Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez prywatnie, wczesniej chodzilam na nfz i roznica jest w moim przypadku spora, chociaz lekarz ten sam.

Asia93 ja biore magnez 3 razy dziennie, mialam wlasnie skurcze macicy i lydki i mam juz brac do konca ciazy. Biore magneb6. 

Dziewczyny moi tesciowie na pierwsza moja ciaze tez sie jakos specjalnie nie ucieszyli ani nie pogratulowali, bo ich corka powinna miec pierwsza a nie ma do dzis to nie wiem czy dalej bym miala czekac czy co....jednak po urodzeniu corki wszystko sie odmienilo, zazwyczaj tak wlasnie jest, a na ta ciążę sie juz ucieszyli, tesciowa juz dawno zagadywala kiedy drugie ale ja nie chcialam wczesniej. 

Odnośnik do komentarza

Lulu oj dziwni teescie. Za to coreczke masz super. Troszczy sie o Ciebie:) i niech mama juz nie placze;) 

Ja dzis bylam na wizycie... Ufffff wszystko dobrze:) Malutka w brzuszku ma sie dobrze. U mnie zawsze problem bo slabo widac na usg ale serduszko bije. Niunia raczej spokojna wiec chyba odpoczywala sobie:) polowkowe za 4tyg:) 

Odnośnik do komentarza

A spotkałyście się może z dziwnymi/niezręcznymi pytaniami odnośnie ciąży? 

Teściowa mnie zagięła niedawno takim 😂 Dobra z niej kobieta ale takiego pytania się po niej nie spodziewałam.Czy planowaliśmy czy wpadliśmy?

Aż mi oczy z orbit wyszły. 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! 

Dopiero udało Mi się odnaleźć takie fajne forum. Termin mamy na 20.10. Już po prenatalnych. Na 95% będzie chłopak. Jak radzicie sobie w Tych trudnych czasach?

Ja już mam dość ciągłego siedzenia w domu.. wszystko Mnie drażni i już nie wiem czy to hormony czy izolacja. Jak wasze samopoczucie?

Odnośnik do komentarza

Kate, u mojej teściowej dziwne odzywki to norma. Potrafiła co tydzień dzwonić i przypominać, że pasowałoby coś podziałać, bo ona chce wnuka. Na świętach przy wszystkich też bez zahamowania, że chyba kiepsko nam idzie w łóżku bo nic z tego nie ma. Na początku strasznie mnie to denerwowało, potem się przyzwyczaiłam i po prostu olałam. A dodam, że nie staraliśmy się jakoś specjalnie, po prostu liczyliśmy, że któregoś dnia to się zdarzy. 

Druga sprawa to to, że jestem trochę przy kości i nie raz usłyszałam gratulacje. Oczywiście przyjęłam z uśmiechem na twarzy, odpowiadając, ze to ciąża spozywcza. 

Teraz już mogę legalnie pokazywać brzuszek. 🙂

Odnośnik do komentarza

Asienka 🤗 witamy u nas 🤰

Kate, moja mama retorycznie zapytała tylko: czy to oznacza że w końcu się na invitro zdecydowałam? 🤦‍♀️ Tak mamo, a ma to jakiekolwiek znaczenie dla ciebie? 🤰 Nie. Ot i taka rozmowa 🤔

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie mi się chyba trafił jakiś nowoczesny lekarz bo byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej odnośnie tego plamienia i już zupełnie zgłupiałam. W klinice niepłodności kazali mi brać luteine do 12 tyg więc w 12 tyg ja odstawiłam no i tydzień później plamienie, więc pojechałam do tego szpitala i tam lekarka powiedziała, żeby wrócić do tej luteiny. Dzisiaj doktorek powiedział, że wszystko wygląda ok i z jego perspektywy i z naukowych opracowan wynika, że w takiej sytuacji podawanie progesteronu nie ma znaczenia ale jeśli mam być spokojniejsza to mogę brać 😳 więc zapytałam jeszcze o różnice pomiędzy duphastonem a luteiną i powiedzial, że jest tylko w formie przyjmowania (doustnie lub podjezykowa) wiec stwierdziłam, że wezmę duphaston bo ta luteina jest obrzydliwa 🤢 ale serio nie wiem co mam z nim zrobić? Dał mi numer do siebie bez problemu, ma bardzo dobre opinie więc no ale dziwnie mi z tym, że ma odmienne zdanie od większości lekarzy 😳 co wy o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza

Jestem z mężem 1,5 roku po ślubie a razem już 13 lat więc i moja teściowa tak naciskała na bejbe, że chyba gdyby mogła to by mi je sama zrobiła😂. Też na początku się wkurzałam, potem było mi obojętne a teraz mam z tego ubaw.

Oczywiście odpowiedziałam jej, że powoli myśleliśmy już o dziecku. Hehe przecież nie powiem jej prawdy. Prowadziłam kalendarzyk chyba ze 3 lata i zawsze się udawało nie zajść w ciążę . Aż pewnego dnia coś mi się ubzdurało, że dziś można bez zabezpieczenia. I już w trakcie seksów doszłam do wniosku, że chyba coś źle policzyłam ale szkoda mi się zrobiło męża, że mu obiecałam... i tak powstało moje dziecko😀😀😀 

Gdybym opowiedziała jej prawdziwą historię to ona byłaby dopiero w szoku. Szach mat Mamusiu😂

Odnośnik do komentarza

Mokka89 z technicznego punktu widzenia to między nimi jest też taka różnica, że Duphaston to syntetyczny hormon. Częściej lepiej znosi się przyjmowanie Luteiny. Rozumiem, że brałaś to i to. Po czymś czułaś się lepiej czy nie widziałaś różnicy między nimi? 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem po slubie trzy lata I od tego czasu cala rodzina zadrecza mnie pytaniami o dziecko. Poki co nie wiedza, ze jestem w ciazy, a ja sie tylko usmiecham 😋 pytanie z innej beczki- czy doswiadczylyscie podczas ciazy jakis dziwnych dolegliwosci skornych typu zaczerwienienie, wysypka? Mam dziwne plamki na udzie, nie wiem czy juz panikowac czy wypic wapno I olac to 😁

 

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki, które teraz dołączyły;) Śmiało piszcie co u was!

Ja też do lekarza chodzę z pakietu pracowego Medicover. Mieszkam w tym mieście 12 lat a zawsze jeździłam z gina 40km tam gdzie mieszkałam, prywatnie. Obie ciążę mi prowadził, mogłam dzwonic kiedy chciałam. Teraz chodzę do nieznanego mi lekarza, trafiłam do niego podczas poronienia w maju bo przyjął mnie od ręki, zbadał i wypisał duphaston. Niestety się nie udało wtedy:( Teraz też do niego chodzę, byłam trzy razy, zawsze zrobi USG, odpowie na pytania, skieruje na badania. Ale sama nie wiem co o nim myśleć. Nic od siebie nie powie, taki ciszek. 

A co do teściów to ja mam tylko teścia. Teściowa zmarła 5lat temu. Ciąża w maju go zaskoczyła mocno i myślał że żartujemy bo zawsze mówiłam że nie planuje więcej niż tą dwójkę co mamy. Ale straciłam tamtą w maju. Na wigilię mi bardzo życzył ciąży i teraz się bardzo cieszy. Zaskakuje mnie nawet bo pyta który to tydzień, miesiąc, co na badaniach? Jak na mężczyznę to aż szok:) A z moich mam tylko mamę i ona się cieszy z wnuka:) to będzie ogólnie jej piąte wnucze:)

Odnośnik do komentarza

Mokka89 ja biore duphaston i pomimo ze wedlug lekarza jest wszystko ok to powiedziala mi wprost ze radzi brac minimum do 20 tygodnia a potem zobaczymy, wiec jej sie slucham, a moja kolezanka byla na luteinie przez cala ciążę, nie wiem tez od czego to zalezy, widac kazdy lekarz ma inne zdanie, ja mysle jednak ze zaszkodzic ci nie zaszkodzi a na pewno zapobiegnie jakimkolwiek plamieniom i tobie niepotrzebnego stresu.

Ania ja mam plamy na twarzy, a raczej na brodzie tzw ostuda i bardzo wysuszyla mi sie skora, na udach szczegolnie po goleniu tez wyskakuje mi wysypka, spróbuj nawilzac czesciej jakims balsamem i zobaczysz czy bedzie jakas roznica, mysle wlasnie ze to z przesuszenia.

PaulaC. ciekawy ten twoj tesc, moj jest bardzo cichy i spokojny i nigdy nic nie mówi 🙂 tesciowa za to duzo rad mi dawala przy mdlosciach, najlepsza byla ze powinnam wiecej sie ruszac.... 🙂

Odnośnik do komentarza

Narazie powiedzial mi żeby brać do następnej wizyty czyli przez 4 tyg to będzie wtedy 16 tydz więc zobaczymy.  

Widzę, że wsze dzieciaki fajnie reagują na wiadomości 😊Mój syn ogólnie jak się dowiedział to był dramat, krzyk i wogole masakra ale po chwili rozmowy zluzowal, bo obiecałam mu, że nie będę go dzieckiem obarczać i że będzie miał normalnie swoje życie i że nie idzie w odstawkę itd (bo tego się obawial). Z czasem się oswoił z tematem ale nadal jakoś nie wykazywał zainteresowania i czasem się foszył, aż w niedzielę pojechałam do tego szpitala, to się wtedy przestraszył, że coś się stało dziecku i pierwszy raz się przytulił do brzuszka 😍 on zawsze lubił bawić się z młodszymi i był opiekuńczy w stosunku do nich więc wiem, że będzie super starszym bratem 🥰

Tesciowie bardzo czekali na wnuka bo to ich pierwszy i w dodatku mój niemąż to jedynak więc sądziłam, że reakcja będzie jakaś mega wystrzałowa, ale tesciowa tylko powiedziała "super, gratulacje" hahaha także tyle w temacie. 

A tak z innej beczki Czy wy się jakoś nastawiacie w tym roku na wakacje? Ja marzę o urlopie w ciepełku, chcielismy jakoś czerwiec lipiec wybrać się na Krete ale ciągle słyszę ze w tym roku można zapomnieć o wakacjach 😵

Odnośnik do komentarza

Co do wakacji to się nie nastawiam, przepadły nam przez tego wirusa 2 super wyjazdy i kupa gotówki:( a pewnie jak będzie można podróżować to będę już w tak zaawansowanej ciąży, ze co najwyżej zostaną mi wakacje w polskich górach, albo nad morzem. 
 

dziewczyny, jestem prawie w 14 tyg a dalej męczą mnie wymioty, a właściwie jak z zegarkiem w ręku przed północą muszę raz zwymiotować. I Tak od początku ciąży. Myślałam, ze przejdzie w 12 tyg. Czy u którejś z Was wymioty/mdłości utrzymują się po 12 tyg? 

Odnośnik do komentarza

Cześć! Trochę nadrobiłam zaległości na forum:)

@Martvnabb ja wg USG mam 16+2, a muli mnie całą dobę, ciągle wymiotuję.... męczy mnie bardzo.

Co do leków- w poprzedniej ciąży przy plamieniu lekarz zalecił progesteron, pyta czy wolę globulki czy tabletki. Dał  mi do wyboru Luteinę dopochwowo i Duphaston. Wyjaśnił też, że Luteina jest wiele tańsza. 

Dziś mam wizytę kontrolną, nie mogę się doczekać:) liczę, że coś już zobaczę między nóżkami:) z wynikami Pappa  nikt nie dzwonił, czyli wszystko ok:)

Teściowe... instytucja porażka. Moja kocha rządzić i dobrze jest wtedy, kiedy jej słuchasz i robisz to co chce. Kiedy masz własne zdanie - pojawiają się schody. Generalnie wszystkie jej dzieci mieszkają obok niej, my w tym samym domu, mam wrażenie, że uważa, że jest jedyną osobą, która umie wychowywać dzieci, a wnuki powinno się jej udostępniać kiedy tylko chce, mają słychać jej ponad rodzicami. Miałam wiele przebojów z nią, czasem odpuszczam, ale nie należę do potulnych,  więc często i tak stawiam na swoim, bo weszłaby na głowę.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana
14 godzin temu, Gość Mokka89 napisał:

Słuchajcie mi się chyba trafił jakiś nowoczesny lekarz bo byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej odnośnie tego plamienia i już zupełnie zgłupiałam. W klinice niepłodności kazali mi brać luteine do 12 tyg więc w 12 tyg ja odstawiłam no i tydzień później plamienie, więc pojechałam do tego szpitala i tam lekarka powiedziała, żeby wrócić do tej luteiny. Dzisiaj doktorek powiedział, że wszystko wygląda ok i z jego perspektywy i z naukowych opracowan wynika, że w takiej sytuacji podawanie progesteronu nie ma znaczenia ale jeśli mam być spokojniejsza to mogę brać 😳 więc zapytałam jeszcze o różnice pomiędzy duphastonem a luteiną i powiedzial, że jest tylko w formie przyjmowania (doustnie lub podjezykowa) wiec stwierdziłam, że wezmę duphaston bo ta luteina jest obrzydliwa 🤢 ale serio nie wiem co mam z nim zrobić? Dał mi numer do siebie bez problemu, ma bardzo dobre opinie więc no ale dziwnie mi z tym, że ma odmienne zdanie od większości lekarzy 😳 co wy o tym sądzicie? 

Mokka ja luteinę przyjmowałam dopochwowo od Plamienia w 5 tyg. 2x dziennie. W 12 tyg miałam już tylko brać rano i jak przez tydzień nie pojawi sie plamienie to od 13 tyg odstawić. I tak było. Lekarz mi powiedział że w 13 tyg produkcję przejmuje łożysko dlatego można już odstawic. Ale sądzę że co ciąża to przypadek, warto się jeszcze dopytać lekarza jak masz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.ana
Godzinę temu, Gość Martynabb napisał:

Co do wakacji to się nie nastawiam, przepadły nam przez tego wirusa 2 super wyjazdy i kupa gotówki:( a pewnie jak będzie można podróżować to będę już w tak zaawansowanej ciąży, ze co najwyżej zostaną mi wakacje w polskich górach, albo nad morzem. 
 

dziewczyny, jestem prawie w 14 tyg a dalej męczą mnie wymioty, a właściwie jak z zegarkiem w ręku przed północą muszę raz zwymiotować. I Tak od początku ciąży. Myślałam, ze przejdzie w 12 tyg. Czy u którejś z Was wymioty/mdłości utrzymują się po 12 tyg? 

 

Mam dalej mdłości. Tylko trochę mniejsze 🤷

Odnośnik do komentarza

Ja wakacji narazie nie odwoluje, mamy zaplanowane na poczatek lipca i licze ze sie uda pojechac, a jezdzimy w to miejsce co rok wiec w razie czego przelozymy na kolejny. 

Martynabb zazwyczaj po 12 tygodniu mdłości mijaja, ale tak naprawde kazdy organizm znosi ciaze inaczej, moja szwagierka dostala dopiero pod koniec, a jedna kolezanka miala cala ciaze 😮 sprobuj prevomit mi pomagał a jak skonczyla sie ostatnia tabletka to sie okazalo ze mdlosci same odeszly, mam nadzieje ze juz nie wrócą, w pierwszej ciazy skonczyly mi sie tez w 12 tygodniu i pozniej nie wróciły wiec licze ze tu tez rak bedzie. 

Odnośnik do komentarza

Martyna mi mdlosci odpuscily w 14tyg. Ale nawet 2 dni temu czyli w 16 ze zmeczenia znowu sie pojawily. 🙂

co do wakacji to my odpuszczamy wyjazdy zagraniczne Ale chetnie bym gdzies sie wyrwala nad morze..znacie jakies fajne miejscowki / kwatery gdzie nie ma 50 osob na sobie i ciasnoty?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...