Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Malwusek gdybys byla obok bez słów tulilabym Ciebie i to ze zrozumieniem. Z racji ze jestes gdzies daleko... bardzo mi przykro a niestety wiem przez co przechodzicie bo sama tez stracilam dziecko. Mówię przechodzicie bo z miłością Twoją i M. przetrwacie. Bedzie trudno czasem bardziej czasem mniej i znowu trudniej ale ten rozrywajacy ból z czasem bedzie sie zabliźnial. Żałobę wszystkie jej aspekty musicie przejść sami po swojemu abyscie dalej mogli żyć "zdrowo". Nie bój się wyrzucać wszystkiego z siebie, nie boj sie prosic o pomoc specjalisty, to nie Twoja wina. Kochana tulę i proszę przyjmijcie nasze kondolencje. Dzisiejsze zapalone światełko w moim domu jest dla Waszych Dzieci.

Odnośnik do komentarza

Malwusek wszystko w swoim czasie. Teraz trudny okres przed Wami, wiem że bijesz się z różnymi myślami. Nie jestem jakoś za stwierdzeniem że czas leczy rany ale na pewno pozwala dostrzec inne światło niż w tym najgorszym okresie. Daj sobie pomóc i odpocząć zarowno psychicznie jak i fizycznie. Jestem z Tobą♥️

Odnośnik do komentarza

Malwusek bardzo mi przykro. 

Chciałoby się dużo powiedzieć, a wszystko wydaje się takie płytkie. Chyba to co najważniejsze napisały mom5 i Agaczi. To nie Twoja wina, żałoba jest potrzebna, żeby żyć potem zdrowo.  Czas nie wyleczy ran, ale pozwoli spojrzeć na życie w innym świetle... Takich słów mi brakowało od bliskich osób.

Strach w ciąży po stracie to nieodłączny towarzysz... 

Odnośnik do komentarza

Cześć 🙂

Wraz z koleżankami przeprowadzamy ankietę na temat sposobu odżywienia się kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Byłoby nam bardzo miło, gdybyście poświęcili kilka minut swojego cennego czasu na wypełnienie, ankiety która jest anonimowa. Wyniki posłużą nam do zaliczenia przedmiotu na studiach. 

Z góry dziękuję za poświęcony czas:) 

Pozdrawiam 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAHgRKPnamcuOF4jujFT-vSV_W1JNHBjdW5Elt2b_rP5yaxg/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Smutno się zrobiło na forum. 

 

U nas covid w ciężkiej formie w rodzinie i pewnie kilka lżejszych, ale nie wszyscy się badali. Zamknęli żłobek na 2 tygodnie, na szczęście przedszkole działa. Cukrzyca mnie ominęła, za to gnębią skurcze w nogach i bezsenność. 

Odnośnik do komentarza

Cześć 🙂

Wraz z koleżankami przeprowadzamy ankietę na temat sposobu odżywienia się kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Byłoby nam bardzo miło, gdybyście poświęcili kilka minut swojego cennego czasu na wypełnienie, ankiety która jest anonimowa. Wyniki posłużą nam do zaliczenia przedmiotu na studiach. 

Z góry dziękuję za poświęcony czas:) 

Pozdrawiam 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAHgRKPnamcuOF4jujFT-vSV_W1JNHBjdW5Elt2b_rP5yaxg/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Magnolia, ciężkie czasy nastały, szczególnie dla nas ciężarnych. 

Dziewczyny, kiedy macie USG trzeciego trymestru? Ja dopiero na koniec 32 tygodnia, będzie to przed świętami 😀

Mam już prawie całą wyprawkę, więc czekam zwarta i gotowa.

Odnośnik do komentarza

No smutno smutno.... lepiej za duzo nie myslec, nie oglądać się za siebie.

Magnolia a wy zdrowi jestescie? Nogi tez mnie męczą...

Malutka nie umawiałam sie jeszcze na usg 3trym. W tygodniu mam wizytę pewnie dr zapisze mi na kartce kiedy najlepiej u nas zrobic usg. Swietnie ze wyprawka przygotowana. My wszystko w rozsypce i przygotowaniu przez remont. Szkoda szykowac kupowac jak w domu budowa i mogę po prostu cos zniszczyć albo zagubić. Kwestia kup teraz, zamow i zaplac a potem tylko otwierac drzwi kurierowi i poprac wyparzac wiec damy radę. Ostatnio zakupilam dwie koszule do porodu i po takie do karmienia, jakieś bluzki, bluzy i pierdoly do higieny dla maluszka.

Odnośnik do komentarza

Mom5 zdrowi, tylko zmęczeni...

USG jeszcze nie planowałam, mam wizytę za tydzień, potem pewnie będę się umawiać. 

Zakupów dużych  nie mam. Myślałam o nowej koszuli. Najlepiej mi się sprawdza z gumką w dekolcie, bez klap i guzików, ale wszystkie jakieś krótkie. Wolałabym chociaż do kolan...

Na pewno nie odmówię sobie zakupu jakiegoś bodziaka. Pewnie niedługo trzeba będzie przejrzeć kartony. najpierw muszę zrobić miejsce w szafie. Mamy duży dom, ale jakoś nie mam pomysłu jak się "umeblować". Czekam, aż mi wpadnie do głowy rozwiązanie, albo już nie będzie czasu na rozważania.

Malutka nie rozwieraj się jeszcze😉 czekaj, czekaj😄

Odnośnik do komentarza

Magnolia może zobacz na mamaginekolog.pl koszule porodowe. Mają niezły wybór z rękawem i bez i z gumką, z kieszeniami. Ja teraz tam kupilam dzianinowe i są mega, do kolana cale rozpinane z przodu na jednej listwie, model z rękawem. Rozmiar xs jest xs ale brzuch xxxxl się zmieści 🙂

Odnośnik do komentarza

Malutka ja nie kupowalam nigdy tych malych 60ml ale to dlatego ze dostalawalam w paczkach od poloznych. Philips ma właśnie w tych broszurkach butelkę natural avent 60ml, 1 pampers, mala paczka chusteczek mokrych. Trochę tego mialam wiec jak byla potrzeba to juz mialam. Teraz jak sklepy sa ograniczane jesli chodzi o zakupy wolalabym miec 1kpl w domu wyparzony. Tak samo smoczek, choć my bez smoczka sie obylismy.

Odnośnik do komentarza
Gość polozna_mamazu

Cześć dziewczyny! Mam na imię Patrycja i jestem położną, a prywatnie mamą  Zuzi. W związku z obecną sytuacją i utrudnionym kontaktem z lekarzem/położną (zwłaszcza po porodzie) stwierdziłam, że chcę pomoc, edukować. Na moim koncie na Instagramie prowadzę właściwie bezpłatną szkołę rodzenia online. W wyróżnionych relacjach m.in. porod- nauka oddychania, praca na skurczu, omówienie pozycji wertykalnych (3 części), pielęgnacja noworodka, masaż krocza, niebawem ruszam z karmieniem piersią, rozszerzaniem diety i wieeele innych. Przekazuję tylko aktualna wiedzę opartą na badaniach naukowych. Moją misją jest wspierać kobiety w tym wyjątkowym czasie. Nazywam się polozna_mamazu

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja mam wizytę 23 i dwa tyg później badanie 3 trym. Boże jak to leci. 

Malutka lepiej kupić butelkę 125 ml bądź większą. Ja też taka kupuje. Przy córce spr nam się avent. Butelka jak butelka ważne żeby smoczek pasował. Moja ze smoków z butelek lovi nie chciała pić, a smoczki akceptowała tylko tej firmy. Teraz też pewnie kupię aventa chociaż jedna żeby mieć w razie w jakby KP nie wyszło od początku i wrazie wyjścia jakby mąż musiał zostać na trochę. 

Mamaginekolog ma. Fajne te koszule. Ja teraz kupiłam kocyk, torbę do wózka, gryzak, etui na smoczki i miskę higieniczna. Wcale drogo nie wychodzi patrząc na ceny na allegro. Ale koszuli zamawiać nie będę. 

Moja położna nic mi nie dała przy 1 córce. Tak samo na szkole rodzenia nic nie było chociaż karton wypchany po brzegi był gadżetami z lovi i innych firm. Pewnie mają dla swoich eh. Ręce opadają. 

Odnośnik do komentarza

Mom5 u mamyginekolog rzeczywiście są dłuższe koszule, ale wszystkie rozpinane i bardzo szerokie. Nigdy takiego dużego brzucha nie miałam i teraz też raczej nie będę miała. Jestem wysoka i gdzieś mi się zawsze dziecko "chowa". Oddychać ciezko, chodzić coraz trudniej, a specjalnie nie widać. Większość ma taki brzuch w 3 miesiącu, jak ja teraz. 

Butelek nie kupuję. Mam jedną malutką z aventu. Była gdzieś w gratisie. Nie umiem karmić butelką, jeśli teraz będzie jakaś katastrofa to kupię i się nauczę. 

Dorris nie dla swoich tylko dla tych co pytają. Właśnie ja tak dostalam, leżała jakąś gazetka czy coś... Już nie pamiętam... Spytałam czy mogę wziąć, to położna się ucieszyła i spakowała cała torbę różnych śmieci i tam chyba była butelka i smoczek. Z kolei jak wychodziłam ze szpitala wszystkie mamy dostały paczkę z pieluchami i kremami, a ja ulotki, ale co tam... byle tylko takie zmartwienia. 

Odnośnik do komentarza

U nas w większości szpitali już nie dają tych niebieskich pudełek. Z Natalka jeszcze dostałam ale koleżanka rodziła 3 m później w nowym roku i już od tego odeszli.  Teraz też kilka znajomych rodziło w różnych szpitalach i również nie dostały. A nie powiem, bo próbki były fajne się się przydały. Wiec szkoda. 

Odnośnik do komentarza

To słabo, że ktoś obiecuje i się nie wywiązuje. 

Dorisss ja na 3 porody w tym samym szpitalu raz dostałam paczkę . Za każdym razem było kilka wypisów i inne mamy dostawały. Teraz jakoś najbardziej się boje oddzielenia od dziecka. Nawet poród bez męża jakoś przeżyję. Pewnie, że próbki się przydają, ale wątpię, żebym coś dostała tym razem, więc się nie nastawiam.

Teraz byłaś na szkole rodzenia? To działa? Tak normalnie? Koleżanka spodziewa się pierwszego dziecka i nie chce on-line. Szuka w Warszawie.

Odnośnik do komentarza

Ja na szkole rodzenia byłam przy Natalce. Teraz już mi nie potrzeba. Zwłaszcza że to była szkoła przy przychodni i więcej tam teorii i z tego mam notatki. Zresztą roszialam 4 lata temu więc jeszcze chyba nie zapomniałam hehe. Ja jestem z Wrocławia i nie słyszałam żeby jakąś szkoła rodzenia działała raczej wszystko online. 

Odnośnik do komentarza
Gość NatkaNateczka

Cześć, ja mam termin na 26 lutego. Juz nie tak dużo czasu zostało, ale ciągnie się jak nie wiem. Mam problemy z krótką szyjka, wiec to pewnie dlatego. Teraz czekam tylko aż z przodu będzie 3, teraz mam 26tydzień. Jak Wy się czujecie? 🙂

Odnośnik do komentarza

Czesc Natka, mamy termin na ten sam dzień;) ja już zmęczona kapkę zwłaszcza że w domu 4 letni huragan;) bije się z cukrzyca ciążowa i mega doskierwaja mi plecy pod koniec dnia ale poza tym ok! Mam trochę więcej energii, już nie łapią mnie tak skurcze także również czekam aż z przodu pojawi się magiczna 3...jakoś tak sobie wydzielam, byle do 28 TC, później do 30 i 32 i oby poleciało!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...