Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, mnie tu dawno nie nie było ale staram się Internetu nie przeglądać za bardzo. Gratuluje Wam wsztstkim i zycze tak spokojnek ciazy jak my mamy do tej pory:) U nas wszystko prawidłowo 🙂 połówkowe było 2 listopada i okazalo sie ze mamy Filipka:) Ja czuje się bardzo dobrze i zaczyna być widoczny brzuszek. Lekko czuje ruchy. Bardzo się cieszymy. Mąż już by kolejkę kupował:D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, czemu ja nie znalazłam Was wcześniej? Miałabym się z kim dzielić wszelkimi wątpliwościami i może zaoszczędziło by mi to trochę stresu po badaniu Pappa.

Już od 13 tygodnia wiem, że to będzie dziewczynka - Jagoda. Zrobiłam test Nifty Pro, który to potwierdził. Jestem tydzień po badaniu połówkowym i mam pytanie. Strasznie spadła mi Ferrytyna mimo suplementacji żelazem. Czy któraś z Was zmaga się z tym problemem? Dzisiaj miałam online konsultację z hematologiem. Więcej się spodziewałam po profesorze doktorze habilitowanym. 10 min, 150 zł mniej w kieszeni i nic nie się nie dowiedziałam. MIałam w 11 tygodniu krwiaka, który pękł i dość mocno krwawiłam. Powiedział, że to może dlatego ta hemoglobina leci na łeb na szyję. Kazał powtórzyć badania za 3 tygodnie i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o materac to tez jeszcze nie wybrałam narazie czytam opinie🤦🏻‍♀️Ja dopiero doszłam do siebie po przeziębieniu cały tydz leczyłam się naturalnymi sposobami ale w końcu przeszło .Kiki nie pomogę bo nie miałam takiego problemu .Mysle ze dziewczyny wchodzą na forum ale jak jest ok to nie piszą może rozkręci się nasze forum bliżej porodu 😜pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara

W kokosie i gryce często są robaki. Nie kupiłabym takiego. Mam lateksowy z Ikea i był fajny. 

To ja napiszę żeby nie było że forum umrze. 

Wczoraj miałam wizytę wszystko dobrze. Z parametrów tydzień większy wygląda na 25 tydzień. Więc nastawiam się na luty. Wiadomo zobaczymy. Tyle że ciągle jest poprzecznie ułożony i to mnie martwi. 

Odnośnik do komentarza

Witam przyszłe mamy🙂 
Zwracam się z do Was z ogromną prośbą, o wypełnienie krótkiej ankiety na temat sposobu odżywiania się kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzięki temu wraz z koleżankami stworzymy projekt na studia:)  Z góry dziękuje za poświęcony czas. 

Link do: Zachowania żywieniowe kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaTeosia

U nas będzie Teo ❤ właśnie siedzimy na "glukozie ". Nie było tak źle przy piciu. Więc jeśli, któraś z Was jeszcze nie miała, to nie ma się czego bać.  Bo mnie nastraszyly okrutne kobitki i stres miałam ogromny przed wypiciem.  Miłego dnia 😊

Odnośnik do komentarza
Gość MamaTeosia
2 godziny temu, Gość Goja napisał:

O to mnie pocieszyłas z ta glukoza ja idę w poniedziałek na wizytę  do lekarza i pewnie dostanę skierowanie na ta glukozę .Rozpoczynam właśnie remont sypialni i już się wkurzam kto to wszystko posprząta 

Nie było źle,jak  woda z dużą ilością  cukru po prostu, najgorsze było to ,że nie mogłam zjeść śniadania 🤣 My z narzeczonym jesteśmy w trakcie remontu całego mieszkania(burzenie sciany nośnej,podłogi, drzwi , no wszystko) i też się zastanawiam kto to wszystko ogarnie, bo im później skończymy, tym mniej swobodne ruchy będę mieć 🤣

Odnośnik do komentarza

Ja mam już dwójkę nastolatków na stanie wiec zagonię ich wraz z tatusiem do roboty .Mam plan ze po tym remoncie chce żeby wszystko w domu już ogarnąć na święta łącznie z oknami i praniem firan a sił już coraz mniej także muszę ich wykorzystać chociaż ja należę do osób które same zrobią najlepiej 😂a później nie mogę się ruszać ze zmęczenia  muszę nauczyć się trochę odpuszczać bo jak się urodzi dziecko to trudno będzie mi się przestawić 😜Zwłaszcza ze ostatnio bawiłam się w pieluchy 13 lat temu 

Odnośnik do komentarza

U nas 22 tydzień i będzie mały Antoś ❤️ Dziewczyny kompletujecie już wyprawkę?? U mnie teściowa jak usłyszała słowo wyprawka to mało nie padła, caly czas powtarza że do porodu nie powinno się nic kupować. Tylko mnie straszy takim gadaniem. 😔

Odnośnik do komentarza

Myślałam że tylko ja wariowałam. Piąty miesiąc ciąży a pokój dla dziecka praktycznie gotowy 🙂 dziewczyny Ale na co tu czekać?  Jak już będziemy się ledwo ruszać to wtedy mamy łazić i szukać wszystkiego?  Ja spędziłam jeden dzień w Ikei i normalny człowiek nie będący w ciąży ma dosyć w połowie a co dopiero ciężarna. I już tydzień codziennie coś robię związanego z przygotowaniem pokoju itd. Przynajmniej teraz można na spokojnie bez pośpiechu sobie wszystko ogarnąć. A te teściowe czy nawet własne mamy co gadają że nic nie kupować do porodu to rozumiem że po narodzinach same wszystko ogarną?  Bo z dzieckiem przy cycu to sobie nie wyobrażam czy tam w 8 mc. Przestańcie słuchać tych bzdur tylko cieszcie się że macie teraz siły i ochotę. Nie rozumiem tych durnych zabobonów. Co za idiotyzmy...A Niech się coś przydarzy że trzeba będzie się wcześniej do szpitala położyć to dopiero stres jak nic nie przygotowane...

Odnośnik do komentarza

Ja też juz kupiłam kilka ciuszków ale nic im nawet nie mówię. Wiecie co myślę że to jest najgorsze co można gadać ciężarnej, nie dość że sama się stresuję to jeszcze mi gada takie rzeczy i opowiada co się może stać, albo co jej kolazance się stało w ciąży no masakra.

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Tez juz ogarniam przygotowania. Nie ma na co czekać. Na końcówce ze starszym ledwo zylam wiec nie mam zamiaru zostawiac na ostatnią chwilę. Tym bardziej że za chwilę mogą zamknąć sklepy. A i schnie wszystko długo. 

Mam wszelkie zakupy zaplanowane czekają w zakładkach. I podzielone co i kiedy. Dla mnie glukoza to była masakra w pierwszej ciąży. Zobaczymy jak teraz. Nawet nie tyle wypicie co potem było mi słabo i niedobrze. Modliłam się żeby nie zwymiotowac. Najgorsze że to jest na czczo. Po śniadaniu byłoby łatwiej. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałam drugie prenatalne i mogę odetchnąć z ulgą, wszystko pięknie się rozwija i rośnie. Choć trochę mnie zastanawia że już 3 wizytę z rzędu mały jest główka w dół, no ale skoro lekarz nic nie mówi to chyba nic to nie znaczy. Też mam glukoze przed kolejną wizytą, to będzie 25 tydzień. Mnie bardziej martwi to siedzenie tam tyle czasu niż samo picie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...