9 miesięcy, ciąża

Październikowe 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~KasiaAsia

~KasiaAsia

Cześć dziewczyny, ja mam termin na 6.10.19r. I rośnie u mnie dziewczynka. Mam do Was pytanie czy miewacie czasami twardnienie macicy? Zazwyczaj rano lub wieczór?

EMIlka1985

EMIlka1985

Ada, możesz też spokojnie stosować urosept. Jest on bezpieczny w ciąży. Ja go brałam w 1 trymestrze.

Madzia, ja też mam planowaną cesarke, ale w szkole rodzenia jest dużo informacji na temat pielęgnacji dziecka, karmienia piersią i w ogóle takie praktyczne porady. To moja pierwsza ciąża, więc będę chodzić:)

64955 emilka1985 Kobieta, 34 lata, Chorzów
EMIlka1985

EMIlka1985

KasiaAsia, ja mam twardnienie macicy. Pisałam o tym parę dni temu. Dzisiaj miałam wizytę i powiedziałam o tym lekarzowi, sprawdził długość szyjki, była ok. Kazał zażywać magnez i w razie potrzeby brać nospe, do 3 tabletek dziennie

~KasiaAsia

~KasiaAsia

Ja właśnie jutro idę do gina zobaczymy co mi powie. A początki swojej ciąży (To moja pierwsza) przechodziłem fatalnie. Przez 3 tyg pod kroplowka, nie mogłam nic jeść. Dopiero teraz dobilam do wagi sprzed ciazy.

Adaaa25

Adaaa25

Emilka ale ten zuravit tez spokojnie mogę brać ? Bo jeśli biorę już to, to nie wiem czy kupować jeszcze ten urosept :)

Ja tez miałam coś takiego jak twardnienie, lekarz dzisiaj sprawdzał szyjkę i wszystko jest dobrze, brałam tez magnez i biorę codziennie i jest lepiej :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3hm1ht2m3.png

64092 adaaa25 Kobieta, 25 lat, Wrocław
EMIlka1985

EMIlka1985

Ada, zurawit zawiera wyciąg z żurawiny, nie ma przeciwwskazań do stosowania go w ciąży. Urosept też jest na bazie ziół, dlatego są to bezpieczne leki w ciąży

MadziaK83

MadziaK83

Cześć dziewczyny :)
KasiaAnia to mamy w grupie już trzecia dziewczynkę :) imię wybrane? Emilka a wy już wybraliscie? No jeśli tylko jesteś zadowolona z tych zajęć to pewnie ze warto chodzić :) ja uznałam że nie potrzebuje i też nie było problemów z opieką, no a jak się okazało w kolejnych miesiącach życia musiałam zastąpić swojemu dziecku nawet lekarzy, którzy nie umieli mu pomóc na ten jego brzuszek :(
Kurcze a ja polmetka dobijam i nadal nie czuje się ani trochę ciazowo, na początku czułam się zmęczona i ten zatkany nos dawał się we znaki, teraz nawet z nosem lepiej, apetyt mi spadł, nie sikam w nocy, nie czuję w ogóle brzucha, nie pamiętam już z Filipkiem jak było ale chyba jakoś bardziej ciazowo choć też bez większych dolegliwości.
A co do twardnienia brzucha to jak piszą dziewczyny, magnez, nospa i odpoczynek, teraz mi się tak nie dzieje mimo noszenia Filipka, koszenia trawy mycia okien malowania ścian itp, ale z Filipkiem pamiętam że się zdarzało, i zwykle po wysiłku.

--

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
Basiaa

Basiaa

Ada ja w poprzrdnich ciążach caly czas mialam problemy z moczem to bralam właśnie suplementy z żurawina, I jak dobrze pamiętam to femisept uro, herbaty z żurawiny i suszona żurawie jadlam i wodę z cytryna pilam :)
Teraz jak na razie mam mocz ok.

62669 basiaa Kobieta, 32 lata, Nowy Sącz
Basiaa

Basiaa

Madziak a przy Filipku mialas cesarke. Ja obie pierwsze CC i cięcie i teraz tez mnie to czeka :/

A reszta dziewczyn jakie porody w planach? :)

62669 basiaa Kobieta, 32 lata, Nowy Sącz
Kaśka.o

Kaśka.o

Cześć kobietki wszystkie :)

Basiaaa ja bym bardzo chciała SN, ale jak to bedzie to sie okaże. Teoretycznie przy zakrzepicy lepiej omijać wszelkie operacje jeśli tylko sie da, z drugiej strony nie wyobrażam sobie takiego wysiłku jak poród z cukrzycą, zakładam, że wtedy bede musiała być ciągle podłączona pod glukoze, ale o to jeszcze bede pytać lekarzy później.

Madziak luzik, ja też prawie w połowie, a o ile na początku czułam, że jestem w ciąży ze wzgledu na dolegliwości to teraz.. czasem mi brzuch stwardnieje, biore magnez i nospe tak jak piszecie. Ale oprócz tych dziąseł to też sie nie czuje ciażowo, jak to mówisz :P Brzuszek nie bardzo chce dalej rosnąć, czasem mam wrażenie, że jednego dnia jest mniejszy niż dzień wcześniej.

Queen No to serdeczne gratulacje dla Was! Kolejnych wspaniałych lat razem życze :)
Ja szkołe rodzenia też bede miała z położną, ale chyba to jeszcze za jakiś czas dopiero :D

--

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

61299 kaska-o Kobieta, 24 lata, Wrocław