Skocz do zawartości
Forum

Lipiec 2010


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie i przy pierwszej ciązy i teraz chodzimy razem, ale było ze byłam sama bo maż musiał być w pracy, nie było to dla mnie nic strasznego, wizyta jak wizyta
żadnego uSG nie opuścił
co do szykowania
pamietajcie ze facet tatuś długo nie odczuwa zmian, zaczyna dopiero jak brzuszki nasze duże i widac ruchy dzuidziusia i czuć ruchy

mnie to nie dziwi ze ja oczu oderwać od tych wszytskich gadzetów nie moge, a on mnie odciąga ze to nie pora

wszytsko sie okaże tak na prawdę znacznie później

co do wspólnego porodu, rodziliśmty razem ale nie zakłądaliśmy ze tak musi być, chciałam aby był ze mną przez początkowe faze i był, a potem nie potrafił wyjść i wiem ze nie żałuje
ale każdy facet jest inny i nie widzę w tym nic złego jeśli zdecyduje ze być nie chce, to naprawde dosyć intymne wydarzzenie

http://lbyf.lilypie.com/PuRGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/Deicp2.png

Odnośnik do komentarza

Ja już jestem po usg genetycznym. Wyszło wszystko w porządku, lekarka dopatrzyła się kości nosa, pęcherza moczowego i żołądka, a przeziarność wyszła 1,1. Tym razem wg usg wyszło 12 tydz i 5 dni, a długość 5,8cm. Czyli od soboty urosło 1cm, albo ktoś źle zmierzył. Jeszcze kazała mi przyjść za tydzień bo stwierdziła, że maluch nie chciał za bardzo współpracować, nie chciał się ruszać, a wolałaby aby to badanie było bardziej dynamiczne.
Teraz termin porodu wyszedł na 14 lipca z usg i obliczeń lekarza.

Co do facetów, to mi nawet nie chodzi o to żeby chodził ze mną do lekarza, chyba nawet nie chcę go w gabinecie, to i tak mi to nie grozi ;) Sama też jeszcze na żadne gadżety dla dziecka nie patrzę, bo sama uważam że to jeszcze za wcześnie. Mi chyba przeszkadza ta zdroworozsądkowość i brak emocji w podejściu do ciąży.
Ale to już chyba po prostu różnice płci :) które w gruncie rzeczy są fajne :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3vcqgzyj8bpoa.png

Odnośnik do komentarza

hej, no widze, ze forum sie troche rozkrecilo :)

jesli chodzi o "bycie razem w ciazy" to u mnie jest pol na pol. Moj M. potrafi sie momentami ekscytowac tak samo jak ja a momentami w ogole zero zainteresowania, chyba zalezy od chwili. Wiem na pewno, ze za miesiac (jak zobaczy usg 4d) to sie zmieni na plus, zacznie bardziej o mnie dbac, ale tez bedzie bardziej upierdliwy tzn. nie da mi wytchnienia na drobne ustepstwa (nie bedzie juz coli, bedzie kontrolowal czy na pewno zjadlam porzadny posilek itp) przynajmniej tak bylo w 1 ciazy.

Zakupy dzidziowe powoli zaczne robic juz chyba za miesiac (sporo rzeczy mam na szczescie juz po Julce), uwierzcie, ze na te pierdolki typu buteleczki, grzebyczki itp. idzie kupe kasy i jesli wydaje sie ja w jednym miesiacu to potrafi zabolec. Nie mowiac juz o wiekszych wydatkach typu wozek, lozeczko, fotelik... lepiej rozlozyc sobie to na raty. Poza tym teraz wiem, ze czuje sie dobrze, mam czas i mozliwosc latania po sklepach badz siedzenia w necie, pozniej roznie moze byc (znam wiele przypadkow przelezanej polowy ciazy).

Dysponuje dobra lista wyprawkowa, tylko musialabym ja odszukac (zaznaczalam na niej co faktycznie sie przydalo, a co nie, modyfikowalam ilosci roznych rzeczy itd)- gdzies ja chyba tez kiedys wklejalam na tym portalu.

goska niektorzy lekarze nie sa zbyt wylewni jesli chodzi o szczegoly, ja swojego ciagne za jezyk co do wymiarow :Śmiech: jesli masz zaufanie do niego to nie zmieniaj, na nastepnej wizycie zapytaj wprost czy moze ci powiedziec wielkosc dzidzi :)
a co do porodu w wawie... :) troche byloby to trudne jednak (jakos sobie nie wyobrazam, to jednak 2-2,5 godziny jazdy) i mam osobe z bliskiej rodziny na oddziale gin-pol w moim miescie i czuje sie tu bezpiecznie :Śmiech:

sadza zdrowy rozsadek -jak najbardziej, ale zbytnie wtracanie sie juz mi nie pasuje :oops: moze to zabrzmi egoistycznie, ale jakby mi maz mial wybierac wozek czy fotelik to bym sie wkurzala. Jednak to ja 90% czasu spedzam z dzieckiem czy to w wozku czy w samochodzie, to ja czytam godzinami fora w poszukiwaniu informacji jakiego wyboru dokonac i to w kazdej kwestii, od butelki przez podgrzewacz na wozku konczac. I przebiega to tak:
dokonuje wstepnego wyboru, mowie mezowi w jakich granicach cenowych jest mniej wiecej dana rzecz (mniej wiecej wiem na jaka tez on przystanie, wiem ze np. nie kupimy wozka za 2,5tys ale podejrzewam, ze moge negocjowac np. jakies 1300) pokazuje mu ta rzecz, zachwalam, pokazuje, ze to nie jest wygorowana cena i on sie godzi :smieszne:
sadza dobrze, ze na usg wszystko dobrze :Śmiech:
kasia ale fajnie by bylo jakby na forum pojawily sie blizniaczki :oops::mdr:

maz co chwila mnie wypytuje co ja tak klepie na tym forum :sofunny: musze mu sprytnie odpowiadac, tak zeby nie sklamac... ale sie nagle podejrzliwy zrobil :smieszne:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:-) No jakby na forum pojawiły się bliźniaki byłoby fajnie:-)
U mnie dziś średnio, a właściwie to się podłamałam:-( od kilku lat leczę się na tarczycę,nadal biorę leki, mniej więcej od dwóch lat miałam unormowany poziom hormonów (oprócz przeciwciał - mam Hashimoto). Miesiąc temu robiłam badania i TSH wyszło super, lepsze niz przed ciążą, niestety dziś odebrałam aktualne badania i skoczyło ponad 5, a norma 4, to źle bo oznacza niedoczynnośc tarczycy niebezpieczną w ciąży:-( strasznie się boję że zaszkodzi to dziecku:-((((((( jutro jadę do ginekologa, a pojutrze do endokrynologa. Tak bardzo bym chciała żeby było wszystko dobrze....
ściskam Was:-*

Odnośnik do komentarza

dziewczyny to moze ktoś urodzi nam bliźniaki :) ja stanowczo protestuje

zgadzam się ze powoli kupwać lepiej niż wszytsko na raz
ale to jeszcze nie pora
ja poczekam do 30 tygodnia

Doroteks- wiesz ze w ciązy najlepiej nie brać nic ale czasem nie ma wyjscia, ja sama przyjmuje leki na nadciśnienie i jasne ze wolałabym ich uniknac, zanjoma ma problemz tarczycą od lat a właśnie za chwile 3 dziecko rodzi :)

http://lbyf.lilypie.com/PuRGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/Deicp2.png

Odnośnik do komentarza

dorotreks mam nadzieje, ze poziom hormonow szybko sie unormuje, trzymam za to kciuki! daj znac jutro i pojutrze po lekarzach.

ja dzisiaj czuje sie fatalnie, boli mnie glowa, zasypiam na stojaco i do tego nagle ni stąd ni z owąd dostałam takich mdłości, że szok:surprised::Zakręcony::grrrrrr: mam nadzieje, ze to juz niedlugo, ja chce juz w pelni 2 trymestr i czuc sie normalnie:oops:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki, długo mnie nie było ale to przez święta, poźniej sylwester a żeby nie było nudno trafiłam do szpitala. Bolał mnie brzuch w sobotę więc pojechaliśmy do szpitala i już tak zostałam. Dopiero dzisiaj mnie wypuścili. Już jest lepiej. A jak byłam u lekarza to ustalił termin porodu na 29.07.2010 Za dwa tygodnie mam usg genetyczne. Mam nadzieję, że okaże się wszystko ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

doroteks trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze. Też znam kobitki z niedoczynnością którym nie przeszkodziło to urodzić zdrowiutkie Maleństwa, więc na pewno Tobie też się uda. Najważniejsze to w to wierzyć.

A ja od kilku dni mam potworną wysypkę. Cholernie swedzi mnie całe ciało, aż nawet mój chłop się lituje i mnie poddrapuje próbując ulżyć. Mam nadzieję że to tylko uczulenie na cytrusy których jadłam dość duże ilości w ostatnim czasie, a one lubią uczulać w ciązy. Ale chyba warto pójść z tym do lekarza. Niby różyczkę przechodziłam jak byłam dzieckiem, ale nie wiadomo jaka inna cholera mogła się do mnie przypałetać. Jak myślicie, przejmować się tym czy raczej poczekać trochę i zobaczyć czy samo minie?

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki. Na wstępie wszystkiego dobrego w 2010 roku.
Majka!
Ja też mam niedoczynność. Jak tylko dowiedziałam się o ciąży z kopyta poleciałam do mojego endo. Zrób koniecznie tsh, ft3 i ft4. Wyniki miałam dobre , nawet na pograniczu nadczynnośći. Ale moja endo i tak zwiekszyła mi euthyrox , bo powiedziała , że z hormonu będzie korzystała teraz dzidzia , a ponieważ organizm go nie produkuje to trzeba dostarczyć .
o znalazłam wyniki: ft3 4,70 pmol/l
ft4 14,95 tsh-0,07uIU/ml, sierpniowe tsh to 4,24. Mam teraz dawkę 150 euthyroxu. Moja endo powiedziała , że w ciąży dawkę hormonu zwieksza się nawet o 100 % , nie jest to regułą , ale się zwiększa.
Co do mnie , to niby jest ok, . W tym , albo w następnym tyg. będę miała test pappa , usg z pomiaraki i wizytę.
Martwi mnie wysokie ciśnienie , które miałam też w I ciąży. Z tego powodu dwa razy lądowałam na patologi. Zastanawiam się jak je zbić nie farmakologicznymi sposobami-podobno świetny jest wyciąg z pietruszki, taki kompocik, ale to syf totalny.
Wymioty zdażyły mi się może ze 3 razy. Nie mam ochoty na potrawy mięsne, nie mam zreszta na nic.
Brzuszek rośnie, "wybula " mnie zwłaszcza wieczorami. pozdrawiam gorąco trzymajcie się w kupie!

Przekaż 1% podatku Alicji Kwiatek
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi"
KRS 0000235289
Informacje szczegółowe 1%- dla Alicji Kwiatek:36_3_17:
O Ali na stronie stowarzyszenia:

http://serce.sp4lubartow.pl/?page_id=231
http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rtrd8re7qtdqq.png

Odnośnik do komentarza

snoopy witaj i również wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

O niedoczynności mało wiem, więc nie będę się odzywać, ale mogę wypowiedzieć się o nadciśnieniu. Mój chlop jest po zawale i ma nadciśnienie, i sprawdza się u niego babciny sposób z czosnkiem. Kiedys poszliśmy na grilla, bylo dużo czosnkowych potraw, do tego jeszcze mocno czosnkowe masło do pieczywka, i jak wróciliśmy do domu i zmierzył ciśnienie to myślałam że padnie trupem, bo było niewiarygodnie niskie. Już poza tym kilka osób potwierdziło skuteczność czosnku, więc jesli tylko ciąża pozwoli Ci, to jedz czosnek ząbkami :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

czosnek ząbkami to moja specjalnosc :mdr::oops: nie wiedzialam, ze ma wplyw na cisnienie :surprised: nawet dzisiaj do kolacji poszly 2 duze zabki, małż w pracy wiec moge "aromatyzowac" mieszkanie do woli hehe

goska co do wysypki to chyba bym poszla, skoro utrzymuje sie juz kilka dni, teraz tyle tego cholerstwa w powietrzu, ze dmuchalabym na zimne...

majka a co ci powiedzieli w szpitalu, skad te bole?

snoopy mam nadzieje, ze tym razem nie wyladujesz na pc, dbaj o siebie kochana i sie nie denerwuj i nie przemeczaj, jesdnym slowem nie powoduj sytuacji do wysokiego cisnienia, wiem, ze to latwo mowic, ale moze sie uda byc spokojna... i daj znac koniecznie po wizycie u gina. (snoopy mnie tez odrzuca od miesa, jedynie swieza szyneczka na swiezutkim chlebie i dzisiaj sie skusialam a wlasciwie zmusialam na kawalek miesa z goracego rosolu)

Dzisiaj dostalam dobra wiadomosc :yipi: moj lekarz prowadzacy od poniedzialku bedzie przyjmowal panstwowo (wczesniej tylko prywatnie, 70zl za wizyte kazda) i to przy szpitalu, gdzie pracuja 2 osoby z mojej rodziny, wiec beda mnie rano rejestrowac nie bede musiala warowac od 5 rano w kolejce, zeby sie dostac :Śmiech::mdr: no i bezplatne badania beda, a i powiedzial, ze na usg tez sie bedzie ze mna jakos umawial bo w panstwowym gabinecie nie ma :yipi:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

Witajcie... mam dobrą wiadomość ! To chyba jednak był zepsuty aparat do mierzenia , wczoraj o 18 h -105/64, a dziś 112/60, ale ...będę kontrolować wytrwale po moich przygodach z ciśnieniem .
Wizytę usg+ pappa mam we wtorek o 16 , jak tylko przyjadę dam znak.
Czy macie problemy ze snem? Ostatnie trzy noce były koszmarne, no i pozycja na brzuchu -moja ulubiona odpada .

Przekaż 1% podatku Alicji Kwiatek
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi"
KRS 0000235289
Informacje szczegółowe 1%- dla Alicji Kwiatek:36_3_17:
O Ali na stronie stowarzyszenia:

http://serce.sp4lubartow.pl/?page_id=231
http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rtrd8re7qtdqq.png

Odnośnik do komentarza

VeAnN gdyby napatoczyła Ci się lista wyprawkowa i mogłabyś ją wkleić to będę bardzo wdzięczna, bo ja jestem zupełnie zielona w tym temacie

doroteks trzymam kciuki żeby hormony się unormowały!

majka_majka jaka była przyczyna bólu brzucha? mam nadzieję że już będzie dobrze i że ból już się nie powtórzy

snoopy29 ciśnienie wzorcowe :) koniecznie daj znać po badaniach

U mnie ze snem w miarę ok, tylko częściej się budzę w nocy, ale może to przez kota któremu pewnie zimno i się strasznie panoszy w łóżku, tak że nie mam miejsca na nogi. Ostatnio śpimy tak, że ja z mężem na jednej połówce łóżka, a kot na drugiej, tej mojej. Muszę to ukrócić, tylko w nocy nie mam siły na walki i poddaję się.

Mdłości i awersja do mięsa znowu wróciły :/ ciekawa jestem kiedy w końcu miną... kiedy Wam mijały w poprzednich ciążach?
Ostatnio słyszałam że mdłości to ewolucyjna spuścizna po naszych odległych przodkach, którzy odżywiali się niezbyt świeżym, często nadpsutym jedzeniem, i lepiej było, żeby organizm trochę się przegłodził niż żeby się struł.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3vcqgzyj8bpoa.png

Odnośnik do komentarza

z ciśnieniem nie ma zartów :( trzeba je kontrolować, dużo pić, malo solić, nie słyszałam ze czosnek pomaga, są nalewkiz jemioły ale one maja ciut spirytusu, mozę sama jemioła ale nie wiem czy w ciązy wolno, ja biorę leki i jest jako tako

cieszę się ze nie tytlko mi wiecznie zimno chociaż do niedawna to ja wietrzylam wszytskich
zaczynam tyć, oj niedobrze

ale zaczyna brakować mi sił wejde na pietro i dysze

http://lbyf.lilypie.com/PuRGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/Deicp2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, dziękuję za wsparcie z całego serca:-* odzywam się teraz dopiero bo mam chwilę, tydzień miałam trudny bardzo w pracy i jezdzenie po lekarzach, no ale u ginekologa byłam, nie miałam usg, mam w czwartek - genetyczne i juz nie doczekam się chyba:-( u endokrynologa tez bylam, zwiększył mi dawkę leków. snoopyja juz od kilku lat kontroluje regularnie tarczycę i tez wlasnie jak się dowiedzialam o ciazy zrobilam badania i poszlam do endo. okazało się że wyniki mialam lepsze niz przed ciązą bo TSH przed mialam unormowane do 1,75 , a w ciąży 0,5. Niestety w ciągu miesiąca przeskoczyło na ponad 5 więc niedługo się pocieszyłam. No ale mam nadzieję, że będzie dobrze:-)
Witaj justyska1707 :-)

VeAnNja też poproszę o tę listę wyprawkową:-P
majka_majka właśnie co powiedzieli w szpitalu?jaka przyczyna?trzymam kciuki
kasiawawa ja też ostatnio mialam dwa razy cos takiego ze myslalam ze to ruchy ale tylko mi sie chyba wydawalo bo u mnie to tez za wczesnie, ale podobno kobiety ktorych to nie jest pierwsza ciąża odczuwają ruchy wczesniej:-)ale nie wiem kiedy. to moja pierwsza ciąża więc poczekam jeszcze trochę..

Odnośnik do komentarza

Pewnie u Was też tak biało? We Wrocławiu jest piękna, śnieżna zima. Na chodnikach zaspy, na drogach zresztą też. Aż chce sie spacerować :)

kasiawawa zazdroszczę, że poczułaś pierwsze ruchy, ja już też chcę! :)

Chodzicie jeszcze w normalnych spodniach? U mnie brzuszka właściwie za bardzo nie widać, ale wszystko mnie ciśnie i cały czas chodzę w rozpiętych spodniach. W domu to mi wszystko jedno, ale w pracy trochę głupio jak cały czas majstruję przy zapięciu spodni, jak tylko siadam to rozpinam guzik, a jak wstaję zapinam. Chyba muszę się rozejrzeć za spodniami ciążowymi. Tylko nie wiem czy to już sens kupować, czy czekać aż trochę brzuch bardziej urośnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3vcqgzyj8bpoa.png

Odnośnik do komentarza

sadza w Warszawie też biało, aż milo, chociaż mój chlop klnie bo samochodem nie można sie poruszać. Drogowcy stwierdzili chyba że nie będą odśnieżać, bo drogi naprawdę wyglądają fatalnie.

Ja już od jakiegoś czasu czuję, że brzuch mam trochę większy, może nie jakis balonik, ale nabrzmiały i zakupiłam spodnie dresowe - dostalam takie fajne wysokie do fitnesu (normalnie wywija sie ten pas brzuszny) a teraz spokojnie służą mi za luźne ciążówki. Z tym że ja nie pracuję, więc mogę sobie pozwolić na ubranie bardziej sportowe, bo w biurze to reczywiście miałabym teraz problem :) współczuję, bo to chyba rzeczywiście za wcześnie żeby kupować spodnie kilka razy w czasie ciąży, ale mmoże znajdziesz coś w miare eleganckiego na dole, a w pasie w gumkę. powinno na jakiś czas pomóc wydaje mi się :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...