Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MartusiaM

Moja wizyta we wtorek. Już nie mogę się doczekać.... mój lekarz miał mieć egzamin w sobotę ze specjalizacji, dlatego wizytę zamiast w piątek mam kilka dni później. Gdybym wiedziała, że wszystko mu odwołają przez wirusa to już bym wszystko i maleństwie wiedziała<3 A tak to 3 dni wieczności ...

Pogoda paskudna, U nas ciągle pada. Przez te kilka dni samopoczucie od razu było  lepsze,  cale dnie na polu z małą, a od dzisiaj taki ponury czas...

Odnośnik do komentarza

MartusiaM ja też z niecierpliwością czekam na swoją wizytę która będzie w środę i wiem co czujesz bo też nie mogę się już doczekać żeby wiedzieć że z maleństwem wszystko w porządku ale może jakoś damy radę, musimy. 🙂

Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem ze od wczoraj to tylko w toalecie jestem...jeszcze tak zle z mdlosciami nie mialam a to juz 12 tydzien wiec powinno byc lepiej, podejrzewam ze to przez duphaston, niech sie to juz skonczy, a sloneczko niech wroci, tez caly czas z corka przed domem bylam i samopoczucie bylo duzo lepsze.

Udanych wizyt zycze, ja dopiero 3 kwietnia prenatalne.

Odnośnik do komentarza

Mama2_ tak to przez duphaston jak byłam u lekarza to się zapytałam czy to możliwe, że tak się źle po nim czuje powiedział, że tak. Mam nawet na to potwierdzenie przez parę dni nie brałam i lepiej się czułam teraz od nowa dawka 3*1 i już widzę różnicę. Mdłości plus wymioty ratuje mnie z lekka prevomit.

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Dziś powinnam dostać okres, @ jak nie było tak nie ma. Jeden test pozytywny drugi negatywny. Temperatura mierzona przeć calutki tydzień po owulacji utrzymuje się na poziomie 37,2-37,5. Nie wiem co mam myśleć przez ten test.. 

Odnośnik do komentarza
Gość Prosząca Studentka

Droga Mamo, która jesteś w ciąży 

Czy mogę liczyć na Twoją pomoc? 

.

Piszę magisterkę o diecie kobiet w ciąży. 🤰 Czy zechciałabyś uzupełnić ankietę i dzienniczek żywieniowy? 🙏

.

Kwestionariusz składa się z trzech formularzy ankieta wstępna + dzienniczek żywieniowy (2 dni powszednie + 1 dzień weekendowy)– przesyłam oddzielne linki do nich.

Tam wszystko jest opisane.

Ankieta wstępna

https://forms.gle/1k8eHmzTCyYviDvCA

Dzień 1

https://forms.gle/Yr8x5ibPCeKcq4FZ9

Dzień 2

https://forms.gle/96gtJcVT1W1EoHYj7

Dzień 3

https://forms.gle/x3RprDzhZ2AMQYZBA

.

.

Z góry serdecznie dziękuję! 😊

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

@Daria ja podawałam datę ostatniej @, na tetej podstawie Pani pielęgniarka ustaliła mi termin badania prenatalnego. Mnie się też wydaje trochę późno ten kwiecień, ale mówiła, żeby robić je jak najpóźniej w możliwych granicach, bo wtedy więcej  można  zobaczyć. Kazała mi być z pełnym pęcherzem... Zobaczymy czy moje 2 kropelki oznaczają pełny zbiornik:) bo niestety, ale każda kropelka daje uczucie, "że już nie zdążę":)

Czyli mówicie, że to ten nieszczęsny dupek tak nam miesza w żołądkach.... Ja mam brać 2x1, ale przez ostatni tydzień mogę powiedzieć, że nie brałam wcale. Co wypiłam to zwrotka.... dzisiaj pierwszy raz od dawna wzięłam pełną dawkę. Za to witaminy prenatal mi nie wchodzą.... duża tabletka i po wypiciu czuję jak się rozpuszcza, oczywiście kończy sie to w wiadomy sposób...

Odnośnik do komentarza

Martusia a ja podawalam jeszcze date porodu, ale na pierwszej bylam dosc wczesnie wiec wyszedl zarodek mniejszy niz powinien i termin na 15 październik, a ostatecznie sie wyrownal i termin na 8 październik, wiec balam sie ze 10 kwietnia bedzie za pozno no i udalo sie przelozyc na 3 kwietnia.

Pytalas lekarza jak dlugo brac duphaston? Mnie przeraza to ze jeszcze 2 miesiace minimum...bo na bank z tego mam takie mdlosci, a majac juz dziecko nie zawsze jest mozliwosc odpoczynku, a czasem potrzebuje go duzo.

Odnośnik do komentarza

Chętnie zrobiłabym test ale nie wiem czy apteki są dziś czynne w mojej okolicy. Okresu nada brak dziw temperatura pochwy 37,5.. już jedna ciąże poroniłam, nie chce cieszyć się zbyt wcześnie Zeby się nie zawiesc 😒

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

@Mama2 mam wypić jeszcze 1 i 3/4 opakowania, tyle mi zostało. Ostatnie 6 tabletek mam pić 1x dziennie. Zobaczę co mi powie teraz na wizycie, mam nadzieję, że pozwoli odstawić trochę wcześniej, bo się wykończę...

A jakby całego zamieszania było mało- moje dziecko od wczoraj ma kropki, bawimy się z ospą...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość MartusiaM napisał:

@Mama2 mam wypić jeszcze 1 i 3/4 opakowania, tyle mi zostało. Ostatnie 6 tabletek mam pić 1x dziennie. Zobaczę co mi powie teraz na wizycie, mam nadzieję, że pozwoli odstawić trochę wcześniej, bo się wykończę...

A jakby całego zamieszania było mało- moje dziecko od wczoraj ma kropki, bawimy się z ospą...

Rany, to niedobrze z tą ospą. A Ty jesteś obsypana czy ok? 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja też mam wizytę w ten wtorek a potem 9 kwietnia prenatalne, u mnie jutro zacznie się 12 tydz i właśnie martwię się czy te prenatalne nie będę miała za późno, tak mi położna wyliczyla bo ona zapisuje na wizyty do lekarza, ale jak będę we wtorek na wizycie to zapytam się mojego gina czy to nie za pozno

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kryska89 napisał:

Cześć dziewczyny, ja też mam wizytę w ten wtorek a potem 9 kwietnia prenatalne, u mnie jutro zacznie się 12 tydz i właśnie martwię się czy te prenatalne nie będę miała za późno, tak mi położna wyliczyla bo ona zapisuje na wizyty do lekarza, ale jak będę we wtorek na wizycie to zapytam się mojego gina czy to nie za pozno

Jak na moj gust to za pozno bo robi sie do 13+6 wiec skoro jestes w 12 tygodniu a do prenatalnych masz ponad 2 tygodnie to sie chyba nie zalapiesz w terminie. Dopytaj lekarza.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do Was bo chyba większość ma prenatalne? Płacicie za te badanie dodatkowo? Jak ma się ukończone 35lat to jest darmowe? Możliwe że któraś już tu pisała ale widzę, że większość z Was ma umówione... Wizytę mam dopiero na 08.04 a to już będzie bliżej 13tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Ja umówiłam się na prenatalne w dwóch gabinetach bo w pierwszym przestraszyli mnie informacją, że nie wiedzą jak będzie w związku z epidemią i mogą zamknąć klinikę w każdym momencie...wiec w jednym na postawie daty ostatniej miesiączki umówili mnie w 11t2d, a w drugim 11t5d ciąży ( 14 i 17.04). Od mojej prowadzącej ginekolog usłyszałam tylko, że to ma być 12 tydzień i tak samo robiłam w poprzedniej ciąży i wszystko było już wtedy ładnie widać .

A ja czekam z utęsknieniem na wizytę 10.04....a to tak daleko 😉

Odnośnik do komentarza

Luli tak darmowe prenatalne.

Dziewczyny które mają w domu ospę - powiadomcie swojego ginekologa jak najprędzej. Ja nie chorowałam na ospę jak byłam mała i załapałam w ciąży będąc od córki, która z przedszkola przyniosła. Wtedy ginekolog mi powiedział że do pewnego momentu, jeśli nie minie ileś tam czasu można szybko coś podać ciężarnej, bodajże szczepionke. Ja już się nie łapałam bo miałam z ospa styczność ze trzy tygodnie. Strasznie źle ją przeszłam. Na szczęście dziecko zdrowe. Ospa przez łożysko przechodzi tylko w 2% przypadkach więc jest chronione ale zostają te 2% niepewności, przez które płakałam cztery miesiące.. 

Odnośnik do komentarza

Jak się czujecie? Mi powyskakiwalo pełno jakiś krost na brodzie i czole choć normalnie nie mam z tym nigdy problemu. W buzi czuję ciągle dziwny smak, niczego nie umiem doprawić przez to ani ugotować. Wszystko śmierdzi. Kawy, nawet rozpuszczalnej nie mogę ruszyć trzeci tydzień. Odrzuca mnie od jedzenia. Jak coś ugryzę to mi do gardła podchodzi i ze łzami zostawiam. Wolę być głodna czasem niż męczyć się z wciskaniem na siłę:(  A jak u was?

Lulu jak się czujesz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...