9 miesięcy, ciąża

Clexane acard

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Miska1981

~Miska1981

Ja też jestem po 2 poronieniach. Przy kolejnej ciąży lekarz wprowadził mi clexane i udało mi się donosic i urodzić zdrową córkę. Teraz też jestem w ciąży a raczej na jej mecie i też mam zastrzyki tyle ze neoparin, zamiennik clexane. Nie bójcie się tych zastrzykow!!! Powodzenia dziewczyny i trzymam kciuki oby Wam też się udało;)

Dorisss

Dorisss

Adriana u nas problemu z zajściem nie było. Tylko to cholerne donoszenie...
Miska gratulacje i szybkiego rozwiązania.

49414 dorisss Kobieta, 31 lat, Wroclaw
~Tysia90

~Tysia90

To ja podnoszę dalej na duchu staraczki! :) w skrocie, dla tych ktore nie czytały watku od poczatku. 2 poronienia, oba obumarcia plodu 6tc, i 10tc. Zachodze w ciaze bez problemu, nie moglam jej donosic. W badanej tkance po poronieniu bylo duzo skrzepow, starzejace sie łożysko. Kolejne badania w kierunku zakrzepicy i poronien nawykowych (antykoagulant tocznia, przeciwciala kardiolipinowe, bialko aktywne c, toxo) okazalo sie, ze mam zespol antyfosfolipidowy. Uniknelam wiec badan genetycznych, ale lekarz zwrocil uwage aby brac metylowany kwas foliowy 400mg i acard przed zajściem w ciaze, dostałam recepte ktora mialam wykupic po pozytywnym tescie i od razu stosowac. clexane/neoparin (polecam tanszy zamiennik) + duphaston . Miesiac kuracji i pozytywny test. Leki wdrozone, po drodze 3 razy szpital z plamieniami niewiadomej przyczyny (5tc, 8tc, 15tc) ale ciaza utrzymana. Dzisiaj zaczynam 3 trymestr, zlecialo 7mscy! To juz 28tc!!! Maluszek rosnie idealnie, nie ma zadnych komplikacji :) szaleje w brzuszku aż miło :) zastrzyki przenioslam z okolic pepka na boczki bo juz nie lapie faldki do wbicia, sa do zniesienia! Dla tego cudu zniose wszystko :) buziaki dla Was i trzymam kciuki! :*

~Ariana_Ariana

~Ariana_Ariana

Witam. Niestety w tym miesiącu się nie udało. kolejne próby już za trzy tygodnie. Niestety jak się bardzo myśli o zajsciu w ciąże to średnio to wychodzi no ale jak się nie stresować po trzech obumarciach ciąż. Nie da się wyłączyć od tak steru i ciągłego myślenia. Może za miesiąc test w końcu będzie pozytywny.

~Ariana_Ariana

~Ariana_Ariana

Dziś odebrałam opis badania holter ekg. Lekarz zalecił brać już od dziś lek Metocard 100. Wcześniej brałam dawkę 47,5 ( od jakis dwóch miesięcy ). Czy , któraś z was brała może ten lek przed ciąża i co najważniejsze w ciąży ?

~Tysia90

~Tysia90

Ariana, niestety nie znam leku. Minely 2 msce odkad tu bylam ostatni raz, ostatnie etapy wyprawki pochlaniaja... jak Twoje zdrowie i samopoczucie ?

iwa1987

iwa1987

Witajcie, dziewczyny czy możecie powiedzieć (znaczy napisać) jakie witaminy przyjmowałyście ? Jakieś zestawy? Suplementy ? Przy staraniach ?

60308 iwa1987 Kobieta, 32 lata, łódzkie