Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Aneczka23
kochane brakuje mi sil:(
a moze znacie jakis dobrych neurologow w swoich miejscowosciach ktorzy moga nam pomoc?
my jestesmy z gorzowa wlkp.

niestety neurologa nie znam...ja siedzę w kardiologach (moja ma problem z serduchem ), nie mam pojęcia, ale może warto spróbować do centrum zdrowia dziecka? my kardiologa mamy stamtąd, tam chyba najlepsi specjaliści...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46061.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Aneczka - ja tak samo nie wiem co napisać, aż łzy w oczach się kręcą z bezradności mojej, a tak bardzo bym chciałą wam pomóc....ja tak samo mogę sobie tylko wyobrazić co wy przechodzicie....mnie do tej pory Dzięki Bogu takie sytuacje omijają, z Piotrusiem też nigdy nie miałąm nic powaznego, wiec w ogole jestem zielona w jakich kolwiek chorobach, jedyne co mogę ci napisac to to że jestes wspaniałą mamą, i wierze że znajdziesz tyle siły w sobie aby walczyć, a ja głeboko, mocno wierzę w to że będzie dobrze. Musisz być silna, bo kto będzie jak nie ty.Kochana trzymaj się!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aniutka - ty kochana tak samo masz siłe widzę, tez tyle was doświadcza, aż mi przykro.....nie wiem co pisac aby was na duchu podtrzymać

UCAŁOWANIA DLA WASZYCH MALUSZKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/3b6778c904.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e824483c44.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23 Dużo zdrówka życzę. I trzymam kciuki za niunię.

Ja już po wizycie u pediatry niestety tak jak podejrzewałam Lena zaraziła Ninkę... :(

racuszku w jakiej chuście nosisz? Tkanej czy elastycznej??
Co do kółkowej, będę miała okazję pomacać trochę chust w weekend na targach, bo będę stać na stoisku z chustami, może się przymierzę do kółkowej to dam znać co i jak ;)

Odnośnik do komentarza

WITAM WSZYTSKICH SERDECZNIE WSZYSTKIE DZIELNE MAMY I OCHANE DZICIACZKI:)

My po pierwszym dniu szkoły, myślałąm ze w/g kartki z wyprawką która dostałam z czerwcu mam kupione wszystko,a dzisiaj dostała kolejną kartkę....i tylke jeszcze do kupienia, 400 zł na to wszytsko to małoo.
Olinek oststnio grymasny przy zasypianiu, własnie jedzie koleżnaka do mnie na kawe to sobie poplotkujemy.
Wiecie dzięki wam ze poruszyłyście temat kombinezonu, przypomniałam sobie że mam taki fajny po Piotrusiu:):)Akurat na 74 taki eskimosek:) A chciałam coś kupować, kupię tylko chyba jakąś kurteczkę taka jesienną.
Na razie zmykam do usłyszenia.

P.s. Wcześniej Pisałam do Aneczki i Aniutki, że sa wspaniałymi dzielnymi mamami, ale uważam oczywiście że każda z was taka jest:))))))))))Wiadomo każda ma etat 24h i daje sobie świetnie radę:))Kochane tak dalej:)

http://www.suwaczek.pl/cache/3b6778c904.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e824483c44.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
Witam kochane z calego serca,troszke was poczytałam ale niestety ostatnio wal mi sie swiat.nie mam nawet czasu aby z wami popisac.ale mam nadzieje ze mi wybaczycie i znowu bede w waszym gronie:)
a wiec moja Wiktorka 5 wrzesnia skaczy 6 miesiecy. niestety los znowu ze mnie drwi i ciagle mam pod gorke.
Niunia od 1 lipca jest rechabilitowana poniewaz ma podzielone wzmozone napiecie miesniowe a obnizone napiecie miesniowe szyi i barkow.ma opuzniony rozwoj.takze okazalo sie ze jest tak zwana dziurka w serduszku. ciagle ma problemy z nerkami,juz 3 raz zakazenie ukladu moczowego od 2 miesiecy na antybiotykach.kiedy doszlam do siebie po tamtych wiadomosciachi zaczelam dzialac to na kontrolnej wizycie u neurologa i po zrobieniu usg glowki okazalo sie ze malutka ma niedotlenienie,jame parencefaliczna w okolicy lewej polkuli mozgu i kilka torbieli pokrwotocznych!!!!!!!!!!!!!! szok,placz i bol!!!!!!!!!!!!bylismy u 3 neurologow.wszyscy mowia ze niunia miala wylew okoloporodowy i niedotlenienie mozgu od urodzenia!!! amy nic nie wiedzielismy,nic nam lekarze po porodzie nie powiedzieli!!!!!!!!!!! mam zal do nich ale teraz juz nic nie moge zrobic.
a co bedzie z niunia nikt teraz nam nie powie kaza czekac,rechabilitowac(dolozyli nam logopede i masaze buzi aby pobudzic nerwy) nie potrafie dojsc do siebie.boje sie czy z tego wyjdzie,czy nie pojdzie porazenie.
tak bardzo ja kocham a nic nie moge zrobic!!!!!!!!!!!!!!!boje sie kazdego dnia.
w poniedzialek na kontroli pani dr powiedziala takze ze malutka praktycznie ma juz zarosniete ciemiaczko i to tez nie dobrze.

Boże ... strasznie mi przykro!!! człowiek dba o siebie ,o dziecko w brzuszku a lekarze wszystko spierniczą ...cholerna patologia medyczna...mnie to zaraz szlag trafia jak czytam takie nieszczęścia ...wszystko na raz sie przypałęta , bo oczywiście nikt w szpitalu nic nie wiedział - samo się ????
Aneczko pozostało mi tylko Tobie życzę duzo wytrwałości , nadzieji i wiary ...zdrówka dużżżżżżżżżżzzo dla Wiktorka . Ja myślę ze jak napisze ze dla niego od nas wszystkich z watku buziaczki to nikt zły nie będzie co???

Jak tylko będziesz mogła to pisz co i jak .... wielu łask Bożych życzę !!!!:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

qmpeela
redzia ja lubię macać :P
.

proszę proszę, jakich tu rzeczy się dowiadujemy o koleżance!

racuszek
stokrotka_87
jak spedzacie rocznice slubu?? mi przypada 29wrzesnia dawajcie pomysly

jeszcze nigdy nie miałam rocznicy hehe ale pewnie mój stary to oleje a ja będę tydzień spuszczać się nad jedwabistą kolacją i ułożeniem serwetek ...

lmao! :grin:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

redberry
aniutka86
i waży od prawie 2 miesięcy 7600, chyba najmniej ze wszystkich naszych dzieci

ej, no co ty,mikołaj wazy pewnie najmniej, niedawno miał 6500, teraz może ma z 7000. Ja mam wizytę na 16 września dopiero, łącznie ze szczepieniem.

racuszek
a wizytę miałam bioderkową - ostatnią na szczęście bo bioderka są ok :d

wspaniale! :oczko:

aneczka23
witam kochane z calego serca,troszke was poczytałam ale niestety ostatnio wal mi sie swiat.nie mam nawet czasu aby z wami popisac.ale mam nadzieje ze mi wybaczycie i znowu bede w waszym gronie:)
a wiec moja wiktorka 5 wrzesnia skaczy 6 miesiecy. Niestety los znowu ze mnie drwi i ciagle mam pod gorke.
Niunia od 1 lipca jest rechabilitowana poniewaz ma podzielone wzmozone napiecie miesniowe a obnizone napiecie miesniowe szyi i barkow.ma opuzniony rozwoj.takze okazalo sie ze jest tak zwana dziurka w serduszku. Ciagle ma problemy z nerkami,juz 3 raz zakazenie ukladu moczowego od 2 miesiecy na antybiotykach.kiedy doszlam do siebie po tamtych wiadomosciachi zaczelam dzialac to na kontrolnej wizycie u neurologa i po zrobieniu usg glowki okazalo sie ze malutka ma niedotlenienie,jame parencefaliczna w okolicy lewej polkuli mozgu i kilka torbieli pokrwotocznych!!!!!!!!!!!!!! Szok,placz i bol!!!!!!!!!!!!bylismy u 3 neurologow.wszyscy mowia ze niunia miala wylew okoloporodowy i niedotlenienie mozgu od urodzenia!!! Amy nic nie wiedzielismy,nic nam lekarze po porodzie nie powiedzieli!!!!!!!!!!! Mam zal do nich ale teraz juz nic nie moge zrobic.
A co bedzie z niunia nikt teraz nam nie powie kaza czekac,rechabilitowac(dolozyli nam logopede i masaze buzi aby pobudzic nerwy) nie potrafie dojsc do siebie.boje sie czy z tego wyjdzie,czy nie pojdzie porazenie.
Tak bardzo ja kocham a nic nie moge zrobic!!!!!!!!!!!!!!!boje sie kazdego dnia.
W poniedzialek na kontroli pani dr powiedziala takze ze malutka praktycznie ma juz zarosniete ciemiaczko i to tez nie dobrze.

kochana strasznie mi przykro... Mogę sobie tylko wyobrazić co czujesz, u nas też jedna neurolog stwierdziła porażenie, ale o wiele za wcześnie. Dopiero ok 6 m-ca to można, a i nie zawsze stwierdzić.
Mikołaj też miał niedotlenienie okołoporodowe, wzmożone napięcie mięśniowe we wszystkich kończynach,zmienne w kończynach dolnych, asymetrię - był ćwiczony vojtą przez ok 4 m-ce - efekty są rewelacyjne. Ta metoda jest wspaniała-jedyne co, przeszkadza rodzicowi to wieczny krzyk dziecka (choć ćwiczenia nic nie bolą), ale wszystkie prawidłowe zachowania ma zablokowane w mózgu, a ćwiczenie je właśnie odblokowują, dziecko się ich niejako uczy.
Z pewnością u was rehabilitacja i ćwiczenia też przyniosą dobre efekty-bądź pozytywnie nastawiona! Musisz wierzyć, że będzie dobrze. pani doktor neurolog, do której chodzimy, mówiła, że widziała dzieci w bardzo kiepskim stanie z powodu niedotlenienia i wyszły z tego, uczą się, chodzą i jest ok-ale praca rodzica jest nieoceniona w takich przypadkach.
kochana nasza mala tez jest rehabilitowana ta metoda od lipca i jeszcze metoda bobatow(nie wiem jak sie pisze) teraz doszly nam jeszcze masaze buzi u logopedy.pewnie ze sa efekty bo ja tez je widze.malutka tez placze ale dobrze wiem ze to dla jej dobra.

Bede musiała znalesc jakies informacjie na temat twoich lekarzy i jak cos to moze sie uda zalatwic wizyte.dziekuje:)

Odnośnik do komentarza

stysiapysia
aneczka23
witam kochane z calego serca,troszke was poczytałam ale niestety ostatnio wal mi sie swiat.nie mam nawet czasu aby z wami popisac.ale mam nadzieje ze mi wybaczycie i znowu bede w waszym gronie:)
a wiec moja wiktorka 5 wrzesnia skaczy 6 miesiecy. Niestety los znowu ze mnie drwi i ciagle mam pod gorke.
Niunia od 1 lipca jest rechabilitowana poniewaz ma podzielone wzmozone napiecie miesniowe a obnizone napiecie miesniowe szyi i barkow.ma opuzniony rozwoj.takze okazalo sie ze jest tak zwana dziurka w serduszku. Ciagle ma problemy z nerkami,juz 3 raz zakazenie ukladu moczowego od 2 miesiecy na antybiotykach.kiedy doszlam do siebie po tamtych wiadomosciachi zaczelam dzialac to na kontrolnej wizycie u neurologa i po zrobieniu usg glowki okazalo sie ze malutka ma niedotlenienie,jame parencefaliczna w okolicy lewej polkuli mozgu i kilka torbieli pokrwotocznych!!!!!!!!!!!!!! Szok,placz i bol!!!!!!!!!!!!bylismy u 3 neurologow.wszyscy mowia ze niunia miala wylew okoloporodowy i niedotlenienie mozgu od urodzenia!!! Amy nic nie wiedzielismy,nic nam lekarze po porodzie nie powiedzieli!!!!!!!!!!! Mam zal do nich ale teraz juz nic nie moge zrobic.
A co bedzie z niunia nikt teraz nam nie powie kaza czekac,rechabilitowac(dolozyli nam logopede i masaze buzi aby pobudzic nerwy) nie potrafie dojsc do siebie.boje sie czy z tego wyjdzie,czy nie pojdzie porazenie.
Tak bardzo ja kocham a nic nie moge zrobic!!!!!!!!!!!!!!!boje sie kazdego dnia.
W poniedzialek na kontroli pani dr powiedziala takze ze malutka praktycznie ma juz zarosniete ciemiaczko i to tez nie dobrze.

boże ... Strasznie mi przykro!!! Człowiek dba o siebie ,o dziecko w brzuszku a lekarze wszystko spierniczą ...cholerna patologia medyczna...mnie to zaraz szlag trafia jak czytam takie nieszczęścia ...wszystko na raz sie przypałęta , bo oczywiście nikt w szpitalu nic nie wiedział - samo się ????
Aneczko pozostało mi tylko tobie życzę duzo wytrwałości , nadzieji i wiary ...zdrówka dużżżżżżżżżżzzo dla wiktorka . Ja myślę ze jak napisze ze dla niego od nas wszystkich z watku buziaczki to nikt zły nie będzie co???

Jak tylko będziesz mogła to pisz co i jak .... Wielu łask bożych życzę !!!!:36_3_15:
stysiu kochana wiez nie wiem czy lekarze nie widzieli tego wszystkiego czy poprostu nie chcieli widziec.teraz i tak sie juz tego nie dowiemy.najgorsze jest to ze nie wiemy ktorego stopnia byl wylew po porodzie i nasz lekarz przez to nie wie czy sie poprawia czy nie.
Dziekuje za dobre slowa.

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87
a powiedzcie mi.. moze wiecie.... jak to jest z tab antykoncepcyjnymi... bo ja biore te cerezette i skonzylam juz karmic...moge brac je dalej ? moze ich dzialanie juz nie jest 100% ??

Ja przy Lenuśce po odstawieniu zmieniłam na plastry. Lekarz stwierdził, że dla karmiących to dla karmiących ;), ale lepiej dowiedz się u gina:)

Odnośnik do komentarza

aniutka86
aneczka23
kochane brakuje mi sil:(
a moze znacie jakis dobrych neurologow w swoich miejscowosciach ktorzy moga nam pomoc?
My jestesmy z gorzowa wlkp.

niestety neurologa nie znam...ja siedzę w kardiologach (moja ma problem z serduchem ), nie mam pojęcia, ale może warto spróbować do centrum zdrowia dziecka? My kardiologa mamy stamtąd, tam chyba najlepsi specjaliści...
oj ty tez swoje przeszłas z coreczka... A dokladnie co sie dzieje z serduszkiem malutkiej?
Moja ma tak zwana dziurke i przeciek miedzy komorowy ale nasza pani doktor daje nam nadzieje ze akurat z ty nie powinno byc problemow bo nie jest jakas duza.

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
redberry
aniutka86
i waży od prawie 2 miesięcy 7600, chyba najmniej ze wszystkich naszych dzieci

ej, no co ty,mikołaj wazy pewnie najmniej, niedawno miał 6500, teraz może ma z 7000. Ja mam wizytę na 16 września dopiero, łącznie ze szczepieniem.

wspaniale! :oczko:

aneczka23
witam kochane z calego serca,troszke was poczytałam ale niestety ostatnio wal mi sie swiat.nie mam nawet czasu aby z wami popisac.ale mam nadzieje ze mi wybaczycie i znowu bede w waszym gronie:)
a wiec moja wiktorka 5 wrzesnia skaczy 6 miesiecy. Niestety los znowu ze mnie drwi i ciagle mam pod gorke.
Niunia od 1 lipca jest rechabilitowana poniewaz ma podzielone wzmozone napiecie miesniowe a obnizone napiecie miesniowe szyi i barkow.ma opuzniony rozwoj.takze okazalo sie ze jest tak zwana dziurka w serduszku. Ciagle ma problemy z nerkami,juz 3 raz zakazenie ukladu moczowego od 2 miesiecy na antybiotykach.kiedy doszlam do siebie po tamtych wiadomosciachi zaczelam dzialac to na kontrolnej wizycie u neurologa i po zrobieniu usg glowki okazalo sie ze malutka ma niedotlenienie,jame parencefaliczna w okolicy lewej polkuli mozgu i kilka torbieli pokrwotocznych!!!!!!!!!!!!!! Szok,placz i bol!!!!!!!!!!!!bylismy u 3 neurologow.wszyscy mowia ze niunia miala wylew okoloporodowy i niedotlenienie mozgu od urodzenia!!! Amy nic nie wiedzielismy,nic nam lekarze po porodzie nie powiedzieli!!!!!!!!!!! Mam zal do nich ale teraz juz nic nie moge zrobic.
A co bedzie z niunia nikt teraz nam nie powie kaza czekac,rechabilitowac(dolozyli nam logopede i masaze buzi aby pobudzic nerwy) nie potrafie dojsc do siebie.boje sie czy z tego wyjdzie,czy nie pojdzie porazenie.
Tak bardzo ja kocham a nic nie moge zrobic!!!!!!!!!!!!!!!boje sie kazdego dnia.
W poniedzialek na kontroli pani dr powiedziala takze ze malutka praktycznie ma juz zarosniete ciemiaczko i to tez nie dobrze.

kochana strasznie mi przykro... Mogę sobie tylko wyobrazić co czujesz, u nas też jedna neurolog stwierdziła porażenie, ale o wiele za wcześnie. Dopiero ok 6 m-ca to można, a i nie zawsze stwierdzić.
Mikołaj też miał niedotlenienie okołoporodowe, wzmożone napięcie mięśniowe we wszystkich kończynach,zmienne w kończynach dolnych, asymetrię - był ćwiczony vojtą przez ok 4 m-ce - efekty są rewelacyjne. Ta metoda jest wspaniała-jedyne co, przeszkadza rodzicowi to wieczny krzyk dziecka (choć ćwiczenia nic nie bolą), ale wszystkie prawidłowe zachowania ma zablokowane w mózgu, a ćwiczenie je właśnie odblokowują, dziecko się ich niejako uczy.
Z pewnością u was rehabilitacja i ćwiczenia też przyniosą dobre efekty-bądź pozytywnie nastawiona! Musisz wierzyć, że będzie dobrze. pani doktor neurolog, do której chodzimy, mówiła, że widziała dzieci w bardzo kiepskim stanie z powodu niedotlenienia i wyszły z tego, uczą się, chodzą i jest ok-ale praca rodzica jest nieoceniona w takich przypadkach.
kochana nasza mala tez jest rehabilitowana ta metoda od lipca i jeszcze metoda bobatow(nie wiem jak sie pisze) teraz doszly nam jeszcze masaze buzi u logopedy.pewnie ze sa efekty bo ja tez je widze.malutka tez placze ale dobrze wiem ze to dla jej dobra.

Bede musiała znalesc jakies informacjie na temat twoich lekarzy i jak cos to moze sie uda zalatwic wizyte.dziekuje:)

masaże bużki, tzn okolic ust też mieliśmy.
jestem przekonana, że będzie dobrze.
u nas z niedotlenieniem nic nie było wiadomo też. Mikołaj był ocenionuy na 10 pkt mimo niedotlenienia bo to nie iwdać od razu niestety.... :-((((
u nas się złożyło szczęsliwie, że byliśmy długo w szpitalu z powodu żółtaczki i infekcji, i pewnego razu na wieczornej wizycie pani pediatra zauważyła, że coś jest nie tak z napięciem, a tak to nikt... nawet ordynator oddziału nic nie zauwązyła, nie biorą dzieci rano na obchodach i nie oglądają zbytnio.... nie wiem, mieliśmy szczęście, że akurat ta pani dr tam była wieczorem i wzięła Mikołajka w oboroty. ja jedynie mogłam podejrzewać, że coś jest nie tak, bo był spięty... :/

trzymam za Was kciuki!:Całus::Całus:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...