Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zastanawiam czy to normalne, że tak mnie boli. Te spojenie łonowe. Że też kość potrafi tak boleć. Przy chodzeniu. Przekrecaniu się w łóżku. Po prostu przy każdym choćby najmniejszym rozszerzeniu nóg.

Hehe, po 9 miesiącach już nie pamiętam jak boli na miesiaczke (jak bardzo i w ogole) czasem mnie zukłuje dół brzucha. Ale nie często. Chociaż w sumie coraz częściej.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Magdness mysle że normalne :) ja z tym sie męczę od dawna, przy przewracaniu z boku na bok to aż czasem strzyknie coś tak porządnie :p

Aniola juz czas i pora :) jutro zamiast znowu czekac 3h na izbie przyjęć na zaplanowane KTG i badanie, to już wolalabym jechać na porodowke :) Moze sie uda.

Widzę ze różnie bywa u dziewczyn, niektóre skurcze lub odplyniecie wód zaskakiwalo, inne bolało kilka dni przed mocno i przeczuwaly ze to juz. Mam nadzieje ze faktycznie cos z tego bedzie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/cb7wflw17crspcri.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
My już rozpakowani. 10.01 o 15:55 na świat przyszedł mój Syn Mikołaj 3480 i 56cm.
Po zgłoszeniu się na OCT zostalam podłączona do kroplówki i KTG i dostałam skurczy tak co 3-4 min ale były lekkie. Później balonik: jakaś masakra, próbowali mi zakładać z 5 razy, przez to, że mam długa pochwę i szyjkę daleko. Skończyło się na tym że jak założyli to od razu wypadł i zostawił rozwarcie. O 4 rano po badaniu odeszły mi wody, o 6 na porodówkę i oxy. Nie będę wdawać się w szczegóły, ale młody nie wchodził w kanał, zdecydowano o CC, bo na KTG spadło mu tętno i okazało sie, że był 4 razy owinięty pępowina wokół szyi...

Mały ma jakieś szmery w serduszku, dzisiaj wizyta kardiologa i echo i jak będzie dobrze, to może wypuszcza nas do domu. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Kawa nie rezygnuj z kp, lakator nie jest wyznacznikiem laktacji. On powinien tylko pomagać np odciągnąć nadmiar pokarmu albo odciągnąć na wyjście pokarm, pomoc gdy brodawki są poranione ale nie powinien zastąpić piersi. Dziecko jest najlepszym lakatorem, gdy jest najedzony i przybiera prawidłowo to nie ważne czy ściągasz 5ml czy 50ml, on je właśnie tyle ile potrzebuje w danym momencie. Znam kobiety ktore ani kropli lakatorem nie sciagnely a karmiły piersią po parę miesięcy. Podczas kp wytwarza się więź i mleczko tworzy się w głowie. W dodatku dziecko najlepiej pobudza brodawki do ssania a w slinie dziecka są zawarte enzymy ktore tak samo pobudzaja laktacje. Tobie się jeszcze laktacja nie unormowala, wiem że to jest cholernie męczące ale warto. Wez ten lektator w cholere gdzieś schowaj i nie myśl o tym wogole. Trzymaj przy piersi tak długo jak chce i tak

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Eileen ja ciągle o Was myślę i trzymam kciuki. Mam nadzieje, że niedługo wszystkie będziemy rozpakowane. To prawda, że jak już jest maleństwo to brakuje czasu na zaglądanie na forum tak jak w ciąży.
Kawa głowa do góry! Jeśli chcesz karmić to warto o to powalczyć ale bez ciśnienia bo to nie sprzyja produkcji pokarmu. Jak już nie masz gorączki i piersi w lepszej formie to staraj się przystawiać małego a między karmieniami popracuj trochę laktatorem. Jak potrzeba to najwyżej podokarmiasz chwilę sztucznym a laktacja powinna się spokojnie ruszyć.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agata magda

Rudarudziutka gratulacje! Daj znac kiedy już będziecie wychodzić, dużo zdrówka dla maluszka! Nie sprawdzali na usg czy nie jest owinięty pępowina?kawa czyli ta gorączka to z przeziębienia? Zaczęłam myśleć ze to może z innych przyczyn poporodowych..żeby zwiększyć laktację trzeba tez dużo pic i 7nikac pokarmów które ja zaburzają niemodna no. Mięty i szałwi...my po ktg wczoraj tachykardie miała mała podobno za mało zjadłam dlatego...dziś już ktg ok...i mam nadzieje jeszcze 2-3 dni posiedzi bo katar mi dokucza...

Odnośnik do komentarza

Hejka mamusie znalazlam chwilkę żeby zawitać;) moniss gratuluję śliczny chłopczyk:) my po dwóch dobach wyszlysmy do domku wszystkook ja już wszystko robię chodzę już posprzątałam chatkę hi wogoel usze się za siebie wziąść pomalować pazurki włosy obciąć BN o wyglądam jak zwierz brzucha nie mam:)szybko spadł przez 3 dni miałam mega bolesne skurcze pologowe obkurczające macicę zrobiły mi się żylaki odbytu i boli no ale daje radę piersi mam pokaleczone bo gwiazdeczka nie chciała pić myślała że samo jej naleciałości nugusek i się wkurzała ale nauczyła się i pije ładnie w dzień je i śpi dosłownie a w nocy hmmm no wlasnie przerwy po 2 godziny mamy przy piersi jest ,adypia niby zaraz się złości wypluwa i znowu jak myślę E już śpi patrzę ona oczy otwiera i szuka cyca także najbardziej noce męczące są bardzo....kikut ładny jest suchy psikac octaniseptem tylko martwi mnie bo no jak wychodziłam do domu w nn iedaiele to kupę jeszcze w nocy zrobiła ale od tamtej pory nic w poniedziałek jeść nie chciała tylko spala i czy to normalne ninja już się boję. Ona jest tak krótka malutka że 56 się topi mój mąż ma problem ze sobą widzę bo wcale nie chce jej wsiąść ani mi pomóc Bonin się boi nawet rozmawiać nie chce starszą córkę teraz to sztama wszelkie razem na zakupy razem śpią i wogole a ja i malutka zupełnie inne życie osobno to przykre mam nadzieję że to tylko taki szok który szybko minie.a jeszcze mi powiedzcie podałam Wit d inpo 10 min ulalao jej się na żółtawo aż nosem poszło to od niej ten kolor? To normalne? I tak jeszcz dwa razy ale mniej

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...