Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Tosia ja mam właśnie jak Ty. Coś czuje ale nie do końca jestem pewna co to. Ale przy pierwszej ciąży ponoć później się czuje ruchy niż przy kolejnej. I jeszcze położenie łożyska ma znaczenie. Ja mam na przedniej ścianie macicy. Tzn mogę później odczuwać ruchy... 

Teraz dziewczyny to ja zaczynam się bać przeziębienia lub grypy. Wszyscy w koło chorzy. Dostęp do lekarzy jaki jest każdy wie. Idzie zwariować. Nie wiem czy teraz tylko mi się wydaje bo zwracam na to uwagę przez ciążę ale jakoś bardzo dużo osób choruje.  U mnie w rodzinie w każdym domu jakieś przeziębienie. My się narazie trzymamy. Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Goja 20+1 dziś. Właśnie co usg to inny termin. Z okresu mi gin niby liczy 3.03 (chociaż aplikacja 28.02) z pierwszych prenatalnych 25.02  z dziś 27.02. Zobaczymy czy się będzie spieszyl na ten świat. Kilka dni w tą czy w tamtą ale i tak Mały zdycyduje. 

Odnośnik do komentarza

Hej. Byłam dzisiaj na USG i po raz kolejny nie dowiedziałam się co w tym brzuszku noszę. Frustracja mnie dopadła. Bo to już 18+4 tc A ja dalej nie wiem czy chłopiec czy dziewczynka. Dzidziuś wypiął się pupą, złączył nóżki razem, nie mogła sprawdzić... 😖 ja wiem że najważniejsze żeby zdrowe było... Ale kurczę... zaczynam tracić nadzieję że się dowiem w ogóle. Połówkowe mam za tydzień. No ciekawe czy to moje dzieciątko raczy się pokazać.  Jak nie to kolejna wizytę mam dopiero za miesiąc! 

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się, za tydzień się dowiesz 😁 Ja, też mam wizytę za tydzień i też się nie mogę doczekać. Niby miesiąc temu sugerował mi lekarz chłopca, ale teraz, będę w 19 tygodniu na wizycie więc myślę że jego ocena będzie pewniejsza. I będę mogła kupić pierwsze ubranka 😅

Odnośnik do komentarza

Ndja doskonale Cię rozumiem, też czułam taką frustrację jak wszyscy dookoła dopytywali o płeć, sama chciałam wiedzieć a tu kolejne USG gdzie się nie dowiadywałam. Ale w końcu się dowiesz 🙂 ja przy dwóch pierwszych ciążach dowiedziałam się dopiero po 20tc!

Ja po wtorkowym USG prenatalnym połówkowym, lekarz jakiś młody mruk mi się trafił więc wiele nie opowiadał, ale wszystko w porządku tylko że względu na moją niewielką wadę serca muszę jeszcze jechać na echo kardiograficzne płodu.

Ale już mam potwierdzone, że będzie synek 😀 

Ruchy czuję już od 2 tygodni, teraz już kopniaki, bo mąż i córki też czują jak przyłożą rękę 😁😍 potrafi mnie bombardować akurat kiedy ja się położę i chce odpocząć 😂

Ndja ja też obawiam się przeziębień, do tego stopnia się stresuję że budzę się w nocy i myślę, spać nie mogę 🤔

Ale musimy się wziąć w garść, stwierdziłam że dużo owoców, warzyw, naturalnych składników i Wit.D koniecznie i damy radę 💪 ja np swoim dziewczynom zrobiłam syrop z miodu cytryny i imbiru na wzmocnienie, polecam (chociaż ja mam oporu do wszelakich syropów 😉więc jeszcze go nie piłam), z czosnkiem też mam opory więc na wieczór podgrzewam mleko z masłem (to akurat na chrype) i szukam dalej naturalnych metod 😀

Odnośnik do komentarza

Hej , byłam dzisiaj na wizycie oczywiście zapytałam o płeć bo wyszło na prenatalnych że na 70% chłopiec A z testu sanco że na 99% dziewczynka . Moj lekarz stwierdził dziś że coś tam między nogami jest ale jak z sanco wyszło że dziewczynka to dziewczynka . I ja dalej jestem głupia co to będzie 

Odnośnik do komentarza

A pro po odżywiania. Bierzecie jakieś suple ?  Ja biorę femibion. Ogólnie endokrynolog zaleciła mi wit. D ale w femibionie jest właściwie wszystko więc nie łykam dodatkowo nic więcej po za magnezem. 

A co do odżywiania no to wiadomo. Owoce i warzywa to podstawa. Chociaż ostatnio mnie wzięło na mięso. Tzn mam ochotę na wędliny. Najbardziej na salami które jest zakazane. Zastępuje krakowską 😅 Ale mięso w sumie też ważne bo białko i żelazo.

Ka-kusia Cieszę się z Tobą synkiem 😄 ja byłam dzisiaj tkmaxie i tam tyle było cudownych rzeczy dla dzidziusiów. Szlag mnie trafiał że nic nie mogłam kupić. Kupiłam tylko misia. No nic już wytrzymam do czwartku. Gorzej jak mi w czwartek nie powie, to zwariuje.

Asiunia nie znam tych badań Ale faktycznie dziwna sprawa. Idzie zwariować 😅

Dziewczyny piszcie co tam u Was, nawet pierdoły. Zawsze to jakieś urozmaicenie dowiedzieć się co u Was. Ja wczoraj znowu przechodziłam migrene. Na szczęście jednodniową. Ale masakra.... jak tak ma być średnio raz w tyg. Do rozwiązania to ja nie wiem jak ja dociągne do końca.

Odnośnik do komentarza

Ja jutro zaczynam 19 tc i od ok. 4 dni jestem pewna, ze czuje ruchy. Szczególnie wieczorem Maleństwo "bryka" 🙂 Nie da się tego pomylić z niczym innym. Na początku zastanawiałam się, że to moze za wcześnie, nie chciałam się nakręcać. No, ale tak jak napisałam - mozna odróżnić to uczucie, nie da sie tego pomylić z niczym innym 🙂

Ndja, piszesz o bólu głowy. W moim przypadku, od początku ciąży ból towarzyszy mi przynajmniej raz w tygodniu. Dodatkowo pogoda nie sprzyja, więc chyba musimy sie pogodzić z tym, ze bedzie nam to towarzyszyło jeszcze pare ładnych tygodni 🙂

Zazdroszczę tym dziewczynom, które znają już płeć i mogą cieszyć się kompletowaniem wyprawki 😄 Mam nadzieję, ze na najbliższej wizycie i ja będę mogła się Wam pochwalić kto tam we mnie rośnie 🙂 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Enia polecila 15 godzin temu, Gość Asiunia napisał:

Ja biorę prenatal duo . Ale  przez to żelazo mam takie zatwardzenia że masakra . Polecacie coś  na ta przypadłość? 

Moja lekarz na zatwardzenia bezpieczne dla mam polecila LACTULOSUM lub DUPHALAC. Ja stosuje ten pierwszy syrop i jest troszkę lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ndja oj te bóle głowy potrafią być uciążliwe. U mnie tak z 2tyg spokój a później 3 doby męczący ból.

Trzymam kciuki żebyś w końcu poznała płeć 😀 o której masz wizytę?

Tosia za Ciebie również trzymam kciuki 😀

U mnie rozpoczął się 21tc, brzuszka już nie ukryje 🤣 ciągle na siku wstaję, w nocy budzę się za każdym przekręceniem się na bok 🙈 a wszystkie spodnie zaczęły mnie denerwować 🤔 

Ja biorę Omegamed optima 🙂 zastanawiam się czy można w ciąży brać dodatkową dawkę witaminy D? 🤔 W tych suplementach naszych jest 2 tys jednostek, ja zwykle w takim okresie brałam 4 tys.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...