Skocz do zawartości
Forum

Vojda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moja córeczka od pewnego czasu jest rehabilitowana od pewnego czasu doszła nam Vojda u uciskanie punktu na wysokości kończenia sie mostka i w bok pod sutkiem ( napewno pani wie o co chodzi) i trzymanie główki pod kontem 30 stopni - i mam pytanie na zajęciach jak robiliam to pod okiem pani rehabilitantki to mała strasznie płakała i pani powiedziała ze to normalne spodziewałam sie tego samego w domu - ale w domu jest cisza..... i sie zastanawiam czy ja to źle robie ze mała nie płacze? - może to głupie ale chciałabym ze te ćwiczenia były skuteczne więc bardziej mnie martwi to ze nie płącze niż jakby płakała - dodam ze staram sie robić tak samo jak na zajęciach ale ... moze dlatego ze mała jest 'u siebie' i robie to ja i ma do mnie zaufanie dlatego nie prostestuje? czy moze faktycznie źle to robie- a co za tym idzie nieefektywnie?

dodam ze oprócz tego robimy odciąganie barkow - jak mała leży na brzuchu, ćwiczenia rączki- pupa, przekrecanie główki, obroty od nózki ( robiła od brzucha ), ( mała ma zawysoko barki i nie pokazała jeszcze w ogóle szyi, do siadu idzie bez głowki, i ma asymetrie prawostonna)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58618.png

dlaczego sie nie wysypiam......... http://full--of--magic.blogspot.com/
magiczny sklepik :D
http://www.artillo.pl/shop/karolajna.html

http://s3.suwaczek.com/200610141241.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
metoda Vojty polega na takim uciśnięciu odpowiednich punktów (tzw. „stref wyzwolenia”) na ciele dziecka (i w odpowiedniej pozycji), aby wywołać pożądaną reakcję (odpowiedź na bodziec). Uciśnięcie musi więc być z odpowiednią siłą. Nie zawsze jest to przyjemne dla dziecka i często wywołuje płacz. Nie jestem terapeutką od Vojty, i nie potrafię powiedzieć, jaka dokładnie ma być siła przy uciskaniu na punkt w danych strefach, ale uważam, że najważniejsze jest to, aby wywołać odpowiednią reakcję dziecka na bodziec. I jeżeli dziecko, pod wpływem stymulacji, reaguje tak, jak powinno, to znaczy, że siła działania jest odpowiednia. Dziecko nie musi płakać podczas terapii. Najważniejsze jest to, aby była jego prawidłowa odpowiedź - reakcja na bodźce. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...