Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Gość Agaga napisał:

no Ciekawe co mi powie na wyniki 😕 ogolnie mam średnie jedne się poprawiły inne pogorszyły.

tak strasznie się boje wizyty 😞 czy oby na pewno wszystko dobrze. ostatnia wizyta nie była zbyt fajna 😞 taka bez empatii, momentami czułam jakby nas spisała na straty już.

Daj znać, jak będziesz jutro po wizycie. Lekarz też człowiek - nie każdy jest miły i empatyczny, mimo że kobiecie w ciąży taki właśnie by się przydał 😉 Czemu spisali na straty? Przez te wyniki? 😞

Ja miałam dzisiaj badania prenatalne. Czekam na wyniki z krwi, ale poza tym wszystko wyszło w normie, tylko pęcherz moczowy jest powiększony. Być może dziecko jeszcze się nie wysiusiało i wszystko będzie ok, ale muszę skontrolować na kolejnej wizycie, bo może to też być wada układu moczowego 😕

Teoretycznie nic nie jest wiadome, ale oczywiście trochę się zdenerwowałam...

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Doma napisał:

Daj znać, jak będziesz jutro po wizycie. Lekarz też człowiek - nie każdy jest miły i empatyczny, mimo że kobiecie w ciąży taki właśnie by się przydał 😉 Czemu spisali na straty? Przez te wyniki? 😞

Ja miałam dzisiaj badania prenatalne. Czekam na wyniki z krwi, ale poza tym wszystko wyszło w normie, tylko pęcherz moczowy jest powiększony. Być może dziecko jeszcze się nie wysiusiało i wszystko będzie ok, ale muszę skontrolować na kolejnej wizycie, bo może to też być wada układu moczowego 😕

Teoretycznie nic nie jest wiadome, ale oczywiście trochę się zdenerwowałam...

Wyniki, mój stan zdrowia, a do tego nie było jeszcze serduszka 😞 tydzień temu . i powiedziała mi prosto żeby jeszcze się nie cieszyć ... więc okropnie boje się jutrzejszej wizyty

 

powiem po swoim przykładzie, na 1 prenatalnych lekarka stwierdziła, że nie widzi połowy serca powiedziała w taki sposób jka to że dziś środa . Więc bym właśnie zakładała ze siusiu nie było 🙂

Odnośnik do komentarza

Hejka jestem nu nowa jestem po 3 invitro. 

Tym razem udało się nam jesteśmy w 11 tygodniu i teraz czekamy na badanie prenatalne boje się bo w 10 miałam krwawienie byłam u pani doktor z tym problem uspokoiła mnie staierdziła ze jakiś pęcherzyk pękną  z dzieckiem wszystko w porzadku ale na 3 dzień po wizycie znowu miałam krwawienie jednorazowe 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Gość Sylwia napisał:

Hejka jestem nu nowa jestem po 3 invitro. 

Tym razem udało się nam jesteśmy w 11 tygodniu i teraz czekamy na badanie prenatalne boje się bo w 10 miałam krwawienie byłam u pani doktor z tym problem uspokoiła mnie staierdziła ze jakiś pęcherzyk pękną  z dzieckiem wszystko w porzadku ale na 3 dzień po wizycie znowu miałam krwawienie jednorazowe 

Hej 🙂

trzeba myśleć pozytywnie ! 

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Gratuluje dziewczyny pozytywnych wiadomości.

Jestem tu „nowa”. Byłam jako Wrześniowa mama z 2015. To mija 4 ciąża ale tylko z 1 porodem. 

Dzisiaj mam kolejne usg, jestem w ciąży zagrożonej, termin na 17 sierpnia. Biore luteinę, duphaston, witaminy + zastrzyki wiec cała seria ale miejmy nadzieje ze będzie dobrze. Plamienia od tygodnia ale dziecku podobno nic nie zagraża tylko unikać stresu i leżeć. 

Pozdrawiam i za wszystkie trzym mocno kciuki ❤️❤️❤️

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Gosia33 napisał:

Witajcie!

Gratuluje dziewczyny pozytywnych wiadomości.

Jestem tu „nowa”. Byłam jako Wrześniowa mama z 2015. To mija 4 ciąża ale tylko z 1 porodem. 

Dzisiaj mam kolejne usg, jestem w ciąży zagrożonej, termin na 17 sierpnia. Biore luteinę, duphaston, witaminy + zastrzyki wiec cała seria ale miejmy nadzieje ze będzie dobrze. Plamienia od tygodnia ale dziecku podobno nic nie zagraża tylko unikać stresu i leżeć. 

Pozdrawiam i za wszystkie trzym mocno kciuki ❤️❤️❤️

Daj znać, jak po badaniu. Trzymam, żeby wszystko było dobrze!

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Gosia33 napisał:

Witajcie!

Gratuluje dziewczyny pozytywnych wiadomości.

Jestem tu „nowa”. Byłam jako Wrześniowa mama z 2015. To mija 4 ciąża ale tylko z 1 porodem. 

Dzisiaj mam kolejne usg, jestem w ciąży zagrożonej, termin na 17 sierpnia. Biore luteinę, duphaston, witaminy + zastrzyki wiec cała seria ale miejmy nadzieje ze będzie dobrze. Plamienia od tygodnia ale dziecku podobno nic nie zagraża tylko unikać stresu i leżeć. 

Pozdrawiam i za wszystkie trzym mocno kciuki ❤️❤️❤️

Daj znać, jak po badaniu. Trzymam, żeby wszystko było dobrze!

Odnośnik do komentarza
Gość morelka6655
9 godzin temu, Gość Sylwia napisał:

Hejka jestem nu nowa jestem po 3 invitro. 

Tym razem udało się nam jesteśmy w 11 tygodniu i teraz czekamy na badanie prenatalne boje się bo w 10 miałam krwawienie byłam u pani doktor z tym problem uspokoiła mnie staierdziła ze jakiś pęcherzyk pękną  z dzieckiem wszystko w porzadku ale na 3 dzień po wizycie znowu miałam krwawienie jednorazowe 

Hej Sylwia, ja też jestem po in vitro. Obecnie 10 tydzień i 5 dzień. Jak Twoje samopoczucie? czy krwawienia ustąpiły? Daj koniecznie znać :) w przyszłym tygodniu mamy badania prenatalne. Póki co maleństwo rozwija się prawidłowo, we wtorek mieliśmy kolejne USG na którym pierwszy raz słyszeliśmy bicie serduszka. Już maluszek szaleje :)) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość morelka6655 napisał:

Hej Sylwia, ja też jestem po in vitro. Obecnie 10 tydzień i 5 dzień. Jak Twoje samopoczucie? czy krwawienia ustąpiły? Daj koniecznie znać 🙂 w przyszłym tygodniu mamy badania prenatalne. Póki co maleństwo rozwija się prawidłowo, we wtorek mieliśmy kolejne USG na którym pierwszy raz słyszeliśmy bicie serduszka. Już maluszek szaleje :)) 

Tak krwawienie ustąpiło. A co do samopoczucia nie tak źle dużo odpoczywam a co dzień mam drzemkę po południu. My mamy prenatalne 22 stycznia a ja nie mogę sie doczekać i upewnić się  ze wszystko jest okej z reszta każda z nas tak ma. Daj znać jak bedziesz po badaniu .

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Hej Dziewczyny! Byłam dziś na wizycie, serduszko bije, ale w USG termin porodu mam na 1 września (7 tydzień 2 dni), czyli 5 dni później niż termin wg OM. Cukier mi wyszedł 97 i dostałam skierowanie na test obciążenia glukozą. A prenatalne mam wyznaczone na 15 lutego i też nie mogę się doczekać:) Życzę Wam zdrówka

Odnośnik do komentarza

Już po wizycie 😁 maluszek ok, serduszko bije i ma się dobrze. Mam tylko zmodyfikowane leczenie i nakaz leżenia 😔 ale co się nie robi dla maluszka.

Karola cieszę się ze u ciebie tez ok. Ja miałam glukozę 99 i tez mam skierowanie na krzywa. 

U nas termin na 17 sierpnia 😁

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja też po wizycie. Termin z Om i usg na 17 sierpnia. Badania wyszły znośnie, glukoza też. Maluch ma się dobrze. Dostałam skierowanie na badania pappa, w poprzedniej ciąży wyszły mi bardzo źle że test nifty robiłam by uniknąć amnipunkcji i teraz aż boję się umówić na te badania😬 nadal mam brać duphaston w związku z poprzednim poronieniem. Czuję się słabo, wczoraj i dzisiaj zwymiotowałam całe śniadanie... Tylko jak śpię jest znośnie... Ale damy radę, oby maluchy miały się dobrze

Życzę wszystkim dużo zdrówka i spokoju. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Alima napisał:

Cześć dziewczyny, ja też po wizycie. Termin z Om i usg na 17 sierpnia. Badania wyszły znośnie, glukoza też. Maluch ma się dobrze. Dostałam skierowanie na badania pappa, w poprzedniej ciąży wyszły mi bardzo źle że test nifty robiłam by uniknąć amnipunkcji i teraz aż boję się umówić na te badania😬 nadal mam brać duphaston w związku z poprzednim poronieniem. Czuję się słabo, wczoraj i dzisiaj zwymiotowałam całe śniadanie... Tylko jak śpię jest znośnie... Ale damy radę, oby maluchy miały się dobrze

Życzę wszystkim dużo zdrówka i spokoju. 

Odnośnik do komentarza

Cos mi się zle zrobiło 😔

Alima cieszę się ze jest ok. Widzę ze mamy ten sam termin 😁😁 

Ja tez przyjmuje duphaston i teraz jeszcze dostałam jakoś nowy progesteron besins. Pierwszy raz to bede brała wiec zobaczymy.

Nam udało się dostac na prenatalne na 4 luty.

Karola ja tez sobie nie wyobrażam tej glukozy bo mam od rana do wieczora mdłości 🤨

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Hej dziewczyny coś cisza tutaj.

Wczoraj byłam na wizycie. Maluszek rośnie widziałam dwie nóżki i dwie rączki. A jak fajnie skakał aż mi łzy poleciały ze szczęścia. Dostałam skierowanie na badanie prenatalne. Umówiłam się dzisiaj na 1 lutego do Gamety w Rzgowie. Mam nadzieję że wszystko okaże sie w porzadku. Dostałam też do zrobienia kolejne  badania przed następną wizyta 8 lutego. 

Odnośnik do komentarza

Hej, powiedźcie proszę jakie dokładnie badania prenatalne będziecie robić?

Ja mam na 05.02. Usg, gdzie mogę jednocześnie, za dodatkową opłatą, wykonać test pappa, ale myślę też o badaniu wolnego dna płodu, tylko tyle ich jest, że już sama nie wiem, czy robić i które. A może samo dna bez pappa lub odwrotnie? 

Odnośnik do komentarza

Ja mam badania genetyczne zaplanowane na 27 stycznia. W tym tygodniu pobierali mi krew na test pappa a 27 będzie usg już z oceną ryzyka. Takie badanie jest chyba najbardziej popularne i zalecane. Jeżeli po tym badaniu coś wyjdzie nie tak, to wtedy można myśleć o jakiś pogłębionych badaniach typu harmony czy nifty. 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Ja robię tylko USG. Test pappa będę robiła jak na USG coś źle wyjdzie. Pamietam że w pierwszej ciąży też tak robiłam i sam lekarz mówił, że nie widzi potrzeby robienia testu pappa a badania będę miała w tej samej Klinice. Zaufam lekarzom. 

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja tez sie zapisalam na usg prenatalne 5.02, jezeli cos byloby nie tak to wtedy lekarz zleca pobranie krwi do testu pappa. Ale mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby. W pierwszej ciazy jakos nie myslalam zeby wgl robic to usg a teraz nie moge sie doczekac az bede miala to za soba zeby miec pewnosc ze wszystko dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Ania napisał:

Hej. Ja tez sie zapisalam na usg prenatalne 5.02, jezeli cos byloby nie tak to wtedy lekarz zleca pobranie krwi do testu pappa. Ale mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby. W pierwszej ciazy jakos nie myslalam zeby wgl robic to usg a teraz nie moge sie doczekac az bede miala to za soba zeby miec pewnosc ze wszystko dobrze. 

 

Hejka ja mam jutro prenatalne i tez tak mi powiedzieli ze jak co i jak będzie potrzeba będą kierować na dalsze badania.

Trzymajcie sie cieplutko dziewczyny 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Sylwia napisał:

Hejka ja mam jutro prenatalne i tez tak mi powiedzieli ze jak co i jak będzie potrzeba będą kierować na dalsze badania.

Trzymajcie sie cieplutko dziewczyny 

No i jak po badaniach? Wszystko ok? Płeć już znana, czy jeszcze nie? 

Odnośnik do komentarza

Ja juz po prenatalnym doktor skierował mnie ta test papa z racji szybszego bicia serduszka ale to tez mogło mieć wpływ ze ja się denerwowałam  a po za tym powiedział ze w porządku .

W poniedziałek jadę żeby zrobić test i jeszcze raz usg takie mam zalecenia 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...