codziennie, ale nie miałam siły odpisywać na bieżąco, więc teraz nadrabiam kilka stron na raz.

Mamamajki - co do laktatora, to jestem za. Ja też się na to zdecyduję, ale nie na elektryczny tylko na zwykły, trochę szkoda mi kasy. Ja niestety chyba jestem tu jedyną, która średnio dobrze jest nastawiona na karmienie piersią. Na początku tak będzie, bo kocham swojego malucha i mu tego nie odbiorę, ale myślę , że niedługo później będę ściągać i karmić z butelki. Co do brzucha, to już lepiej. Ciągle się obraca i różnie kopie, ale przynajmniej nie czuję ciągnięcia w dół, więc jestem spokojniejsza.
Mam do Ciebie jeszcze prośbę, jak będziesz miała chwilę, to jakbyś mogła mi polecić jakieś fajne sklepy dziecięce we Wrocku, bo w marcu jadę do ikei po regały dla małego, więc i może zmienię zdanie i wynajdę jeszcze jakiś inny wózek, pościele i takie tam pierdoły. Bo widziałam, że koło ikei jest jakiś duży sklep , ale czy warty czasu to nie wiem. Będę wdzięczna:)

wiktorio- ja bym bratową olała, ale najpierw, to też bym jej jakąś przykrość sprawiła...a co niech ma za swoje!!!! a Ty się kuruj, bo przechodzić przeziębienie teraz to koszmar jakiś.

mamalina - to ja pytałam o szkołę rodzenia, dobrze, że odpisałaś, bo w takim razie ja się też z nimi skontaktuję, czy nie powinnam przychodzić wcześniej.

Co do własnej położnej, to zanim byłam w ciąży, to tak mówiłam, że włąsna położna, opłacony pokój rodzinny dla mnie i dla męża i znieczulonko w kręgosłup. A teraz ze wszystkiego rezygnuję. Pokój nie wchodzi w grę, no bo kto będzie z moim psiaczkiem w domu przez te parę dnia on u nas jak dzidziuś włacznie z noszeniem na rączkach, więc bym się zapłakała myśląc, że siedzi tam sam. Personel w szpitalu bardzo przyjazny i pomocny, więc nie ma sensu płacić za babeczkę przynajmniej w moim przypadku. A o znieczuleniu jak poczytałam, że źle zrobione może sparaliżować, to odechciało mi się tych wygód, wolę "podrzeć mordę" i zadowolić się gazem. Aczkolwiek będę się starać o poród w wodzie.

Madzie gratuluję córci:) teraz tylko szaleć na zakupach!!!

evitka - gratuluję pozytywnej wizyty oby tak dalej!!!! no i córunia, moja tez miała być Julka, ale mąż zaklinał mi brzuch i będzie Szymon, więc tez jest dobrze. Musisz być mega szczęśliwa i wcale się nie dziwię.

Co do badań, to też mam zrobić tę glukozę, ale się coś wybrać na te badania nie mogę, bo średnio mi się chce.

zaza też wybrałam łóżko z tej firmy, tylko inny model:)

nana - ja już płyny do płukania dla dzieci mam,ale jakieś niemieckie i teraz mama mi przywiezie proszek, bo oczywiście wygotowałyśmy ciuszki, które mam ale są prane w persilu, więc będzie pranko jeszcze raz gdzieś na koniec maja, żeby się nie kurzyły, a trochę już tego mam.( mama co tydzień kupuje mi kolejne a ja nie chcę jej odbierać tej przyjemności, niech ma)

altara - ja też oglądałam espiro vectora i gtx i w sumie do momentu kiedy mąż nie obejżal sam i stwierdził, że cały stalarz skrzeczy i są beznadziejnie cięzkie, to też bym go dalej brała pod uwagę, ale jak porównałam do wykonania z innymi to katastrofa.

Co do pościeli , o której piszecie, to też ją chciałam( tą wieloelementową),bo to ładnie wygląda, wszystko się dobrze komponuje, a ja nie lubię mieć milionów rzeczy z innej bajki. I pewnie bym kupiła ten zestaw z zamkniętymi oczami, ale koleżanka mi mówiła, że jej siostra po jednym praniu musiała wyrzucić do śmieci, bo materiał był daleki od ideału i dosłownie zrobił się jak szmata. Tylko teraz nie wiem o który zestaw chodziło, więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Też nieługo wrzucę moje zdobycze, jak tylko mnie wena najdzie, bo lenia mam strasznego. Co widać po kilku dniach ciszy, a teraz musiałam czytać od początku, co było bo juz zdążyłam zapomnieć a Wy tu tak się rozpisałyście i to w dodatku na fajne tematy.

Pozdrawiam , do jutra:)

http://s1.suwaczek.com/201206241562.png
https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqs65gbicc5om4.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja miałam ten przewijak: SNIGLAR Stół do przewijania - IKEA
Tylko do niego sam ten nieusztywniany wkład. Sprawdził się u mnie świetnie, ale jak pisałam, teraz nie miałabym gdzie go wcisnąć, więc kupię ten na łóżeczko. Dodatkowo na dole można trzymać kosmetyki czy co tam się chce.
U mnie przewijak był wykorzystywany do końca, tzn. dopóki dziecko moje się na nim mieściło. Dla mnie świetna sprawa. Dużo wygodniej niż np. na łóżku. No ale to kwestia przyzwyczajeń.
O wyprawce do szpitala nawet jeszcze nie myślałam, poza tym pewnie moja poprzednia lista się zmieni, bo tam leżałam niecałą dobę, a tu jak wiadomo leży się dłużej.
No ale Nana raczej większość wymieniłaś ::):
Co do Sudocremu, to chodzi Ci o krem do pupki?? U mnie niestety nie zdał egzaminu. Mojemu małemu strrrrrasznie odparzał się tyłek i dostawał specjalną maść przepisywaną na receptę. Sudocrem nie dawał rady. Jak już był troszkę większy to było już lepiej, wtedy z Polski sprowadzali mi rodzice bepanthen i linomag. Dla mnie oba super. Ten pierwszy jest też dla kobiet na sutki poranione (tzn. można kupić i taki i taki).

Kasia
http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdj44jnokqoctj.png

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nzbmhthgffw6s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...