Skocz do zawartości
Forum

"Kampania" wrześniowa 2008 - razem raźniej


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak to jest to jest z macierzyńskim ale mi księgowa mówiła, że napewno jak urodzę to należy mi się 4 miesiące macierzyńskiego i nie rozumiem tego dlaczego ma niby przepaść???????? ja od sierpnia idę na zasiłek rehabilitacyjny o którym na szczęście poinformował mnie mój gin i powiedizał jakie i gdzie papiery złożyć i z tego co wiem to ten zasiłek przysługuje do porodu
anet a skąd ty już wiesz do kiedy będizesz miała zwolnienie ??? i kiedy dokładnie urodzisz??

Odnośnik do komentarza

moja kumpela tak barła na koniec kazał jej przychodzić co tydzień i tak nosiła zwolnienie ja jak narazie mam na 3 tyg wystawiane zwolnienie a nie wiem czy wiecie ale mój gin mówił, że jak występujesz o ten zasiłek rehabilit to jest jeszce taka mozliwość że zus zaprosi nas na komisję z papierami od lekarza moja koleżanka urodziła dzień przed odebraniem poleconego z zusu :Padnięty:

Odnośnik do komentarza

z tego co szybko przeczytałam na tym jednym linku od Anet to wynika, że te dziewczyny miały skrócony macierzyński, które nie były na zasiłku rehabilit.
bo według inf z zus zasiłek reh przysługuje aż do niby powrotu do zdrowia i możliwości powrotu do pracy a wynika z niezdolności do pracy
znalazłam jeszce cos takiego "W razie urodzenia dziecka po ustaniuzatrudnienia lub w czasie urlopu wych. zasiłek macierz. przysługuje przez okres skrócony o 2 tyg.."

Odnośnik do komentarza

w wtorek przyszły iidę poz wolnienie więc się dowiem od gin o co z tym chodzi dokładnie :) a jeśli chodzi o podstawę do zwolnienie to mój gin mówił, że każda jest dobra bo są objawy, których komisja ci za żadne skarby nie udowodni :) np. że masz zawroty głowy albo omdlewasz ale z tym zusem to zawsze kłopot!!!

Odnośnik do komentarza

No właśnie dziewczyny _Verka i Cafe_ z tego co przeczytałam to Was chyba mój problem nie będzie dotyczył - bo skorzystacie z tego zasiłku reh. i w tym przypadku sytuacja wygląda inaczej niż u mnie bo ja do 6 miseiąca pracowałam i nie przekroczę tych 182 dni...........
Mętlik w głowie - też muszę zapytać swojego lekarza co on na to..............
ale same wiecie jak to jest, lepiej samemu wszystkiego dopilnować.........

http://lilypie.com/pic/081107/gYcb.jpghttp://b1.lilypie.com/Zbxcp1/.png

Odnośnik do komentarza

ja jeszcze nie kupiłam żadnej takiej książki może po porodzie jak narazie po obronie mam dosyć książek!!! ale w zamian czytam rózne gazetki8, które nagromadziłam "Dziecko", "mamo to ja" itp. :)
cafe... u mnie problemu z wypłatą z zusu nie ma tfu tfu jak narazie, i tak się dziwię, że wypłacają miesiąc do przodu bo tak nauczyciele maja wypłaty już 1 za cały miesiąc cały czas się zastanawiam jak to jest, że ci złodzieje nie wpadli na to jakby to zapłacić później...
a z zasiłkiem reh. to mi pani w Zusie mówiła, że trzeba Czekac na to ich orzeczenie nawet miesiąc albo dłużej--> byle do sierpnia zdążyli mi orzec co i jak :)

Odnośnik do komentarza

a mój mały chyba właśnie ma czkawkę bo coś mi podryguje w brzuchu :)
teraz problem z zusem a później będziemy latać za becikowym koleżanka mówiła, że też dużo zachodu z tym i kupe załatwiania...
teraz jak patrzę na moją listę zakupów to jest jeszcze dosyć długa, może w przyszłym tyg. znowu kupię jakąś pierdołkę ... a wy dziewczyny już wszystko macie kupione?????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...