Konkursy

Konkurs "Rodzinne przygotowania do Świąt"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marteczka2855

marteczka2855

Jest taki wieczór w ciągu roku, gdy wszystkie dzieci z niecierpliwością wypatrują pierwszej gwiazdki.Kiedy się pojawi, to znaczy, że można usiąść do wigilijnego stołu,przy którym rozpoczynają się najpiękniejsze święta-Bożego Narodzenia.Natomiast najważniejszą ozdobą każdego domu podczas Świąt jest choinka.
Nasz synek Szymuś ma 23miesiące i będą to jego drugie Święta, ale pierwsze które tak naprawdę zapamięta.Jest jeszcze malutki więc staramy się pokazać mu w jak najprostszy sposób symbole Świąt.W tym roku zaczeliśmy od wspólnego ubierania choinki, choć tak naprawdę bardzo interesowały go ozdoby i świecidełka niż same drzewko.
Z biegiem lat napewno przekażemy mu tradycje i wartości jakie niosą Święta Bożego Narodzenia a narazie cieszymy się z małych kroczków i radości naszego maluszka.

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63739.jpg
--

54550 marteczka2855 Kobieta, 35 lat, Lubin
aridka

aridka

Laura nie umie jeszcze zbyt wiele ale aż rwała się do pomocy i musiała spróbować wykrawania pierników :)

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63741.jpg
58165 aridka Kobieta, 34 lata, Kraków
sylwa131

sylwa131

Rodzinne przygotowanie do świąt jest u mnie proste bo do zwykłych codziennych domowych czynności angażuje dzieci wszyscy mamy wtedy radości co nie miara bo moje pomocniki w tym bardzo się starają ,gdy np.,kurze wycieramy ,okna myjemy czy pranie robimy Widzę, jak wiele radość sprawia im pomaganie mamie w sprzątaniu czy przypinaniu ubrań .Wspólnie odkurzamy i dekorujemy dom aby było świątecznie . .Syn chętnie pomagał mi przy ubieraniu choinki i ogromnym zaangażowaniem oraz starannością wykonywał powierzoną mu prace a jego młodsza siostra dzielnie mu w tym pomagała ( aby mu pracy nie zabrakło)ściągając powieszone już ozdoby .Takie zwykłe czynności jak sprzątanie a sprawiają tyle radości każdemu bez względu na wiek bo kto by pomyślał że szczęściem dla mnię będzie wykonywanie pracy domowej z 2 maluchów uwieszonych przy nogawce i wołających mama ja też chce ,Dziecku się nie odmawia więc proszę bardzo uczcie się ,bo nauka to potęgi klucz a że praca szybciej idzie to tylko na plus .Z takimi pomocnikami praca i przygotowywania do świąt idą pełną parą co widać na załączonym zdjęciu a o nudzie nie ma mowy,Na zdj .syn Wiktor prawie 8 lat i córka Gabriela 13 miesiecy

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63742.jpg
--

27048 sylwa131 Kobieta, 31 lat, pawłów
sarmaj5182

sarmaj5182

Przygotowania do świąt zaczynamy zawsze od wizyty u świętego Mikołaja :) jest to tradycja od dwóch lat. Córka ma okazję napisać list i osobiście go wręczyć Mikolajowi :)

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63745.jpg
53590 sarmaj5182 Kobieta, 28 lat, WODZISŁAW ŚLĄSKI
AgaGru

AgaGru

Szeroki uśmiech i świąteczne stroje już przygotowujemy i Świąt doczekać się nie możemy! :)

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63754.jpg
58176 agagru Kobieta, 31 lat, Lubaczów
emma tetka

emma tetka

A my jak co roku kilka dni przed świętami przygotowujemy pierogi z kapustą. Uwielbiamy ;)

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63755.jpg
48338 emma-tetka Kobieta, 35 lat, góra
beatrice090

beatrice090

W naszym domku Przygotowania do Świąt rozpoczynamy oczywiście od obowiązków :) Najpierw robimy generalne porządki z moimi dwoma małymi Elfami. Potem jest czas na przyjemności- pieczenie i ozdabianie pierniczków oraz ubieranie choinki :) Mój mały Elf w tym roku wyczarował nawet choinkę z klocków Lego Duplo :) Ciekawe jaki prezent Mikołaj pod nią zostawi ??? :) WESOŁYCH ŚWIĄT !

• konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63758.jpg
54587 beatrice090 Kobieta, 28 lat, Wąchock