Skocz do zawartości
Forum

AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

hej karmimy sie juz 3 dni i jescze bez rewelacji, aczkolwiek sie zaczelam tez zastanawiac czy przypadkiem ten plyn do kapieli emolium moze powinnam zmienic, bo ona ma ciagle takie czerwone plamy na posladkach i kolo szyjki sie zaczely a raczej to nie sa miejsca na alergie pokarmowa. A dodatkowo jak robi kupy teraz to z jakimis grudkami bialymi. A po tym mleku jakos kiepsko sypia w nocy, one chyba jest za luzne tylko niewiem co moglabym jej dodac do niego zeby bylo gesciejsze wtedy moze by spala troszke lepiej i spokojniej.

Odnośnik do komentarza

megimey, myślę że to powinnaś skonsultować z lekarzem ale mi się wydaje że pośladki to rzadko obsypuje przy alergii pokarmowej. Ale szyja to jak najbardziej, moja mała to zawsze głównie ma szyje obsypaną.

Pamiętaj że wysypkę mała może mieć nawet do 2 tygodni od odtsawienia mleka więc bądź cierpliwa i poczekaj jak się alergen wydali z organizmu.

A zagęścić to jej mleko możesz kaszką np. kukurydzianą czy ryżową.

Odnośnik do komentarza

Spotkanie w sprawie powołania stowarzyszenia odbyło się zgodnie z planem w sobotę o 16.00. Cieszę się, że mogliśmy wszystko wyjaśnić – patrząc sobie w oczy. Dziękuję tym, którzy się pojawili, a tym którym niestety nie udało się dojechać mam do przekazania miłą wiadomość

- powołujemy Stowarzyszenie!

O czym rozmawialiśmy:
Czy stowarzyszenie w ogóle jest potrzebne?
Stwierdzono jednomyślnie, że stowarzyszenie jest potrzebne i osobom chorym na AZS, i rodzicom dzieci chorych na AZS, jako instytucja reprezentująca ich głos

Jakie są cele stowarzyszenia?
- bycie przedstawicielem osób z AZS i rodziców chorych na AZS dzieci
- organizowanie szkoleń dla rodziców i opiekunów z zakresu postępowania z dziećmi chorymi na AZS
- dążenie do uznania AZS za chorobę przewlekłą

Kto może stać się członkiem stowarzyszenia?
Stowarzyszenie ma zrzeszać osoby chore na AZS oraz rodziców i opiekunów dzieci chorych na AZS oraz osoby ze środowiska medycznego, które zechcą merytorycznie i praktycznie wspierać chorych.

Skoro zatem decyzja zapadła, zapraszam wszystkich, którzy chcą przystąpić do pracy!

Odnośnik do komentarza

ciagle czekam na jakies efekty masci i diety, aczkolwiek poki co jakby tego wiecej bylo. A niewiesz czy moge jesc watrobke?? Mysle ze zaczne od marchewki, no i potem pojedynczo bede wprowadzac. Wiem ze jak cos wprowadze to musze minimum tydzien obserwowac. Wiesz ostatniio dalam na noc do butelki lyzke kleiku ryzowego tyle ze malej bylo ciezko ciagnac, i chyba bede musiala kupic butelke z wieksza dziurka.

Odnośnik do komentarza

megimey, musisz być konsekwentna i cierpliwa, to podstawa, ja to bym na początek od podrobów nie zaczynała, wprowadz mięso tak: jeden rodzaj, np. wieprzowina, na początek najlepiej schab albo karkówka i w wersji pieczoej lub duszone, nie gotowanej gdziż każde mięsko przy gotowaniu najwiecej białka wydziela.
Najepiej wprowadzać tak ze jak sobie coś wprowadzasz, to daj to też jej, oczywiście jeśli w swoim wieku może to już dostawać.

Smoczek - są takie specjalne do kaszek. Ja mam z Aventu taki i z Tommee Tippee.

Odnośnik do komentarza

bardzo uwaznie przestrzegam zeby nie bylo nigdzie mleka. No i teraz odstawie na troche kurczaki bo moze tez na nia to wpływa niekorzystnie. ogolnie ja wiekszosc mies jadam od poczatku ale teraz mniej przyprawiam. Cialko juz ma calkiem niezle ale najgorzej z nozek schodzi. Ale teraz zamiast emoulim emulsje do ciala to kupie emoilium krem, moze bedzie bardziej natłuszczal cialko.

Odnośnik do komentarza

megimey
juz jakies dwa tygodnie beda, ale ja tylko odstawilam mleko i mleczne produkty. A masz moze pomysl co bym mogla jesc slodkiego?? bo normalnie mam ochote na slodkie a wszytskie ciastka, a przynajmniej wiekszosc ma mleko.

Hehe mnie też na początku strasznie ssało na słodkie ale się przyzwyczaiłam. Nadrabiałam owocami (arbuz np) i kupuję sorbety lodowe (sa dobre z zielonej budki - gruszkowy polecam). Poza tym paluszki (nie wsyztkie- czytaj składy) suche wafelki, możesz je przesmarować dżemem na przykład. I to chyba wszystko...:kiepsko::kiepsko:

Acha, no i w końcu dołączam receptę.. Sorki że tak długo ale dopiero teraz skaner dorwałam :-)) U mnie kupuję za około 25 zł i starcza na około miesiąc. Polecam bo bardzo skuteczny na sucha skórę.

Odnośnik do komentarza

megimey
juz jakies dwa tygodnie beda, ale ja tylko odstawilam mleko i mleczne produkty. ...

Słuchaj jeśli to juz dwa tygonie to jakaś poprawa powinna byc... Moze z tego co jesz jeszcze coś zawiera mleko albo jajka a o tym nie wiesz.. Poczytaj etykiety. Mleko jest w wielu produktach a nie mamy o tym pojecia.

Acha, a co z wołowiną? też nie powinnaś się do niej zbliżać!

Napisz co ostatnio jadasz, moze Ci pomoge znaleźć winowajce

Odnośnik do komentarza

powiem szczerze ze dzisiaj nawet zauwazylam poprawe, bo na nozkach nie ma az takich plam i skorka robi sie lepsza. Staram sie byc , wszytsko sprawdzam i czytam etykiety jaki sklad. ostatnio zjadlam pare rzeczy co mialy jajka w skladzie, a tak poza tym to jadam wedline z indyka lub kurczaka, miesko mielone z lopatki, kurczak w roznej postaci, dzem z porzeczek, bulki, ziarniste bulki (czasami), salata (tam kilka kropel cytryny), fasolka szparagowa,buraki, włoszczyzna mrozona (hmm a w niej seler), cebulka, i mialam manie na watrobke i jadlam. generalnie to tak ciezko wypisac co sie je. A i caly czas chrupki kukurydziane przegryzam.

Odnośnik do komentarza

Super że jakaś poprawa. Ja na Twoim miejscu zrezygnowała bym w pierwszej kolejności z jaj (białka) bo jak dziecko ma uczulenie na mleko to na białko kurze jest duże prawdopodobieństwo że też - jak ją wyprowadzisz na prosta mozesz spróbować żółtka - tu powinno być ok ale też czasem uczulają jeśłi dziecko ma silną alergie.

Jak po tygodniu nie będzie poprawy zrezygnuj z zupek na kurczaku (wywar po wygotowaniu ma baaardzo dużo białka) - gotuj je np. na wieprzowinie.
I postaraj się uważać na konserwanty bo też często są przyczyną uczuleń (uwaga na dżemy!) Chrupki to luz, nie powinny zaszkodzić :-))
W piekarni dopytaj czy pieczywa nie smarują białkiem (czasem się zdarza)!!!
No i narazie pozbądź sie selera z menu - na wszelki wypadek!

Odnośnik do komentarza

hej a my dalej walczymy i szczerze mam serdecznie dosyc, jak sie ładnie juz nóżki wygoily i ladna skorka jest to teraz cos na brzuch sie rzucilo. A ciezko mi dojsc co to moze byc, bo dostala najpierw jakis krosteczek a teraz zrobily sie 4 plamki takie czerwone i smaruje jej mascia z hydrokortyzonem steryd - ale dostalysmy od alergolog, tylko wydaje mi sie to bez sensu, bo co za kazdym razem jak dostanie jakas plame to bede ja smarowac. A tez ciezko mi ja odstawic od cycka bo wkoncu czemu jezeli i tak ja karmie tak malutko bo tyle co nad ranem jak mam pelne i to i tak traktuje jak picie. Ah chcialabym, trafic na jednego ale dobrego lekarza, ktory by nas dobrze poprowadzil. juz nawet zaczelam prac w platkach mydlanych bo moze jelp ja wyrzuca, ale stossowalam go od poczatku i nien sadze ale sprobujemy. Niewiem czy pomoze ale dzisiaj mam zamiar wykapac mala w krochmalu bo na pupci ma straszne biale krosty, takie porzadnie czerwone dupsko.

Odnośnik do komentarza

hej jak pisalam poprzedniego posta to rzeczywiscie bylo kiepsko, wiec sie wkurzylam i pojechalam w ciemno do dermatologa (bo dlugie terminy) i mnie przyjela, i jak reka odjal dala masc na 3 dni a potem robiona, i powiem ze jestemy po 4 dniach stosowania i skorka jest sliczna, ale stwierdzila azs. Wiec stwierdzam ze bylam u alergologa i kase wydalam bo prywatnie i nic, a tu lekarz na miejscu i pomogla (oby nie zapeszac). No i ja coraz mniej karmie bo mysle o odstawieniu malej juz od piersi, bo wkrotce beda inne posilki. pozdro

Odnośnik do komentarza

witajcie

potrzebuję rady. Szymek ma skazę białkową, efektem czego jest AZS. Jest na Nutramigenie - (od tygodnia je tylko mleko, zupki i soczki wycofałam, bo wydawało mi się, ze czerwone i suche policzki to efekt alergii na jakis składnik słoiczka) - i skóra jest o niebo lepsza a była koszmarna. mam tylko kłopot ze skórą głowy, któr ajest brzydka. Od kiedy skończyl 1,5 miesiąca walczymy z ciemieniuchą. Nie dawno uznalam ze to nie ciemieniucha tylko efekt alergii. Ni emam pomysłu jak poprawić jej stan. To są różowe krosteczki zlane w placki, któr epo pewnym czasie się łuszczą.
Będę wdzięczna za sugestie.

Odnośnik do komentarza

lutka
mam tylko kłopot ze skórą głowy, któr ajest brzydka. Od kiedy skończyl 1,5 miesiąca walczymy z ciemieniuchą. Nie dawno uznalam ze to nie ciemieniucha tylko efekt alergii. Ni emam pomysłu jak poprawić jej stan. To są różowe krosteczki zlane w placki, któr epo pewnym czasie się łuszczą. Będę wdzięczna za sugestie.

To nie wygląda na zwykłą ciemieniuchę. Nie walcz z tym sama na własną rękę, tylko najpierw podpytaj pediatry/alergologa/dermatologa co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...