Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paula.c

Qnia a maskotka kosztowała nie drogo. 89zl +13przesylka. Dla chłopca jest jeszcze inny bohater za 75zl lub dinozaur. Dla dziewczynek ogromny wybór! Imię lub jakiś tam napis robią gratis jak się wybierze kolor nici i tekst. Ja chciałam tylko imię i czerwone serduszko obok. Dziś dostałam powiadomienie po 10 że już wysłane i czekam😉 Dziś przyszedł mój komplet wraz z becikiem i pościelą do łóżeczka

Odnośnik do komentarza

Paula.c dziękuję za linka, chyba na prezenty kupię koleżankom bo są naprawdę urocze.

Ja z plecami radzę sobie kinesiologytapingiem (z rwą kulszową jesteśmy na Ty od lat bo mam nie zrośniętą kość krzyżową), tyle że ja po kursie jestem, nie zalecam bez nadzoru lub bez przeszkolenia samemu sobie robić. Znajdź jakiegoś fizjoterapeutę, takiego który zajmuje się cieżarnymi bo więcej krzywdy możesz siebie zrobić jeśli się zależysz, chyba że masz dodatkowo zalecone od lekarza leżenie.  Z jakiego miasta jesteś? Znam sporo fizjoterapeutów może będę w stanie kogoś Ci polecić. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Dziewczyny jakos przetrwamy lato to juZzz pojdzie z gorki 🙂 u mnie glukoza w normie (po 2h wynik 111), lezec nie musze, normalnie spacerowac tylko czesciej polegiwac tj odpoczywac, chociaz tyle dobrych wiadomosci. Rozmawialam tez z kolezanka, ktorej szyjka skracala sie juz od 16tc, dzis jest w 41tc i dzidzia dalej nie zamierza wychodzic, wiadomo, ze kazdy przypadek jest inny, ale jest szansa ze normalnie donosze corcie i to mnie cieszy 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Qnia dzięki. Też trochę mam doświadczenia bo mi to dolega jakoś od 20lat:) mojej siostrze i tacie tak samo. Zwykle pomagala mi maść z diklofenakiem i witamina b12 a jak było bardzo źle to dzwoniłam do mojej lekarki i ona z zastrzykami przyjeżdżała i po trzech dniach zwykle jest ok. Teraz nic z tych rzeczy nie mogę i jakoś muszę sobie poradzić. Już mnie chcieli dawno na operację wysłać bo chirurg mi powiedział że uratuje mnie tylko operacja lub gorliwa modlitwa 😂 Przeczytałam w internecie że "Pod koniec ciąży wydziela się m.in. relaksyna, hormon, którego zadaniem jest zmiękczenie spojenia łonowego i stawów krzyżowo-biodrowych, przez co stawy miednicy i dolny odcinek kręgosłupa stają się bardziej elastyczne. Relaksyna powoduje także zwiększenie elastyczności krążków międzykręgowych i więzadeł kręgosłupa, co sprawia, że słabiej trzymają zawartość krążka międzykręgowego i ma ona większą tendencję do tworzenia wypuklin uciskających na korzenie nerwowe — mówi dr Leszek Jagielski, ortopeda z Enel-Medu. Poza tym im bliżej terminu porodu, tym brzuch jest większy i zmienia statykę kręgosłupa, tzn. środek ciężkości przesuwa się do przodu i żeby ciężarna nie upadła, musi wysunąć brzuch do przodu, przez co bardziej się też garbi i wygina kręgosłup piersiowy, co z kolei powoduje dolegliwości bólowe."

Wpływa na to pewnie ciąża w dużym stopniu ale też spanie tylko na dwóch bokach

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie, krzywa czeka mnie w drugiej połowie lipca, strach się bać 🙈 na trzecie prenatalne będę się umawiać na okolice 13-20 sierpnia. 

Jakoś posmutniałam po tej wizycie, z dzidzią dobrze, ze mną też oprócz niskiej hemoglobiny (znowu muszę przyjmować tabsy, teraz jeszcze 2 różne...). No i dalej nie wiadomo czy chłopiec, czy dziewczynka, bo za nic nie chciało pokazać się od przodu. 

Sama nie wiem, o co mi chodzi, bo poza tym żelazem jest okej 🤦‍♀️ może hormony 🤣 albo niepotrzebnie się nakręcałam, że dzisiaj się dowiem. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gość Martynabb napisał:

Dziewczyny macie jakiś fajny kanał położnej/szkoła rodzenia online do polecenia na yt? Mam trochę czasu wolnego na zwolnieniu to bym sobie pooglądała, czas się zacząć przyuczać 🙂 

Joanna Mróz, dobrze mówi i zna się na rzeczy 

Natka to pewnie hormony, ja ostatnio płaczę oglądając reklamy w tv i widząc zadowolone ze spacerów pieski.

Dziewczyny przepraszam że taka niedyskretna będę z pytaniem, ale ciekawa jestem, czy tylko ja tak tyję w tej ciąży? U mnie od początku już +9, trochę za dużo, mnie gubi nieregularność, słodyczy prawie nie jem, nie piję gazowanych, tylko woda i mleko z kawą ( bardzo lekka kawa i duuuużo mleka, bez cukru), ale jak tak dalej pójdzie to skończę na +25. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Qnia napisał:

Joanna Mróz, dobrze mówi i zna się na rzeczy 

Natka to pewnie hormony, ja ostatnio płaczę oglądając reklamy w tv i widząc zadowolone ze spacerów pieski.

Dziewczyny przepraszam że taka niedyskretna będę z pytaniem, ale ciekawa jestem, czy tylko ja tak tyję w tej ciąży? U mnie od początku już +9, trochę za dużo, mnie gubi nieregularność, słodyczy prawie nie jem, nie piję gazowanych, tylko woda i mleko z kawą ( bardzo lekka kawa i duuuużo mleka, bez cukru), ale jak tak dalej pójdzie to skończę na +25. 

Zależy od jakiej wagi (lub BMI) zaczynałaś. Szczupłe dziewczyny lub te o prawidłowej masie ciała tyją więcej niż kobiety wyjściowo otyłe (a przynajmniej tak powinno być). Ja mam ok 5-6 kg ma plusie, zależy jaki dzień. Też troszke się tym martwie bo jestem otyła ale to nie czas na diety więc mam nadzieję żw do porodu nie będzie tragedii.  Na pociechę odejmij sobie od tej twojej wagi wage malucha, ok 1-2 kg na piersi, z 1 kg na wody płodowe łożysko i macicę, ok 1.5 kg na większą objętość krwi no i obrzęki jeśli masz i odrazu lepiej to wygląda 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

U mnie jest 5 na plusie, ja zawsze z tych chudzielców byłam, ale mam stresu czy zmieszczę się w swoje ciuchy po ciąży. Myśle ze 10-12 będzie na końcówce, no 15 już maks. Planuje odgruzowanie po ciąży, na pewno endermologia, bo zrobił mi się cellulit niestety . Ale uczciwie mówiąc to jem sporo, zdarza się czekoladka i ciasteczko wiec nie dziwne, ze przytyłam.

dziekuje za polecenie kanału:) 

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja trochę zapasu miałam przed ciążą, nie zdążyłam schudnąć 😋  najśmieszniejsze że niby 9kg na plusie, a tylko w brzuch i piersi poszło, gdybym mogła to bym dalej w stare spodnie się mieściła, a tak to już w kwietniu musiałam kupić ciążowe. Najważniejsze że cukrzycy nie mam i dzidziuś dobrze się rozwija i kopie przecudownie. Ja nie miałam żadnych nudności, wręcz wilczy głód na samym początku, w połączeniu z lockdown'em spowodowały, że wtedy najwięcej mi się przybrało, ale wtedy to co 0,5 - 1h musiałam coś zjeść bo aż mdlałam. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Qunia ja mam juz +13kg....nie bylam/nie jestem otyla, i lekarka na wizycie z przedwczoraj powiedziala mi, ze moze mi sie woda odkładać skoro sie ani nie objadam, ani nie przepadam za słodkim, a jednak kilogramow przybywa. Cukrzycy ciazowej tez nie mam, a dziecko jest ciut mniejsze niz powinno. Taka moja natura, z córka przytylam 25kg i szybko zrzucilam. 

Odnośnik do komentarza

U mnie 6 kg na plusie, najwięcej przytyłam między 4-5 miesiącem, a teraz od poprzedniej wizyty ledwie 0,5 kg do przodu. 

W sumie też bym się mieściła w ciuchy sprzed ciąży, ale brzuszek i cycki 🙄 

Nie martwcie się, laski! Wszystkie zrzucimy szybko, jak tylko maluszki się pojawią ❤️❤️❤️

Odnośnik do komentarza

Ja ważyłam przed ciążą 64 kg przy wzroście 166 cm. Do tej pory 2,5 kg na plusie ale jem co 3-4 godziny, bo bym chyba umarła. Dziś przy życiu trzyma mnie tylko to, że na obiad mąż przywiezie kebaba 🤣

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Waga startowa 54 kg. Teraz mam +7 kg. Biorąc pod uwagę że od trzech miesięcy leżę i w zasadzie się nie ruszam to i tak nie jest źle🤔 chociaż zdecydowana większość tych kilogramów umiejscowiła się chyba w regionach bioder.... Będzie ciężko z tym walczyć później🤣. Ale akurat moja forma po ciąży w ogóle się nie martwię😉

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Ja na starcie 78 przy wzroście 174. Mam nie całe 4kg na plusie.

Dziś Gin mi powiedział że mam odbyć wizytę u dobrego ortopedy żeby sprawdził czy nie ma wskazań do cięcia ze względu na ten ból kręgosłupa w okolicy lędźwi. Chodzę przegięta na lewą stronę. Ten lekarz to jest taki jak z koziej dupy trąba. Sprawdził tylko serduszko i ruchy. Nie zmierzył dziecka. Mam być u niego z wynikami od ortopedy 23lipca. Mam też mieć wyniki z obciążenia glukozą i morfologii. Powiedział że wtedy wszystko dokładnie zmierzy że teraz nie będzie mnie męczył. Wyniki z moczu w porządku i ilość wód płodowych też sprawdził że ok. Tylko mówi że to łożysko nadal trzeba monitorować bo od miesiąca nie drgnęło w górę

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Jedno co jest dużym plusem to powiedzialam że mi duszno i słabo bez tlenu w tej maseczce zwłaszcza w upalne dni i że mam wrażenie że zemdleje czasem i dał mi zaświadczenie że mogę bez tego chodzić. Nie muszę już tego dziadostwa nosić

Odnośnik do komentarza

Jestem przerażona jak czytam ile przytylyscie😢 ja mam 11 kg na plusie. Przed ciąża 62 kg i 165. Ogolnie nie jem dużo za to jak nigdy przesadzam ze słodyczami.  Teraz w upały lody musze każdego dnia i jakieś ciacho do kawki. 

Odnośnik do komentarza

Plastrów nie miałam, ale pamiętam jak po porodzie przychodziła rehabilitantka na oddział i naklejała dziewczynom skarżącym się na bóle pleców.

Ja jestem 6kg do przodu a sam brzuszek mam dużo większy niz w poprzedniej ciąży.

Krzywą przeżyłam, ale czulam sie caly dzien jak na kacu- mdło i bol glowy... a wyniki ok na czczo 73, po 1h 124,po 2h 75 więc cukrzycy brak 🙂 za to w moczu znowu jakies bakterie wyszły w osadzie 😕 wszystkie pozostałe parametry moczu, morfologii i tarczycy bezbłędne. Jutro wizyta więc pewnie coś dostanę... ale co najważniejsze popatrzę na dzidziusia :))) no i okaże sie czy łożysko sie ruszyło... trzymajcie kciuki 😉

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jutro poszukam filmu instruktażowego jakiegoś godnego polecenia jak się kleić taśmami do kinesiologytapingu i tu wrzucę na forum. Trzeba sobie ulżyć. Najlepiej jakby za pierwszym razem pokazał fizjoterapeuta, ja zawsze kazałam przychodzić pacjentkom z osobą towarzysząca i nagrywać filmy bo co tydzień nie ma się co spotykać tylko na taping.

Napiszę też które 2 firmy na 100% są nieuczulające i godne polecenia. Bo teraz za Chiny ludowe sobie nazw nie przypomnę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...