Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. A wiecie coś, może czy trzeba wybrać przychodnie najbliższą miejsca zamieszkania (której nie chce bo jest fatalna) czy można inna tam gdzie jestem zapisaną? Wiem, że najlepiej byłoby gdybym zadzwoniła się zapytać ale teraz się dodzwonić to tragedia, a do 21 tygodnia jeszcze mam trochę czasu 😉

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie . Wczoraj miałam badania polowkowe. Anatomia małego prawidłowa, ale wyszło , że mam nieprawidłowe przepływy w tętnicy macicznej, grozi mi też nadciśnienie. Mały waży 330 g. Pani doktor powiedziała,że od 28 tygodnia mały będzie pod ścisłym nadzorem co do wagi,a Ja muszę kontrolować cisnienie.  Czy któraś z Was miała z tym doczynienia? Bo jak zaczęłam czytać co to jest i jakie są skutki to oczywiście sama się nakrecam, nie mogę się na niczym skupić i wyć mi się chce ,chociaż wiem że to nic nie da ... 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy. Ja właśnie jestem też dziś po badaniu polowkowym  i wyszło że będzie dziewczynka, a zła wiadomość to podwyzszony opór w tętnicy pępowinowej . Dzidzia jest mniejsza o cały tydzień niż jak wyszło na 1 badaniu prenatalnym. Pempowina nie pływa luźno jest poplątana i dostaje mniej wszystkiego. Tak poza tym wszystko wyszło dobrze, wszystkie narządy zdrowe , serce bije pięknie. Czy miała któraś z Was taki przypadek, zachodze w głowę bo jak nie będzie rosnąć i za miesiąc też wyjdzie że jest za mała to szpital, obserwacje i przyspieszenie porodu nawet w 24 tyg. A najgorsza wersja jaka usłyszałam to węzeł i śmierć w moim łonie. A tego bym chyba nie przeżyła po moich już 3 poronieniach.

Odnośnik do komentarza

Jejku dziewczyny trzymajcie sie i myślcie pozytywnie. A już na pewno nie czytajcie internetu. Też dzisiaj się najadłam strachu chyba jakiś pechowy dzień, obudziłam się z bólem brzucha i krwawieniem i na szybko o 15 miałam wizytę. Oczywiście wcześniej internet i jak nic poronienie. Uryczałam się jak bóbr a okazało się nic groźnego. I u Was też tak będzie. Dobrze ze jesteście zdiagnozowane to będą wiedzieć jak Was leczyć i wszystko będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja tez jestem juz po badaniach połówkowych. Bedziemy mieli córeczkę i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Wszystko z nią dobrze, rozwija sie prawidłowo. Ale żeby nie było zbyt kolorowo, to od kilku dni mam niepokojące skurcze i twardnienie brzucha. Lekarz przepisał mi luteinę x 2 dziennie, zwiększył dawke magnezu i mam duuuuuużo odpoczywać.

Musimy być dzielne. Przesyłam Wam uściski, trzymajcie się i nie zamartwiajcie. Spokojem na pewno więcej zyskamy niż stresem. Wiemm.. łatwo mówić, ale sama tak sobie tłumacze i bardzo chce w to wierzyć 😉

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość MamaTeosia napisał:

Wiem ,musimy być silne i myśleć pozytywnie . Cały czas próbuje nakręcić się pozytywnie . Nigdy w życiu się tak nie bałam.  Ciąża jak dla mnie jest strasznie stresującym czasem . Oby wszystko się ułożyło 😭

Ja tez wyobrażałam sobie trochę inaczej okres ciąży. A okazuje się, że co chwile pojawiają się nowe powody do zmartwień. Nie jest to dla nas najłatwiejszy czas. Ale damy radę.

Odnośnik do komentarza

Hej , dzisiaj równy 20 tydzień A ja dalej nic nie czuje .jestem trochę przy sobie 79 kg przy wzroście 165 ale trochę mnie to martwi . To moja pierwsza ciąża.  W którym tygodniu w pierwszej ciąży poczułyście ruchy ? I to były takie  ruchy że naprawdę było czuć czy coś innego?? 

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Asia w 18 tygodniu w pierwszej ciąży. Najpierw to jest takie przelewanie, bulgotanie, z każdym tygodniem mocniejsze. Obecnie u mnie 23 tydzień i już kopie mocno aż cały brzuch skacze. Ale to juz moja trzecia ciąża. Doczekasz się. A co lekarz mówi na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Szczęściara 09 napisał:

Asia w 18 tygodniu w pierwszej ciąży. Najpierw to jest takie przelewanie, bulgotanie, z każdym tygodniem mocniejsze. Obecnie u mnie 23 tydzień i już kopie mocno aż cały brzuch skacze. Ale to juz moja trzecia ciąża. Doczekasz się. A co lekarz mówi na ten temat? 

Wizytę miałam 3 tygodnie temu więc narazie nic nie mówił.  4.11 mam polowkowe A 12.11 wizytę u mojego lekarza . Może do tej pory coś ruszy .

Odnośnik do komentarza

Hej Asiunia. Ja też się niecierpliwiłam bo dziewczyny tu pisały że już czują kopy a ja nic. Aż nagle któregoś wieczoru poczułam takie kopy że szczęka mi opadła a gały wyszły na wierzch 😅😁. To było gdzieś z początku 19 tyg. To jest bardzo indywidualna kwestia. Jeśli jesteś troszkę bardziej przy kości to możesz później poczuć. Wiesz dziecko w 20 tyg waży chyba około 300g pod koniec 22 już 500g. Generalnie do 22/23 tyg. powinnaś poczuć i napewno poczujesz. Nie masz się co martwić jeśli na usg dziecko się rusza. No i to jest tak że zazwyczaj dziecko na wieczór się uaktywnia kiedy leżymy, bo jak chodzimy w ciągu dnia to dzieciątko kołysane jest do snu. No i po jedzeniu lubi poszaleć. 

Odnośnik do komentarza

Hej . Jestem po połowkowych wszystko w porządku dzidzia ma się dobrze macha rusza się.  Mam łożysko na przedniej ścianie i może dlatego mało co czuje .Ale jednak coś mi tam bulgocze , ostatnio mi się wydaje że poczułam fikolka . Dzidzia waży 350 gram .

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jakaś inwazja babeczek będzie! 😂 Czy któraś oprócz mnie czeka na synka? 😁

Tak w ogóle chciałam się przywitać po małej nieobecności 😘 myślałam że tu będę miała kilka stron do nadrobienia, coś zajęte jesteście 😀

Ndja gratuluję córeczki!!!! 🌼🌼🌼 możesz szaleć z zakupami 😁 Córki też potrafią być bardzo aktywne, mam dwie, wiem co mówię bo obie akrobatyka, taniec i treningi na basenie i często zastanawiam się skąd czerpią energię 😁

Dziewczyny które też dowiedziałyscie się o płci wielkie gratulacje 😁

I zdrówka i spokoju dla tych co wyszły nieprawidłowości, nie czytajcie internetu bo sama wiem jak można się nakręcić! Mnie mocz coś nie tak wyszedł, muszę posiew moczu zrobić. No i mam skierowanie do zrobienia echo kardiograficznego dzidziusia ale musiałabym jechać do Ujastka do Krakowa a teraz przy rozpętanej pandemii to trochę boję się chodzić po szpitalach 🤔

No i zgaga mnie strasznie męczy 😟 piję te mleczne zawiesiny z apteki, ale nie chce przesadzać z tym.

Piszcie częściej!!!! 😀

Odnośnik do komentarza

U mnie też będzie chłopak 🥰 Macie już imiona wybrane? Bo u nas ciągle decyzji nie ma, za dużo imion nam się podoba. Z dziewczynką byłoby łatwiej bo od lat podoba mi się Lenka. Nad męskim nigdy nie myślałam. 

Internet to zło, moje objawy wskazywały na poronienie a finalnie mam nietolerancję laktozy, której nigdy nie miałam i objawiła się nagle ze zdwojoną siłą. Ma któraś też nietolerancję? Co jecie zamiennie, wizytę mam dopiero w piątek za tydzień a z tego co widzę to mleko krowie jest w dużej ilości produktów, a nie chce już sobie i małemu zaszkodzić. 

Odnośnik do komentarza

Hej! Jestem tutaj, by podnieść świadomość na temat roli jodu w ciąży. Czy wiecie, na co wpływa jod i co może powodować jego niedobór? Szczególnie jeśli chodzi o rozwój płodu. Prowadzę badanie, które pomoże mi w określeniu poziomu odżywienia kodem kobiet w ciąży. Zapraszam do wypełnienia ankiety. Jeśli chcecie, wyniki mogę opublikować tutaj na grupie po zakończeniu badania. Z góry dziękuję za pomoc. 
https://forms.gle/4T7cb1ZnqcU6hRaFA

Odnośnik do komentarza

Kasia no to jest nas dwie oczekujące na synka 😀 u nas wciąż debata nad imieniem 😀 jak podejrzewaliśmy z mężem trzecią ciążę to mąż wtedy powiedział że jak jestem w ciąży i będzie syn to On wybiera 🤣 więc finalnie On podejmuje decyzję o imieniu ale wiadomo że debaty rodzinne w domu są, bo i ja chcę mieć coś do powiedzenia i córki 😂 ale na dzień dzisiejszy będzie Szymon 😀

Któraś z nas pytała o położną - dziś byłam się zapisać i polozna potwierdziła mi że NIE MA rejonizacji 🙂 wybieramy kogo chcemy i skąd chcemy 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza

U mnie ma być dziewczyna Ale słyszałam historie i to nie jedną że miała być dziewczyna i na następnym usg okazywał się syn. Ale mam nadzieję że u mnie się nie zmieni. Zaczęliśmy już pokój urządzać. Dzisiaj malowalismy. Mąż mój mówi na nasza córcię Basia. Jakoś tak kiedyś powiedziałam może Basia i się się przyjęło. Zobaczymy.. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...