Skocz do zawartości
Forum

Irlandia


Gość Olimpijka

Rekomendowane odpowiedzi

ale ciekawe informację ;)
od Oli wiem, ze w Irlamdii jest o wiele wygodniej z załatwianiem wszelakich spraw.
nie musicie siedzieć w urzędzie godzinami i wypełniać stosów dokumentów
tu w Polsce to oblęd i czeka się po 3-4 tyg na wszystko
:comp_ihate::comp_ihate::comp_ihate:

Kajens- pamiętam kochana i o Tobie!!
podziękowania to system takowy, że jesli chcesz komuś podziękować nie tylko pisząc klikasz w przycisk podziękuj.
Taki fun, potem widzisz kto najbardziej "pomaga" na forum :yuppi:

zostawiam wam kawunie i uciekam pracować dalej, bede niebawem tu ;)
jakie macie plany na weekend?

Odnośnik do komentarza

pakusia86
dziekuje Wam bardzo za gratulacje..... ciesze sie strasznie z dzidzi, naprawde :) jestem cala w skowronkach, ale martwie sie co teraz bedzie
nie mam lekkiej sytuacji.... 9 dni temu zrezygnowalam z pracy na dzien i zaczelam prace na nocki w Tesco, okazalo sie po 3 dniach ze jestem w 7tc.... a z tego co czytalam to praca na nocki w czasie ciazy odpada, pozatym w mojej pracy trzeba sie stroszke na dzwigac wiec juz wogole nie wesolo..... zostalam wiec bez pracy (dzis ich powiadomie o moim stanie) i bez zasilku zadnego, bo mi sie pewnie nie nalezy nic :( ani macierzynskiego ani nic..... bo jestem na okresie probnym...... ahhhh

Jestem z Killiney (pod Dublinem), ale juz w przyszlym miesiacu przeprowadzamy sie do Wicklow, wiec nie wiem gdzie sie wybrac do GP czy do Dublina czy do Wicklow... chyba do Wicklow bo tam blizej bedzie pozniej..... z reszta nie wiem gdzie mam szukac tych GP, nigdy nie bylam tu chora i nie wiem czy to w szpitalu czy gdzie :(((

Poaztym zwlekam z GP narazie bo w srode jade na urlop do Polski na 15 dni, zrobie wszystkie badania jakie kazal mi lekarz gin. i po powrocie wybiore sie do GP....

ahhhhh...... zycie czasami sie tak komplikuje

czesc! ja urodziłam miesiac temu córeczke i do 9 miesiaca pracowałam w dunnesstores na nockach nie było tak zle. oni musze tobie zaproponowac prace w dzien ze wzgledu na to ze jestes w ciazy(na takich samych warunkach jak na nockach) jesli sie nie zgodzisz to i tak mozesz siedziec tylko na kasie w zadnym wypadku nie nos siezkich rzeczy zreszta nawet by tobie na to nie pozwolili bo duza uwage zwracają na cięzarne kobiety(bo jak by cos sie stało to mozesz ich zaskarzyc i tego sie boją). a jesli chodzi o gp to ja byłam w dublinie w takiej klinice emc ale z wiclow bedziesz miała troche daleko wiec musisz szukac gdzies u siebie.gp mozesz szukac w polskich klinikach takich jak np medicus pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/836b345c35.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2fcbbd02.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Moniką!
Pakusiu mozesz się starać o FIS- czyli Family Income Supplement. Jeśli Tówj mąż lub partner pracuje, a Ty nie, a Wasze dochody nie przekraczaja określonego progu(w tej chwili nie pamiętam ile on wynosi) na pewno zostanie wam przyznany!
Możesz również starać się o dopłatę do mieszkania. Z tego co się orientuję potrafia dopłacać ludziom nawet 500eu miesiecznie.
Możesz także ubiegać sie o Medical Card jeśli masz niskie dochody lub przewlekłą chorobą. Wtedy wszystkie leki i wizyty u lekarza masz za darmo a po urodzeniu dziecka otrzymasz 1000eu.
Jakby były jakies pytania, to walcie do mnie, bo ja pomagam troszkę znajomym Polakom ze względu na dobrą znajomość języka angielskiego i orientuję się w tych sprawach.
A jeszcze jedno- pracodawca nie może zwolnic kobiety w ciąży- musi jej zapewnic inne stanowisko, a jęsli nie posiada takich stanowisk i okresli to na pismie, kobieta dostaje wtedy zasiłek.
Urlop macierzyński naliczny jest za dwa lata wcześniej. Także jeśli urodzisz dziecko w 2009 to obliczne są twoje dochody z roku 2007. Tak było w moim przypadku. W innym wypadku nie otrzymasz zasiłkju macierzyńskiego

http://s6.suwaczek.com/200607274872.png
http://s8.suwaczek.com/200902281662.png

Odnośnik do komentarza

kajkens_sn
Zgadzam się z Moniką!
Pakusiu mozesz się starać o FIS- czyli Family Income Supplement. Jeśli Tówj mąż lub partner pracuje, a Ty nie, a Wasze dochody nie przekraczaja określonego progu(w tej chwili nie pamiętam ile on wynosi) na pewno zostanie wam przyznany!
Możesz również starać się o dopłatę do mieszkania. Z tego co się orientuję potrafia dopłacać ludziom nawet 500eu miesiecznie.
Możesz także ubiegać sie o Medical Card jeśli masz niskie dochody lub przewlekłą chorobą. Wtedy wszystkie leki i wizyty u lekarza masz za darmo a po urodzeniu dziecka otrzymasz 1000eu.
Jakby były jakies pytania, to walcie do mnie, bo ja pomagam troszkę znajomym Polakom ze względu na dobrą znajomość języka angielskiego i orientuję się w tych sprawach.
A jeszcze jedno- pracodawca nie może zwolnic kobiety w ciąży- musi jej zapewnic inne stanowisko, a jęsli nie posiada takich stanowisk i okresli to na pismie, kobieta dostaje wtedy zasiłek.
Urlop macierzyński naliczny jest za dwa lata wcześniej. Także jeśli urodzisz dziecko w 2009 to obliczne są twoje dochody z roku 2007. Tak było w moim przypadku. W innym wypadku nie otrzymasz zasiłkju macierzyńskiego

mam małe pytanko. nie orientujesz sie moze jak wyglada sytuacja z urlopem wychowawczym w polsce? bo sprawa jest taka iz we wrzesniu konczy mi sie urlop maciezyński w irlandii i chce wrócic na stałe do polski nie wiesz moze czy moge przejsc na wychowawczy w polsce tak odrazu? czy bede musiala isc do pracy zeby wypracowac sobie go?? bo jak pytam ludzi to jedni mowią ze musze popracowac chwile a drudzy ze nie i nie wiem. dzieki z gory za jakąś informacje:sun:

http://www.suwaczek.pl/cache/836b345c35.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2fcbbd02.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny:)od ktorego miesiaca można sie starac o maternity benefit bo wlasnie koncze 6 miesiac ciąży i pewnie jeszcze popracuje ze 2 miesiące hmm chyba czym szybciej tym lepiej? aha i jak to jest obliczne bo ja przez 3 ostatnie lata pracowałam na part time a niby minimalna stawka to 230e i teraz nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Witajcie!!!!

Ale mi sie kop nalezy-tyle "irlandek" a ja nie mam czasu zajrzec :karate:

dziewczyny ja z okolic Cork a widze ze jedna z Was wlasnie z Cork.....super ze sobie tu wymieniacie informacje ....jak cos to sluze :D

jestem tu z mezem i corka......dlugo za dlugo.....bo dawno 4 lata minely :( a mezowi ponad 5.........

wiec jak cos to za uszy mnie tu ciagnac....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...