Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam piątkowo

Występy z okazji Dnia Mamy i Taty wzruszające :Podziw:, dzieci pięknie śpiewały i recytowały, nawet były tańce najpierw z mamusiami a potem z tatusiami :Śmiech:
Na koniec ja dostałam kwiatka z cukierków a K laurkę ::):

Andzia – dużo miłości na następne lata!
Maćkowi nic nie jest, byliśmy kontroli u alergologa bo mieliśmy się zgłosić wiosną. Dała mi tylko do myślenia z wycięciem migdała i nie wiem co robić.
My w poniedziałek byliśmy na filmie „Anioły i Demony” :Śmiech:
Wow, duży Staś!
A czemu idziecie do logopedy?

Cosmo – dobrze, że jesteś zadowolona z fryzjera. Ja też się wybieram od miesiąca i nie mogę dotrzeć do mojej fryzjerki.

Pudelek – fajnie poświętowaliście ::):

Hadaka – ciekawe wycieczki ma Majeczka w przedszkolu ::):
A rodzeństwo to każde dziecko wcześniej czy później chce mieć. Trudno tylko rozmawiać szczerze o tym temacie...

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Moje panienki przewrociły przed chwila suszerke z praniem. Nie wiem jak to zrobiły:Niespodzianka:
Pogoda iście listopadowa, nie znoszę takiej:(

Poprosiłam moją lekarkę rodzinną o skierowanie dla dziewczyn na badania, morfologia z rozmazem, OB, ASO, CRP, Ige calkowite-stwierdziła, że po co, przecież 2 miesiace temu miały robiona morfologie, zreszta to nic nie wykaze, pytałam o wymaz, to usłyszałam, ze sa na to za małe. Ja nie moge. Co za durna baba. Musze jechac popołudniu i zrobic im wszystko pruywatnie:Kiepsko::Kiepsko::Kiepsko:

Pudelek Stasiu tez uwielboa skakać po kałużach, ale parasola nie lubi:)
Dziubala fajny Dzień mamy:) Pokazesz jakas fotke?
A na aniołi moze uda nam sie jutro wyskoczyć. Moze...
W niedziele chcemy zabrac Stasia do kina z okazji Dnia Dziecka. Wczesniej planowalismy Zoo z cała trojka, ale pogoda nie teges...

Odnośnik do komentarza

pudelek
Z tą zmianą lekarza to ponoć raz do roku można zmienić...tak mnie poinformowano w rejestracji przychodni.

no właśnie tez tak słyszałam, że raz do roku podpisuje sie umowe:(
Za badania zapłaciłam 200 zł, pani w laboratorium "pocieszyła" mnie, ze wielu lekarzy ma problem z wypisywaniem skierowań na badania, ponoć maja jakis limit roczny wyznaczony przez NFz

Cosmo zdrówka dla Was!!!
Dziubala u Was ten maraton sklepowy to juz chyba taka weekendowa tradycja:oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Cosmo - u Ciebie czy Kinii? Zdrówka!

zaczelo sie ode mnie.
katar, goraczka, nalot na jezyku, ale bez bolu gardla. dosc szybko i burzliwie.
ja po dwoch dniach jestem w zasadzie juz zdrowa.
ale jak zawsze zarazilam kinge.
u niej katar to koniec swiata, a do tego u niej ciezko zbic goraczke.
do czopkow ma uraz na samo slowo 'czopek', choc prawie w ogole ich nie dostawala. niemniej swiadomosc ich istnienia motywowala ja do robienia kupy w czasie psychicznej niecheci do tej czynnosci. no i uraz i niechec pozostaly. pozostaje mi wiec zbijac jej temp syropami... a to dziala u niej bardzo wolno i na krotko.
lekarka mowi, ze to ostra infekcja wirusowa. na szczescie nie jest to angina i antybiotyki nie sa konieczne. ponoc za tydzien powinna byc calkowicie zdrowa.
a poki co czuwam bo ciagle budzi sie i placze narzekajac na nos... tym samym zatykajac go przez placz juz calkowicie.
tak wiec weekend i dzien dziecka spedzimy kurujac sie w domu.

ale moje dziecko jest malo wybredne.
na pytanie co chce dostac na dzien dziecka odpowiedziala: lizaczka.
urocze, prawda? ;)
najsmieszniejsze ze ona naprawde tylko wtedy gdy go dostanie bedzie mega szczesliwa.
pozostaje mi wiec pojsc do sklepu i szarpnac sie na prezent dla Kini.

przy okazji...
znacie dobra dentystke dla dziecki w krakowie?
prywatnie i z podejsciem.
tak zeby nie zrazic na cale zycie.
na bank kinga ma ze dwa ubytki - choc codziennie dokladnie jej myje zabki - widac dziedziczne mamy obciazenie :(
umowilam ja juz ale tam gdzie sie wybieram akurat lekarka ma urlop i wizyta wypada nam prawie za m-c :(
wolalabym zeby bylo szybciej

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie i na tym wątku :smiech:
Mam syna z 2005 roku, dokładnie 22 lipiec, ma na imię Marcel. Mam też córcię Magdalenke, ma 13 m-cy.
Madzia teraz śpi, to troszkę czasu mam, ale zaraz przyjeżdzaja siostry do nas na obiadek. Mężulo robi obiad :D Ja sobie robie dziś wooolne :Spoko:

Widzę, że nie tylko moje dzieciaczki są chore. Zapalenie gardła i górnych dróg oddechowych trzyma już dwa tygodnie, w tym czasie Marcel trzy antybiotyki, Madzia dwa...
Antybiotyki sie skończyły a kaszle ich dalej z flegmą no i katarzysko... A do tej pory wcale nie chorowali...
Zrobię im wymaz, tyle że musze odczekac 7 dni od skończenia antybiotyku.
Lekarkę też w ośrodku mamy taką, że szkoda gadać, z wielką łaską odpowiada na pytania, nie mówiąc juz o tym że sama z siebie to już sie wogóle nie odezwie. Wiec też myslę o zmianie, wogóle na inny ośrodek z pobliskiej miejscowości. Sasiadka mi własnie poleca tę lekarkę.

Pogoda beznadziejna, wypiłam kawę, a spac mi się chce dalej :yyy: Chyba zaraz wypije druga :Spoko:

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

nam ponoc maja wyburzyc przychodnie bo znajduje sie w strategicznie drogim miejscu ;).
nie ukrywam ze czekam az wyburza f pis du ten chory przybytek ;).
jakos nie jestem pozytywnie emocjonalnie z nim zwiazana ;)

u nas juz ok.
pozostal jeszcze troche katar ale to wiadomo, ze katar nagle nie znika.
gratisem zarazilysmy jeszcze moja mame.
w srode mamy isc na kontrole.
w ogole to dosc napieta i nerwowa sroda nas czeka.
ale jak wszystko pojdzie po mysli to od czwartku... male wakacje :).
byle przestalo padac!

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam w poniedziałek!

Ale weekend - tyle imprez dla dzieciaków miało być z okazji dnia Dziecka i co... zimno i ulewa. Masakra ale dzisiaj już słoneczko i Majka w samej sukience popędziła do przedszkola. Wczoraj kolejny tekst mojego dziecka wyrwał mnie z butów. W niedzielę pojechaliśmy do moich rodziców. Mama rzuciła mi przy okazji kolor na włosy co zachwyciło Majkę. Chwilę potem wytargała na środek pokoju konia na biegunach i przez 15 min malowała mu grzywę. W końcu pytam:
- Ogon też mu pomalujesz?
Na to Majka
- A Tobie pupę ktoś malował :lup:

Dziadek dostał takiego ataku śmiechu że przez pół godz. nie można go było uspokoić... No cóż dochodzę do wniosku że skoro teraz jest już taka cwana to okres dojrzewania mojego dziecka spędzę w psychitryku.

Natkaa Witaj, zdrówka dla dzieciaków, fajnie że ktoś nowy dołączył :Psoty:

Dziubala fajnie że impreza w przedszkolu udana no i urocze prezenty. My niestety dostaliśmy jeden wspólny prezent ale piękne duże serce i teraz wisi na honorowym miejscu w domu. A jak wrażenia po "Aniołach i Demonach" - warto iść?

Andzia 200 zł za badania???? :Histeria: Wiem że to za dwójkę ale i tak strasznie dużo. Ja raz zrobiłam wyniki prywatnie jak moja lekarka też twierdziła że Majce nie trzeba a później wyniki, które nie były za dobre przyniosłam do niej i spytałam czy dalej twierdzi że Majce analizy nie były potrzebne? Od tamtej pory nie mam problemu ze skierowaniami.
Na jakim filmie byliście ze Stasiem?

A Z OKAZJI DNIA DZIECKA WSZYSTKIM NASZYM POCIECHOM ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA I SZCZĘŚCIA I OBY WSZYSTKIE CHORÓBSKA OMIJAŁY ICH SZEROKIM ŁUKIEM

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

Miało lać cała noc ale na razie sucho:Oczko:

DD mieliśmy w sobotę.Mnóstwo festynów i deszcz deszcz deszcz.Wybraliśmy się więc do galerii a tam kulki prawie 2h+balony+malowanie twarzy.Jakieś motory i wyścigi autek.Bartek zadowolony i to najważniejsze.
Potem grill u rodziców.
W niedziele od 10tej miałam gości.Do Bartka przyjechała z prezentem chrzestna+mąż hahah
Bartek zachwycony.Tak ich zagadaliśmy że zostali na obiadku.
około 18stej basen i....po weekendzie.
Aha żeby nie było skorzystałam z wyprzedaży i nabyłam spodnie na lato+2 bluzki na ramiączkach a Bartkowi kupiłam spodnie dresowe ale szkoda że nie są większe i maks 1 miesiąc pochodzi ;-(

Dziś w przedszkolu DD mają bo mnóstwo balonów i sala muzyczna przystrojona.

natkaa- witaj:D

Ewa zdrówka życzę mimo że przy końcówce już Kinia ;-)
Słodka jest Kinia-zero problemu z upominkiem na DD.
My w sumie też nie mieliśmy bo z racji że ostatnio Bartek amatorsko pogrywał w golfa za pomocą miotły i piłeczek małych to w Biedronce nabyłam za jedyne 17zł zestaw do mini golfa i dziecko uradowane na maksa.

hadaka- to ile u was stopni bo u mnie raczej chłodno +11 i nawet długi rękaw Bartkowi zostawiłam w przedszkolu.Fajnie ze u was ciepło...tęsknię za ciepłem i słońcem takim prawdziwym a nie ukrywającym się za chmurami wrrr

Ogon też mu pomalujesz?
Na to Majka
- A Tobie pupę ktoś malował
:sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

Andzia- ja też mam zamiar przepisać Bartka do innej przychodni ale jakoś lenię się chyba bo mimo ze mam tak blisko to obiecuję od 2 lat i nic nie zrobiłam jeszcze.Tłumaczę to tym ze po prostu nie mam styczności z tą przychodnią i mnie nie wkurzają poza wizytą siusiaczkową i przed długim weekendem:Wściekły: w sumie to od 2 lat Bartek był w przychodni 3 razy w tym bilans dwulatka.
Może jednak uda mi się go przenieść i bilans 4latka zrobi mu nowa pani doktor o której słyszę same pozytywy.

Dziubala- jak tam maraton sklepowy?? i DD

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Stasiu ma dziś DD w przedszkolu, każde dziecko miało przyjsć w stroju karnawałowym i mieli wspólny przemarsz przez miasto. Właśnie wróciłam z obserwacji, niestety zapomniałam aparatu:( Dziewczyny padły w wózku, przeniosłam je i o dziwo zasneły dalej:)

hadaka
Chwilę potem wytargała na środek pokoju konia na biegunach i przez 15 min malowała mu grzywę. W końcu pytam:
- Ogon też mu pomalujesz?
Na to Majka
- A Tobie pupę ktoś malował :lup:

:sofunny::sofunny::sofunny:
Posikałam się normalnie:)

W kinie byliśmy na "Potwory kontra obcy", ale nie polecam. Film co pradwda jest dla dzieci od lat 6, ale Stasiu tak nas na niego namawiał, ze sie zgodzilismy. Były momenty, ze nawet sie bał i chyba nie do końca rozumiał fabułe.

Pudelek fajny weekend za Wami.
Z ta przychodnia to ja tez mam dylemat, u nas sa tylko 3 i ja i tak chyba jestem w najlepszej z nich. A jezdzic do innego miasta z kazdym szczepieniem i inną pierdołą nie bardzo mi się usmiecha.

Odnośnik do komentarza

Andzia- a z kolei "moja nowa"przychodnia jest na moim osiedlu mam do niej całe 3minuty bliżej ;-)
Wiem tylko że bez problemu przyjmują od rana chore dzieci i o jednej lekarce słyszałam same superlatywy.

Pomóżcie proszę
Co można kupić rodzicom na 30lat po ślubie

Wszelkie księgi pamiątkowe zegary odpadają.
Mieliśmy ich zabrać do Inwałdu (mini Wenecja,Francja etc) ale wyjazd przełożymy ze względu na pogodę więc coś jednak kupić muszę

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Pudelek ja miałam 2 lata temu podobny problem - wymyśliłam rzecz która wszystkim bardzo się spodobała. Najpierw zgłosiłam rodziców do Urzędu stanu Cywilnego bo oni jubilatom robią imprezy z lampką szampana, oficjalnymi gratulacjami itp. a w od nas prezencie dostali jeszcze ... bilet do teatru i rezerwacja stolika w teatralnej kafejce zaraz po seansie. Byli bardzo zdziwieni na poczatku prezentem ale po wszystkim stwierdzili że tego im było trzeba.
A u nas było strasznie gorąco - ok. 23 stopni, dopiero teraz po południu jest lekki wiaterek i zaczyna się chmurzyć ale to dobrze bo można juz się było udusić.

Andzia Fajny pomysł w przedszkolu Stasia - pewnie zachwycony co?

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo

Za nami udany, rodzinny weekend. Dzieci od soboty ciągle dostają prezenty więc są szczęśliwe na maksa :Śmiech:. A to jeszcze nie koniec prezentów :Oczko:

Andzia – no, tradycja się robi :D. Co my zrobimy jak już mieszkanie będzie gotowe? Chyba z przyzwyczajenia będziemy biegać po sklepach :sofunny:
Fajny pomysł na przebieranie przemarsz przez miasto :great:
Mnie koleżanka z forum namawiała na bajkę o potworach ale ona była z 8-latkiem więc to zawsze inaczej niż z 4-latkiem. A Adaś niechętny na chodzenie do kina (raz był i się zaraził). Wiosną miało ponoć wyjść Cars II, a tu ani widu ani słychu. Na tę bajkę to nawet Maćka bym wtedy zabrała, bo oni obaj są fanami Zygzaka :Śmiech:

Cosmo – zdrowiejcie!
Adaś na pytanie co chciałby dostać na DD powiedział, że autko. Jak zaczęliśmy drążyć, że może coś więcej sobie wybrać to poprosił o puzzle i… windę dla Zygzaka :D
I jak wizyta? :Oczko:

Natkaa - witaj ::):
Zdrówka dla dzieciaczków!
3 antybiotyki w ciągu 2 tygodni, to trochę dziwne. Jak nie masz zaufania do pediatry to od razu zmieniaj.

Hadaka – moim zdaniem warto iść na ten film. Końcówka inna niż w książce ale w końcu nie idziemy do kina po to by porównywać :Oczko:
Tekst z malowaniem pupy mnie powalił :sofunny:

Pudelek – maraton udany (tapczan dla Maciusia, kanapa do salonu, stół z krzesłami, szafa i wieszak do przedpokoju zamówione) :lol:
Pomysł na 30-lecie bardzo fajny zapodałą Hadaka :yes:. Nie wiem co lubią Twoi rodzice ale może też być np. w weekend w Spa, wycieczka zagraniczna, serwis obiadowy, nowy materac do łóżka :Oczko:, takie same zegarki (tzn. z tej samej kolekcji ale wiadomo damski jest ciut inny od męskiego), aparat/kamera itd.

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Wczoraj mielismy na maxa zwariowany dzień. Bylimsy u lekarza(2 h drogi w jedna strone=2 h ryku), w Poznaniu korki gigantyczne, a te sie darły jak oszalałe, myslałam, ze zwariuje. W drodze powrotnej było to samo:glass:
U lekarki ponad 2 h(tez lekko nie było). Obejrzała je od stóp do głów, niestety nie mam jeszcze jednego wyniku-Ige całk. który wskazywałby o alergii. Stan ogólne nie jest zły, u Zosi słychać świsty na oskrzelach, głównie po prawej stronie, do tego ma zaczerwienioną nagłośnie i bardzo duży i rozlazły żołądek, co moze swiadczyc o refluksie. Musimy jeszcze zroic USG brzucha i wymaz z gardła, bo jest tez mozliwosc, ze po tylu antybiotykach zadomowiły sie jakies grzyby:( Narazie zostajemy na wziewach+Ketotifen+Debridat i "rehabilitacji oddechowej" jak to nazwała Pani Doktor, musze wkładać jej łyzeczke dosc mocno i brutalnie na jezyk, zeby ja sprowokowac do kaszlu, a nastepnie oklepywac. I powiem Wam, ze jaktak dzisiaj zrobiłam, to Zosia pół litra flegmy wypluła.
Marysia osłuchowo czysta, ale zostajemy na wziewach i Ketotifenie+oklepywania.
Zobaczymy jeszcze, co pokaza brakujace wyniki.
Ogólnie nie jest zle, bałąm sie, ze przy tym Zośkowym kaszlu wysle nas do szpitala albo cuś.

Wrocilismy do domu po 19-tej, połozylismy dzieciaki spac i pojechalismy na kolacje(K. miał wczoraj imieniny:D).
intensywny dzień:)
A dziś pogoda znowu do d....i chyba nici ze spaceru...

Hadaka rewelacyjny pomysł na prezent. super!!!
Pudelek chyba wszystko co chciałam napisac odnosnie prezentów, napisała juz Dziubala, my zrobilismy tez naszym rodzicom na lecie album z wszystkimi najfajniejszymi zdjeciami(poczynajac od momentu, gdy sie poznali) i śmiesznymi opisami pod nimi. Pierwszy raz widziałam mojego ojca wzruszonego:)

Dziubala

Andzia – no, tradycja się robi :D. Co my zrobimy jak już mieszkanie będzie gotowe? Chyba z przyzwyczajenia będziemy biegać po sklepach :sofunny:

:sofunny::sofunny::sofunny:

STasiu tez przeszczesliwy z powodu ilosci prezentow. Rozpieszczaja go wszyscy:D

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za pomysły...wiedziałam że będzie ciężko.

Mój tata uwielbia siedzieć w domu lub jechać w plener z nami bo K jest wtedy kierowcą hmmm dlatego miała być wycieczka hahah Kino teatr..nie dla niego niestety
Inne prezenty typu aparat,kamera ect..nie możliwe ze względu na koszta.

Super pomysł z albumem ale...nie mam dojścia do fotek bo mama maje chronologicznie poukładane w swoich albumach więc nie da się ich wyjąć.

.........................

Bartek odstawiony do przedszkola.
Dziś idzie na urodzinki do sąsiadki Oli.Ależ był przejęty.
Nakazał mi zakupić prezent a ja się zastanawiam co 7latce mogę kupić :eusa_think:
Jakoś nie uśmiecha mi się kupować kolejnej gry planszowej i wymyśliłam że kupie jej bluzeczkę +słodycze które uwielbia :wink:
Wczoraj mieli DD w przedszkolu i nawet paczuszki ze słodyczami+soczki dostali i każdy piłkę dmuchaną.Ale szał ta piłka zrobiła u nas w domu.
Kolejna do kolekcji :eusa_whistle:
Bartek opowiadał że panowie przyjechali i grali na gitarze i organach.Mieli dyskotekę :P

Wczoraj z okazji DD mąż zamówił dla nas pizze na wieczór.O dziwo Bartek ugryzł kilka kęsków max4 :e_suprised:

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...