Skocz do zawartości
Forum

Usypianie niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszka19842

hiki
Oj myszko zazdroszczę grubaska :) bo moja to typowy niejadek, specjalnie karmie ja w nocy, bo wtedy je przez sen, a tak to sobie nie da wcisnąć, paskudnik mały. No i chudzina, 3 miesiące za tydzien, a ważyła dzisiaj 5,230 kg:Histeria:
A śpi fakt pieknie, możeci mi zazdrościć:Śmiech: pozwalam:lol:
W ogóle z rytuału wypadlo nam noszenie, po całym dniu szalenstwa, jest tak zmeczona, że nie chce, aby ją nosić.
Za to wczoraj usnęła o 19 i o 22,30 się obudziła i slychac jak wali grzechotkami. Mąż zajrzał do łóżeczka, a ona na niego spojrzała jakby chciała powiedzieć, "no co? Baiwe się przeciez..." (nową grzechotkę dostała i chyba nie mogła sie powstrzymać:Śmiech:)
Pogrzechotała z pol godziny i poszła dalej spac, taki to cukierek:Śmiech:


ale i jak na 3 miesiace to i tak dużo waży!
a jaka duża sie urodziła?
bużka

Odnośnik do komentarza

A po co budzisz ja w nocy na karmienie ?
Skoro sie nie budzi to ja zostaw bo sie tak nauczy i bedzie wstawala .
I uwazajcie by mala nie przyzwyczaila sie spac w Waszym lozku.

Moj syn majac 2 miesiece przesypial juz cale noce bez karmienia,dzis gorsze nocki sa na pare dni przed zebolkiem ale ogolnie spi od ok 20-21 do 7 rano

A usypiam malego na kolanach, siedzimy ogladajac TV i sie lekko bujamy. Nigdy malego nie nosilam do usypiania i dzis jestem z siebie dumna bo maly wazy 11 kg wiec mialabym co nosic :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

hiki
Ehh własnie nie duzo, bo urodziła sie 4,100kg teraz przez 2 tyg przytyła 240gram, to chyba ładnie, ale wczesniej przez 4tyg tylko 300. Długa jest na 64 cm, wiec wchodzi w ubranka na 68, na długosc dobre, a po bokach wszytko wisi i strasznie luxne...


o to powiem ci nie duzo przybrałą na wadze!
buziorki

Odnośnik do komentarza

antalis
A po co budzisz ja w nocy na karmienie ?
Skoro sie nie budzi to ja zostaw bo sie tak nauczy i bedzie wstawala .
I uwazajcie by mala nie przyzwyczaila sie spac w Waszym lozku.

Moj syn majac 2 miesiece przesypial juz cale noce bez karmienia,dzis gorsze nocki sa na pare dni przed zebolkiem ale ogolnie spi od ok 20-21 do 7 rano

A usypiam malego na kolanach, siedzimy ogladajac TV i sie lekko bujamy. Nigdy malego nie nosilam do usypiania i dzis jestem z siebie dumna bo maly wazy 11 kg wiec mialabym co nosic :)

Antalis karmie ją w nocy, bo jest chudziutka, a jak spi mocno to udaje mi się jej cos wcisnąć.
Co do spania w naszym łóżku, to po okresie półtora miesiąca, sama jakbyy sie przeniosła do łózeczka. Nie wygodnie jej z nami było, mało miejsca i woli łóżeczko, tam ma swoje pluszaki do których sie przytula i moze się rozłozyc. Dziub docenia wygode :Śmiech:

Antalis jedna rzecz mnie przeraziła, Twój maluch ogląda TV?
Ja wiem, że amerykańskie dzieci mając juz 3 miesiące, oglądają TV nawet przez 2-3 godziny dziennie:Szok:
Jednakże dziecko do 3 r.ż. nie powinno oglądac telewizji, ponieważ hamuje ona rozwój wyobraxni. Po 3 r.ż. tak oczywiście wtedy przyspiesza jej rozwój, ale do tego okresu tylko spowalnia.

Odnośnik do komentarza

myszka19842
hiki
Ehh własnie nie duzo, bo urodziła sie 4,100kg teraz przez 2 tyg przytyła 240gram, to chyba ładnie, ale wczesniej przez 4tyg tylko 300. Długa jest na 64 cm, wiec wchodzi w ubranka na 68, na długosc dobre, a po bokach wszytko wisi i strasznie luxne...


o to powiem ci nie duzo przybrałą na wadze!
buziorki

Nio własnie taki niejadek typowy, jak sie jej jesc daje a ona akurat nie chce, to wrzask, jak ma dobry humor to wypluje wszystko co jej dasz...
Ma 3 miesiące, a zje 60ml i ma dość tylko wieczorem więcej je no i w nocy jak śpi

Odnośnik do komentarza

No sorry ale majac tak male mieszkanie musialabym ogladac TV jak maly spi czyli w dzien 40 minut ( w sumie ) no i w nocy. I ciezko nazwac to ogladaniem , jego tylko reklamy interesuja.Tak caly dzien potrafi na TV nie spojrzec.No przeciez nie sadzam go przed TV i nie puszczam mu bajek.Maly ma na tyle ciekawych zabawek ze bez problemu go zajmuja no i ja sie z nim bawie.
I nikt mi nie udowodni ze taki styl zycia spowolnia wyobraznie.
Maly rozwija sie szybciej niz rowiesnicy - to tez o czyms swiadczy.

A co do karmienia nocnego to moaj znajoma tak robila - mala jej sie zakrztusila i w szpitalu wyladowala.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Wiesz badania to srednia statystyczna. Jesli 6 na 10 dzieci cos robi to badania uznaja ze ta 6 dzieci robi dobrze a reszta "zle".Naukowcy orzekli ze Danonki nie powinny byc spozywane pzrez dzieci w jakims tam wieku ale czy to sprawilo ze te dzieci tego nie jedza ?Badania z roku na rok sie zmieniaja .Kiedy gluten podawano dzieciom powyzej roku bo niby zle go tolerowaly a teraz 6-miesieczne dzieci go dostaja. W dzisiejszych czasach ciezko wychowac dziecko bez TV, wszystko staraja sie nadrabiac zabawki stymulujace rozwoj a takze zabawy z dzieckiem.To z emaly 15 min przed zasnieciem siedzi przed TV to wg mnie nic zlego zwlaszcza ze siedzi nie znaczy oglada - jego interesuje wszystko wokolo no chyba ze leca reklamy :P

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Antalis – fajnie, że Twój synek jak miał 2 miesiące to przesypiał nocki. W opinii lekarzy maluszki co najmniej do 3 mż. życia powinny jeść w nocy. Jeśli ładnie przybierają na wadze i nie są karmione piersią (w nocy pokarm jest najbardziej wartościowy), to można odpuścić nocne budzenie na karmienia (przynajmniej mama się wyśpi ;)). Córeczka Hiki bardzo mało przybiera na wadze więc karmienia nocne są wskazane.

antalis
A usypiam malego na kolanach, siedzimy ogladajac TV i sie lekko bujamy. Nigdy malego nie nosilam do usypiania i dzis jestem z siebie dumna bo maly wazy 11 kg wiec mialabym co nosic :)

Co zaś do TV to co innego oglądanie TV dla oglądnięcia jakiegoś programu, a co innego usypianie dziecka przed TV. Nie powinno się tak robić, ale oczywiście każda mama zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza

witam chciałam sie zapytac co zrobić. Już tłumacze. Mój synek ma 6 miesiecy i w nocy spi ładnie sam bez niczego wieczorem tez tak zasypia ale w dzien jesli ma isc spac to jest wrzask i albo trzeba go głaskac po główce albo po pupci inaczej jest wrzask przez godzine, już go próbowałam oduczac ale cały czas tak samo. Ale wieczorem nic takiego nei trzeba bo normalnie idzie spac sam. Prosze o jakies rady ;) Czy walczyc z nim w dzien do skutku czy zostawic?
o jesli moge to tez prosiłabym o ksiazkę na szanusia@wp.pl :)

Odnośnik do komentarza

To niby dlaczego niewolno ?
Maly nauczony jest usypiac przy TV lub radio - po prostu musi slyszec glosy.Przeciez nie wpatruje sie w TV jak dorosly :Spoko: zajety jest zabawa swoja szmacianka-usypianka i to ona wtedy jest najwazniejsza.

A co do karmienia to Hiki pisala ze mala juz ladnie przybiera stad moje pytanie.

Ale masz racje kazdy robi jak uwaza i to na co dziec pozwala ;p
Specjalisci twierdza np ze nocnik to dopiero po w wieku ok 1,5 roku. Moj synek juz jest tego uczony i nie sadze bym mu krzywde robila.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Szani
witam chciałam sie zapytac co zrobić. Już tłumacze. Mój synek ma 6 miesiecy i w nocy spi ładnie sam bez niczego wieczorem tez tak zasypia ale w dzien jesli ma isc spac to jest wrzask i albo trzeba go głaskac po główce albo po pupci inaczej jest wrzask przez godzine, już go próbowałam oduczac ale cały czas tak samo. Ale wieczorem nic takiego nei trzeba bo normalnie idzie spac sam. Prosze o jakies rady ;) Czy walczyc z nim w dzien do skutku czy zostawic?
o jesli moge to tez prosiłabym o ksiazkę na szanusia@wp.pl :)

A może malenstwo nie lubi spać w dzien?Mnie jako niemowlaka a potem dziecko nie dało się zmusic do spania w dzien, bardzo mi to nie odpowiadało.

Moja Majka w nocy tez ładie spi w łóżeczku i nie ma problemów, za to jak przysypia w dzien, to tylko w naszym łóżku i najlepiej jak jestem obok, inaczej spac nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

antalis
To niby dlaczego niewolno ?
Maly nauczony jest usypiac przy TV lub radio - po prostu musi slyszec glosy.Przeciez nie wpatruje sie w TV jak dorosly :Spoko: zajety jest zabawa swoja szmacianka-usypianka i to ona wtedy jest najwazniejsza.

A co do karmienia to Hiki pisala ze mala juz ladnie przybiera stad moje pytanie.

Ale masz racje kazdy robi jak uwaza i to na co dziec pozwala ;p
Specjalisci twierdza np ze nocnik to dopiero po w wieku ok 1,5 roku. Moj synek juz jest tego uczony i nie sadze bym mu krzywde robila.

A propos nocniczka, to mi sie przypomnialo. Roczny synek też robi tylko na nocniczek, czym sie wszyscy zachwycają. Jednak jest to sprawa problematyczna, bo kiedy budzi sie w nocy, to nie potrafi im jeszcze wytłumaczyc, czy to dlatego ze sie wystraszył, chce mu sie pic, czy siku...

Odnośnik do komentarza

Szani
witam chciałam sie zapytac co zrobić. Już tłumacze. Mój synek ma 6 miesiecy i w nocy spi ładnie sam bez niczego wieczorem tez tak zasypia ale w dzien jesli ma isc spac to jest wrzask i albo trzeba go głaskac po główce albo po pupci inaczej jest wrzask przez godzine, już go próbowałam oduczac ale cały czas tak samo. Ale wieczorem nic takiego nei trzeba bo normalnie idzie spac sam. Prosze o jakies rady ;) Czy walczyc z nim w dzien do skutku czy zostawic?
o jesli moge to tez prosiłabym o ksiazkę na szanusia@wp.pl :)

Może pora zasypiania mu nie odpowiada? Może jest głodny? Ma za głośno/za jasno?
W książce "Uśnij wreszcie" (zaraz Ci wyślę) jest napisane, że najlepiej kłaść dziecko zawsze o tej samej porze i tuż po jedzeniu.
6-miesięczny maluch potrzebuje 2 drzemek w ciągu dnia. A jeśli nie śpi 2 razy to powinien mieć 1 dłuższą.
Mój młodszy synek jak miał 6 mż. miał 3 drzmeki, teraz ma 2.

Odnośnik do komentarza

antalis
To niby dlaczego niewolno ?
Maly nauczony jest usypiac przy TV lub radio - po prostu musi slyszec glosy.Przeciez nie wpatruje sie w TV jak dorosly :Spoko: zajety jest zabawa swoja szmacianka-usypianka i to ona wtedy jest najwazniejsza.

Dziecko może oglądać TV (wybrane programy w rozsądnych ilościach) ale nie powinno zasypiać przed nim! Może później mieć np. koszmary nocne, bo może przeżywać obrazy (wizje), które widział tuż przed zaśnięciem. Dziecko powinno nauczyć się zasypiać w swoim łóżeczku.
Skopiowane: „zasypianie to nawyk, którego trzeba dziecko nauczyć.
Sen zależy od rytmu biologicznego, na który wpływa: światło/ciemność, cisza/hałas, pory posiłków, nawyk zasypiania. Nie usypiaj dziecka, ma zasnąć samo. Powtarzalność = bezpieczeństwo”.

antalis
Specjalisci twierdza np ze nocnik to dopiero po w wieku ok 1,5 roku. Moj synek juz jest tego uczony i nie sadze bym mu krzywde robila.

Pewnie, że krzywdy nie robisz. Specjalistom chodzi o świadomą naukę nocnikowania. A wcześniej dziecko możesz w dowolnym wieku (ale nie wcześniej niż jak dziecko samodzielnie siedzi) oswajać z nocnikiem :)

Odnośnik do komentarza

hiki

A propos nocniczka, to mi sie przypomnialo. Roczny synek też robi tylko na nocniczek, czym sie wszyscy zachwycają. Jednak jest to sprawa problematyczna, bo kiedy budzi sie w nocy, to nie potrafi im jeszcze wytłumaczyc, czy to dlatego ze sie wystraszył, chce mu sie pic, czy siku...

Roczniak nigdy nie zakomunikuje, że chce mu się sikać ;). Natomiast płakać może z wielu powodów. Możliwe, że się wystraszył i potrzebuje np. przytulenia czy pogłaskania po główce. Możliwe, że chce mu się pić. Czasem qpka się w nocy przytrafia i jest niewygodnie w pampku ;). Możliwe, że płacze bo jest mu za zimno/za gorąco. Długo możnaby wymieniać...

Odnośnik do komentarza

Szani
witam chciałam sie zapytac co zrobić. Już tłumacze. Mój synek ma 6 miesiecy i w nocy spi ładnie sam bez niczego wieczorem tez tak zasypia ale w dzien jesli ma isc spac to jest wrzask i albo trzeba go głaskac po główce albo po pupci inaczej jest wrzask przez godzine, już go próbowałam oduczac ale cały czas tak samo. Ale wieczorem nic takiego nei trzeba bo normalnie idzie spac sam. Prosze o jakies rady ;) Czy walczyc z nim w dzien do skutku czy zostawic?
o jesli moge to tez prosiłabym o ksiazkę na szanusia@wp.pl :)

Moja córcia ma tak samo!! Ma prawie 7 miesięcy i odkąd pamiętam tak się właśnie zachowuje. Wieczorem sama ładnie zasypia w łóżeczku, wystarczy, że zaśpiewam jej kołysankę a w dzień za nic w świecie tak nie zaśnie. Wiele razy próbowałam nauczyć ją takiego samego zasypiania w dzień, czasami poskutkowało na jeden, dwa dni, później znów był tylko straszny płacz. Dałam się w końcu na spokój. Bardziej nerwowo rozstrajało mnie to całe uczenie, niż ponosznie malutkiej na rękach, ukołysanie...Cieszę się, że ładnie zasypia wieczorem, a z drzemek w dzień w końcu dzieci wyrastają:Uśmiech: Wystarczy, że kiedy jest senna wezmę ją na rączki i chwilkę pokołyszę, utulę, odkładam do łóżeczka jak już prawie śpi, albo jak śpi i jest ok. Nie narzekam:Uśmiech: Widocznie w dzień potrzebuje moich ramion, przytulenia. Myślę, że wybór należy do Ciebie, jeśli Ci ciężko, to możesz uczyć dziecko aby zasypiało samo. pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

Odnośnik do komentarza

ja troszke zmienie temat, w sumie związany ze snem przez to pisze tutaj. mam takie pytanko, czy zostawiacie jakomś małą lampke nocną maluszkowi(mój ma 3 miesiące) na noc, że jak się obudzi na karmienie to żeby się nie bał, czy śpi w ciemnościach tak jak dorosły??
powiedzcie jak to u Was wyglądało, bo ja narazie zostawiam oświeconą lampke ale nie wiem czy jest ona poczebna.

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...