Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Z kad wy wiecie jak rozmiar ubranek ja nadal czekam w sumie mam 3 pieluchy . Łóżeczko ,materac do łóżeczka , prześcieradło i laktator bo była okazja . Ja się boję że zakupie jak głupia A potem będą ubranka  za małe.  

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam pare na 56 a tak to 62 i 68 .Chyba większa się nie urodzi niz 60cm😂.Na 56 to w sumie pajace i komplet do szpitala na wyjście najwyżej jak urodzę to mąż coś dokupi .Mohe poprzednie dzieciaki miały po 54cm jak się urodziły dlatego takie roz wybieram

Odnośnik do komentarza

A no to chyba że tak moja to pierwsza ciąża lekarz niby powiedział że jak tak dalej będzie rosła będzie miała 3500 3700 ale ja byłam malutka bo miałam 2500 za to mój mąż gigant 4600 . Dlatego ja się wstrzymuje.  Ostatnio oglądałam właśnie na 56 były takie śliczne.  Ale takie maleńkie że mi się wydawało że za małe. 

Odnośnik do komentarza

Ja ubranek nie kupuje narazie. Dostałam sporo ale jeszcze tego nie przejrzałam. Takie zakupy to myślę że w lutym. Zamówię online i tyle. Dla mnie to takie zakupy za którymi trzeba chodzić są bardziej teraz istotniejsze. Najgorsze jest to że ja nie mam pojęcia tak naprawdę czego potrzebuje 😅 nie wiem co jest potrzebne dla takiego malucha jak się urodzi i co dla mnie po porodzie. 

Odnośnik do komentarza

W sumie to ja też nie wiele wiem ale na stronie szpitala w którym będę rodzić jest lista co należy wziąć ze soba. Dodatkowo w aplikacji ciążowe mam listę.  Napewno wszystkiego nie będę kupować z tej listy bo by mnie wykosztowalo majątek.  Np aspirator do nosa nie wiem czy jest on w ogóle na początku potrzebny . A czy będziecie kupować takie coś jak monitor oddechu ? Moja siostra miała przy pierwszym dziecku ale przy drugim już nie bo mówi że nie potrzebnie wydała kasę.  Ja się zastanawiam czy to potrzebne .

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Gość Asiunia napisał:

W sumie to ja też nie wiele wiem ale na stronie szpitala w którym będę rodzić jest lista co należy wziąć ze soba. Dodatkowo w aplikacji ciążowe mam listę.  Napewno wszystkiego nie będę kupować z tej listy bo by mnie wykosztowalo majątek.  Np aspirator do nosa nie wiem czy jest on w ogóle na początku potrzebny . A czy będziecie kupować takie coś jak monitor oddechu ? Moja siostra miała przy pierwszym dziecku ale przy drugim już nie bo mówi że nie potrzebnie wydała kasę.  Ja się zastanawiam czy to potrzebne .

Monitor oddechu?  No to się dowiedziałam że coś takiego istnieje. Dziewczyny nie dajmy się zwariować. Ja nie kupuje takich cudów techniki, nie chce być przewrażliwioną matką. My się chowałyśmy bez tych wszystkich wynalazków i żyjemy. Zdecydowanie bardziej wolę wydać na elektroniczną nianię. To mi się napewno przyda 🙂 dziecko położę spać a sama będę mogła pogrilować w ogródku 😄 z gadżetów to chyba na początek kupię termometr i laktator. Może bardziej doświadczone mamy się wypowiedzą co jest niezbędne na początku? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Ndja napisał:

Monitor oddechu?  No to się dowiedziałam że coś takiego istnieje. Dziewczyny nie dajmy się zwariować. Ja nie kupuje takich cudów techniki, nie chce być przewrażliwioną matką. My się chowałyśmy bez tych wszystkich wynalazków i żyjemy. Zdecydowanie bardziej wolę wydać na elektroniczną nianię. To mi się napewno przyda 🙂 dziecko położę spać a sama będę mogła pogrilować w ogródku 😄 z gadżetów to chyba na początek kupię termometr i laktator. Może bardziej doświadczone mamy się wypowiedzą co jest niezbędne na początku? 

Monitor oddechu istniał już 12 lat temu dlatego o nim wiem bo mam 12 letnią siostrzenice.  Dlatego was pytałam o zdanie bo moja siostra twierdziła że nie potrzebny jej był A sąsiadka kupiła już z tydzień po porodzie i mówiła że w nocy była spokojniejsza bo przez tydzirn przez noc wariowala i wstawala zaglądała do łóżeczka czy oddycha maleństwo. 

Odnośnik do komentarza

A no to nie słyszałam o nim w takim razie 🙂 Ale z tego co piszesz to dla ewidentnie przerważliwionych matek. Kiedyś też może te wypadki śmierci łóżeczkowe były częstsze bo dawało się dzieciom poduszki itp do łóżeczka. Teraz chyba się nie powinno nic takiego wkładać. Jeśli się mylę to poprawcie mnie proszę. Ja uważam że jeśli nie ma jakiś medycznych wskazań to taki detektor jest zbędny. Ale jak kto woli. 

Odnośnik do komentarza

Asiunia niepotrzebnie się nakręcasz. Daj spokój. Urodzimy zdrowe dzieci i nic się złego nie ma prawa stać. Ja np wkręcam sobie że przez to że mam małe piersi nie wykarmie dziecka. Albo raz na jakiś czas śni mi się że plamie co wiadomo z czym się wiąże. Ignoruje to bo to tylko moja wyobraźnia. 

Odnośnik do komentarza

Moze przesadzam ale raz porinilam.  Teraz 3 lata się liczyliśmy w klinice żeby się udało z czego 2 x podchodzilimy do in vitro i się nie udało.  Aż tu nagle naturalny cud . Potem pierwsze prenatalne i strach bo wysokie ryzyko zd . Na leczęnie wydaliśmy ponad 30 tyś i jak zaszłam w ciążę to bylam tak splukana że na test nifty musiałam pożyczyć na szczęście wszystko wyszlo dobrze  i powoli wychodzimy na prostą . Wiec myślę że moje nakrecanie się też jest spowodowane tym co przeszłam. Mam nadzieję że pasmo nieszczęść za nami . A teraz swiruje bo od początku 5 mc mam pokarm i mam schizy że jak urodze to mi się przestanie lać że po prostu zniknie .  A teraz jak nie ubiorę wkładek to mam bluzkę mokra .😂 Więc tak źle i tak nie dobrze . Ale dziewczyny które mają doswiadczenie może faktycznie niech napiszą co tak naprawdę potrzeba bo my jako pierwszaczki to nie wiele wiemy . I wiele rzeczy możemy kupić niepotrzebnie .

Odnośnik do komentarza

Musze Cie przeprosić. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jaka historia stoi za drugim człowiekiem. Aż mi wstyd jakimi pierdołami się na codzień przejmuje. Po takich przejściach nie dziwie Ci się. Ale nie nakręcaj się. Tymbardziej po przejściach, niepotrzebne Ci to. Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ja teraz pokupowalam kosmetyki dla siebie i dziecka. Majtki poporodowe i koszule do karmienia. Żeby niedługo spakować torbę. 

Nie zostawiajcie sobie wszystkiego na koniec bo już nie ma siły na pranie i prasowanie. 

Ubranka 56 na chwilę są dobre. Mój syn miał 59cm i 3700 i 56 było dobre na początku. 

Co potrzebujecie na pewno wózek, śpiworek, fotelik samochodowy, łóżeczko albo kosz- koleżanki polecają. Wanienke ja polecam ze stelażem dużo wygodniej. Przewijak, laktator, poduszki do karmienia to już kwestia indywidualna. Osobiście nie używałam bo miałam za duża teraz spróbuję inna. Chciałabym też kupić nianie. Pieluchy tetrowe i flanelowe, kocyki, becik używałam może 3 dni nie lubiłam. 

Zastanawia się teraz nad kokonem. Z synem nie miałam ale podoba mi się. 

Odnośnik do komentarza

A ja się zastanawiam czy kupować butelkę teraz? Bo mam zamiar karmić piersią ale czasem plany inne a realia inne. Z drugiej strony kupie jakaś droga a okaże się że nie użyje. Jak Wy robicie? A i jeszcze jedno pytanie. Płatki mydlane czy ten płyn do prania lovela? Pewnie płatki bezpieczniejsze ale cały ten rytuał rozpuszczania w misce i przelew ania potem do pralki mnie przeraża na dłuższą metę. 

Co do ubranek to kupiłam od koleżanki innej koleżanki karton od 54-68, bo w darze nic nie dostałam, a sama kupie tylko do szpitala nowe jak już będę mniej, więcej wiedzieć jakie duże 😉

Odnośnik do komentarza

Ja mam zamiar kupić cały zestaw butelek z avent . Też mam zamiar karmić piersią ale tak jak już pisałam teraz mi się z piersi leje i boję się że po porodzie przestanie A nie mam zamiaru potem na szybko kupować wolę mieć w domu . Nawet jak będę miała więcej mleka to do odciagania mi się przyda bo laktator ręczny dostałam za drobną oplata ale bez butelki. 

Odnośnik do komentarza

A jedna butelka z avent w aptece kosztuje około 40 zł A na Ceneo jest zestaw za 110 zł 2 butelki 125 ml dwie większe mogą się na później przydać i smoczek . Więc myślę że zestaw lepiej wychodzi niż każda butelkę osobno .

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Kupiłam jedną butelke z lovi razem ze smoczkiem. Jak odciągnę to podam butelka. Np z synem dawałam w nocy moje mleko z butelki przez 2 miesiące. 

A tak to mam że 2 do laktatora. Bardziej do przechowywania. 

Wody przy KP się nie daje. Chyba że już przy rozszerzaniu diety. Ale to lepiej z kubka. 

Nazamawiałam różnych rzeczy z allegro a teraz przychodzi co chwilę i radość wielka 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ndja ciężka decyzja. Wolałabym kupić nowy to takie intymne. Ale musisz sama zdecydować. Dobry laktator to zbawienie. 

Ja mam dylemat z kokonem podoba mi się ale czy to potrzebna rzecz czy bardziej zbędny gadżet nie wiem. 

I fotelik samochodowy waham się między dwoma. 

Odnośnik do komentarza

Ndja ja mam laktator też odkupiony nie używany.  Jak tam kto woli gdybym wszystko miała kupować nowe to bym zbankrutowała.  Odrazu użyłam to płynem do naczyń potem wyparzylam go dwa razy i przed użyciem wyparze jeszcze raz . W wysokiej temperaturze ci wszystko zabije . A jak masz jakąś znajomą w szpitalu to może ci wziąć go do sterylizacji  czy jak to się tam nazywa . Narzędzia do operacji też nie wszystkie są nowe tylko właśnie poddane sterylizacji i użyte ponownie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...