Skocz do zawartości
Forum

Irlandia


Gość Olimpijka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olimpijka

ruski rok mnie nie bylo.....
oliska juz z nami co nas bardzo cieszy...weekend slonecznie wiec rodzinnie-poniedzialek wolny....a ja tak w ramach akcji odpoczywaj- otwieram drugi gabinet dentystyczny....malo mi 3 dentystow to dorzuucam czwartego :D mam chetnego z wlasnym sprzetem-kwestia dania mu mzliwosci...wiec od wtorku dzialam :D

Mam nadizeje ze mimo zapierdzielu na wlasne zyczenie uda nam sie w sierpniu do krk zaiwtac :D]

spokojnej nocki

Odnośnik do komentarza

no bede sie byczyc, w piatek i sobote nas nie ma, jedziemy nad morze...

a ja wlasnie jestem okropnie zawiedziona, mialam duza szanse poleciec do Polski poczatkiem czerwca, na ogolnopolski zlot scraperek w WARSZAWIE
tak tak, w Warszawie. K nawet sie zgodzil mi zasponsorowac te dwa dni w stolicy ale niestety nie mieszcze sie w kosztach i nie polece... bylismy gotowi poswiecic na te moja pasje troche kasy ale po podliczeniu biletu i przede wszystkim kosztu dojazdu na paryskie lotnisko, okazalo sie ze grubo przekroczylam planowane 300 euro...
i jeste badzo bardzo zawiedziona bo sie naprawde napalilam na ten wyjazd i nici z niego, trudno
buuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Odnośnik do komentarza

dzięki za odpowiedź:) ja jestem teraz w 6 miesiacu ciąży a miałam tylko jedno USG bo tego drugiego nie licze poniewaz trwało zaledwie 30sekund i nic mi ta kobieta nie powiedziala tylko kazała przyjsc na nastepna wizyte do szpitala w 32 tyg, i hmm martwie sie troche bo jakos nie czuje tej ich opieki lekarskiej :( miałyscie tez tak?

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak- owszem nie ma takiego hałasu wkoło tej ciąży jak w Polsce, a wydaje mi się, że dlatego, bo wszystko załatwiają na miejscu. Nie musisz biegać od jednej przychodni do laboratorium, a potem do ginekologa. To w maternity hospital robia badania krwi i moczu. Wszystko w jednym mejscu. Ja jestem bardzo zadowolona, mimo tego, że ciążę prowadzi GP, czyli lekarz rodzxinny i internista w szpitalu. Na każdej wizycie przyjmował mnie inny lekarz, a więc mogłam znać zdanie kilku osób nt ciąży, co oczywiście uważam za atut. Na ostatniej wizycie przed porodem zbadał mnie ginekologicznie profesor. Bardzo przyjemny i wykształcony starszy Pan. Mój Karol już wtedy spóźniał się o 3 dni, więc Pan doktor musiał mi jakoś przyspieszyć przyjście Karolka. Zbadał mnie, poruszał go troszkę i powiedział, że za 2 dni urodzę. Ja przygotowałam sie tak, że rzeczywiście urodzilam równo za dwa dni. A sam poród- bajka! Życzę każdej kobiecie takiego, naprawdę. Poczułam się naprawdę spełniona. Nic nie zakłocało tego uczucia radości. Na każdym kroku ktoś mi ndskakiwał. I co najważniejsze- wbrew wcześniejszym zapewnieniom polskich lekarzy- urodziłam naturalnie. Co też było zaskoczeniem, bo Livie (pierwszą córkę) urodziłam poprzez cesarkie cięcie. Skorzystałam oczywiście ze znieczulenia, które dało mi siłe na poród, bo nic nie czułam. Żadnego najmniejszego skurczu. Poczułam tylko wtedy, gdy Karol wyskakiwał. A więc Kochana nie martw się, bo nie masz czym. Opieka jest porównywalna do opieki w drogiej,, polskiej klinice. A wracając do usg, to uważam, że jeśli byłoby coś nie tak zleciliby jakies badanie dodatkwe. A dwa czy trzy usg to wystarczajaco. Po co niepotrzebnie naświetlać maluszka

http://s6.suwaczek.com/200607274872.png
http://s8.suwaczek.com/200902281662.png

Odnośnik do komentarza

Ja w Irlandii mieszkam juz 3 lata. Urodziłam tutaj moje drugie dziecko i musze Cię zasmucić- w Irlandii nie ma becikowego:) Jest jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, ale przyznawana jest tylko posiadaczom medical card. Ale po urodzeniu dziecka musisz zglosić jego urodzenie w odpowiedniej placówce. Zazwyczaj robi to za pacjentke szpital. W przypadku kiedy urodzisz dziecko w weekend (tak jak ja) musisz to za,latwić sama. Dziecko rejestruje się w po 10, ale koniecznie do14-tego dnia po urodzeniu dziecka. Położna powie i gdzie, gdybyś musiała to zrobić sama. Wtedy tam dostajesz akt urodzenia dziecka. Koszt jednego to8eu. Najlepiej weź trzy bo będą Ci potrzebne do paszportu i do uzupełnienia polskiego aktu urodzenia dziecka, bo w koncu jest obywatelem poolskim i musisz go zameldować w Polsce i postarac się także o nr PESEL Za sumke 24eu zrobi to za Ciebie ambasada. Ale ja jestem teraz w Polsce i sama to załatwiłam. W koncu mam płatny urlop macierzyński, więc trzeba to wykorzystać. I kiedy zarejestrujesz dziecko zostanie przyznany Ci Child Benefit automatycznie. Jeśli dziecko urodzisz w maju, Child Benefit będziesz miała naliczany od czerwca. Możesz czekać na niego do 2 miesięcy, ale zostanie Ci to wszystko zwrócone. Jest to kwota 164 euro miesięczni plus 90 eu dla dziecka do lat 5 jako dodatek pielęgnacyjny. Jestem w tym wszystki obeznana, więc wal do mnie drzwiami i oknami. Troszkę sie rozpisałam ufff. pozdrawiam.
Małgosiu nie zapominaj o mnie- ja tez jestem z Irlandii:)

http://s6.suwaczek.com/200607274872.png
http://s8.suwaczek.com/200902281662.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...