Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze, badania miałam ok, dopiero od kolejnych zawsze coś ponad lub poniżej normalnej normy (a to mocz a to krew) Badania robię co 2 miesiące czyli od 4 miesiąca tak mam i dzidziuś rozwija się idealnie, a nawet wychodzi starszy o tydzień. 

Wg internetu to ja już 2 razy poroniłam więc lepiej sobie to odpuścić 😅

Daj też znać po wizycie co Ci lekarz powie, ja mam wizytę we wtorek ale tym razem nie mam badań. 

Odnośnik do komentarza

Taka prawda dziewczyny, nie ma co za dużo czytać. Ja też juz nie raz sie nacięłam na jakąś głupotę w necie, później stresowałam się okropnie, a na wizycie okazywało się, że nie było czym. W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem, a nie martwić na zapas 🙂

Trzymam kciuki za Wasze wizyty, ja mam w środę, a w poniedziałek idę na glukozę. Uuff nareszcie będę miała to z głowy 🙂

Odnośnik do komentarza

Aż sprawdziłam teczkę. Ostatnio leukocyty miałam na 12,6. A wcześniej leukocyty w normie a erytrocyty 6,2 gdzie norma to max 5,1. No i wisienka na torcie wirus różyczki 41,40 gdzie wynik dodatni to powyżej 10. Lekarz, stwierdził że przy takim wyniku to bym pod kroplówką w szpitalu leżała. Po powtórzeniu wyszło niewiele mniej i stwierdził że to po szczepieniu w dzieciństwie tyle przeciwciał mam 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza

Dzięki za słowa otuchy. Nie panikuje broń boże, też na zdrowy rozum wydaje mi się że te normy dla kobiet w ciąży są inne niż te które w są podawane do wyników. A tak to wszystkie inne wyniki mam idealne. Cukier też wyszedł ok. Na zdrowy rozum to jak by się coś działo niepokojącego to nie tylko leukocyty wyszły by źle. Tak mi się zdaje lekarzem nie jestem. A dzidzia mam nadzieje że ma się dobrze bo kopie tak że czasem przez nią zasnąć nie mogę i potrafi mnie o 6 rano wybudzić. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj po wizycie leukocyty ponad 18 ale lekarz mówił że to może być od tych nerek i w moczu podwyższone kartony i żeby się nie martwić. Białka ani bakteri nie ma . Ogólnie wszystko dobrze na usg też ok mała waży 904 gramy. W razie bólu nerek co często się zdarza u ciężarnych mam brać 2 pyralginy i 2 nospy  powiedział że paracetamolu nie brać nie zapytałam czemu . 

Odnośnik do komentarza

Jak ma Cię to uspokoić to zrób. 😉

Dziewczyny pytałam o to wcześniej ale nikt nie odpowiedział 😁 Jaki proszek do prania dla ubrania dziecięcych wybieracie? Może te mamy które już mają dzieci coś poradzą? Opinie w internecie są różne i ja już się pogubiłam 😁

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny 😘

Tosia już wszystko ok? Ile lezalas w szpitalu?

Ja dopiero wyszłam z 2tyg przeziębienia i jutro jadę na zaległe badania (m.in ta glukoza). Oj ponudze się tam 🤔

Poza tym wszystko w porządku, dostałam już od przyjaciółki część ubranek, już nie mam gdzie tego trzymać 😂 ale mam już chyba wszystko do r.68.

Co do ubranek - tylko paręnaście% dzieci tuż po urodzeniu nie mieści się w r.56 także i tak warto na pierwszy miesiąc (+/-) zakupić ten rozmiar 🙂 (moja pierwsza córka urodziła się mając prawie 4kg a dobre 3tygodnie nosiła r.56, młodsza córa miała raptem 3kg i z początku mieliśmy wrażenie że i w 56 pływa 😂)

Pisalyscie o kokonie, nie miałam ale kusi mnie też teraz kupić 😀

Monitoru oddechu nie miałam i kupować nie będę.

Ale kupuję kamerkę jako nianię, kupuję laktator elektryczny bez kabelków (Simed - ma akumulator który się ładuje), kupuję poduszkę do karmienia Motherhood, bardzo mi się przy córkach sprawdziły flanelki podszyte ceratka - np do wózka więc teraz też zakupie z dwie, kupiłam już kocyki do wózka i śpiworki do spania zamiast kołderki, na pewno jedną butelkę i bardzo mi się sprawdziły pojemniki do przechowywania pokarmu (po odciągnięciu), na pewno nie kupię polecanych przez położne podpasek poporodowych Bella 🤣 tylko Canpol - w Bella czułam się okropnie 🤦 Canpol dyskretniejsze. Wkładki laktacyjne polecam z Lovi. Polecam również muszle laktacyjne Avent, nakładki laktacyjne (lepiej mieć i nie użyć ale różnie na początku z chwytaniem piersi przez dzidziusia bo sutki nie przyzwyczajone). Mam również kompresy żelowe na piersi (oj przydały mi się). Zakupiłam już 3 koszule do karmienia (a raczej zwykle z kopertowym dekoltem w TXM bo tańsze niż dedykowane do karmienia), ale będę ich tylko w szpitalu używać (w domu wolałam normalne stroje). Muszę jeszcze kupić biustonosze do karmienia, seksowne majteczki z siateczki 🤣, apteczke (minimum ale kupuję aspirator do noska, bo potrafi się szybko przydać), kosmetyki (minimum). Myślę właśnie nad płynem do prania Bobini lub kapsułkami Jelp i nie mogę się zdecydować 🤔 kapsułki wygodniejsze ale Bobini chyba lepszy skład i tańszy 🤔 no i podkłady poporodowe na łóżko (bardzo przydatne).

W ogóle stworzyłam sobie w excellu całą tabelę z wyprawką co potrzebne i gdzie to kupić 😉 i osobno listę torby do szpitala 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Asiunia nie wiedziałam że takie przejścia mieliście z mężem. Silną kobietą jesteś 🙂💪

Ja ostatnio musiałam robić posiew z moczu bo mi jakieś tam bakterie wyszły ale okazało się że wszystko ok że to bakterie z dróg rodnych przy pobieraniu moczu 😏

Też mi czasem tak twardnieje brzuch jak piszecie, przynajmniej raz dwa razy dziennie. Ale nie przejmuję się. Póki to nie skurcze to nie przejmuję się 😉 biorę sobie co drugi dzień magnez ale chyba faktycznie za małą dawkę 🤔

Czy Wy też nie możecie uwierzyć jak czas leci??? Przecież jeszcze chwila i będzie styczeń, potem luty i trzeba walizkę pakować do szpitala 😀

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ja po wizycie mała wazy 1200kg .Ka-kusia ja tez nie mogę uwierzyć ze już tak mało zostało nam czasu 🤦🏻‍♀️W styczniu już sobie obiecałam ze muszę skompletować jyz cała wyprawkę dla siebie i dziecka żeby spokojnie czekać na poród 😉13 stycznia mam 3 prenatalne 

Odnośnik do komentarza

Hej, byłam dzisiaj na wizycie. Moja dzidzia też waży prawie 1200g mamy 27tc +2d. Z tymi leukocytami to powiedziała że nie należy się tym przejmować bo to tylko jedna wartość podwyższona o niczym nie świadczy ani nie ma wskazań do dalszych badań bo wszystko inne jest w normie. 

Faktycznie ten czas leci. Zostało nam ok. 3 miesięcy. Niby dużo ale jak czytam co polecacie kupić to uświadamiam sobie jak bardzo jestem w.... 😅 też nadostawałam ubranek musze je wszystkie posegregować rozmiarami bo chyba dostałam ciuchów do 5 r.ż. a powiedźcie mi co bierzecie do szpitala dla malucha? Kupujecie nowe ubranka do szpitala czy bierzecie używane?

Odnośnik do komentarza

Ka-Kusia, na szczęście w tej chwili sytuacja wydaje się byc opanowana. W szpitalu leżałam 5 dni. Od tamtej pory biore luteinę i magnez, no i prowadzę baardzo oszczędny tryb życia 🙂. Jutro idę na wizytę, mam nadzieję, że usłyszę same dobre wiadomości 🙂

Pomimo tego, że dalej jestem w lesie z zakupami dla małej, to baaardzo się cieszę, że czas tak szybko płynie 😄 juz sie nie mogę doczekać marca! 🙂

Odnośnik do komentarza

Asiunia ja mam apke i tam dla każdego tygodnia jest podany przedział wagowy dla płodu. Jak patrze to w 25 tyg. Masz prawidłową wagę tzn Twój maluch 😉 ale tez tak jest że w tym okresie co my jesteśmy dzidzia szybko rośnie, chyba najbardziej tak 6-7 miesiac. Widzę po sobie. W tym miesiącu weszło mi 2,5 kg a tak to do tej pory miałam co miesiąc 0,5-1 kg więcej. I to wszystko weszło w brzuch, co też odczuwają moje plecy. 

Goja a u Ciebie który tydzień? 

Szczęściara ciekawa jestem czy urodze olbrzyma czy może wcześniej się zacznie akcja porodowa. 

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ndja mój pierwszy Syn był cały czas tydzień mniejszy wiedziałam że owu była później. Ostatecznie urodził się dokładnie w dniu terminu i ważył 3700g.

Jak u Was porody w szpitalach? Ja jestem załamana, wszystkim robią u nas testy i jak wyjdzie pozytywna to obowiązkowa cc i biorą dziecko. Normalnie wyć mi się chce. Rodzinnych porodów nie ma. 

Odnośnik do komentarza

Szczęściarą jesteś pewna ze tak jest? Bo z tego co wiem nie mają prawa zabrać już dziecka chyba że matka wyrazi zgodę, nawet jak test na covid pozytywny. No i to że Cesarska wtedy też pierwsze słyszę. Co ma jedno do drugiego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...