Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Eliza94

U mnie leci 6 tydzień i z rozpoczęciem 6 nastąpiła straszna zmiana samopoczucia. Najlepiej przespalabym cały dzień . Od wczoraj wymiotuje, po chwili jest mi znów nie dobrze bo mam pusty żołądek ,mogę zjeść tylko banana ,danio, sucha bułkę i po tym nadal mam mdłości i takie okropne uczucie w żołądku utrzymuje się non stop. Czy tylko ja tak zle znoszę ?

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Eliza94 ja jeszcze tydzień temu byłam ciągle głodna. Zjadłam coś a 20min miałam poczucie pustego żołądka. A od kilku dni mam jadłowstręt. Co pomyślę że warto było coś zjeść bo nie jadłam kilka godzin to na samą myśl mi nie dobrze. Na nic nie mam ochoty. Absolutnie minął mi wszelki apetyt na wszystko. Bolą mnie piersi, strach zdjąć stanik bo boli jak nie wiem. Do tego mimo że leżę większość dnia to nie mogę się doczekać aż przyjdzie pora spania a budzę się o 6 lub 3 tak jak dziś i po spaniu. Tragedia

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja dzis 10tc+2 i tak Wam powiem ze to moja pierwsza ciąża i troche wariuje. ;) czy to normalne ze juz czuję się prawie normalnie? Więcej tkliwosci np piersi badz cmienia w brzuchu mialam w 7tyg niz teraz

Piersi no są duże ale nie bolą. Czy was pobolewa podbrzusze? Cos czujecie?

Odnośnik do komentarza

Nospe można. A brak objawów typu bóle itp. jest stanem, który dużo kobiet chciałoby mieć. Jeśli w badaniach jest wszystko ok to ciesz się tym stanem. Tym że możesz normalnir pracować lub odpoczywać jeśli masz wolne. Szkoda się stresować gdy nie ma powodów  😊

Odnośnik do komentarza

Ja w tej ciąży jestem małoobjawowa. Tzn.męczy mnie spanie bo w dzień mam śpiączkę a w nocy na ogół mam problem zasnąć bez względu czy śpię w dzień czy nie. To co powiem zabrzmi niepoważnie ale ja marze żeby w ciąży żygać jak kot. Bo narazie wszystko mi smakuje i dobrze wchodzi a dupa rośnie. I nie przejęłabym się tym gdybym zaczynała z wagi 60-70 kg, ale ja wyjściowo jestem otyła i to mnie martwi. A naprawde ciężko myśleć o rozsądneh diecie gdy wszystko smakuje bardziej niż powinno 🙁

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Daria to ja cię doskonale rozumiem. Przez ostatnie dwa lata praktycznie cały czas zważam na to co jem i ćwiczę dużo bo ja mam wrażenie że spojrzę tylko na półkę ze słodyczami w sklepie i już mam dwa kilo więcej! Bardzo szybko przybieram choć nie jadam tłuszczów i cukrów od dawna. Udało mi się zrzucić 20kilo ćwicząc i zważając na dietę a teraz co? Mimo że przy wzroście 174 ważylam 77 w końcu  stycznia tak już teraz mam 2kg więcej a minął tylko miesiąc! Guzika w spodniach nie dopinam a to dopiero początek ciąży i nie wiele jem bo mnie odrzuca. A co będzie dalej:(?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy któraś tu miewa migreny? Jak sobie radzicie. Od dwóch dni dosłownie umieram, ruszyć się nie mogę. Apap nie pomaga... Czy któraś się orientuje czy można solpadeine na migrenę brać? Wizytę mam dopiero w czwartek a ostatnio zapomniałam zapytać 😔

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Lulu napisał:

Dziewczyny czy któraś tu miewa migreny? Jak sobie radzicie. Od dwóch dni dosłownie umieram, ruszyć się nie mogę. Apap nie pomaga... Czy któraś się orientuje czy można solpadeine na migrenę brać? Wizytę mam dopiero w czwartek a ostatnio zapomniałam zapytać 😔

Nie można. Dam Wam wskazówkę. Jeżeli macie wątpliwość czy jakiś lek można stosowac w ciąży czy nie a z lekarzem nie ma jak porozmawiać, to wpiszcie sobie w wyszykiwarce nazwę leku lub substancji czynnej + chpl. To tzw. Charakterystyka produktu leczniczego. Taka jakby bardzo szczegółowa ulotka. Oczywiscie może być sytuacja, że mimo że w ulotce jest bapisane, że nie powinno się czegoś stosować, to lekarz zaleci stosowanie. Jednak myślę, że samodzielnie nie powinnyśmy się decydowac o stosowaniu pewnych niewskazanych lekach.

Odnośnik do komentarza

Czasami są sytuacje, że lekarze pracujący w jakiś dobrych ośrodkach mają doświadczenie z jakimś lekiem i mimo, że w ulotce jest napisane jedno, oni decydują na coś innego. Ale na pewno wymaga to dużej wiedzy i doświadczenia lekarza.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, a ja się martwie... W śluzie nadal od czasu do czasu snitki krwi. Wizyta w poniedziałek... Mam założenie leżeć teraz i jutro ale przy małym dziecku ciężko... Mogę tylko pewnie ratować się magnezem i może nospa właśnie ale jakoś bardzo mi smutno... 

To jest koniec 7 tygodnia początek 8... Może taki śluz komuś się zdążył? Może to nic złego?? 

Odnośnik do komentarza

Kropka, w poprzedniej ciąży miałam chyba wszystkie możliwe rodzaje plamień, włącznie z czystą, żywo czerwoną krwią...pomimo to urodziłam zdrową dzidzię, nie musiałam leżeć i nie miałam zagrożonej ciąży ...stres był koszmarny dla mnie i każda wizyta w łazience jak wyrocznia, ale za każdym razem lekarz mnie uspokajał że jest ok i wszystko skończyło się dobrze. Bierzesz może acard/polocard lub clexane/neoparin?

Odnośnik do komentarza

Ja miałam taki brązowawy śluz z takimi kłaczkami. Raz czy w lekko podbarwiony na różowo. Z ciążą było wszystko ok gdy byłam na wizycie we wtorek. Dr powiedział, że niektóre kobiety mają tak przez cała ciążę. Macica się oczyszcza. A to różowe zabarwienie może być też spowodowane większym ukrwieniem dróg rodnych przez co łatwiej o mokrouszkodzenia np.podczas wysiłku, stosunku lub aplikowaniu leków dopochwowych. Głowa do gory. Ja też się bardzo schizuję w tej ciąży. A gdzie tam do następnej wizyty...

Odnośnik do komentarza
Gość Kropka.

Asiu nic.... Nie dostałam nic, poprzednia ciąża bez niespodzianek. Więc lekarka po wizycie mnie do domu odesłała i kazała przyjść za miesiąc. Umówiłam się do innego lekarza na poniedziałek ale martwie sie ze to za późno. Zwłaszcza że teraz po drodze niedziela. Nie chce iść na sor gdzie pewno chorych ludzi.. Co powiem? Że mam śluz z nitka krwi? Sama nie wiem 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Kropka. napisał:

Asiu nic.... Nie dostałam nic, poprzednia ciąża bez niespodzianek. Więc lekarka po wizycie mnie do domu odesłała i kazała przyjść za miesiąc. Umówiłam się do innego lekarza na poniedziałek ale martwie sie ze to za późno. Zwłaszcza że teraz po drodze niedziela. Nie chce iść na sor gdzie pewno chorych ludzi.. Co powiem? Że mam śluz z nitka krwi? Sama nie wiem 

 

Jeśli chciałabyś iść gdzieś na sor to musiałabyś powiedzieć że masz np.bóle brzucha albo trochę pokrwawiłaś. Nie wiem czy gdybyś powiedziała że masz śluz zabarwiony na różowo nie potraktowaliby cie z  buta.

Odnośnik do komentarza
Gość Kropka.

Daria - No właśnie wiem... Nic poczekam jeszcze. Napisałam do swojej lekarki. Może jakoś zdalnie mi jakiś duphaston wystawi czy coś. Może napisze żeby się nie przejmować... Niby się to zdaza. Leżę teraz, mąż się zajmie dzieckiem w weekend jak się da a ja odpocznę. 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamy. Obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży. W ubiegłym roku przeszłam 2 poronienia z 6tc i 5tc gdzie nie miałam okazji zobaczyć zarodka. Nie wykrytą jeszcze miałam wówczas trombofilię wrodzoną. Teraz jestem na clexane, acard i luteinie. Jak narazie wszystko ok, serducho bije. Jednak odebrałam wczoraj wyniki na przeciwciała różyczki i mam igg 500 i igm 1,3. objawów rózyczki brak, nie wiem czy wcześniej ją przechodziłam. strasznie się niepokoję ze względu na mogące wystąpić wady u płodu. czy miałyście robione już takie badania?

Odnośnik do komentarza

Akurat pytałam o te leki bo one rozrzedzają krew i bardzo zwiększają ryzyko plamienia (ale nie przepisuje się ich jako antidotum na plamienie 😉. Na blogu mamaginekolog jest fajny wpis na temat plamień i krwawienia w ciąży. Może to Cię troszkę uspokoi. Bo zdecydowanie samo plamienie nie jest wskazaniem do wizyty w szpitalu, ale należy o tym wspomnień podczas wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Wiec spokojnie... poki to nie jest obfite krwawienie czy ciemne skrzepy

I nie czujesz zdecydowanego bólu brzucha to nie ma co się nakręcać i zamartwiać. Uszy do góry 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...