Skocz do zawartości
Forum

AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

Mama Dawidka, dzieki za porade, pewnie spróbuje tej Nivea, jak mała nie miała jeszcze AZS kąpała się w niej i bardzo fajną skórkę miała - zdaje się jeszcze mi gdzieś leży butelka w domku :-)

Skórka się jej polepszyła, już ani sladu AZS więc narazie nie będę jej kąpała w specjalnych płynach, ale z zakupem to chyba się faktycznie na Oilatum zdecyduje.

Odnośnik do komentarza

gagawa
A Wy dajecie dzieciaczkom kurczaka?

My często jemy kurczaka, jak na razie nic się nikomu nie działo. Ale wiadomo – to nic nie znaczy.

gagawa
Kochane a jakie wy stosujecie kosmetyki do kąpieli? Ja początkowo miałam Oilatum, potem przeszłam na Oilan (alergolog nie poleca mi tego) i powiedziała mi że albo Oilatum, Vitella, Emolium albo SVR - ale ten ostatni jest ponoć drogi. Nie wiem czy wracać do oilatum czy może spróbować inne. Myślałam o Emolium P w stanach gdy jest źle. I zwykłym Emolium profilaktycznie. Czy stosowałyście tą emulsję może?

Młodszy synek używał Oilatum, teraz ma Balneum, w kolejce czeka Emolium, ale Balneum jest bardzo wydajne i nie wiem kiedy go zużyjemy :Oczko:. W sumie to już by się skończył, ale nie używamy go do codziennej higieny tylko tak od czasu od czasu, częściej używana jest Nivea.

Odnośnik do komentarza

12 września o godzinie 16:00 organizujemy w Warszawie spotkanie na którym chcemy podyskutować o powołaniu Stowarzyszenia Atopików. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w pubie Ginger, ul. Zgoda 12 (Śródmieście).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą. Proszę o poinformowanie mnie wcześniej, kto chciałby wpaść i i pogadać o szczegółach, na PW.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy. Mam problem z synkiem 10 miesiecznym.Od 2 mieisecy ma plamki czerwone na całym ciele. Nie za duze i pojawiaja sie roznie, o roznych porach dnia, buzka , raczki , pupka plecki. Na przykłąd na buzi 3, n aplecach oddalone od siebie 5, pupka 4 tez w odległosci od innej plamki.To nie skupiska. Oczywisce u alergologa byłam, dermatologa. No i ewidentnie wskazuje na pokarmowa. Moze potem wkleje fotki.Najpierw odstawiłam pomidora, potem banana. Teraz jeszcze mi kurczak chodzi po głowie, bo obiadki je gotowe i czeto je kurczaka. Wariuje juz......

Odnośnik do komentarza

Kadineczka
Czesc dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy. Mam problem z synkiem 10 miesiecznym.Od 2 mieisecy ma plamki czerwone na całym ciele. Nie za duze i pojawiaja sie roznie, o roznych porach dnia, buzka , raczki , pupka plecki. Na przykłąd na buzi 3, n aplecach oddalone od siebie 5, pupka 4 tez w odległosci od innej plamki.To nie skupiska. Oczywisce u alergologa byłam, dermatologa. No i ewidentnie wskazuje na pokarmowa. Moze potem wkleje fotki.Najpierw odstawiłam pomidora, potem banana. Teraz jeszcze mi kurczak chodzi po głowie, bo obiadki je gotowe i czeto je kurczaka. Wariuje juz......

Kadineczka, nie wariuj ;-)) pamiętaj spokój najważniejszy. Ja też to niedawno przechodziłam.
Powiedz czy mały jest na piersi, czy dajesz sztuczne mleczko, co jecie? Przyczyn może być wiele... Zarówno pojedyncze produkty jak i mleczko czy białko kurze.
Pisz wszytko - postaramy się pomóc.

Odnośnik do komentarza

Gagawa kochana jestes.
Otóż zaczeło sie w połowie czerwca , u alergologa ok 15 lipca wczesniej pediatra i próby jakis lekarstw Ketotifen, nic nie pomogło. Teraz od trzech tyg juz nie karmie piersia, zebvy lepiej było szukac alertgenu pije BEBIKO, potem je kaszke ml-ryz Nestle malinowa lub bananowa lub 3 owoce. potem obiadki słoiczkowe głównie z wygody. No i daje wszystko adekwatnie do miesiaca. Zebow jeszcze nie mamy, wiec chlebka nie daje. teraz od piatku nie daje nic z pomidore, potem po 4 dniach jednak znowu pare plamek, odstawiłam wszystko co z bananem. dzisiaj sie pojawiły znowu.... Obiad cos z kurczakiem wczoraj dzisiaj warzywa z cielecina. Moze to na mleko ehhhhh sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Mam dziecko z AZs i na wiele rzeczy jest uczulony ale po tym co napisąłaś to ja mam wrażenie że może to być od mleka (białko) lub cielęcina, zależy też jakie owoce mu dajesz - bardzo silnie działa truskawka.
My przeszliśmy na Nutremigen 2 - pomaga. No i odstawiona została cilecina oraz wołowina.
Dowiesz się tylko stsoując metodą "prób i błedów" bo każde dziecko jest inne i może reagować inaczej ale jednak ja sugerowałabym na białko!!!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kadineczka, przychylam sie do słów Mamy Dawidka, na pierwszy rzut ..to może być mleko.
Ale trudno odtsawiać od razu melczko maluszkowi. I troche pochopnie było by zaraz pędzić po Nutramigen albo Pepti..

Spróbuj może na początek przez kilka dni dawac jeden rodzaj słoiczka (coś pewnego, np, dynia z ziemniaczkami albo marchewkę), najlepiej na początek bez mięska i tylko jeden rodzaj owoca. Nie mieszaj codziennie coś innego bo nie dojdziesz.
A jakie owoce podajesz? Kupowane na targowiskach czy z własnego zaufanego zbioru?
No i kaszkę też bym na ten czas zamieniła na ryżową albo kukurydzianą - najlepiej nie owocową - ewentualnie dodawaj do niej ten sam owoc który podajesz do zjedzenia.

Jak za tydzień mały dalej bedzie miał objawy zmień ten owoc na inny. Jak nadal potem będzie wysypka - prawdopodobnie będzie to mleczko. A to już Twój alergolog powinien zdecydować jakie.

Sugeruję Ci też nie podawać owoców ze sklepów/bazarów - własny ogród albo słoiczki bo chemia.. Przynajmniej dopóki szukasz winowajcy.

A tak poza tym to dziwi mnie że alergolog nie powiedział Ci jak szukać.. Moja w ciągu tygodnia wyczyściła dziecko z wysypek, które trzymaly się 2 miesiące..

Odnośnik do komentarza

witam was, ja tez sie borykam z jakims uczuleniem u dziecka. Otóż moja Natala ma 3 miesiace i karmimy bebiko ha i troche cycka. I od jakiegos miesiaca ma na raczkach czerwone plamki i sa suche, no i czasami sie pojawiaja na nozkach z tylu. Bylam iu pediatry i powiedziala ze to alergiczne ale mamy smarowac emolium jak dotychczas, ale ta skorka jest caly czas sucha, mam wrazenie ze cale cialko zaczyna sie sie takie suche robic. Juz niewiem co robic. Znow ja odstawilam bialko (bo ostatnio chyba pofolgowalam).a moze to ja cos jem?

Odnośnik do komentarza

Witaj megimey ,. kochana co to za pediatra?! Idź do alergologa jak najszybciej. Od samego emolium to nie zejdzie jeśli będziesz nadal jadła cos co alergizuje!
Masz tylko dwa wyjścia - mleko albo coś co ty jesz :kiepsko:
Napisz czemu karmisz wogóle córkę mieszanką HA? Bylo jakieś podejrzenie alergii wcześniej? Jeśli tak to może być mleko. Ale równie dobrze każdy inny produkt.

Odnośnik do komentarza

hej wiec u nas to dluga historia a wiec... jak wyszlysmy ze szpitala po paru dniach wyszlo ze mala ma zoltaczke i zaczelismy dawac zwykle bebiko. Potem na twarzy sie zrobily jakies plamy i strupki (ale to ja zatarlam) i sama zmienilam na bebilon pepti bo myslalam ze to skaza. I wyladowlalismy u dermatologa, pani dala masci i po 5 dniach wsio zeszlo no i sie spytalam czy mam dawac dalej te pepti a pani na to ze powinnam wrocic do mleka ha. Bo to jeszcze za wszesnie zeby powiedziec ze to skaza. No i tak wrocilysmy do ha ale dodotakowo ja jestem alergik na kurz i roztocza. A z tego wszystkiego zapisalam sie do dermatologa niech teraz zobaczy te plamy bo napewno cos jest nie tak. A niechce tak sama od siebie zmieniac mleka. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak, tak, wiem coś o tym, ja pierwsze 6 miesięcy jadłam dosłownie wszystko i potem szok! Nie wiadomo co uczula... Może moje jedzenie, może chemia.. Dopiero jak trafiłam na bardzo fajną panią alergolog się skończyło. Dała mi śwetny przepis na krem własnej receptury - chowają sie wszystkie "sklepowe". Jak mi się uda zeskanować to Ci podeślę.

Aha, wydaje mi się że jak mała ma suchą skóre poza kąpieli w oilatum powinnaś ją jeszcze kilka razy dziennie nawilżać kremem albo maścią. Najlepiej tej samej serii co masz do kąpieli emulsję.
No i szukaj tej przyczyny bo to najważniejsze żeby wyeliminować szkodliwe pokarmy..

Odnośnik do komentarza

o to super czekam na przepis. A my jedziemy za pare dni do dermatologa ale pewnie wtedy plamki zejda. poki co dalej myjemy w emolium i kremujemy emolium. Oby te plamy nie byly od mleka, bo nie chcialabym, zeby byla na diecie bezmlecznej. A ja czasami cos zjem to jej wyskakuja jakies krostki, ale ciezko tak nic nie jesc, wiec wychodze z zalozenia ze malej nic sie wielkiego nie stanie jak na cos sie skusze. :) pozdro

Odnośnik do komentarza

megimey
... A ja czasami cos zjem to jej wyskakuja jakies krostki, ale ciezko tak nic nie jesc, wiec wychodze z zalozenia ze malej nic sie wielkiego nie stanie jak na cos sie skusze. :) pozdro

Kochana, ja jestem nieco innego zdania ale to Twój wybór. Wg mnie dostarczanie dziecku alergenu powoduje ze dluzej z tego nie wyrasta. Tylko całkowite wyeliminowanie go z jadłospisu daje pozytywne efekty.

Jak przez tydzień pojesz warzywka nic Ci się nie stanie a dzięki temu dziecko bedzie się lepiej czuło. Uwierz mi. Pamiętaj że u takiego dziecka to na początku tylko drobna wysypka, sucha skóra ale z czasem objawy są coraz gorsze. Zresztą poczytaj dobrze ten wątek co dziewczyny pisały.

Odnośnik do komentarza

wiesz moze to jakis pomysl zeby zapisywac, bo tak czasami jest problem z zapamietaniem co sie jadlo 3 dni temu. Mojej Natali jak na raczkach nie ma juz takich plam to teraz pojawily sie na posladkach takie czerwone plamy i suche. Ja to sie juz powoli zastanawiam czy nie odstawic ja od piersi i zostac juz tylko na bulti, bo tak naprawde to karmie ja rano i czasami tak do pociumkania wieczorem daje piers a reszta to butla. Ale powiem ze tak ciezko mi sie zdecydowac. A musze ja oczyscic z tych plam bo w koncu zaczniemy wprowadzac nowosci do jedzienia i wtedy bedzie problem.

Odnośnik do komentarza

no ja teraz musze wyeliminowac calkowicie bialko bo niunia przechodzi na nutramigen, bo ma coraz wecej tych plamek szorstkich. Po dzisiejszej wizycie u pediatry stwierdzila, zeby zmienic mleko, ale fajnie jak by zobaczyl to alergolog - a to dopiero za tydzien idziemy, ale mimo to od jutra zmieniamy i wtedy sie okaze czy to mleko uczula czy ja cos jadam. Choc znow zaczelam uwazac na wszytsko.

Odnośnik do komentarza

megimey, powodzenia zycze i mam nadzieje ze mała zaakceptuje ten smak bo nie wszystkie dzieci chcą.
Słuchaj, a czemu właściwie Nutramigen a nie Pepti skoro pisałaś że po pepti objawy ustąpiły a i w smaku to mleko o niebo lepsze jest...

Pamietaj zeby nie jesc nic co zawiera mleko i jego pochodne. I na Twoim miejscu odstawiłabym też białko jaja kurzego. Przynajmniej narazie. Czytaj uważnie etykiety produktów, białko pod różnymi postaciami znajduje sie w wielu produktach. Jak ja zaczełam czytać doznałam szoku... Został mi dzem,bulki, wędlina, jarzyny i owoce hihi a i też nie do końca gdyż u mnie prawdopodobieństwo uczuleń na konserwanty więc dźem tez nie każdy a warzywa i owoce najlepiej nie sklepowe... :36_19_1:

Odnośnik do komentarza

hej powiem szczerze, ze dzisiaj pierwszy dzien dalam ten nutramigen i jakos wypila, zobaczymy jak dalej bedzie. Ale powiem ze smak ma ohydny. Teraz bede trzymac scisla diete i oby wrocilo wszystko do normy. Przez pierwsze dwa tygodnie powinna byc poprawa wiec bedzie jasne czy to na mleko czy na cos innego. dam znac jak bedzie poprawa :) dzieki za dobre podpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...