Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej rozchodzi się o to czy ten laktator dobrze ciągnie a tego teraz nie jestem w stanie sprawdzić, choć cena jest kusząca to się wstrzymam. Ale też tak myślę o tym że to dosyć intymne urządzenie i wole chyba nowe. Tymbardziej jak czytam to potrafią się psuć. O foteliku jeszcze nie myślę. Wózek mam upatrzony czekam na jakąś promke 😅 i pewnie z wózkiem kupie razem fotelik. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było jednak śledzę Wasze posty na bieżąco 🙂

Mialam mała przygodę ze szpitalem, skurczami i za nami duuuuuużo stresu. Na szczęście póki co sytuacja opanowana i cieszę się, że po wszystkich przejściach jestem już na etapie 24 tc i 5 dni. Z uwagi na to co za nami, postanowilismy z mężem wstrzymać się jeszcze troche z zakupami. Na szczęście dzis wszysko jest dostepne praktycznie od ręki, wiec na pewno sie wyrobimy 🙂 Ale jak tak czyyytam, co Wy już macie i jak planujecie, to mnie skręca z zazdrości i z niecierpliwością czekam na taki czas u nas 😄

Któraś z Was pisała o kokonie dla dziecka - moja siostra ma w domku 2 tygodniowe maleństwo i mówi, że kokon mega jej się przydaje. Przez to, ze jest nim tak zachwycona to ja też przewiduję taki zakup 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Tosia Oj to teraz już będzie wszystko dobrze. Właśnie nie  brałam kokona pod uwagę ale koleżanka ma i mega chwali. Do tego jest śliczny. Malutka nie chce spać w łóżeczku tylko właśnie w kokonie. I używa go non stop. I tak sama się zaczęłam zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, ze to co złe juz za nami, a teraz bedzie juz tylko lepiej 🙂

No kokon podobno fajna rzecz, wydaje się być naprawdę przydatny. No i te cudne wzory... 🙂

Powiedzcie, czy u Was wyniki badań glukozy były dostępne tego samego dnia, w którym pobierana byla krew? 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Prowadzę ankietę na temat dlaczego chcemy zostawać mamami i szukam kobiet z wynikami badań estradiolu, amh i testosteronu

Jeśli posiadacie takie wyniki to śmiało wypełniajcie ankietę, prześlijcie dalej, jeśli znacie inne kobietki, będę dozgonnie wdzięczna za każdą pomoc w przyczynieniu się do odkryć naukowych ;D

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

Odnośnik do komentarza

Hej . Dziewczyny mam problem . Wieczorem od paru dni pobolewa mnie brzuch na samym dole . Tak jak by jajniki?? A przy tym na samym środku A od dawna  jak leżę na płasko na plecach to strasznie mnie ciągnie na samym dole brzucha i mam napięty. Mój mąż mówi żebym się nie przejmowała bo jak leżę na prosto to naciągam porostu mięśnie. Ale czy to do takiego stopnia by bolało że muszę leżeć na jednym boku albo drugim co też jest nie komfortowe bo mała kopię albo z prawej albo z lewej strony A na plecach jak leżę to jej nie ugniatam przynajmniej 10 mam wizytę nie wiem czy mówić o tym lekarzowi bo jak ostatnio mówiłam to kazał brać magnez i tyle może mam jakieś zrosty i dlatego tak ciągnie?? 

Odnośnik do komentarza

Co do leżenia na plecach to wiem ze w tym etapie ciąży się odradza, bo duży i ciężki brzuch uciska jakaś żyłę główna i pewnie dlatego Cię boli. A co do bólu w miejscu jajników to pewnie Twój mąż ma rację. Mnie też czasem pobolewa i ciągnie w różnych miejscach i mój ginekolog mi mówił że to dlatego że mięśnie się rozciągają i przygotowywują do porodu. (Mówił mi tak jak byłam u niego w 20 tygodniu) 

Ale dla uspokojenia zapytaj swojego lekarza przy najbliższej wizycie, bo nie ma nic gorszego niz takie myślenie i zamartwianie się 😉

Odnośnik do komentarza

Dodatkowo po 20 tc możliwe jest raz na jakis czas twardnienie macicy, ponieważ pomalu zaczyna "ćwiczyć do porodu", a my możemy to w mniejszym czy większym stopniu odczuwać - to zdanie mojego ginekologa. 🙂

Też myślę, że warto wspomnieć o swoich wątpliwościach lekarzowi. Ja zawsze zgłaszam wszystko co mnie niepokoi, a on cierpliwie tłumaczy co i jak 🙂 Nie stresuj się i odpoczywaj w miarę możliwości. 

Odnośnik do komentarza

Czy odpoczywam czy nie zawsze ten brzuch taki spięty nie ma znaczenia co robię.  Ale dzisiaj rano od 7:30 kolka nerkowa taki ból że myślałam że wariuje ani leżeć ani siedzieć nic . Jak wstawałam to aż płakałam .Wzielam nospe urosept i magnez przeszło o 11:30 Ale dalej czuje taki dyskomfort .Bakteri w moczu nie mam  Ale miałam po urosepcie przeszło .ale mam białko czułam że coś jest nie tak ale lekarz stwierdził że pewnie źle nasikalam do kubka na przedostatniej wizycie białko było 0.2 A na ostatniej 2.0 . Posiew robiłam 2 mc temu i nic nie wyszło. Mimo że w zwykłym badaniu wyszły bakterie . Biorę cały czas urosept .

Odnośnik do komentarza

Z tym bólem u dołu to chyba normalne. Mnie też coś czasem pobolewa. Czasem się napina brzuch, twardy jak kamień się robi. Wydaje mi się że macica się wtedy trochę kurczy, po paru sekundach puszcza. Raz na usg mi się tak zrobiło jak się szybko rozbierałam i ubierałam i kładłam na leżankę. To rozmasowała mi brzuch Pani doktor i mówi żeby się tak nie śpieszyć 😅.  Ale jeżeli Tobie cały czas twardnieje to temu bym się przyjrzała, no i jeżeli chodzi o ten mocz i bóle w nerach to wg powinnaś powtórzyć badania moczu. Pamiętaj że powinno się przed pobraniem umyć żeby usunąć bakterie. Poczytaj w necie jak prawidłowo pobrać mocz. Niby proste a jednak nie takie oczywiste. Najlepiej to zrob sobie ten mocz jutro jeśli masz wizytę 10.

Odnośnik do komentarza

Robiłam mocz w czwartek teraz czekam na wizytę 10 bo wtedy będę wiedziała jaki wynik zawsze myje się przed oddaniem moczu na badanie do tego pierwsze trochę odsikuje A później gdy już strumień leci prosto to podkładem kubek i nie czekam do końca tylko wyciągam jeszcze przed zakończeniem sikania więc dobrze oddaje i cały czas to mojemu lekarzowi tłumaczę A on jak grochem o ścianę że źle pewnie sikłam . . . 

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj byłam na krzywej cukrowej. Na wyniki jeszcze czekam ale mam juz morfologie i mam podwyższone leukocyty  (białe krwinki). Norma jest do 10,04 ja mam 14,26. Nie powiem zmartwiło mnie to. Czytam w internetach że u ciężarnych do 14,3 norma. Ale może któraś z Was już miała z tym doczynienia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...