Zakupy i prezenty

Aniball - balonik do przygotowania przedporodowego

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Assija

~Assija

Cześć Dziewczyny:) ja swoją przygodę z balonikiem zaczynam za tydzień, na razie zbieram informacje ;)

Też balonik mam wypożyczony ze szkoły rodzenia. Zobaczymy czy się sprawdzi. Oprócz tego jeszcze masaż krocza, wiesiołek i okłady z wazeliny - zgodnie z zaleceniami położnej.

~Lida Lida

~Lida Lida

U mnie dzień 4...wynik w miejscu .17 cm max . Bez powietrza nie mogę go włożyć więc zawsze raz pompne...najgorsze jest wkładanie i wyjmowanie . W środku mogę pompnac ale mega leciutko 11razy i tak zaczęłam dziś robić ze pompuje i spuszczam i tak kilka razy ...może tak chociaż coś zdziałam . W sordku trochę lepiej idzie ale znowu żeby go wyjac a żeby nie był pusty by rozciągnąć się cokolwiek to spyszczam powietrze i znowu bardzo leciutko 6 razy go pompne i wyciągam . Boli jak nie wiem !!!wynik 18 max . Dla mnie to masakra jakaś . O tym żeby sam wyszedł czy wypadł mogę pomarzyć...jeszcze na siłę muszę go wyciągać . Ale nie poddam się . Dziś zaczynam ćwiczyć dwa razy dziennie . Rano i wieczorem...póki co jestem zbita ;(

~Lidia Lida

~Lidia Lida

Asija...o co chodzi z tym wiesiołkiem i wazelina ? Nic nie wiem ;/

~Assija

~Assija

Jeśli chodzi o wiesiołek - od skończonego 36 tc pić łyżkę wiesiołka (niektóre dziewczyny łykają w tabletkach, położna mówiła o piciu) - "Olej z wiesiołka warto przyjmować także w ciąży – przyjmowany przed porodem, począwszy od 36. tygodnia ciąży działa zmiękczająca na szyjkę macicy. Dzięki temu podczas porodu będzie ona bardziej elastyczna i podatna na rozwieranie".

Wazelina - też od skończonego 36 tc po kąpieli wieczorem, żeby uelastycznić krocze (Nałożyć na podpaskę)

~Assija

~Assija

Lida Lida nie poddawaj się, początki są najtrudniejsze. To jak z normalnym treningiem. Czytałam, że czasem tak jest, że dwa-trzy dni pod rząd taki sam wynik. Ja jestem przerażona jak pomyślę o tym jak będę go usuwać z siebie... zaczynam od środy dopiero te ćwiczenia. Pewnie wtedy sobie zdam sprawę jak mogą wyglądać bóle związane z przechodzeniem dziecka przez kanał rodny ( a co dopiero jak się doda do tego skurcze i nie daj Boże te z krzyża... :( )

~Kasiia

~Kasiia

Nie ma co się poddawać! U mnie wczoraj pojawiło się niewielkie krwawienie podczas ćwiczeń, więc niestety musiałam przerwać, chociaż na samej stronie aniballa jest napisane, że może się tak zdarzyć i nie należy się przejmować, jeżeli ono ustąpiło od razu. Mam nadzieję, że dziś pójdzie bez problemów...

~Assija

~Assija

tak, to może być zwykłe podrażnienie, przecież wszystko w środku jest rozpulchnione i wrażliwe

~Lida Lida

~Lida Lida

U mnie już lzej dziewczyny ...wynik bez zmian ale z luzem . Podam wam link co pomaga zniwelować bóle krzyżowe do zera przy porodzie . Jest to tens...