Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Ile mam tyle rad. 

U nas wanienka na stelażu za grosze, na wyjazdy zwykła miska. U babci mamy wanienkę z Ikea, u drugiej kąpałam w wannie. Ręcznik zwykły, duży, dobrze sprany, żeby chłonął wodę. Do mycia woda. Płyny odstawiłam już przy pierwszym dziecku. Skóra ciągle z wysypką, a im lepszy i droższy emolient tym gorzej. Po 2 tygodniach kompania w krochmalu wszystko przeszło i od tej pory nabrałam dystansu do "super kosmetyków". 

Fotelik dla noworodka ma 6 lat i nie sądzę żeby plastik i styropian się przeterminował. Wypadków nie miałam, na szczęście. 

Dzieciaki starsze jeżdżą w kurtkach niemowlaki w kombinezonach ew w ciepłym pajacu. W samochodzie nie grzejemy za bardzo. Nie wyobrażam sobie rozbierania całej trójki, a teraz czwórki przy każdej podróży. Poza tym mam takie przekonanie, że jeśli zdażyłby się wypadek zimą, te lepiej być ubranym niż wychłodzić się do czasu przyjazdu pomocy. Sama też jeżdżę w kurtce. Pasy na kombinezonie/ ciepłym pajacu łatwo dopasować. Moje dzieciaki zawsze ciasno zapięte

Odnośnik do komentarza

Ilości ubranek nie da się zaplanować. Jeśli trafi się ulewacz, trzeba przebierać kilka razy dziennie i pralka chodzi codziennie. Koleżanka miała takie Szczęście, mały ciągle płakał i ulewał ile zdążył. Jej patent to body + pajac. I u nas po różnych kombinacjach też ten zestaw się sprawdził.

Co do rozmiarów, to 56 starczało na równo miesiąc, wszystkie dzieci miały przy urodzeniu ok 3400. Najmłodszy trochę lżejszy. Chyba bezpieczniej kupować 62, a jak dzidziuś będzie mały ew dokupić mniejsze. 

Kropka w ostatniej ciąży spadłam ze schodka. Skręciłam nogę. Trzeba było RTG żeby wykluczyć złamanie. To było ok25 tyg ciąży. Pani która robiła zdjęcie była bardzo przejęta. Tłumaczyła, że sprzęt dobry, że promieniowanie rozproszone jest minimalne. Dała ołowiany fartuch na brzuch. Także jeśli trzeba i się chce to można dużo zrobić, także w zwykłym szpitalu. Wcale nie narażając dziecka. Jeśli możesz czekać z zębem to czekaj, ale jeśli nie, to trzeba szukać takich miejsc, gdzie są życzliwi ludzie i pomogą.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w temacie kąpieli. Położne w szkole rodzenia odradzały lezaczki . Te gąbkowe to siedlisko bakterii. Nigdy ich nie używałam, chyba nie umiem😄 Zamiast leżaczka pewna ręka, najlepiej taty😄 Cała trójka buntowała się na początku, ale po miesiącu czy dwóch było ok. Uwielbiają wodę.

Za myjkę zawsze robiła pielucha tetrowa. W ogóle tetra jest wielozadaniowa. Do karmienia, wycierania, mycia, na upały do przykrycia itd.

Odnośnik do komentarza

U nas do kąpieli przy obu zwykła duża miska się sprawdziła i jak tylko mógł, to robił to tata. Siostra używała wiaderka do kąpieli i bardzo sobie chwaliła. 

Fotelik musimy kupić, bo nasz poprzedni się wysłużył. Poprzednio mieliśmy maxicosi cabriofix, miał dobre oceny w testach, teraz muszę to znowu posprawdzać.

No i mam chusty i nosidło Tula, na pewno też będą w użyciu, jak maluch nie będzie protestował.

Ubranka u nas w rodzinie przechodzą z dziecka na dziecko, więc cośtam będzie, ale nie odmówię sobie przyjemności poszukania czegoś chłopięcego w ciucholandzie 😉

Macie jakieś przykre dolegliwości? U mnie już od popołudnia odzywa się coś jakby zgaga, bleee, tylko w ciąży ją miewam. No i z rana jeszcze czasem mam mdłości i ciąga mnie na wymioty 🙈

 

Odnośnik do komentarza

Z tymi wkladami piankowymi siostra kąpała dzieci ale mnie to nie przekonuje. Zarazki, brud, trzeba gdzies powiesic..ja nie uzywam suszarki stojacej a wiszacej nie mam,musialoby gdzieś kapać..

Dolegliwości mam sporo od wymiotow miłości omdlen rzadko migreny łzawiące oczy bolące plecy po bolące nogi. Nie zawsze wszystko na raz ale to taki moj zestaw. I zgaga nawet po wodzie.

Mieszkamy w centrum miasta i generalnie w dniu codziennym nie musimy korzystac z auta oprocz męża wiec foteliki 95% użycia na dlugie trasy do rodziny czy urlopy weekendy. Akurat tak sie zlozylo ze wszystko mamy pod nosem i kulturę i oświatę banki apteki przychodnie sklepy wiec spacerkiem wszędzie. A do sklepu i tak dzieci tylko jak po buty o ile online nie kupię.

Odnośnik do komentarza

Mi chyba najbardziej dokucza kręgosłup plus od kilku dni lekkie puchnięcie stóp jak za dużo chodzę czy stoję (tak jak za pierwszym razem). Plus permanentna bezsenność...i myślę że to mnie wykańcza bo trwa już od 9 mscy (zaczęło się przed ciążą a teraz pogorszyło się w 200% 😞

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki za odp.bo juz tak zaakceptowalam ze chyba przestalo mi przeszkadzac: siku sen przerywany i opuchniecie ale na twarzy. Czuję sie strasznie opuchnieta na buzi.

Moje Malenstwo tydzień temu bylo glowa w dol a dzis głowa u góry. Taki psikus. Na wizycie tańcowała ze hej, zaslaniala rączkami, nogami ostatecznie udalo się wszystko zobaczyć co trzeba ale na boki sie przewracałam na usg. Zatem drugie usg II trym.zaliczone. Szykuje się kolejne duze dziecko. Nie spodziewalam się inaczej za bardzo. Grunt że zdrowe to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Mom5 u mnie na połówkowym też wyszło, że kość udowa długa (ponad 2 tyg większa niż tc pokazuje, reszta wymiarów też tydzień-dwa do przodu), gin od razu zapytał czy duże dzieci rodziłam 😉 i wagę wtedy oszacował na 550g (skończony 21 tydzień był), więc albo wcześniej wyjdzie, albo jednak będzie duży 🙈

Odnośnik do komentarza

Wybralam się jednak do innego punktu na krzywą i inne badania. 1 osoba przede mną to akurat abym złapała oddech. Pozniej byl kociol ale wiadomo mnie nie dotyczył. Glukoza cytrynowa tylko byla. Dałam radę, po godzinie bylo gorzej niz wczesniej. Mdli mnie okropnie i odbija się..poza tym czuję ubytek krwi z 3 pobrań, jakos slabo sie czuję. Siniaki są. Głowa zaczyna boleć a tu weekend przed nami.

Odnośnik do komentarza

Hej! Jestem tutaj, by podnieść świadomość na temat roli jodu w ciąży. Czy wiecie, na co wpływa jod i co może powodować jego niedobór? Szczególnie jeśli chodzi o rozwój płodu. Prowadzę badanie, które pomoże mi w określeniu poziomu odżywienia kodem kobiet w ciąży. Zapraszam do wypełnienia ankiety. Jeśli chcecie, wyniki mogę opublikować tutaj na grupie po zakończeniu badania. Z góry dziękuję za pomoc. 
https://forms.gle/4T7cb1ZnqcU6hRaFA

Odnośnik do komentarza

Mom5 ja też jeszcze czasem wymiotuję... Raz na kilka dni ale jednak. I mam straszną ochotę na czekoladę. Od pewnego czasu jem połowę dziennie 🙂 muszę się ograniczyć... Może od jutra.

Ale fsktycznie te mdłości do teraz masakra. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja po obciążeniu glukoza i oczywiście do pozostałych przygód z tą ciąża doszła mi cukrzyca ciążowa...ciekawa jestem co jeszcze mnie czeka😒 zobaczymy co mi powie lekarz, wizyta na szczęście w poniedziałek. Znalazłam już artykuł o cukrzycy ciążowej u mamy ginekolog plus jakiś jadłospis ale kolejna cegiełka zmartwień. Byle do lutego💪

Odnośnik do komentarza

Mom5 no niestety normy (zwłaszcza ta po godzinie) przekroczona oporowo:( w pierwszej ciąży nic ale czytałam, że co kolejna ciąża to większe prawdopodobieństwo plus genetyka. Wiem że moja babka miała wiec padło i tym razem na mnie;/ zobaczymy co mi powie....mam nadzieję że póki co zatrzymam się na diecie i ćwiczeniach a nie na lekach kolejnych...

Odnośnik do komentarza
Gość Malwusek...

Hej dziewczyny.

Dawno mnie tu nie było,  wróciłam żeby się z wami pożegnać.  29 października urodziłam moje maluszki , niestety żyły tylko 2h . Jak na swój wiek były bardzo dużo i to mogło być powodem tak szybkiego porodu.  Tydzień  temu w środę zostały przez nas pochowane . Serce rozbite na setki kawałków, cale dnie przepłakane , nie umiem się pozbierać. 

Życzę wam wszystkim powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...