Skocz do zawartości
Forum

Baby Concierge - Wasze zdanie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to mój pierwszy post w tym temacie ani jedyny na forum.
Mam wrażenie, że bardzo to uderza w przyszłe mamy. I piszecie o osobach, które skorzystałyby z takiej pomocy jak o upośledzonych.
Nie wszystkie kobiety rzucają zwolnieniem jak tylko dowiedzą, się że są w ciąży. Mają starsze dzieci. Po prostu z różnych przyczyn nie mają całego dnia na siedzenie w internecie czy na zakupy 5 godzinne.
Baby Concierge ma być trochę taką przyjaciółką, którą zabierzesz na zakupy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie też to jest bezsensowne wydawanie pieniędzy, właściwie wyrzucanie ich w błoto, bo można przeznaczyć tą kasę dla dzidziusia... a kobiety, które mają już dzieci, większość takiej wyprawki najczęściej mają w domu. Pytała Pani o opinie, a narzuca swoje zdanie. I nie chodzi tu o "rzucanie zwolnieniem" tylko o to w jakich czasach żyjemy . Na wszystkim chce się zarabiać, nawet na kompletowaniu wyprawki za przyszłe mamy. Absurd. Totalny absurd.

Odnośnik do komentarza

Sam temat ".. wasze zdanie" sformułowałaś tak, że każdy ma napisać własne zdanie bez fałszywych zachwytów jeśli komuś nie podoba się zawód takiego doradcy.
"Nie jest to mój pierwszy post w tym temacie ani jedyny na forum." - zaglądając na Twój profil widać jednak, że pierwszy.

Też uważam, że to przesada korzystać z płatnej pomocy podczas kupowania wyprawki tym bardziej, że teraz każdy liczy się z pieniędzmi. Oczywiście łatwiej byłoby mi skorzystać z pomocy, ale ...
- spodziewając się pierwszego dziecka cieszymy się nawet z zakupu śpioszków za 10zł, mamy 9miesięcy na zakupy więc pracując prędzej czy później znajdziemy czas na zakupy, są sklepy do których wchodzisz i jest wszystko, a sprzedawca pomoże za darmo
- oczekując kolejnego dziecka same wiemy co nam potrzeba i gdzie to można kupić.

Oczywiście taka usługa na pewno jest pożądana na rynku przez osoby zamożne, zabiegane (choć ciąża to czas kiedy trzeba zwolnić tempo) lub po prostu takie, które wolą odciążyć się od całego macierzyńskiego obowiązku.

Ingrid jeśli widzisz dziurę w rynku i szansę na przyszłość w tym zawodzie to spełniaj swoje plany.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

Ja także nie widzę potrzeby korzystania z pomocy takiej osoby. Nie rzucam zwolnieniem, bo jestem w ciąży. Pracuję w pełnym wymiarze godzin, a nawet więcej, bo prowadzę własną działalność gospodarczą. Mam starsze dziecko. Zajmuję się domem. Oprócz tego mam swoje zainteresowania :) Nie grzeszę nadmiarem czasu. Jakby się tak zastanowić, to nawet cierpię na spory jego niedoczas. Ale to ja jestem matką i to ja najlepiej wiem, co będzie najlepsze i najwygodniejsze dla mnie i mojego dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kvkqf183y.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8352800cb8.png

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że "przyjaciółkę" na zakupy można mieć za darmo- poza tym taka osoba zapewne ma profity od producentów za doradzanie takich a nie innych produktów więc czy doradzi szczerze i czy to będzie dla dobra naszego dziecka czy tylko dla jej profitów. Mnie to osobiście nie przekonuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sama bym nie skorzystała, ale jeśli ktoś jest chętny to jego sprawa. W końcu ludzie korzystają z restauracji - a można taniej ugotować w domu, z pomocy doradców finansowych - a można samemu przejść się po bankach i wynegocjować lepsze warunki, zamawiają malarza - a ile to roboty pomachać pędzlem itp. Nie ma co się oburzać, przecież nikt siłą nikogo nie zmusza.
Osobiście wolę sama wybierać rzeczy dla dziecka, bo mi to po prostu sprawia radość. Na zakupy wolę iść z kimś, kto zna moje upodobania i gust niż z obcą osobą.
Nie wyobrażam tez sobie skompletowania wyprawki dla mamy i dziecka w 2h (chyba, ze wszystko jest już wybrane zgodnie z jakąś listą, ale w tym przypadku trzeba znać preferencje danej osoby). A całodzienny maraton po sklepach z ciążowym brzuchem - ufff, słabo to widzę.
Ciekawi mnie na jakiej zasadzie taka osoba dobiera rzeczy np. wózek czy fotelik?

Odnośnik do komentarza

Mnie to się od razu skojarzyło z organizatorem ślubów - modne na zachodzie, u nas chyba tak średnio...a co do tej wyprawki, ma sens, jesli taka osoba bierze pod uwagę takie parametry wózków czy fortlików jak odpowiednie certyfikaty, wagę oraz bezpieczeństwo (kolory tu są chyba mało ważne)...ja mam znajomą, która w ciąży bliźniaczej przez 5 ostatnich tygodni leżała w szpitalu, ma też starszą córkę i wózek dla dzieci kupowały jej sąsiadki, powiedziała, jaki chce i dobrze kupiły, bo same są matkami i mają orientację, więc rozumiem, że czasem taka instytucja jak Baby Concierge ma sens, ale ja wobec takiej osoby miałabym duże wymagania:)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem oferowanie tylko zakupów to bardzo uboga usługa. To trochę tak jakby fryzjer oferował tylko cięcie, a modelowanie czy farbowanie nie wchodziło w grę. Temat "okołonarodzeniowy" jest bardzo szeroki. To nie tylko zakup wyprawki, ale też urządzanie kącika/pokoju dla dziecka, szukanie odpowiedniego szpitala, położnej/szkoły rodzenia/douli/doradcy chustowego, zorganizowanie pomocy po porodzie (sprzątanie, gotowanie) itp.

Odnośnik do komentarza

Ingrid - oczekujesz opinii czy reklamujesz usługe? Bo dla mnie ten watek pachnie nieładną promocją. Piszesz, ze to nie Twoj pierwszy watek na forum, ale Twoj profil uzytkownika mowi co innego. Klamiesz, czy zalozylas inny nick aby promowac to?
Nadal uważam, że to bez sensu. Ja też pracuję, mam remont w domu czuję się różnie, ale jeśli już nie masz czasu na zakupy możesz pooglądać coś w sieci.
Nie podążajmy za modą, bo ona nie zawsze jest dobra.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Avril, spokojnie. Może dziewczyna planuje założyć działalność i robi rozeznanie na rynku? Póki co jeszcze nie wrzuciła swojej reklamy (mam na myśli np. nr tel. dla zainteresowanych itp.). Na razie wypowiada się tez bardzo lakonicznie nt. tej działalności co raczej nikogo nie zachęci, a mam wrażenie, że ona sama nie do końca wie, na czym polega baby concierge.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to głupota..bo nic nie daje wiekszej radosci przyszłej mamie jak kompletowanie rzeczy dla dzidzi:)zakupy mozna rozlozyc na cale 9 miesięcy, mozna wczesniej rozejrzec się w internecie i wybrac cos co nam się podoba. Jest wiele opcji, a wydawanie 300zl na to, że ktoś zrobi za nas zakupy...sory ale za 300zł to ja wolę kupić śliczne ubranka dla maluszka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09ej28dl5oc44p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kds0djtjt.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyna po prostu nie wie, gdzie szukać albo nawet do jakiej grupy docelowej chciałaby dotrzeć...
eh, tak to jest, jak ktoś pisze "wasze zdanie" a rzuca zdawkowe odpowiedzi na zadawane jej przez niektóre z nas pytania... mogłaś droga autorko trochę lepiej nas potraktować i wyjść z zaletami Baby Concierge naprzeciw nam, chyba za bardzo do tej debaty się nie przygotowałaś :)

Odnośnik do komentarza

dla mnie to tez bezsensowne. mimo ze nie mam doswiadczenia oczekuje pierwszego dziecka.. nie dysponuje duzym czasem przez prace ale zawsze znajde chociaz a godzinke zeby wyrwac sie na zakupy i kupic najpotrzebniejsze rzeczy.
jestem zdania ze lepiej wydac te pieniadze na dziecko .. a nie na Pania ktora moze nam powiedziec dokladnie to samo co same mozemy wyczytac w internecie , ksiazkach czy uslyszec od znajomych doswiadczonych mam..

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza
Gość ania781211

Ja takze jestem na nie bo mam synka ktory ma lat 7 i lubie mu pokazywac fotki i mowic ze to sa kupione pierwsze spioszki albo ze te kupil tata gdy dowiedzial sie ze bedzie mial synka itp itp a tak na marginesie sa takie czasy ze duza czesc ludzi nie stac na wyprawke a co dopiero na platna przyjaciolke jak tu pani nazwala sadze ze kazda mama ktora kocha swojego malego czlowieczka ktory w niej rosnie chce kupowac sama bo to ogromna radosc nawet pracujac sa przeciez i dni wolne albo niedziele w naszych czasach pelno sklepow otwartych i caly dzien w niedziele

Odnośnik do komentarza

Postaram się każdej z Was odpowiedzieć.
Tak, planuję założyć taką działalność ale nie będzie tu mojej żadnej reklamy. Nie o to mi chodzi.
Oczywiście, że nie chodzi o same zakupy. Temat ciąży, macierzyństwa jest szeroki jak rzeka. Do tego co Marzen dodałaś mogę jeszcze wiele dopisać np. poradnie laktacyjną, ginekologów, pediatrów, dobre przychodnie, jakieś kosmetyczki, zajęcia ruchowe dla mam itd.
Z tym pierwszym wątkiem, przepraszam źle napisałam. Chodziło mi, że nie jest to mój pierwszy post na różnych forach w tym temacie.
Może i moje wpisy nie są idealne ale do roli Baby Concierge przygotowuję się już jakiś czas i moja wiedza również się zwiększa.
Dajcie mi drugą szanse ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...