Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18/10/2020 o 4:29 PM, Gość Teres5522 napisał:

Witam wszystkie mamy. Jakie suplementy diety bierzecie w drugim trymestrze ciazy. Mi się właśnie kończy mamadha premium + i się zastanawiam czy zmienić na femibion 2 czy może polecacie coś lepszego.

Ja biorę femibion 2. Ale wpadłam na artykuł na ten temat Pana Tabletki i zastanawiam się czy nie zmienic na Composita Mama. Femibion jest słaby jak wyczytałam u Pana Tabletki. Polecam sobie tam wejść.

Ka-kusia w czwartek o 20:30. Wzięłam tak późno bo ostatnio na sam koniec męża wpuścił, ale zapewne teraz nie wpuści. Mieszkam w strefie czerwonej. Jak narazie od ostatniego razu głowa dała mi spokój. Odpukać! Biorę femibion i dodatkowo wit. D 2000  jednostek bo femibion ma tylko ich 400.

U mnie dzisiaj 19+2 tc wg apki. A z ruchami dziecka to ja nie wiem czy to jelita czy żołądek czy ruchy dziecka serio 🤔 zaczyna mnie to niepokoic jak czytam że do 20 tyg. Powinno się je poczuć. Ja nie wiem co czuje. Żeby to wyraźne kopy były to bym nie powiedziała. Bardziej słyszę że mi się coś przelewa w brzuchu. Mam łożysko na przedniej ścianie macicy i podobno później można czuć kopy. Ale nie wiem jak to jest naprawdę.

W związku z tym że nie znam płci pozwoliłam sobie na zakup wanienki. Nie wiem jak wy ale polecam wam wanienke firmy shlugge. Przypomina trochę wiaderko, Ale od innych użytkowniczek wiem że to strzał w 10! Ja kupiłam używaną że stojakiem na vinted za 1/3 ceny. Bo nowe wszystko drogie. 

Może macie jakieś fajne gadżety do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ndja spokojnie za chwilę nie będziesz mieć wątpliwości. I jeszcze będziesz mieć dość jak się w nim piłkarz obudzi. Może Twój maluszek należy do spkojnych. Akurat też mam łożysko na przedniej ścianie ale nie czuję różnicy w porównaniu do poprzedniej ciąży. Mocno kopie. 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.  Mam sprawę. Jestem w 20 tygodniu ciazy . Chodzę do lekarza na NFZ, ponieważ jest moim gineginekolgiem  około 8 lat. To jest moja pierwsza ciąża,  wszystko jest w porządku,  usg robione mam na każdej wizycie.  Ale teraz znajoma powiedziała mi,że ona za każdym razem miała badanie ,a Ja mam tylko usg . Czy któraś z Was też tak ma ? Czy powinnam być  badana przy każdej wizycie? Nawet jezeli nie ma zadych komplilacji , nic nie boli i nie ma krwawien? 

Odnośnik do komentarza

Ja też mam lekarza na NFZ i badanie ginekologiczne mam za każdym razem. Myślę że nie ma to znaczenia czy lekarz prywatnie czy na NFZ tylko zależy od lekarza. Jeden nie widzi potrzeby inny robi bo robić powinien. To jest obligatoryjne badanie tylko może nie każdemu lekarzowi w ramach nfz się chce... Sądzę ze szanujący się lekarz będzie tak samo badał swoje pacjentki bez względu czy są prywatnie czy w ramach nfz. W ogóle ten temat to jest dla mnie drażliwy. Płaci się takie składki na służbę zdrowia a słyszę często że to trochę wstyd chodzić na NFZ do lekarza. I Ci lekarze też tak na NFZ traktują pacjentki inaczej prywatnie inaczej. Ale to właśnie ludzie do tego lekarzy przyzwyczaili. Co to ma być.... niech sprywatyzuja służbę zdrowia to nie będzie takich problemów. Przykro mi to przytaczac Ale powiem. W Niemczech mieszkając korzystałam z lekarzy w ramach ubezpieczenia ale służba zdrowia była sprywatyzowana. Wybiera się kasę chorych do której się należeć i płaci się składki normalnie A poziom leczenia nie odbiega od "prywatnej praktyki". A u nas odbiega niestety i to bardzo. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Goja napisał:

Ndja to super uczucie .Ja czuje ruchy już od dawna ale z każdym tyg są silniejsze .Jesli chodzi o spanie to tez czytałam ze na lewym boku powinno się spac ale różnie to bywa😉Moja mała waga 360g❤️

Tak na lewym najlepiej, ale doktor mi powiedzial ze najwieksze znaczenie ma to pod koniec ciazy i zeby na razie sie tym az tak nie przejmowac jesli nie wygodnie 😊to moj 18 tydzien 

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie z tym lewym bokiem to nie przywiazujcie dużej uwagi. Na YT jest taka fajna życiowa położna (sama ma 3 dzieci) i ona właśnie się wypowiada na ten temat, że to jest stara szkoła. Można nawet leżeć na plecach, jak długo? Tak długo jak Ci jest wygodnie. Trzeba leżeć na każdym boku ale jak tylko czujesz dyskomfort zmienić pozycję (i też ważne jak ja zmieniać żeby nie nadwyrężać mięśni brzucha). Ja wpierwszej ciąży będąc już parę dni po terminie na ktg taka stara położna kazała mi leżeć pół godziny plackiem (na plecach 😏), mnie się słabo robiło, ale młoda i głupia skoro kazała to dalej się męczyłam - do tego stopnia że dziecku też tętno zaczęło spadać i dostałam skierowanie na patologie ciąży. W drugiej ciąży w strachu o to leżenie na plecach nic tylko na lewej stronie leżałam aż miałam problemy z biodrem 🤣 i chyba naprawdę trzeba podejść do tego zdrowo rozsądkowo 😉 ale to moje zdanie 😉

Ndja no to trzymam kciuki o 20:30 😁 prawda że fajne uczucie? 

Mnie zaś do kąpieli sprawdziła się komoda kąpielowa - jakby wanienka połączona z przewijakiem 😉 z innych gadżetów to na pewno mata a'la puzzle 🙂

Goja gratulacje to możesz szaleć na zakupach 😁

 

Odnośnik do komentarza

No i stało się. Będę mieć córeczkę 🥰 jestem wzruszona tym faktem. Wszyscy mówili mi w koło ale to naprawdę wszyscy że będziemy mieć syna. Pewnie dlatego że prowadzimy taki tryb życia (bardzo aktywny) że syn by bardziej pasował. Super. Niespodziewałam się serio ale jestem szczęśliwa. Już się nie mogę doczekać pierwszych nart 😄 

Szczypiorek ja też chodzę na NFZ wizytę mam średnio co 4 tyg i za każdym razem mam badanie ginekologiczne i usg 😊

Dziewczyny A z tym spaniem to nie do końca czaje czacze bo śpię jak mi wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Gość Ndja napisał:

No i stało się. Będę mieć córeczkę 🥰 

Gratulacje 😍

Z tym spaniem to też czytałam że na lewym boku tylko jak są jakieś problemy z ciśnieniem, zawroty głowy itp. No i przy końcu ciąży. A tak zaleca się zmieniać pozycję w ciągu spania. 

Odnośnik do komentarza

Hej co tu taka cisza🧐Mnie złapało jakieś przeziębienie ale tak nafaszerowałam się sokiem z czarnego bzu ,pigwy i syropem z cebuli ze powoli przechodzi bez tabletek na szczęście tylko 37.5 miałam tem ale sama spadła po tyk soku z czarnego bzu polecam 😉A jak tam u was zdrówko ?Byla u mnie dzisiaj położna i posłuchałysmy bicia serca maluszka 😍a wasze maluchy tez są ułożone poprzecznie ?

Odnośnik do komentarza

Hej, też się zastanawiam co tu u nas taka cisza. Goja no to zdrówka Ci życzę. Mnie jak narazie nic nie łapie. Pije codziennie syrop z pędów sosny roboty mojej mamy. I wyciskam soki codziennie. Mam nadzieję że To mnie uchroni. O To położna może przychodzić do domu? A jak to jest u Was że szkołami rodzenia? Kurczę bo ja we wszystkim zielona jestem.. nic nie wiem 😅. Moja dzidzia ma położenie "podłużne główkowe". Czyli chyba jest już gotowa do wyjścia 😅. A jak czujecie ruchy dziecka? Mnie tak już kopie że czasem budzi mnie w nocy zazwyczaj 4-5 rano.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...