Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ciąży z córką miałam ładną cerę a teraz wyglądam jak tarka 😂

Co do smaków to jest mega róznie. Co jakiś czas coś nowego. Najpierw miałam fazę na warzywa na patelnię a nie jestem typem królika. Później kilka dni na owoce. Była faza na sok pomarańczowy a później grapefruitowy. Raz miałam smaka na ciasto jogurtowe, wczoraj na wino. Masakra jakaś. Nic konkretnego

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

Ja czuję drugą dziewczynę:) 

Wymioty mnie wykańczają... jest mi ciągle niedobrze, jestem zmęczona, w nocy ciężko mi znaleźć wygodną pozycję. Mój mąż już ma dość. Twierdzi, że przy moim narzekania można depresji dostać.

Co do smaków, żyję dzięki bułkom z masłem i szynką, bananom, jabłkom.  Generalnie owoce. Obiady mi śmierdzą, długo w żołądku się nie utrzymują.

Dzisiaj mam trochę lepszy dzień, lepsze nastawienie. Mam nadzieję, że niedługo mdłości ustąpią...

Odnośnik do komentarza

Martusia sproboj prevomit, zawiera kwas foliowy, imbir, witamine b6 i b12, i tyle,ja stosuje 1 tabletke i wymioty ustapily, mdlosci czasem sa glownie z rana ale przynajmniej normalnie funkcjonuje, poczytaj na internecie dzialanie witamin z grupy B na mdlosci, mi prevomit polecila ginekolog, bo tez nie moglam spac w nocy juz z tego wszystkiego ani nic jesc,naprawde nie trzeba sie tak meczyc.

Odnośnik do komentarza

MartusiaM_ ja też przez ostatnie 3tygodnie nie dawałam rady największe nudności i wymioty miałam od rana później cały dzień mnie trzymało nie mogłam normalnie funkcjonować, dwa dni temu pojechałam do apteki po tabletki i tak jak Mama2 napisała spróbuj prevomit... Biorę dwie tabletki jedna rano od razu po przebudzeniu bo nudności mnie wybudzają. I jedna wieczorem. Jest różnica mogę normalnie funkcjonować nie powiem, że zupełnie minęły ale nie wymiotowałam od czasu kiedy je biorę, nudności mam ale nie są już tak męczące 😊 

Odnośnik do komentarza

Ja bylam dzisiaj na wizycie i wszystko w porzadku 🙂 maleństwo ma 1 cm już, serduszko bije, pępowina już widoczna i zawiązki mózgu WOW 😄 termin na 29.10

Ja na razie bez wymiotów, tylko mdłości sporadyczne, a jak byłam z synem w ciąży to wymioty non stop do końca 3 miesiąca, więc może dziewczyna teraz 😄 ?

Co do zachcianek to u mnie dzisiaj rano wjechały placki z jabłkami bo już od wczoraj mi się śniły, a na obiad pielmieni. Na myśl o jakimkolwiek innym jedzeniu bunt żołądka.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy kto trafi z przeczuciami😉

Ja mam córkę i syna i teraz wszystko mi by było jedno choć jakbym miała wybierać to wolałabym chłopca. Jednak jak oglądam ciuszki czy inne to raczej schodzę na różowe:) Stwierdziłam że będzie Antoś lub Antosia, albo Gabryś lub Gabriela. 

W poprzedniej ciąży lekarz uparcie twierdził do 7mca że dziewczynka i miała być Oliwia a potem wyszło że jednak Oliwierek:) Teraz też stawiam na takie imiona

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich i gratuluję przyszłym mamą ja właśnie dowiedziałam się o ciąży w sobotę (zrobiłam test i wyszły 2 kreski). W poniedziałek udałam się do ginekologa, który potwierdził moją ciąże ale gdy powiedział, że jestem w 7 tygodniu to byłam w szoku. 😲 🤯 Ponieważ pracowałam jako barman/kelner i nie miałam najmniejszych objawów poza bólem brzucha na dole czasami w pracy były takie dni, że robiłam po 16 km i nic. Jestem młodą mamą i jest to moja pierwsza ciąża prosiłabym o wyrozumiałość i jakieś porady bo od lekarza nic się nie dowiedziałam poza tym, że jestem w ciąży. Wiem, że trzeba brać witaminy ale ja kompletnie nie jestem w temacie prosiłabym was o prądy 🙏🏼🙏🏼🙏🏼💕 Ściskam 🤗 mocno i czekam na odpowiedź 💋

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich i gratuluję przyszłym mamą💕 termin mam na 22.10.2020r. ja właśnie dowiedziałam się o ciąży w sobotę (zrobiłam test i wyszły 2 kreski). W poniedziałek udałam się do ginekologa, który potwierdził moją ciąże ale gdy powiedział, że jestem w 7 tygodniu to byłam w szoku. 😲 🤯 Ponieważ pracowałam jako barman/kelner i nie miałam najmniejszych objawów poza bólem brzucha na dole czasami w pracy były takie dni, że robiłam po 16 km i nic. Jestem młodą mamą i jest to moja pierwsza ciąża prosiłabym o wyrozumiałość i jakieś porady bo od lekarza nic się nie dowiedziałam poza tym, że jestem w ciąży. Wiem, że trzeba brać witaminy ale ja kompletnie nie jestem w temacie prosiłabym was o prądy 🙏🏼🙏🏼🙏🏼💕 Ściskam 🤗 mocno i czekam na odpowiedź 💋 i sorki za post powyżej 😋

Odnośnik do komentarza

Babeczki. Będę mama po raz pierwszy. Czy to normalne ze nie czuje żadnego rozciągania w podbrzuszu? Żadnego "bólu"? Mam jedynie mdłości. I to nie codziennie. Zastanawiam się bo przecież to Maleństwo gdzieś się musi zmieścić i ja nie czuje żadnego ciagniecia :(

Odnośnik do komentarza

Mama 1 nie musisz czuc zadnych dolegliwosci i to tez normalne, wrecz mozemy pozazdroscic 🙂

Domi witamy i rowniez gratulujemy, podstawa wedlug polskich ginekologow to witaminy D i kwas foliowy, dla zagranicznych wazny jest jeszcze jod a u nas nie kazda bierze, dlatego kazdy slucha sie swojego lekarza w tym co ma brać bo jest tego masa na rynku, nawet tych wszystkich witamin w 1 tabletce. Serduszko slyszalas na usg? 🙂 

Odnośnik do komentarza

Mama 1 co do tych "ciagniec" to ci powiem ze ja w pierwszej ciazy tez tego nie mialam i ciaza normalnie donoszona, teraz mialam ciagniecia ktore byly skurczami i na to musze brac magnez zeby tego wlasnie nie bylo, wiec spokojnie ciesz sie ze tego nie czujesz 🙂

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Lulu napisał:

Domi9808_ gratulacje, witamy w gronie październikowych mam. Pytaj o co chcesz zawsze znajdzie się chętna która udzieli rady 😊

Dziękuję głównie interesuje mnie jakie witaminy polecacie? Jakiej firmy brałyście? Lekarz 100 zł wziął za wizytę, a dowiedziałam się tylko, że jestem w ciąży i że to 7 tydzień. Następna wizytę mam 8 kwietnia a to już kolejny miesiąc minie a ja nic kompletnie nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Mama2 napisał:

Mama 1 nie musisz czuc zadnych dolegliwosci i to tez normalne, wrecz mozemy pozazdroscic 🙂

Domi witamy i rowniez gratulujemy, podstawa wedlug polskich ginekologow to witaminy D i kwas foliowy, dla zagranicznych wazny jest jeszcze jod a u nas nie kazda bierze, dlatego kazdy slucha sie swojego lekarza w tym co ma brać bo jest tego masa na rynku, nawet tych wszystkich witamin w 1 tabletce. Serduszko slyszalas na usg? 🙂 

Dziękuję 😊 Właśnie nie słyszałam ale mówił że serduszko bije ❤️to była naprawdę szybka wizyta. Może na następnej wizycie, która mam 8 kwietnia da posłuchać jak bije serduszko ❤️

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gość Paula.c napisał:

Domi a kwas foliowy bierzesz? To jest jedno z najważniejszych co powinnaś przyjmować codziennie. A z witamin to ja biorę Mama DHA, to jest dla kobiet chcących zajść w ciążę i w początkowej ciąży

Nie biorę nic, lekarz nic kompletnie mi  nie powiedział, czytałam w internecie właśnie co powinnam brać to głównie było o kasie foliowym. Wiec od jutra zaczynam brać kwas 🙂 jak pamiętam kiedyś to siostra brała jakieś witaminy i dla mnie to było dziwne, że nic mi nie powiedział. 

Odnośnik do komentarza

Domi9808_ z witamin biorę symvital mama. W pierwszej ciąży chodziłam też do takiego lekarza który tylko kasował niewiele wiedziałam po wyjściu z gabinetu zmieniłam po 3 wizycie. Zastanów się czy to jest najlepszy wybór z możliwych w końcu to temu lekarzowi musisz zaufać. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Gość Mokka89 napisał:

Gratulacje Dziewczyny! 🙂

Mama DHA zawiera kwas foliowy, jod, magnez, witaminę D i kilka innych także chyba biorąc to już nie trzeba niczego innego 🙂

Domi9808 moja rada to zmień lekarza 😉

Super dziękuję za informację 😊 jak mam już założona kartę ciąży u tego to mogę zmienić sobie lekarza? 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gość Lulu napisał:

Domi9808_ z witamin biorę symvital mama. W pierwszej ciąży chodziłam też do takiego lekarza który tylko kasował niewiele wiedziałam po wyjściu z gabinetu zmieniłam po 3 wizycie. Zastanów się czy to jest najlepszy wybór z możliwych w końcu to temu lekarzowi musisz zaufać. 

Ja tylko na pierwszej wizycie byłam prywatnie i jeszcze mi powiedział że nie potrzebnie pieniądze wydałam bo na drugi dzień mogłam na fundusz przyjść, ale wolałam zapłacić bo na fundusz trzeba się zapisać i nie jestem pewna czy by mnie od razu przyjęli chociaż powinni... Ogólnie ten lekarz ma baaardzo duże doświadczenie tylko boli mnie trochę to że jest już dosyć stary 👴🏼 

Odnośnik do komentarza

Podpisuję się pod tym co mówią dziewczyny. Zmień lekarza. Ja biorę pregna plus. Tam jest troszkę wiecej kwasu foliowego ale nie jest to przeładowany witaminami preparat. Na pewno unikaj zwykłych multiwitamin i innych suplementów. Trzeba uważać na witaminę A. W nadmiarze może bardzo zaszkodzić. Na twoim miejscu brałabym więcej kwasu foliowego, co najmniej po 2 tabletki skoro ani przed ani na początku ciąży nie brałaś. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Gość Paula.c napisał:

Mokka dobrze mówi. Ten lekarz nie warty funta kłaków skoro o takiej podstawie jak kwas foliowy nie powiedział. Toż to jego pierwsze pytanie powinno być czy to bierzesz

Właśnie mnie to zdziwiło że nic mi nie powiedział, a wiem dobrze, że kobiety w ciąży przyjmują witaminy dlatego też czytałam trochę w internecie bo to nie są przelewki ja już jestem w 7 tygodniu 🙆🏽‍♀️ 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...