Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe kwietniowki!

Wrzosowelove- u mnie tez dzisiaj zaczela sie laktacja. Tyle ze w ciagu dnia. Jak sie przebieralam przed wyjsciem z domu, zobaczylam zolte kropelki, na prawej brodawce a lewa byla wilgotna. To tez moja pierwsza ciaza.

gratulacje dla kwietniowek po badaniach!

Ja kiepsko sie ostatnio czuje. Do poludnia mdlosci (musze lezec plackiem zeby nie wymiotowac, choc nie zawsze to pomaga), po poludniu boli mnie glowa.

Miila- tu chyba malo którą dziewczyne ruszy lykanie pawia ;)
Ja ostatnio zrzygalam sie na miescie, bo minal mnie rzul, ktory okropnie smierdzial. Niestety nie zdazylam wyciagnac woreczka.

Juz mi sie zaczyna cos z glowa robic (ja na to zaczelam mowic "macicogłowie"). Ostatnio po wyplaceniu pieniedzy, powiedzialam do bankomatu "Dziękuję, dowidzenia".

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Ja jak sie pochwalę ze mi lepiej, to dostane zaraz po dupsku, wieczor mam juz w oczekiwaniu na rzyg - sorry za doslownosc, ale juz mi pod gardlem stoi i mdlosci znowu mnie do lozka polozyly... fuck...

Miila poczucie estetyki... wroci nam za 25 tc napewno;) Ale musze Cie uprzedzic, ze potem temat kupy malenstwa jest wazny, albo czasem najwazniejszy w ciągu dnia. I nawet uwierz mi, w towarzystwie innych mlodych rodziców przy stole nie razi rozmowa o kolorze, konsystencji, ilosciach, to temat wręcz wciągający. Albo kolki, albo ulewanie.... przygotuj sie na "nowe standardy":)))
Szkoda, ze dzidziolka dzis nie widziałas, smutno nie:(
A cytomegalię w kazdej ciazy robilam jako standard tak jak toxoplazmoze.

Melly super ze badania dobre, a niuni sie nie dziwie, mama lezy, to i ona chciala:)
Majtynka po porodzie wrocą dobre rzeczy;) i sport i sex spokojny i maki z wedzonym lososiem nie beda na cenzurowanym;) Ja bym chciala poczuc taki przyjemny głodek i rzucić sie na jedzenie;)

Vena pieknych masz chlopakow:) bedzie im siostra pasowala;)

cathleen zycze lepszej formy! Ja jak leze to tez mniejsza szansa na pawia. Do tego nie moge gadac wtedy, bo jak tylko ktos zapyta jak sie czuje, to juz nawet nie odpowiem...

agi77 dzielna jestes ze nie chcesz poznac płci. Ja juz sie nie moge doczekac, och chyba jednak chcialabym dziewczynkę. Teraz mam faze na Zuzię, Matyldę, Polę, albo ... Melania (mąż mnie obdarzyl takim spojrzeniem, ze chyba Melka nie przejdzie w naszym domu)

O rany, tak nas duzo ze nie spamietałam wszystkich wątków.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry no u Ciebie to nie można chwalić dnia przed zachodem słońca, jak mawiała moja babcia. Za to pocieszające, że bywa Ci lepiej, no do tej pory to był ciągły dół.

Miila ja to już się nawet przyzwyczaiłam, że tu mam na całą ciążę 2-3 USG, ale podejście babki zupełnie nie jak na tutejsze standardy. To zawsze każdy jest przygotowany, pięć razy zapyta czy masz jakieś pytania i wątpliwości … ruchów pani nie czuje, bo za wcześnie- no właśnie czuję, cukrzycy pani nie ma- no mam od 10tc potwierdzoną testem z obciążeniem, rodziła pani SN, nie dwie cesarski, a najlepsze, że badała mój brzuch 3 min wcześniej. W sumie to nie wiedziałam czy śmiać się, czy płakać.
Wyślę maila do swojej z pytaniami to do jutra będę miała odpowiedź na swoje wątpliwości.

Jeszcze raz gratulacje zdrowych dzieci Dziewczyny!

I witam wszystkie nowe Kwietnióweczki.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Cathleen uprzejmości nigdy za dużo, nawet bankomatowi czasem dobre słowo się należy ;)

U nas funkcjonuje nazwa na stan roztargnienia w ciąży "dziecięcy mózg"…

agi77 ja w tej ciąży też w sumie byłam gotowa mieć niespodziankę i proponowałam mężowi, żeby nie pytać się o płeć … ale on bardzo chciał wiedzieć. Stwierdził, że kobiety maja 9 miesięcy, żeby przygotować się do roli matki, a jemu jest do tego potrzebna wiedza kto to będzie, żeby już sobie to poukładał… imię, jak będzie się bawił itp.… z takimi argumentami się nie dyskutuje ;)

majtynka88 mi też wraca apetyt i zaczynam się bardziej kontrolować … szczerze to mam już dość, od 5 lat albo jestem na diecie bo jestem w ciąży, albo się odchudzam bo jestem po ciąży i chcę zrzucić przed następną … teraz w końcu jak już zrzucę, nie ważne ile, to w końcu na dobre :D (mam nadzieję)

Secondtry ja się mocno nad Matyldą zastanawiałam, się moja koleżanka miałby 8 miesięcy straszą, więc wersja odpadła, ale bardzo mi się podoba. Pola i Zuzia zresztą też.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

cathleen usmialam sie! Jestem w stanie w to uwierzyc... moj maz w takich sytuacjach mowi: "dziecko, oddaj matce rozum" ;)

Chyba najbardziej rozbawilo mnie gdy czytalam sklad sushi i dziwilam sie ze robia takie tylko z salata i majonezem... i jeszcze wmawialam mężowi ze to bez sensu... na co on przyznał mi racje i pokazal ze to byla dalsza czesc opisu... tylko ze napisana w kolejnej linicje.

U mnie ostatnio kiepsko bo zlapalam ostre zatrucie pokarmowe. .. skurcze zoladka, biegunka, mdlosci i osłabienie. Na szczęście juz powoli zaczelam jesc wiec licze ze jutro bedzie lepiej. Przyznam ze to jedne z gorszych dni w ciazy... wiec naprawde podziwiam Was "pawiujace" dziewczyny ze dajecie rade. Oby dalsza czesc ciazy byla lagodniejsza dla Was i nie tylko na początku dnia, ale caly czas:)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Czy uprawiacie jakiś sport w czasie ciąży? Moja lekarka powiedziała mi, że basen jest dobry i spacery ale czy inne formy sportu też są dozwolone? I jeszcze jedno: czy można korzystać z jacuzzi w czasie ciąży? Jestem teraz w 13 tygodniu ciąży i już się nie mogę doczekać aż poczuję ruchy dziecka :) Odnośnie zdrowia to ostatnio złapałam katar i ból gardła ale wyleczyłam wszystko domowymi sposobami bo bałam się wszelkich leków. Miód i cytryna działają cuda :)

Odnośnik do komentarza

Monika ja uprawiania "sport" yoga, fitness dla kobiet w ciąży, jak mam dobry dzień to ostanio jogging wieczorem …
Jacuzzi … większość powie Ci, że nie ale mój ginekolog powiedziała, że to tak, jak z każdą kąpielą. Warunki: umiarkowanie ciepła woda(niestety zwykle jest dość ciepła zimą w Polsce …) czas, czyli do 10 min max zaczynając od sprawdzenia przez 5 min jak reagujesz danego dnia, przerwa (15 min) i można wrócić na kolejne 5-10 min.
No i pozostaje jeszcze jedna kwestia … zakażenia grzybicze pochwy. U mnie warunek wejścia to pewność, że w danym miejscu zmieniają wodę każdego dnia … mam takie sprawdzone spa, ale smutna rzeczywistość jest taka, że zwykle woda ma tydzień lub dłużej i u mnie infekcja murowana.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry, wspaniały mąż! Taka miska z własną dedykacją to by dopiero była pamiątka... "pawiującej żonie, kochający mąż" :-)))
Miila, przykro mi, że nie zrobił Ci USG. Nie bardzo to rozumiem, przecież robienie USG nie jest w żaden sposób szkodliwe, a ile radości nam sprawia.
Monika87, jeśli nie masz jakichś przeciwwskazań od lekarza, a wcześniej uprawiałaś sport, to jak najbardziej. Ja sobie chodziłam na zwykły pilates, tylko zgłosiłam prowadzącej że jestem w ciąży. Teraz zaczęłam chodzic na specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży. W większości są to cwiczenia rozciągająco-wzmacniające plecy i wzmacniające na nogi i pośladki. Nawet czuję trochę uda dziś, więc jest szansa, że cellulit mnie tak szybko nie dopadnie. Chyba i tak muszę się rozejrzec za jakimś kremem w końcu bo się boję rozstępów...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

@Anna205 - odgrzebałam dla Ciebie to co ja wrzucałam, osobiście będę kupować otulacze lodger.

1. http://colorstories.pl/ - od nich już kupowałam kocyki na prezenty dla maluchów znajomych i zawsze bardzo im się podobało.
2. http://poofi.pl/sklep/ - stąd na pewno będę kupować ręczniczki do kąpieli i chyba dla siebie poduszkę do spania.
3. http://www.lamillou.com/ - tu dużo z minky, którego nie lubię, ale mają cudowne kocuki z kapturkiem m.in.
4. http://effii.pl/ - tu kolejny kocyk jak dla mnie 'must have' szary z warkoczami, na pewno stąd jeszcze kupię ochraniacz na łóżeczko i prześcieradła (czytałam opinie i wszyscy chwalą).
5. http://www.mamissima.pl/ - cały sklep, mnóstwo marek, ogromny wybór, można przepaść :)
6. http://www.mukakiandfriends.pl/19-spanie - tu m.in te cudowne poduszki (którąś kupię na pewno).
7. http://scandikids.pl/pl/ - to zapisane z adnotacją 'cudowne plakaty nad łóżeczko', np. ten : http://scandikids.pl/pl/plakaty-i-obrazki/399-plakat-z-gruszka.html
8. http://pl.mokee.eu/lozeczka-dzieciece.html - na to zwróciłam uwagę szukając zwykłego łóżeczka, cena jest super, ale nie wiem jednak czy na pewno się zdecyduję na takie.
9. http://www.pakamera.pl/dodatki-koce-posciel-pledy-narzuty-kocyk-bawelniany-rozowy-petit-coco-nr1326016.htm - tu na pakamerze, kocyki podobne do colorstories.
10. jak jesteśmy już przy temacie całej pakamery to na pewno chcę taki mobil nad łóżeczko (nie wiem tylko jakie kolory, bo nie znam płci dzieciątka) : http://www.pakamera.pl/pokoj-dziecka-karuzele-i-girlandy-mobil-galazka-nr1314848.htm
11. http://www.martamadeit.pl/ - stąd mokasynki, które wrzucałam chyba wczoraj, jestem zachwycona jakością wykonania, są mięciutkie, piękne i na pewno zostaną ze mną na wiele lat w pudełku z pamiątkami.
12. nie wiem czy o tym już słyszałyście, ale ponoć się sprawdza, ja się chyba skuszę :) whisbear.com

Jeśli chodzi o mnie dziewczyny, to ja póki co nie ćwiczę nic :S przed ciążą chodziłam na basen, karnet mi się skończył jak byliśmy na wakacjach i potem jak się dowiedziałam o ciąży to już się właśnie bałam o infekcje, ale na zwykły basen chcę wrócić tak szybko jak to tylko możliwe.

@Monika87 - z tego co wiem, to w jaccuzi jest najwięcej syfu, woda nie jest filtrowana tak jak w normalnym basenie, pływają w niej tony bakterii, plemników i innych wydzielin (poważnie), ja bym tam na pewno w ciąży nie weszła :D Pytałam ginekologa o normalny basen i powiedział, że ok ale powinno się aplikować sobie tampon przed oraz po zakładać jakąś globulkę typu lactovaginal by odbudować naturalną florę.

@agi77 - ja bym nie dała rady nie wiedzieć co to, jestem estetką i chociażby wyprawka musi być skompletowana pod płeć :P poza tym dobrze mieć świadomość tego kto tam mieszka :)

@Ewee - moja koncentracja ostatnio też leży i kwiczy i można mnie niezwykle łatwo wkręcić :P

@Secondtry - u mnie Matylda była numerem jeden! ale mój mąż stwierdził, że kojarzy mu się to z wielką, grubą babą i nie zgodzi się na to przenigdy :( Melanie też rozważałam, Mela można mówić choć tu miał obiekcje, że Mela to mela co na chodnik żule plują..
Melisa z tych na M mi się jeszcze strasznie podobało a teraz się zastanawiam nad Bianką i Rozalią, ale nie ściskają mnie póki co za serduszko.

@Vena127 - ah ja już też czasem się śmieje jak słysze co Ci lekarze mówią, to moja pierwsza ciąża, więc może i jestem przewrażliwiona, ale też chcę jak najlepiej i skoro wiem o czymś, że coś się robi/że powinno to opinia lekarza, że nie trzeba nie jest dla mnie wystarczająca - jakoś nie ufam w 100%..

Odnośnik do komentarza

Anna205 a z tym usg to jak dla mnie dużej szkody pewnie dziecku nie robi, ale wiem, że podejścia, co do szkodliwości są różne.
Wielu lekarzy jest zdania, że nie należy robić więcej niż jest konieczne, bo może nie ma ewidentych dowodów że szkodzi, ale też nie mają badań, że nie szkodzi …
W Stanach jest rekomendacja Amerykańskiego Towarzystwa Położniczo- Ginekolgicznego, żeby traktować USG jako badanie nierutynowe w czasie wizyt ciężarnych i tylko w określonych sytuacjach medycznych. Czyli w tej ciąży będę miała w sumie 3 USG: pierwsze w 9tc w celu stwierdzenia bicia serca i dwa prenatalne. To jak powiedział jeden z waszych lekarzy "od mieszania herbata nie będzie słodsza" tu maja ten sam pogląd. Ale zgadzam się, że to fajnie zobaczyć, że wszytko jest ok i maluch urósł niż to sobie mówić, bo przecież nie ma innych podstaw …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

miiladzięki za linki.praktycznie mam wszystko po synku ale na pewno nie odmowie sobie kupna słodkiego kocyka i rozka. Szalej kochana bo przy kolejnym dziecku entuzjazm zakupów nieco słabnie.
monika87ja bym opuściła basen z uwagi na grzybicę i inne świństwa jakie można złapać. I pisze to osoba która przez lata trenowała pływanie. Kiedyś musieliśmy wszyscy mieć zaświadczenia od dermatologa a teraz wolna amerykanka.
anna205ja mam usg co wizytę.ale nie takie pełne tylko jak mówi mój gin żeby podejrzeć maluszka serduszko.to mnie bardzo uspokaja.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja znowu z corka pobudka o 5. Masakra.a tak bym pospala.jak zasnie to musze posprzatac.
Co do basenu to chyba zdania sa podzielone. Ja jednak sie nie skusze.
A co do usg wczoraj 22.10. mialam prenatalne i 12.11 mam u swojej usg i na pewno tez krotkie albo wcale, bo odbiore cytologie. Ufam jej, wiec podejrzy serce i tyle. Tak samo na prenatalnych tylko sekunde bicie serca a moja nie lubi meczyc dziecka wiec raz w tamtej ciazy dzwiek bicia serca slyszalam. Jak macie zaufanego lekarza to nie martwcie sie to dla dobra Waszego Maluszka, ciaza szybko minie i bedziecie mieli na zywo.
Nie przywiazuje sie do plci bo bym musiala juz przemalowac pokoj i kupic chlopiece ubranka wiec narazie czekam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)
Dziewczyny, jakiz byl mój szok dzisiaj,jak po tygodniu przerwy na wadze stanelam :O przez tydzień 1,5 kg! A ja praktycznie nic nie jem,bi mdłości mecza ciągle..
Co prawda brzucho poszło do przodu,bo spodnie sie juz nie chcą dopinac,ale zeby az tak? :O woda też trochę się zatrzymała...
Czyli mam 2,5 kg na plusie od poczatku... dzis koncze 13 tydzien...

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Vena nie pamiętam dokladnie ale wydaje mi sie ze kiedys wspominalas ze znalazlas wykroj takiego otulaczka i sama bedziesz chciala uszyc. Mozesz prosze wrzucic link? Przyznam ze mam mocne postanowienie aby na zwolnieniu (pewnie od stycznia) pozyczyc maszyne do szycia od mamy i samodzielnie uszyc kocyk, rozek i może ochraniacze na łóżeczko.

Zobaczymy co z tego wyjdzie... ;)

co do usg, to moja p. Doktor nie ma nawet usg w gabinecie i musze dodatkowe wizyty umawiac...

Milla piękne sa te rzeczy... ale naprawdę majatek mozna wydac!

Ja nie mam jeszcze nic. To bedzie nasze pierwsze dziecko wiec wszystko od początku trzeba bedzie skompletować.
Zakupy planuje robic dopiero od nowego roku a na razie podczytuje, szukam i koncepcje wymyślam.

Miłego dnia dziewczyny!!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamy :)
U nas pierwszy dzień 18 tygodnia! 12 listopada mamy połówkowe usg i nie mogę się doczekać, bo bardzo chcemy wiedzieć czy chłopiec czy może jednak dziewczynka jak obstawiali na prenatalnych. Ja zaczęłam chodzić prywatnie, gdzie mieliśmy bardzo miłą panią doktor, robiła usg za każdym razem i naprawdę mi tego brakuje. Po przeprowadzce zmieniłam lekarza, chodzę teraz do NFZtowej przychodni, bo lekarz z polecenia, pracujący w szpitalu gdzie chcemy rodzić. Lekarz jest naprawdę bardzo w porządku, ale brakuje mi usg co wizytę, no ale trudno.

Współczuję wszystkim wymiotującym mamom. Naprawdę sobie tego nie wyobrażam, mi wystarczyły dwa mdłe tygodnie, żeby mieć dość. W zasadzie jedyną dolegliwością jest dość mocno ciągnący i napinający się brzuch. Jak to lekarz stwierdził za mało magnezu i za dużo biegania. Magnez nadrabiam, choć i tak mam ciągle skurcze i drżenia, ale z bieganiem to narazie nie umiem zwolnić. Za dobrze się czuję :)

pozdrowionka dla wszystkich i miłego piąteczku!

Odnośnik do komentarza

Miila, dzięki za linki!
Vena127, właśnie o te otulacze mi chodziło, dzięki.
Faktycznie ceny zwalają, ale ja i tak kupię kilka rzeczy od nich, otulacz, rożek, jakiś kocyk, może muślinowe pieluchy. Na pewno kupię sobie też to: http://allegro.pl/beaba-lezaczek-bouncer-up-and-down-i5745164523.html
Sporo zaoszczędziłam na wózku, i na foteliku z bazą też zaoszczędzę, więc mogę trochę z gadżetami poszalec. Sporo ubrań mamy po młodym (syn mojego partnera, aktualnie 7 lat), także jak by był chłopak to by było "praktycznie", ale jak będzie dziewczynka to będę szalec z sukieneczkami i innymi słodkimi rzeczami :)))

Jeśli chodzi o jakieś tam zakażenia grzybiczne, to ja Wam gorąco polecam abiofem - można kupic bez recepty w aptece, i stosowac w czasie ciąży. Ja prewencyjnie raz w tygodniu sobie zapodaję - ginekolog pochwalił, bo to taka naturalna ochrona w razie czego.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, pisze się "pochwalić" ze dzień przywitał mnie brązowym upławem;/ dzwoniłam do lekarza i mówi że jak nie jest dziwnie obficie to żeby raczej się nie martwić. Wzięłam 2 duphastony na raz (jak trafiłam do szpitala to za aplikowania mi 3) i poza 1 klientka dziś przeleze cały dzien; chyba mnie uziemilo, ale mam nadzieje ze rzeczywiscie będzie ok i nie będę musiała jechać na oddział gbura który 2 dni temu nie chciał mnie zbadać ani wypisac recepty. Do tego nie wiem czy to jest możliwe bo to moja pierwsza ciaza na tym etapie i nie wiem czego mam się spodziewać ale chyba wczoraj wieczorem i przed chwila poczułam ruchy dziecka, takie przemieszczania i ze 2 uderzenia aż poczułam na przylozonej dłoni ze 3 cm nad spojeniem lonowyn, am tylko nadzieje ze nie mylę tego ze skurcami macicy jakimiś dziwnymi z których mogło być podplamienie. Zostaje czekać aż brudny sluz zleci i modlić się żebym zamiast w czerwień rozwinął się w biel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...