Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę schudnąć po ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Iwonka@
mam nadzieję że wasze pomysły pomogą - też mam ten problem przed ciążą ważyłam 63 , przed porodem 83 a po porodzie 73 ale te 10 kg za holerę nie chce zejść a jestem już 5 m-c po porodzie

Iwonko u mnie było identycznie i dopiero dietetyczka mi pomogła.
JAk zaczęłam spisywać na jej polecenie to co jem w ciągu tygodnia to masakra ,same tłuszcze i słodycze ,więc nie dziwię się że wyglądałam jak worek bez dna ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usawn159rob2bze.png
Zagłosuj na moje zdjęcie
Zapraszam do głosowania na mojego synka w konkursie Uśmiechnij się i b

Odnośnik do komentarza

atylde85 Wiem że dietka by się przydała, ale wiesz jak ciężko się zmobilizować i jak ciężko odmówić sobie ciasteczka:-) I tak jest postęp jeśli chodzi o słodycze, sama sobie nie kupię..tylko jak ktoś mnie poczęstuje np ciastem domowym:-)
Fitness poza tym że oczywiście wspomaga odchudzanie to bardzo poprawia humor i polecam mamusiam na oderwanie się od rutyny codziennego dnia.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza
Gość ljadachowska

Hej:) Ja z waga nie miałam problemów, ale z depresją tak. Otóż po porodach choć fizycznie wyglądam tak jak w liceum i mam niemal rozmiaty modelki, psychicznie wyjście z depresji kosztowało mnie to bardzo dużo wysiłu. Mam dwie córeczki, rok i 3 mies i dwa miesiące. Porody- bardzo ciężkie, pierwszy naturalny z komplikacjami typu krwotok i strata przytomności, ból niesamowity(bez znieczulenia) a drugi cc awaryjne po kilkugodz skurczach. Potem wiadomo, noce nieprzespane, teraz szukam pracy, bo nie mialam stałej, bo urodziłam mając 24 lata, zaszłam w ciążę na studiach i skończyłam je, ale miałam umowę zlecenie. Nie pochodzę z Polski, więc to jeszcze inne zmartwienia doszły, rodzice daleko, brak takie bratniej duszy, mąż pracuje i w weekendy nieraz...Teraz jest dobrze, szukam pracy, już pozdawałam testy, zdaję na prawko(z tym też niezła męczarnia, bo zdaję w Wawie i teraz jest ósmy raz, mam nadzieję, że i ostatni). No i jakoś idzie, ale ciężko. Pozatym w dziecińswie miałam pewne traumatyczne przeżycia i dlatego też porody ciężko zniosłam psychicznie, karmienie piersią, dlatego karmię butelką...

Odnośnik do komentarza

sisiamelia
Witam Serdecznie! W ciąży przytyłam 28 kg, moją córeczkę urodziłam we wrześniu, natomiast w styczniu nosiłam już swój rozmiar sprzed ciąży (S). Jeśli macie problem z wagą, depresją, odnalezieniem się w nowej roli, zapraszam, chętnie doradzę i podpowiem kilka rzeczy! Zapraszam

Może kogoś urażę - z góry przepraszam - ale mam nieodparte wrażenie, że jest to jakaś "reklama". Ja najpierw próbowałabym się zadomowić " w swoim terminie"... no ale cóż... bywam nieufna.
Więc ciekawa jestem co możesz mi podpowiedzieć w temacie utraty wagi?

http://www.suwaczek.pl/cache/2de41e1aa4.png

http://cap34.caption.it/12043/captionit2114839467D32.jpg

Odnośnik do komentarza

ana27
Witam wszystkie Panie. Moim problemem jest zrzucenie kilogramów po ciąży. Przed ciążą ważylam 55-56 kilogramow. Jadąc na porodówkę 83 :36_1_4: Teraz będąc 2 i pół miesiąca ważę 70 już od kilku tygodni i waga w ogóle nie spada. Macie może jakiś ,,magiczny,, sposób na zrzucenie kilogramów??? Dodam że nie karmię piersią. Pozdrawiam

Zakłada się, że w ciąży powinno się przytyć nie wiećej niż 20% wagi naszego ciała. Kobiety, które w trakcie ciąży przytyły jedynie ok. 12-15 kg, bardzo szybko pozbywają się nadmiernej wagi. Dzieje się tak ponieważ waga dziecka, łożyska oraz wód płodowych wynosi około 8 kg. Dlatego już po samym porodzie widać ogromny spadek wagi. Jeżeli jednak w trakcie ciąży kobieta przytyje więcej, porces redukcji nadmiernej wagi jest dłuższy. Bardzo ważna jest cierpliwość. Powrót do wagi sprzed ciąży może trwać ok 6 miesięcy, a niekiedy nawet rok. Karmienie piersią przyśpiesza redukcję nadmiernej wagi, a jeżeli Pani zrezygnowała z tej formy karmienia dziecką, proces ten niestety będzie dłuższy. Najwazniejsza jest zdrowa dieta pełna w składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania dziecka oraz aktywność fizyczna. Proszę się nie zamartwiać nadmierną wagą. Jest to naturalne i potrzeba trochę czasu, aby organizm mógł powrócić do dawnej formy.

Odnośnik do komentarza

agaluk1
Niestety nie jest to takie proste...owszem waga spada przy karmieniu piersią, ale u mnie i większości znajomych rośnie zaraz po odstawieniu dziecka od piersi.

masz rację, ale wydaje mi sie, że jeśli ktoś był szczupły przed ciążą, to po karmieniu piersią też będzie...niektóre kobiety mają bardzo ruchomą wagę i bez wysiłku chudną, same nie wiedzą kiedy...pozazdrościc...

Odnośnik do komentarza

Tak, pozadzrości, gorzej jak ktoś owszem był szczupły przed ciążą, ale wymagało to dość solidnej dyscypliny, a niestety tendencja do tycia jest i małe odpuszczenie sobie szybko wychodzi w boczkach:-)
Mam nadzieję, że po tej mojej drugiej ciąży szybko wróce do upragnionej wagi i zasypię Was prostymki radami jak to zrobić;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

agaluk1
Tak, pozadzrości, gorzej jak ktoś owszem był szczupły przed ciążą, ale wymagało to dość solidnej dyscypliny, a niestety tendencja do tycia jest i małe odpuszczenie sobie szybko wychodzi w boczkach:-)
Mam nadzieję, że po tej mojej drugiej ciąży szybko wróce do upragnionej wagi i zasypię Was prostymki radami jak to zrobić;-)

czekamy kochana na rady:) na pewno się uda

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Drogie Panie,

Wiem jak trudno jest wrócić po ciąży do wagi przed nią. Tempo spadku wagi zależy w dużym stopniu od przemiany materii oraz od ilości kilogramów, które przybrały Panie w trakcie ciąży.
Przede wszystkim należy się kontrolować co jemy i ile jemy podczas ciąży. Tak naprawdę każda kobieta powinna w trakcie ciąży przybrać około 12 kilogramów.
Błędem jest twierdzenie, że w czasie ciąży należy jeść za dwóch i byle co. Przede wszystkim należy jesć produkty jak najmniej przetworzone oraz dużo ryb (najlepiej oceanicznych: dorsz, morszczuk, łosoś norweski) oraz warzyw owoców oraz kasz.

Jeśli chodzi o odżywianie po poporodzie jak i w czasie ciązy to należy spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu (co 3 - 4 godziny). Posiłkiem jest już jogurt, owoc, czy galaretka owocowa. Należy ograniczyć spożywanie pieczywa pszennego na rzecz ciemnego (razowego, żytniego, graham). Regularne spozywanie pokarów zwiększa metabolizm. Ponadto najważniejszym posiłkiem w ciagu dnia jest śniadanie i należy go zjeść w ciagu 30 minut od przebudzenia, z kolei kolację na 2 godziny przed snem (nie o 18). Zbyt duża przerwa pomiędzy kolacją dnia poprzedniego, a śniadaniem jest najczęstszą przyczyną zwalnienia metabolizmu. Organizm jest na głodzie i chroni się tym samym ograniczając spalanie kalorii.

Świetnie przyspiesza przemianę materii zielona herbata (należy pić dziennie 2 kubki), ale pod warunkiem, że jest dobrej jakości. Wysokiej jakości są do nabycia herbaty w sklepach, gdzie kupuję się ją na wagę typu: Czas na herbatę, Kawy i herbaty świata itp.
Z kolei spalanie tkanki tłuszczowej przyspiesza spożywanie czerwonej herbaty pu -erh, zwłaszcza 0,5 litra przed snem.

Do powyższych zaleceń żywieniowych warto dodać trochę aktywnośći fizycznej w postaci 2 godzinnego spaceru, brzuszków lub fitnes, czy basen.

Absolutnie nie wolno stosować diet, które zawierają ponieżej 1500kcal, ponieważ metabolizm zwalnia, czego efektem jest wystąpienie efektu jojo.

Odnośnik do komentarza

Chęć zjedzenia czegoś po karmieniu dziecka związana jest ze zmianami hormonalnymi.

Aby oszukać trochę organizm może Pani zjeść krążek pieczywa ryżowego posmarowanego dżemem niskosłodzonym.

Pieczywo ryżowe węglowodany złożone zawiera, natomiast dżem lub powidła proste, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi, a wachaniom glukozy zapobiegnie glukoza uwalniana z pieczywa ryżowego.

W czasie jedzenia krążka ryżowego warto pić zielona herbatkę, która rozciągnie żołądek dająć sygnały do mózgu że organizm jest najedzony.
Zielona herbatka to źródło polifenoli oraz fluoru niezbędnego do budowy kości!!

Odnośnik do komentarza

Ja w ciazy przytylam 25 kg , ale w ciagu 8 miesiecy schudlam 18 :D Niestety odchudzanie tylko po skonczeniu karmienia piersia inaczej mozna zaszkodzic maluszkowi. Osobiscie stosowalam plastry Vita Slim - sa w rossmanie dostepne i na jedych dzialaja na innych nie, do tego stosowalam blonnik ale nib dobralam najlepszy to tez troche to zajelo i nie polecam tych z ananasem czy BIO CLA czy innych gówin ktore niby maja wypelniac żołądek tylko ze trzeba ich zjesc 10 dziennie ;/ W aptece polecono mi Colon Slim i ten faktycznie zapelnial zoladek bo pecznial :) mozna go dosypac do jogurtu i robi sie galaretka a ten w tabletkach po zalaniu np woda tylko sie rozplynie a nie napecznieje jak pisza na opakowaniu. No i podstawa to ruch , duzo ruchu i mniej jedzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...