Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ka-kusia

Kasia dzięki, mam nadzieję że szybko obmysle jakaś strategię bo lekko nie będzie 😏

Oksytocyna aż taka tragiczna nie jest, choć pewnie każda znosi inaczej. Miałam przy obu porodach podaną, z tym że przy pierwszym na parte bo slablam i nie czułam już skurczy partych a przy drugim porodzie już lepiej bo na samym początku na 30min żeby rozkręcić macicę do skurczów i odłączono mi ją i już samo poszło. Ale i tak wolałabym bez tej oxy żeby samo pięknie poszło 😉

 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny macie jakieś skurcze czy coś? Mnie od wczoraj pobolewa w dole brzucha. W tym momencie tak przybrało na sile że jeśli to nie poród to ja dziękuję bardzo.... Tak ból jak na okres tylko mocniejszy. Dziecko jest aktywne bardzo. Sądzę że to napewno jeszcze nie poród ale dziwie się....

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na wizycie .Mała 1700-1800 . Wszystko w porządku.  Kolejną wizyta i ostatnia za 2 tygodnie.  Lekarz powiedział że od 37 tygodnia mogę skakać i robić wszystko co chce . Szyjka skrócona ale zamknięta mówił że dobrze że się skraca. A ja mam przytyć przynajmniej kilogram do ostatniej wizyty . Znów schudłam 2 kg w 3 tygodnie . Ale ja jem normalnie . Czyli na dzień dzisiejszy 79 kg przed ciąża 82.6 . 

Odnośnik do komentarza

Ja oprócz tego bólu wtedy w plecach to nie mam żadnych skurczy.Czasami coś tam mnie zaboli ale przechodzi .A może to już będzie poród ?Mi lekarz powiedział ze jak będzie mnie coś bolało to mogę wziasc no spę.Jesli to nie bóle porodowe to powinno po niej przejść bo może dziecko uciskać jakiś nerw.

Odnośnik do komentarza

Ndja i jak przeszło czy jesteś już na porodówce? 

Od Szczęściary też żadnych wiadomości, mam nadzieję że nic złego się nie wydarzyło. 

Asiunia nie za mała w tym 37 tygodniu ta córeczka? Chyba że miało być 2700-2800.

Ja ciągle wypatruje czy ten brzuch opadł już czy jeszcze i w ogóle obojętnie jakich oznak że coś się zbliża. Chyba jednak nie urodzi się wcześniej jak wróżył lekarz 🙄

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

O kurde to mój mały jest naprawdę mały skoro też ma 2800 ale w 37+3 😁

Ndja ja bardzo często już czuję takie mocne bóle miesiączkowe w dole brzucha, wtedy cały brzuch mi się spina. Tydzień temu na fotelu ginekologicznym tak mnie trzymało to sama lekarka zapytała czy mam teraz skurcz bo cały brzuch stwardniał. Ale przeczekuje i mija 😏 może poprostu macica się już przygotowuje 🙂

Ja się dzisiaj od rana upiekszam u fryzjera 💇💆😁

Odnośnik do komentarza

Przeszło wczoraj po jakimś czasie, ale dzisiaj znowu bolało chociaż nie tak jak wczoraj. Rozeszłam ten ból. Ogólnie czuje się totalnie bez sił. Pewnie organizm się przygotowuję do porodu. Ciekawa jestem tylko czy to oznacza że poród tuż tuż czy tak będzie mnie straszyć jeszcze aż termin minie... u mnie 36+6 więc trochę za wcześnie na rodzenie. Ze dwa tygodnie mogłaby sobie jeszcze posiedziec ale dłużej już wolałabym nie 😅

Odnośnik do komentarza

Ja też bez sił chyba też przez ta pogodę.  Chociaż dzisiaj pięknie słonko świeci.  Wczoraj przy prasowaniu taki ból krzyży jak na miesiączke  . Po 2 magnezach i pół godziny odpoczynku z poduszką pod plecami przeszło  . Nie wiem jak wyglądają skurcze i czy to te przepowiadajace ?? Narazie się nie przejmuje ważne że przeszło.  

Odnośnik do komentarza

Hej u mnie cisza 😉Pojawiają się co prawda jakieś skurcze w brzuchu i plecach ale przechodzą .Mam tyle zajęć ta pogoda mnie tak nastroiła ze cały czas jestem w biegu czasami zapominam ze zaraz poród 😂Jutro 38 tydzień 👍🏻

Odnośnik do komentarza

Ja też mam jakieś skurcze ale przechodzą. U mnie zaczął się 38 i tez ta pogoda mnie nastroiła. Spacery robie dlugieeee wczoraj to chyba z 6 km przeszłam. Ale juz teraz nie przejmuje się tym że coś boli bo jak wywołam poród to ciąża donoszona. Przed chwila dostałam wiadomość że w moim szpitalu jutro ruszają rodzinne. A tak to juz 5 razy zmieniałam zdanie gdzie będę rodzić bo wszędzie były juz otwarte rodzinne tylko nie w tym jednym szpitalu. Także bardzo się ucieszyłam. Moge jutro rodzić 😃

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Cześć Dziewczyny 🙂

U mnie początek 39tc jak to zleciało!!! 😳🙃 W niedzielę czop mi odpadł ale nie wiem czy w całości czy kawałek 🤔 i od tego czasu jakaś biała maź mi wyłazi 🤔 wczoraj obdzwoniłam szpitale w których chce rodzić żeby dowiedzieć się jak to u nich wygląda jakby do 7.03 nie ruszyło spontanicznie i 8.03 zgłoszę się ze skierowaniem. No i mój plan A czyli szpital w Mysłowicach na patologię mnie nie przyjmie z nadciśnieniem bo mają I st.ref. 😞 na spontaniczną akcje porodową porodówka przyjmie ale ordynator na patologię nie. Za to do drugiego szpitala w Katowicach (mój plan B i III st.ref.) zagadałam przez FB do położnej która tam pracuje, po czym dała mi swój numer. Powiedziała, że z nadciśnieniem nie czeka się do terminu tylko indukuje się wcześniej i powiedziała żebym przyjechała do niej do Katowic w sobotę (ma wtedy dyżur), podłączymy oxy na chwilę i ruszymy z porodem 😳 no mówię Wam dziewczyny, że od wczoraj oswajamy się z tą myślą z mężem i mamy niezły mętlik w głowie 🤷 z jednej strony wolę tak z konkretną położną konkretnie działać (tak miałam drugi poród), niż leżeć po terminie przez tydzień na patologii i kursować codziennie między porodówką a patologią (tak miałam pierwszy poród), ale z drugiej strony człowiek jak przychodzi co do czego to nie jest gotowy 🙆🙆 że to już że ta sobota, czy maluch jest gotowy, jest strach. Jeszcze dziś dzwoniłam, na kartce dosłownie lista pytań i pytam co jeśli lekarz na przyjęciu mnie w sobotę uzna że nie wywołujemy jeszcze (nie chce spędzić weekendu na patologii), a położna mi mówi żebym się nie martwiła że to już jest ustalone i załatwione. 

Także od wczoraj piszę plan porodu, dopakowuje torbę, robię przysiady i skaczę na piłce licząc że może jednak ruszy coś spontanicznie 😀

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Mnie również ta pogoda nastraja do wiosny 😍 w niedzielę wzięliśmy do auta nasze dwa psy i pojechaliśmy nad zalew pospacerować i śmialiśmy się sami z siebie, że już teraz wyglądamy jak szalona rodzina (dwójka dzieci, dwójka psów) a jeszcze wózek dojdzie 🤣

Odnośnik do komentarza

O matko to będziesz jeszcze lutowa mamusią😲Pisz Ka -kusia jak tylko urodzisz trzymam kciuki Do mnie codziennie milion zapytań czy już rodzę  a tu cisza nic się nie dzieje ale mam jeszcze 2 tyg do terminu 🤔Tez mysle o szczęściarze dlaczego się nie odzywa 🤔U mnie tez dwójka młodzieży i dwa psy na stanie😜Będzie się działo 

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu mam to co Wy czyli taki ból jak na okres, ale póki co nic się nie nasila więc czekam. Brzuch mi wyraźnie opadł, wyglądam teraz jak fanka piwa a nie ciężarna 😅 więc pewnie mały coś naciska stąd ten ból. Też czujecie teraz swoje dzieci tak jak by w pachwinach? Wizytę mam we wtorek i już się nie mogę doczekać żeby się upewnić że wszystko dobrze. 

Ka-kusia powodzenia w szpitalu, pochwal się potem jak było 😁

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Goja też nie cierpię tych pytań 🤦 i najlepsze że głównie to kobiety które same rodziły to tak dopytują 🤦 no przecież jak urodzę to powiem 🙆 przypomnij ile Twoja młodzież ma lat? Cieszą się na myśl o rodzeństwie? 🙂

Dziś byłam na kontroli u lekarki. Szyjka skrócona, rozwarcie na 2,5cm 😀 a Maluch ma 3050g 😀 i lekarka też jest za tym żebym do soboty już rodziła 🙆 pozostaje już tylko oswoić się z tym faktem, pokończyć porządki, rozłożyć komodę kąpielową i zaplanować opiekę dziewczynom na weekend 🙂 wczoraj już przegryzki kupiliśmy na poród 🤣 a i tak boję się że czegoś zapomnę 🤔 wczoraj wieczorem śmialiśmy się z mężem że najważniejsza ładowarka 😁

Jeszcze dziś po wizycie poszłam zdjęcia do dowodu zrobić bo kończy mi się za chwilę a po porodzie wiadomo czasu i głowy na zdjęcia nie będzie 😉 poprosiłam tylko o efekt wyszczuplający na twarzy co bym taka spuchnięta na dowodzie nie była 😂

Odnośnik do komentarza

Ka kusia moja córa ma 17 lat a syn 14 wiec duża różnica będzie .Syn bardzo się cieszy z rodzeństwa bo on już dawno wołał brata albo siostrę a córka z kolei podchodzi do całej sytuacji bez większej ekscytacji 😜chociaż w domu bardzo mi pomaga.Tobe sobotę już będziesz miała swoje maleństwo 🥰

Odnośnik do komentarza
W dniu 19/1/2021 o 6:03 PM, Gość Ndja napisał:

Ja sobie zamówiłam kilka staników z hm w różnych rozmiarach. Wybiorę ze dwa i resztę odeślę. A u nas najprawdopodobniej będzie Basia. Ale rozważamy jeszcze Marysie i Hanie.

A nie lepiej kupić jeden porządny regulowany? https://kusicielka.sklep.pl/produkt/royce-blossom-soft-czern/ - zobacz sobie to, nosiłam głownie jego a do spania ciągle go używam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...