Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czwartkowo

Dziś planuję złożyć w przedszkolu deklarację Adasia i formularz Maciusiowy. Mam nadzieję, że przejdą tłumaczenia i obejdzie się bez wymiany dowodu, gdzie mam jeszcze stare zameldowanie. Obecne zameldowanie by się przydało by nie stracić punktów za bliskie mieszkanie koło przedszkola.

Pudelek - ja też nie chciałam szuflad bo trzeba zostawić miejsce na jej wysuwanie :Oczko:
Jak Bartuś lubi swoje łóżko to na razie wstrzymajcie się z nowym zakupem.

Bożena
– zdrówka dla Dominiki, oby nic się nie rozwinęło! Powodzenia u dentysty.

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Wczoraj byłam złożyć papiery do przedszkola. Na adres zameldowania pani nie zwróciła uwagi :Oczko:. Papiery Adasia przyjęte, a Maciusia nie :( Okazało się, że powinnam mieć jeszcze zaświadczenie ze żłobka, że Maciuś tam chodzi, a K aktualne zaświadczenie z US, że się z nimi rozlicza. Ze żłobka to nie problem z papierkiem, gorzej z US bo na świstek czeka się do 7 dni roboczych. Jest za biurokracją ale czasami mnie ona wkurza, bo to przerost formy nad treścią :Zły:

Pudelek - zmieniacie przedszkole?

Bożena - może i dobrze, że dentysta odwołany. Dominisia dojedzie ze zdrówkiem do siebie.

Udanego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

DZiubala- zmieniamy ze wzgledu na przeprowadzkę ;-)
Byłam w piątek na rozmowie z p.dyrektor w nowym przedszkolu jeśli dostanie się do grupy 5,6latków to zmienimy przedszkole jednak wszystko zależy od tego ile 6latków pójdzie do szkoły.Przedszkole mniejsze i szkoła też ale dzięki temu dzieci i rodzice nie są tacy anonimowi i dobre wrazenie zrobiła na mnie dyrketorka i jedna z nauczycielek ;-) zobaczymy co czas pokaże

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Wczoraj przyszedł kolega Adasia z przedszkola, super się chłopaki razem bawiły, nawet Maciuś im ciągle towarzyszył, wyglądali jak 3 muszkieterowie :Śmiech:. Adaś zachwycony, wizyta bardzo udana, bo chłopczyk ma bardzo fajną mamę więc i dla mnie ciekawa znajomość się zapowiada ::):

Czekamy na K i wyjeżdżamy jeszcze dziś do teściowej :)

Udanego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Bartek miał czekać na tatusia ale padł szybko bo szalał dziś z ANią.Moja mama odebrała ich z przedszkola i przyszli do nas.
To był pierwszy raz Ani-wyjście bez mamusi hahah potem mama Ani dołączyła,a dzieci nadal bawiły się super.

W poniedziałek podpisanie umowy a z końcem kwietnia przeprowadzka.
Jeszcze tylko żeby Bartek dostał się do tego nowego mieszkania a będzie z górki ;-) (mam nadzieję)

MIŁEGO WEEKENDU

ps faktycznie coś tu pustawo ostatnio

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam :)

My dziś wyjeżdżamy na parę dni do Zakopanego, nie muszę chyba pisać jak się cieszę :Śmiech:. Wczoraj szukaliśmy z Adasiem kąpielówek na basen, udało się znaleźć w H&M za 40 zł :Szok:, ale ważne, że są ::):
Mam nadzieję, że w Zakopcu też tak wiosennie jak u nas :)

Pudelek - dobrze że to już koniec formalności :)

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

WITAM

Ja byłam z Dominia u dentysty ale narazie przez kolejne 4 tyg tylko malowanie ząbków lekarstwem a potem zobaczymy czy da sobie wiercić.
Ja w weekend będę pracować u koleżanki w sklepie, bo ona wyjeżdża, będę tam z m i Dominiką i pewnie będziemy tam nocować, bo to na drugim końcu miasta.

dziubula udanego pobytu w Zakopanym, oby pogoda była ładna.

pudelek super że juz wszystko załatwione.

SŁONECZNEGO WEEKENDU

Odnośnik do komentarza

no i ..upa. w zwiazku z przenoszeniem przedszkola Kingi miala od wrzesnia isc do innego. w ktorym wciaz miejsce zagwarantowane ma. okazalo sie jednak, ze w owym dziecko oddaje sie jak bagaz. najpozniej do punkt 8 i nie ma fizycznej mozliwosci odebrac przed 14. a mnie takie warunki nie odpowiadaja. bo gdybym chciala np o 13.30 musialabym czekac albo zadzwonic po policje by raczyli wydac mi oje dziecko. przedszkole jest zamykane na 4 spusty i nie ma mozliwosci wgladu co sie w nim dzieje. tak wiec postanowilam olac je. pracuje tak, ze nie raz bede miala kaprys odebrac swoje dziecko przed 14, wiec automatycznie szansy na pogodzenie tego nie ma.
pomimo tego ze jestem calkowitym przeciwnikiem reformy szkolnictwa polegajacym na wysylaniu dzieci zbyt wczesnie do szkol, postanowilam wyslac kinge od wrzesnia do zerowki. tej do ktorej chodzilam ja. tyle ze bez zobowiazan. jak zdecyduje bedzie chodzila tam dwa lata. na dzien dzisiejszy tak wlasnie zamierzam by bylo. jak nie bede miala ochoty zeby w danym dniu szla w ogole, to nie pojdzie. nie musze sie nikomu ani tlumaczyc ani spowiadac. jak zachce mi sie zaprowadzic ja pozniej lub odebrac wczesniej to tez bedzie cudownie. tak wiec czujac sie wolnym czlowiekiem i korzystajac z faktu ze dyrektorka szkoly jest kobieta, ktora znam bo byla moja wychowawczynia 24 lata temu podjelam decyzje, ze mniejszym zlem i stresem w tych wszystkich zmianach bedzie ze przypuszczalnie do szkoly bedzie wlasnie tam chodzila, pozniejszy stres wiec odpadnie. lepsze dwie zmiany niz trzy.
w grupie nie bedzie 35 dzieci jak teraz, a gora 15, co tez mi odpowiada.
tyle ze dyrektorka tego niefajnego przedszkola kombinuje cos na boku i przy pomocy Kingi blokuje sobie zdaje sie dla znajomych miejsce. od ponad tygodnia probuje wplynac na nich by usuneli Kinie z przypisania do ich przedszkola, bo chce by oficjalnie wprowadzili ja do tej zerowki (tydzien temu zlozylam do niej wlasnie deklaracje). tymczasem kilka moich telefonow, telefonow z obecnego przedszkola oraz ze szkoly, ani nawet pisemna rezygnacja (pomimo braku zlozenia deklaracji tam!) osobiscie przeze mnie zaniesiona 4 dni temu nic nie daja. dyrektorka wciaz udaje, ze ma komplet dzieci, zeby pozniej wkrecic na to miejsce kogos kto jej zagwarantuje lepsze zakupy na swieta.
jakby miasto dorobilo przedszkoli moze choc odrobine ukrucilby sie tak nieetyczny i niesmaczny przedszkolny marcowy biznes, a kilku rodzicow spokojniej by spalo.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

witam rano

CosmoEwka witaj po dłuższej przerwie. To masz niezły problem z ta dziwną dyrektorką oby szybko wszystko się wyjaśnilo, ale dobrze że możesz ją posłać do przedszkola w szkole, z tego co słyszalam tu u nas to nikt nie narzeka na zerówki w szkole, moja Dominia jeszcze rok pochodzi do tego samego przedszkola a potem chyba pójdzie do 1 klasy, mam prawie rok żeby jeszcze nad tym pomyśleć. Ja tak jak ty lubię kiedy mogę odebrac dziecko właściwie w dowolnej porze lub nie zaprowadzić i nikt zbytnio się nie dopytuje, a teraz kiedy jeszcze siedzę w domu to często robię jej dzień wolny.
Pozdrawiam i życzę powodzenia z tą złą dyrektor.

Odnośnik do komentarza

dzieki.

bylam dzis z Kinia u dentystki. zaplombowala jej 3 juz zabek. tym razem nie zadnym fudżi czy glacjomerem, a swiatloutwardzana wlasciwa plomba w kolorze pomaranczowym - zgodnie z zyczeniem pacjentki ;). obylo sie bez placzu. dzielna dziewczyna z Kingi, no ale ubytek byl malutki. w sumie moglam jedynie lapisowac to to, no ale wolalam uporac sie z tym, zeby nie martwic sie, ze sie powiekszy i zacznie bolec zabek.
w kazdym razie mamy spokoj na jakis czas. do kontroli mamy podejsc pod koniec wakacji.

prawdziwa wiosna sie zaczela.
niesamowita roznica w porownaniu do ostatnich dni.
ja mam teraz 3 dni wolne to odrobine odpoczywam.
Kinga niestety ma katar, jak na zlosc.
ze wzgledu na tego dzisiejszego dentyste nie poslalam ja przez niego w pt do przedszkola.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

cze dziewczyny
ja mam córkę z 16.08.2005 Maję
chodzi do przedszkola i ...daje mi nieźle popalić
do obcych jest nieśmiała,musi się zawsze oswoić z nową sytuacją, ale w rzeczywistości żywe srebro i wulkan energii

nie doczytam tu u Was wszystkiego, ale właśnie też ostatnio chodzimy do dentysty,bo ma 2 dziurki ale nie chce dziuba otworzyc... zrobiłam szlaban na słodycze -może pomoże, następne podejście 8kwietnia

poza tym mam też Alicję -czyli zamówioną siostrę, ktora ma pół roczku
obie są w sobie zakochane :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Pobyt w Zakopanym cudowny ::):. Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusów, co hotel to hotel :Oczko:. Dzieci najbardziej zachwycone basenem, my chyba też. Szybko złapały bakcyla i teraz mamy motywację do regularnego chodzenia na basen. Kupiliśmy dzieciom pływaczki żeby im było łatwiej unosić się na wodzie. Niesamowite, że Maciuś i Adaś radzili sobie sami z przepłynięciem od brzegu do brzegu. Adaś pływał czymś w rodzaju skrzyżowanej żabki z pieskiem a Maciuś jakby pieskiem :Śmiech:. A nikt ich nie uczył. To chyba instynkt?!
Po za tym obowiązkowo spacery po Krupówkach, wyjazd na Gubałówkę itp. Na narty i instruktora dla Adasia czasu brakło :Śmiech:.Ponoć mamy nie żałować bo śnieg był mokry (kilkanaście stopni na plus), a to niedobre warunki na naukę jazdy. Więc może przyszłej zimy się uda. Dobrze że Adaś o tym zapomniał.
W każdym razie było cudnie i żal było wracać do Krakowa :Oczko:

W sobotę rozpoczęliśmy sezon rowerowo-hulajnogowy ::):

Cosmo – a jak ta dyrektorka kręci skoro o dostaniu się dziecka o przedszkola decydują punkty?

Mariqa - witaj :)
Gratuluję 2 córek :). Moi synkowie też świata za sobą nie widzą a jednocześnie potrafią się bić :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala - po wielu telefonach i wizytach dyrektorka wreszcie raczyla po kilku dniach zwolnic miejsce, ktore bylo dla Kingi, a ktorego ja juz nie chcialam.
u nas o przyjeciu nie decyduja punkty gdyz nie startujemy z pozycji typowej rekrutacji. miala isc do nowego przedszkola z gwarantowanym miejscem, doslownie zaklepanym, jako dziecko 'kontynuujace', ktore ma juz tam miejsce.
taki podarek od miasta w zwiazku z przenoszeniem samorzadowego przedszkola w zupelnie inne i najczesciej niedogodne dla rodzicow miejsce. zeby na pocieszke mozna bylo upchnac dzieci gdzies blizej gdzie nam bardziej pasuje.
w takich sytuacjach wiele spraw jest mozliwych. jak kinga tam szla mialo byc w grupach o kilkanascie dzieci mniej niz sie pozniej okazalo. dzieci pojawialy sie stopniowo za zgoda pani dyrektor. w kazdym przedszkolu dyretor wiele moze i mysle ze korzysta z tego ile sie da :). mysle tez ze obupolna byla w tym korzysc. dyrektor syty, a rodzic zadowolony. nie raz problem z glowy wart jest wiele.
miejsce jakie kinga miala zajete nie bez powodu bylo zablokowane mozliwie dlugo. bylam uparta wiec postawilam na swoim, ale gdybym byla nieco bardziej zajeta mysle ze do dzis figurowalaby na liscie do przedszkola do ktorego miala nie isc. ciekawe ktory rodzic dowiodlby ze jego dziecko mialo wiecej punktow od dziecka... ktore mialo miejsce gwarantowane, a pozniej jakims cudem na jego miejsce bylo przyjete inne dziecko (zapewne z mniejsza iloscia puntow ale wieksza... motywacja rodzicow :) ).
nie bez podstaw wysuwam swoje podejrzenia. na stronie internetowej nawet sfalszowali termin wypisania jej z tamtego przedszkola. napisali ze usuneli ja z 5 chyba dni wczesniej niz stalo sie to faktycznie, a wiem ze tak bylo bo interweniowalam w tej sprawie sama oraz za posrednictwem zerowki i mam zapisane kiedy tam bylam i kiedy wydzwanialismy.
ale to juz bylo minelo.
sie zdenerwowalam o zasady bo to wkurzajace co sie wyczynia w czasach gdy brakuje przedszkoli. razi mnie takie zachowanie niektorych ludzi.
ale juz mi przeszlo :).
jeszcze tylko zeby byla juz sobota to byloby naprawde fajnie, bo poki co ciezkie dwa dni przede mna. pracujac tam gdzie pracuje mam juz świąt powyzej nosa. jak widze jakiegos kroliczka albo żonkila to zbiera mi sie na wymioty ;).
doslownie.
totez w zblizajace swieta bede myslala o wszystkim poza nimi :).
nie pojde tez na zaden odpust i powaznie zastanawiam sie czy aby w ramach niemego protestu nie zrezygnowac ze zjedzenia biednego marnego jajka za 29 groszy ;).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam przedświątecznie

Wczoraj z Adasiem robiliśmy "ostateczną" listę dzieci zaproszonych na urodziny do kulek. Wyszło 18, a to jeszcze nie koniec, bo Adaś chce się jeszcze zastanowić czy o kimś nie zapomniał... :Kiepsko:. Może nie wszyscy przyjdą :Oczko:.

Cosmo - trochę to skomplikowane ale najważniejsze, że skończyło się po Twojej myśli :)
Sorki ale uśmiałam się z tego, że nie możesz juz patrzeć na żonkile ani króliczki :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...