Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29/1/2021 o 7:55 PM, Martuśka;-) napisał:

Doma,

współczuję, że musiałaś przez to przejść. Cieszę sie, ze wszystko dobrze sie zakończyło i jestes spokojna. Dzięki Ci, że się z nami tym podzieliłaś. Ja sie stresuje badaniami prenatalnymi, że snia mi sie w nocy nawet. W poniedzialek sie na nie wybieram. 

Ja mam mdłości juz mniejsze i poprawil mi sie apetyt. 13 tydzien. Jednak musze uwazac na to co jem i ile bo mam cukrzyce ciążową i narzucona diete. Nawet jesli bym nie miala i tak nie moglabym jesc slodyczy czy innych rzeczy, ktore podnosza poziom cukru bo jak cukier podnosi mi sie do dopuszczalnej granicy robi mi sie niedobrze, kwaśno okropnie w buzi i mam takie pragnienie, które ciężko ugasic. Stan bardzo nieprzyjemny. 

Momentami pobolewa mnie w dole brzucha. Jak wstaje za szybko mocno kłują mnie jajniki. I wydaje mi sie, że ostatnio bardziej drażliwa sie zrobiłam. 

Pozdrawiam 

 

Dziękuję Martuśka! :)

daj znać, jak wyszły badania z krwi, ale jeśli USG wyszło w porządku, to tamte pewnie też będą dobre :)

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Gość Karola napisał:

Mi krzywa cukrzycowa wyszła źle i dostałam skierowanie do diabetologa. Mierzyłam dzisiaj poziom cukru i wychodzi mi w normie. Nie wiem dlaczego tak jest... 

Mi początkowo na badanicj glukozy i potem na krzywej cukrowej źle wychodziły cukry na czczo, za wysokie. Po glukozie mialam poziom cukru w normie zarowno po godzinie jak i po dwoch. 

Byl problem z cukrem na czczo. Mialam 103, 113, 98. Bylam juz miesiac temu u diabetologa. Stwierdzila cukrzyce ciążową i dala dietę 1600 kalorii. Wielu produktów zabroniła. 

Teraz cukry mam lepsze bo staram sie trzymac diety. Pani diabetolog powiedziala ze norma dla ciężarnych to na czczo ponizej 90, a godzinę po posiłku moze byc max 140.

Powiedziala tez ze w miare jak łożysko sie rozwija cukrzyca ciążową może się pogłębiać. 

Edytowane przez Martuśka;-)
Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

To ja miałam na czczo 97 i 100, ale po 1 godzinie 200, a po 2 192. Jak badam to na czczo mam ok 80, a po posiłkach max do 110. Wizytę mam w środę, zobaczymy co powie lekarz. Nie jem nic słodkiego, bo i tak nie mam ochoty, jedynie czego mi brakuje to kakao na śniadanie. I przez mdłości nie dam rady zjeść tyle co z rozpiski, bo dla mnie to za dużo

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja tez juz po badaniu prenatalnym. Na usg wszystko dobrze, ale zrobilam jeszcze ten test podwojny dla pelnego obrazu sytuacji. Niestety musze czekac 2 tygodnie za wynikiem ;-( na jakiej podstawie okreslal wam  doktor plec ?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Gość Karola napisał:

To ja miałam na czczo 97 i 100, ale po 1 godzinie 200, a po 2 192. Jak badam to na czczo mam ok 80, a po posiłkach max do 110. Wizytę mam w środę, zobaczymy co powie lekarz. Nie jem nic słodkiego, bo i tak nie mam ochoty, jedynie czego mi brakuje to kakao na śniadanie. I przez mdłości nie dam rady zjeść tyle co z rozpiski, bo dla mnie to za dużo

To wysokie masz 😔 ja mam zalecenie diete i zabronione wiele produktów. M.in. Bialy makaron, bialy ryz, białe pieczywo, buraki, banany, mandarynki, mleko. Tak na marginesie makaron pełnoziarnisty z lubelli jest dobry. Narazie jestem leczona dieta, mam nadzieje ze bede trzymac cukry w miare w normie i nie wlacza mi insuliny. Ale Ty niestety masz sporo wyższe niż ja. 

Ja też jem o wiele mniej niż przed ciaza. Od poczatku ciazy schudlam 6 kg. Ale zanim trafilam do diabetologa odstawilam słodycze bo było mi po nich niedobrze i strasznie kwaśno w buzi. Tak samo po kawie i herbacie mam. 

Odnośnik do komentarza

Jak tam dziewczyny taka cisza od 6 lutego.

Ja jutro mam wizytę z genetykiem po tescie papa aż sie boje zeby było tylko wszystko w porządku jutro wam napiszę co mi powiedział. A wy jak tam samopoczucie pozdrawiam cieplutko 

Odnośnik do komentarza

Hejka 😉 u mnie wszystko dobrze,  jutro kolejna wizyta, ciekawa jestem ile malenstwo ma juz cm 😉 i czy lekarz juz cos powie na temat plci 😉 niby na prenatalnych mi Pani doktor powiedziala, ale widziala chyba genitaliow tylko ze wzgledu na jakies ulozenie czegos. Tego wlasnie nie zapamietalam 😕

Tez czekam na wyniki pappa, ale staram sie nie rozmyslac za duzo na ten temat bo do glowy idzie dostac. 

Powodzenia jutro Sylwia, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

 W poniedziałek byłam na wizycie u mojego giną. Schudłam 1 kg hehe. Ale taka mam ochotę na owoce że szok. A wy macie jakieś zachcianki? Podczas badania mówię do mojego lekarza że na prenatalnych tamten lekarz sugerował chłopca na 70% a on sprawdził serduszko, potem chciał zobaczyć płeć i mówi że swój typ ma ale na razie nie będzie mówił i jak spotkamy się za miesiąc to będzie bardziej pewny, bo teraz to wszystko jest malutkie a 70% to nie 100% więc już sama nie wiem co o tym myśleć 🤷  

Odnośnik do komentarza

Hejka dzięki za wsparcie miło z waszej strony. Pani doktor powiedziała ze wszystkie wyniki tego testu papa są ujemne czyli wszystko okej. Ciesze się z tego teraz mogę być spokojniejsza

Ania to jutro zabaczysz swoje maleństwo. To jest wspaniały moment jak sie patrzy w monitor podczas usg 

Odnośnik do komentarza

Super Sylwia ze wszystko w porzadku 🙂 teraz już w pelni możesz cieszyc sie z ciazy 🙂

ja tez juz pow wizycie i masz racje to jest piekny widok zobaczyc swoje malenstwo jak sie rusza w brzuchu. co do plci to podejrzenia lekarza sa takie jak Pani wykonujacej usg. Mam nadzieje ze juz tak pozostanie 😉 nastepna wizyta w marcu. Meczy mnie jakies zakazenie, dostalam tabletki od lekarza. Oby mogly bo to swędzenie jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Cieszę się, że u Was wszystko ok. Ja mam badania prenatalne w poniedziałek. Byłam tez u diabetologa, mam specjalną dietę i może waga przestanie spadać, bo nie ma już z czego. Nadal męczą mnie mdłości, ale staram się powstrzymywać od wymiotów

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Ania napisał:

A ja tak z innej beczki zapytam. Macie moze dziewczynki w wieku okolo 6 lat ? Szukam pomyslu na prezent i zastanawiam sie co jest teraz na czasie:-) moze mi cos doradzicie? 🙂 

Moja córeczka kończy 6 lat na początku kwietnia. Lubi Enchantimals, MojiPops, barbie niespodzianki te w tych tubach, lubi grac w Double to takie karty z obrazkami, klocki Lego Friends. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/2/2021 o 9:15 AM, Gość Gość Karola napisał:
W dniu 12/2/2021 o 9:15 AM, Gość Gość Karola napisał:

Cieszę się, że u Was wszystko ok. Ja mam badania prenatalne w poniedziałek. Byłam tez u diabetologa, mam specjalną dietę i może waga przestanie spadać, bo nie ma już z czego. Nadal męczą mnie mdłości, ale staram się powstrzymywać od wymiotów

Hejka i jak tam po badaniu prenatalnym .wymioty nadal cie meczą mimo tej diety co masz 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Na badaniu prenatalnym na szczęście wszystko wyszło ok:) teraz już jestem spokojniejsza, czekam na wyniki badań z krwi, będą za tydzień. I prawdopodobnie będzie dziewczynka:) Wymioty mi się uspokoiły, ale mdłości nie przeszły, chociaż dokuczają już troszkę mniej. I strasznie szybko się męczę, po pracy padam

Odnośnik do komentarza

Cieszę się dziewczyny, że wyniki u Was w porządku :) Piszcie, jak reszta będzie wiedzieć co i jak.

Ja dziś poznałam płeć dziecka, ale jest zupełnie inna niż przy badaniu prenatalnym, więc uważajcie i nie nastawiajcie się na 100% 😉 Wprawdzie jest 50% szans, że się trafi, ale u mnie lekkie zdziwienie, chociaż podejrzewałam, że będzie chłopczyk 😉

Za trzy tygodnie mam badania połówkowe, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, zwłaszcza po przejściach z pierwszych prenatalnych. U mnie termin obecnie na 31.07, ale może urodzi się w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Dobrze dziewczyny, że u Was wszystko w porządku. 

Doma tak z tą płcią to loteria w sumie 50% szans, że lekarz trafi😊 na prenatalnych u nas na 70% chłopak ale na wizycie mój gin nie chciał potwierdzić. Muszę czekać do 8 marca 😊 ale nie dziwię się, że lekarz się myli skoro 12 TC to wszystko jeszcze bardzo malutkie i dużą szansa na pomyłkę.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16/2/2021 o 4:49 PM, Gość Gość Karola napisał:

Na badaniu prenatalnym na szczęście wszystko wyszło ok:) teraz już jestem spokojniejsza, czekam na wyniki badań z krwi, będą za tydzień. I prawdopodobnie będzie dziewczynka:) Wymioty mi się uspokoiły, ale mdłości nie przeszły, chociaż dokuczają już troszkę mniej. I strasznie szybko się męczę, po pracy padam

Super ze wszystko w porządku 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
15 minut temu, Gość Ania napisał:

A co tam u Was? Jak sie czujecie ? Pracujecie jeszcze? Widac juz brzuszek? 

U mnie samopoczucie dobre, zadnych objawow, z jedzeniem nie mam problemow. brzuch mam wrazenie lekko zaokraglony 🙂

Ja już na L4. Pracuje w jednym ze sklepów z AGD i RTV  tym od Cleo 😉 i nie dałam rady pracować po 9 -10 h dziennie. Do tego przyjmować dostawy, roznosić towar itp. plus obsługa Klienta. Zresztą u nas w firmie jest tak, że jak dziewczyna zachodzi w ciążę to dla firmy lepiej, żeby poszła na L4.😊 Brzuch mam już bardzo widoczny aż jestem w szoku. Pamiętam, że z synem w kwietniu miałam taki brzuszek a nie na początku roku a też termin miałam na sierpień. A rano jak leze na plecach to ewidentnie czuje swoją macicę 😂🙈 nawet nie chce wiedzieć jak ja będę wyglądała w sierpniu. A jakąś gruba nie jestem, noszę rozmiar 38 i mam 170 cm wzrostu. 

Co do samopoczucia to czuję się dobrze, chyba że jestem głodna to tak mnie mdli, że szok. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

U mnie też już widać brzuszek, podobno w drugiej ciąży zwykle widać szybciej😊 byłam 7 dni na zwolnieniu jak mnie mdliło, teraz jest troszkę lepiej i chodzę do pracy, ale to siedzenie 9 godzin z dojazdami jest męczące... Z samopoczuciem jest już trochę lepiej:)

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja jeszcze pracuje choc zaczynam myslec juz o pójściu na zwolnienie. Praca 8h przy komputerze i stresująca. Ostatnio dwa dni mialam stresujace w pracy i czulam jak mi sie brzuch napina i boli dolem. Musze uważać tez jak wstaje bo jak za szybko to jajniki mnie mocno ciagna. Mdlosci nie mam zazwyczaj, tylko jak jestem głodna. Mam humorki, zmiany nastroju a w pierwszym trymestrze bylo ok. Zwolnienie z pracy by sie juz przydalo zeby ogarnac wszystko na spokojnie a planujemy z mężem remont mieszkania. Brzuszek juz mam zaokraglony. Wiecie, ze ciąża jest zaraźliwa. Właśnie zaraziłam koleżankę 😉 bedzie rodzic w październiku 🙂

Pozdrawiam wszystkie 🙂😚

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Martuśka;-) napisał:

Hej. Ja jeszcze pracuje choc zaczynam myslec juz o pójściu na zwolnienie. Praca 8h przy komputerze i stresująca. Ostatnio dwa dni mialam stresujace w pracy i czulam jak mi sie brzuch napina i boli dolem. Musze uważać tez jak wstaje bo jak za szybko to jajniki mnie mocno ciagna. Mdlosci nie mam zazwyczaj, tylko jak jestem głodna. Mam humorki, zmiany nastroju a w pierwszym trymestrze bylo ok. Zwolnienie z pracy by sie juz przydalo zeby ogarnac wszystko na spokojnie a planujemy z mężem remont mieszkania. Brzuszek juz mam zaokraglony. Wiecie, ze ciąża jest zaraźliwa. Właśnie zaraziłam koleżankę 😉 bedzie rodzic w październiku 🙂

Pozdrawiam wszystkie 🙂😚

Haha, u nas podobnie ;) tylko to my byliśmy tymi drugimi. Jak bratu narzeczonego urodziło się parę tygodni temu, to od tego momentu nie możemy doczekać się naszego :)

 

To uważaj na siebie w tej pracy! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...