Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym olejem rycynowym uważajcie bo to ponoć bardzo przeczyszczająco działa. Ja próbuje seksu. Czytałam że hormony które zawiera sperma podaje się na wywołanie skurczy. Ale mam znajomą co dwa tyg przed terminie codziennie z mężem próbowali a urodziła dwa tyg po terminie 😅 także wydaje mi się że te sposoby średnio działają, ale próbować można 😉

Odnośnik do komentarza

Jak tam dzisiaj u Was? Ja dzisiaj zasłabłam. Tak się cieszyłam rano jeszcze że nie wyglądam jak ktoś kto zaraz urodzi a potem pojechałam na zakupy i nogi się pode mną ugięły. Nie zemdlałam albo bardzo słabo mi się zrobiło. Leżę do teraz. Czuje jak mi serce wali a zdrugiej strony spać mi się chce nie mam na nic siły. A wy jak tam? Probowała któraś tego oleju rycynowego?

Odnośnik do komentarza

Nidja ja to się już nigdzie nie ruszam sama autem nie jeżdżę .Jak ostatnio byłam z mężem na zakupach to tez mi się słabo zrobiło.Ja wypróbuje olej ale z niedzieli na poniedziałek to dam znać .U mnie cisza tylko większa ilość śluzu się pojawiła czekamy🤦🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Na szczęście byłam z mężem. Sama bym do domu nie dojechała. Ale mąż jak mnie zobaczył to się przestraszył 😅 kazał mi odpoczywać i dać sobie już spokój z samotnymi eskapadami gdziekolwiek. A ja sobie lubiłam jeszcze wczoraj jechać za miasto z psem na spacerek potem zakupy potem gotowanie sprzątanie. No to teraz sofka moim kompanem 😄

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zastosowałam wczoraj wieczorem ten olej rycynowy i na mnie nie podziałał .Niby przez dwie godziny miałam trochę ból pleców i skurcze brzucha ale od 2 w nocy cisza ☹️A już myślałam ze coś się samo rozkręci nawet przeczyszczająca na mnie nie zadziałał 🤦🏻‍♀️Także jutro idę na wywoływanie mam nadzieje ze oksytocyna zadziała dzisiaj 39 i 6 a mała siedzi w najlepsze a co u was?

Odnośnik do komentarza

U mnie 39+2. Też cisza żadnych bóli skurczy nic. Może spróbuję ten olej rycynowy. Tylko gdzie to kupić? Ale Goja czemu będziesz mieć wywoływany jak jeszcze nie jest po terminie? Ja to tak myślę że mogę się zgodzić na wywoływanie tak z tydzien po terminie no chyba że by się coś działo.

Iren serdeczne gratulacje!

Odnośnik do komentarza

Olej kup w aptece.Moze u ciebie zadziała .Lekarz nie chce czekać bo dziecko jest duże i wszystko gotowe do porodu i powiedział ze nie ma na co czekać masakra myślałam ze samo się zacznie 🤦🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Dasz radę, trzymam kciuki za Ciebie. Pomyśl że zaraz będzie po wszystkim i dzidziuś będzie z Tobą! A ja dalej będę czekać 😅 ale dzisiaj spojrzałam w lusterko i się przestraszyłam bo spuchłam na twarzy bardzo. To chyba znak że jednak może się coś zacznie na dniach. Dawaj koniecznie znać jak będzie po wszystkim! Powodzenia i nie stresuj się nic bedzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Gość Justvna

Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Badanie dotyczy wiedzy kobiet na temat prawidłowego żywienia w okresie ciąży. 😉 https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=PijjW2bkW0eTisN2qbe5k_LnackMza9MhBMNVx_TGOFUQU5WTURXSEFFQVNCNTVKVzZYTE5JTlMzSi4u&fbclid=IwAR0jHLj6IN4haV4t4pdMHVEBVzQ2JHKAF8-dUAAu3gshZVV9KrlLv_qeiBE

Odnośnik do komentarza

Goja, trzymam kciuki żeby gładko poszlo. Czekam na wieści. U mnie skurcze od 3 rano do 17. W szpitalu godzina i o 18 urodził się Józio. Poród szybki ale dość bolesny. Ważne że bez komplikacji. Czego Wam dziewczyny życzę!!!! 

Odnośnik do komentarza

Czekam na oddziale położniczym .Zrobili mi lewatywę i znowu olej rycynowowy .Takze przeczyszczony jestem porządnie .Rozwarcie na 1,5 cm i delikatne skurcze .Czekaja do jutra żeby się samo rozkręciło a jak nie to jutro kroplówka .Wkurzylam się trochę bo myślałam ze dzisiaj już będę miała kroplówkę a tak to leżę bez sensu ale cóż trzeba czekać .Ndja powodzenia to może obydwie już będziemy mieć maluszków w tym tyg 😍

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Dziewczyny idziecie jak burza jedna za drugą 😀

Goja powodzenia!

Ndja powodzenia!

Iren od 3 do 17 skurcze??? Strasznie długo, to były takie bolesne? Ja odkąd poczułam skurcz (podczas którego skupiałam się na oddechu a nie pogawędkach z mężem 😉) to godzina i 15min. Ale wcześniej to zero bólu, zajadaliśmy się żelkami 😁 A jak synuś? Ile ważył?

Szczęściara coś chyba już do nas nie skrobnie, szkoda, leżałam po porodzie z dziewczyną co jej córka urodziła się właśnie z problemami z nerką (jedna w ogóle nie funkcjonuje) i wzięli ją do Zabrza na patologię noworodka zdiagnozować ale ta zdrowa nerka przejęła całą pracę i ma się dobrze. I tak myślałam wtedy o Szczęściarze i jej synku.

W ogóle dziewczyny nie wiem czy w waszych okolicach porodówki są tak samo przepełnione ale w Katowicach to jakaś masakra! Kobiety po porodzie leżą jeszcze długo na porodówce bo nie ma gdzie ich upchać! W okolicy albo pozamykali szpitale, albo testy każą robić albo rodzinnych nie ma i wszystkie decydują się jechać do Katowic. Położne opowiadały w dniu mojego porodu że mają 18 miejsc, w pandemii powinna być tylko połowa z tego czyli 9 a musiały upchać 27 kobiet i noworodków! 🙆 A jak nas już wypisywali w czwartek to był chwilowy dramat bo ginekolog mi i paru kobietom powiedział że dziś nas wypisuje bez względu na to czy neonatolodzy wypiszą dziecko. Na myśl że synek miałby zostać tam sam beze mnie ryczalam jak bóbr między dwoma obchodami 😖 na szczęście synuś też został wypisany i mogliśmy razem wrócić do domu ale piątka noworodków tak musiała zostać rozdzielona z mamami bo łóżek dla kobiet brakowało 😞 masakra.

No ale my od czwartku w domku, mamy się dobrze tylko nie wysyłamy się 🤣 i Szymuś wisi na cycu 24h/dobę 😉 no i wg wagi położnej środowiskowej zamiast przybrać znów spadł z wagi 😟 ale w szpitalu odrazu mi powiedzieli że musi być kilka razy ważony tą samą wagą żeby widzieć wiarygodny wynik. Więc czekam do następnej wizyty położnej i się troszkę stresuje.

Odnośnik do komentarza

Kakusia to niezły meksyk w tych Katowicach. U mnie niedawno otworzyli szpital ktory byl covidowy i teraz znowu zamknęli ale oddział położniczy zostawili więc w moim.miesicie sa w sumie 3 szpitale gdzie można rodzić. To raczej dużo biorąc pod uwagę wielkość miasta. 

Goja ja mam nadzieje że w piątek zaczną wywoływać u mnie bo leżeć bez sensu też nie chce. U mnie wszystko pozamykane zero rozwarcia. Trochę się martwię jak to będzie żeby mnie nie trzymali w nieskończoność ale w sumie na niedziele jest termin więc bez sensu by było. Goja czyli U Ciebie skurcze wywołane tylko tym olejem? Nieźle... ale nastanawiam się na wszystko i sobie chyba laptopa nawet zabiorę bo tak to oszaleje jak będę siedzieć i nic się nie będzie działo.

Odnośnik do komentarza

Hej, my już tez po. W piątek przyszla na swiat nasza córeczka Laura. Urodziła sie w 37+5 tc, wiec jest wcześniakiem. Na szczęście zdrowym, szczesliwym. Ważyła 2860g, mierzyla 52 cm, dostala 10 punktów. Musieliśmy działac szybko, bo lozysko sie zestarzalo (wyglądało na 41 tc) i do tego w szpitalu ktg wychodzilo coraz gorzej - okazalo sie ze jej szyjka jest bardzo mocno owinięta pępowina. Na szczęście teraz jest juz z nami cala i zdrowa. 💪❤️

 

Gratuluję Wam dzielne mamy, a do oczekujących - powodzenia !! 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Ka-kusia

Iren wow no to spory dzidziuś! 😀

Tosia gratulacje 🌻 u mnie to samo było z łożyskiem ale okażą się to dopiero jak rodziłam to przestarzałe łożysko. I to wszystko przez ciśnienie 🙄 jesteście już w domu? Jak z przybieraniem na wadze malutkiej?

Ndja w Katowicach też mnóstwo szpitali ale w jednym nie ma rodzinnych, w drugim testy trzeba robić, w innym zle opinie itd itd.

Odnośnik do komentarza

Wyobraźcie sobie za ja wychodzę dzisiaj do domu 😂Lekarz stwierdził ze skoro nic się nie dzieje a wszystkie badania wychodzą dobrze to możemy jeszcze do poniedziałku poczekać z tym wywoływaniem .Wiec idę do domu bo może tam się szybciej samo rozkręci 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...