Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Was o badanie prenatalne pisałam ja tylko literówka się wkradła.

Paula.c_ plamienie przeszło, nie wiem czy to dzięki duphaston czy może tak samo z siebie. Przypuszczam, że ten tydzień dał mi mega w kość dużo stresu w pracy do tego trochę za dużo chyba zrobilam i dołożyłam jeszcze wyjściem z córką na rolki oczywiście nie jeździłam ale i tak czułam zmęczenie. Czułam już tego dnia, że więcej zrobić nie mogę no ale jak to przy 6latce nie umiem jej odmówić.

Mam nadzieję, że z dzieckiem wszystko ok. Jednak zawsze jakaś niepewność jest bo skąd to plamienie? Wizytę mam dopiero na 8.04. 😔

z tymi badaniami prenatalnym to pytam bo mi nic moj lekarz nie powiedział i teraz już zgłupiałam czy dla niego to jest tak oczywiste, że mnie nie poinformował , że na kolejnej będzie to badanie czy po prostu mnie to ominie... A z córką nie pamiętam czy miałam.

A co do jedzenia to wciskam w siebie, też mi nic nie podchodzi. Ostatnio miewiam odruch wymiotny przy myciu zębów chyba przestanę myć 😂 Co do krostek to miałam wysyp chyba 3tygodnie temu tak jak nigdy nic mi nie wychodziło tak wtedy mnie wysypało za wszystkie czasy. Już przeszło teraz cera ok. 

 

Odnośnik do komentarza

Lulu, a kiedy miałaś to plamienie to normalnie nie wypadalby termin @? Zdarza się że kobiety mają takie plamienia co miesiąc w terminie okresu i to normalne. Ja miałam tak w pierwszej ciąży, taki zabarwiony śluz ze 2-3dni i tak do koszyka na co miesiąc. Może to to?

A na prenatalne gin dał mi skierowanie i powiedział że mam umawiać od razu bo tam 4tyg kolejki. Normalnie chodzę na Medicover bo mam opiekę medyczną z pracy i tam test pappa mogę zrobić za darmo ale mimo to dał mi skierowanie gdzie indziej bo powiedział że do Medicover bym musiała dodatkowe papiery dawać a tu nie muszę. Nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza

Paula.c_ plamienie miałam teraz 19.04 a @ powinnam mieć koło 8.04. Na samym początku w 6tyg był mały krwiak ale teraz się go nie dopatrzył także nie wiem. Może zasugerował się tym, że już nie plamiłam.

No to pewnie mnie te badania ominęły... 

Odnośnik do komentarza

PaulaC mam podobnie, do tego bezsennosc w nocy, mdłości w nocy, od jedzenia tez mnie odrzuca, a przeciez cos trzeba jesc, powoli wykanczam i rodzine i siebie tym narzekaniem, dlatego chcialabym juz koniec tych dolegliwosci, a najlepsze jest to ze wiekszosc ostatnio znanych mi ciezarnych przechodzilo ciaze bezobjawowo, az mi zal tego słuchać. Jedynie mama mnie rozumie, bo w trzech ciazach zawsze miala mdłości, a przy jednej wyladowala przez nie w szpitalu, pilnowac trzeba zeby mimo wszystko cos pić.

Odnośnik do komentarza

Lulu sprobuj sama umowic sie na prenatalne, wiek tu nie ma znaczenia, ja mam 29, a pierwsze prenatalne robilam 5 lat temu i juz wtedy lekarz informowal ze jest taka mozliwosc, podzwon gdzie sie da, jak nie masz ukonczonego 35r.z. lub innych wskazan to i tak nie dostaniesz skierowania (czyli badan za dsrmo), umawiasz sie na wizyte i podczas wizyty po prostu placisz, podzwon gdzie sie da, nie musisz nawet w swoim mieście. 

Odnośnik do komentarza

Lulu, tak jak powiedziała Mama2 jeśli nie masz wskazań do badań prenatalnych to możesz zrobić to odpłatnie. W zależności od miejsca musisz liczyć od ok 250-400 zł. Zależy też czy z badaniem Pappa. Ale na kilka stówek musisz się nastawić.

Odnośnik do komentarza

To znowu ja. Dziś kolejny dzień kiedy nie ma @, test nada negatywny, z ciekawości wcZoraj włożyłam do pochwy tampon by sprawdzić czy nie ma tam krwi w środku, gdy wyjęłam ujrzałam już „stara krew „ koloru brunatnego w znikomej ilości. Myślałam ze to zacząć się okres ale nadal nic. Brzuch nie boli,żadnych objawów miesiączki. Myślicie może mogło to być plamienie inplantacyjne czy już za pozno na zagnieżdżenie zarodka? Liczę na odpowiedz ❤️

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

@Paula.c  @Daria ja ospę przechodziłam jako dziecko w przedszkolu. Wizytę mam jutro, ięc pogadam z doktorkiem. 

Mój klocuszek obsypany z góry  A dół... Ale i tak biedulka nieźle to znosi, nie ma gorączki, tylko maksymalnie 37.5.

Co do samopoczucia... W ustach ciągle mdły posmak. Obiady to dramat, nie jestem w stanie ich jeść, jedynie chleb z masłem i czasem z szynką. Cała reszta wchodzi i wychodzi. Uwielbiam kawę, piłam nawet 5 dziennie. Teraz sam zapach to wycieczka po wiadro. Dodatkowo mega zmęczenie...

 

Odnośnik do komentarza

Kasia różnie może być. Może z jakiegoś powodu przesunęła ci się owulacja i może być jak mówisz. Ja ćwiczyłam bardzo dużo od stycznia i najprawdopodobniej mi się przesunęła bo powinnam mieć 5lutego a wtedy męża nie było ponad tydzień:) Przytulalismy się jak wrócił czyli grubo po moim spodziewanym owu i teraz wychodzi mi tydzień różnicy między USG a dniem @

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana

Cześć dziewczyny. Mi gin powiedział że prenatalne na NFZ należą się powyzej 35 rz. Poniżej jeśli nie ma przeciwwskazań się nie należą. Prenatalne robi lekarz z certyfikatem FMF. Dużo lekarzy USG pomiędzy 11a13 tyg nazywa prenatalnym ale nie jest to takie 100% prenatalne. Np w moim mieście tylko 1 lekarz ma uprawnienia i dostatecznie dobry sprzęt 😞 reszta robi badanie usg na podstawie tego co widzi. 

W pierwszej ciąży nabrałam się właśnie na to nazewnictwo 😞 szkoda że lekarze nie mówią wprost. Ja się obecnie zapisałam prywatnie na prenatalne.

Odnośnik do komentarza

Może ja źle napisałam, nie prenatalne tylko genetyczne usg mam 9 kwietnia, które jest obowiązkowe miedzy11-14tyg,takie usg należy się za darmo 3 razy w ciągu całej ciąży, ostatnio jak powiedziałam koleżance że mam usg prenatalne to poprawiła mnie ze to nie nazywa się prenatalne, bo ona ostatnio wlasnie ze względu na wiek(ma 36lat),musiała robić usg prenatalne, i nie mogła tego zrobić u swojego lekarza bo nie miał odpowiedniego sprzętu, tylko musiała jechac do szpitala żeby zrobić to badanie

Odnośnik do komentarza

Ja mam skierowanie na badania prenatalne z powodu stanu po poronieniu zatrzymanym.

Wskazania do przeprowadzenia badania prenatalnego refundowanego przez nf (zapisane na skierowaniu):

1.wiek matki powyzej 35lat

2. Wystapienie w poprzedniej ciazy aberracji chromosonowej płodu lub dziecka

3. Stwierdzenie wystapienia aberracji chromosomowych u ciezarnej lub ojca dziecka

4. Stwierdzenie znacznie wiekszego ryzyka urodzenia dziecka dotknietego choroba uwarunkowana monogenetycznie lub wieloczynnikowa.

5. Stwierdzenie w czasie ciazy nieprawidlowego badania usg lub badan biochemicznych wskazujacych na zwiekszone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

Takie badania faktycznie robi sie u specjalisty ze specjalnym sprzetem, ale powiem wam ze znam tez kilka przypadkow gdzie wg badan prenatalnych bylo duze prawdopodbienstwo trisomii 21 a dzieci i tak urodzily sie zdrowe, takze czasem same zapewniamy sobie dodatkowa dawke stresu idac na te badania, mam nadzieje ze zadnej z nas sie to jednak nie przytrafi. 

Odnośnik do komentarza

Moja szwagierka miała taką sytuację. Miała 26 lat a powiedzieli jej że dziecko ma ZD. Koniec końców dziecko urodziło się zdrowe. Ale z ta przychodnią są wiecznie jakieś cyrki i wg mnie powinna na nią spaść bomba. Decydując się na badanie prenatalne koniecznie trzeba wybrać lekarza z dużym doświadczeniem, to minimalizuje ryzyko pomyłki. Ja jutro ide do mojego gin a prenatalne za 2 tygodnie. Mam już lekki stres przed jutrem.  Trzymcie kciuki żeby było ok.

Odnośnik do komentarza

W moich poprzednich dwóch ciążach też nie miałam u żadnego specjalisty prenatalnych. Chodziłam do bardzo dobrego doktora, profesora i on zawsze zmierzył kość nosową i przyzierność karkową i było dobrze. Teraz mam prenatalne robić bo mam 35lat i poronienie na koncie i myślę dlatego. Ale miałam się zapisać a nikt nie odbiera od dwóch dni więc zapewne nic z tego... Najwyżej pojadę do mojego starego doktora jak będzie pracował. Teraz chodzę do innego bo mieszkam 50km dalej i bym musiała dojeżdżać specjalnie. Ale ten jeden raz się chętnie wybiorę

Odnośnik do komentarza

U mnie jutro 9 tc i czuję się dobrze. Mdłości praktycznie mi przeszły, jem w zasadzie wszystko w zależności na co mi przyjdzie ochota, także jestem w szoku! Tylko jestem mega osłabiona cały czas, kilometr spacerku, ja zdycham jak 70 letnia babcia!  A co do krostek to tez mnie właśnie wysypało od wczoraj wczoraj.

Ja się zastanawiam co z tymi prenatalnymi bo mam wizytę normalna 3 kwietnia i to będzie połowa 10 tygodnia już, a ta moja lekarka powiedziała, że dopiero na tej wizycie właśnie będziemy o tym rozmawiać wiec nie wiem czy mnie skieruje potem na szybko jakoś? Ja mam 31 lat i w poprzedniej ciąży nie miałam wogole tych badań wiec nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza

Ja się zapisałam prywatnie bo na USG w 8tc jedna lekarka stwierdziła że jest duża wada genetyczna ale to sprawdzimy potem. Nawet nie powiedziała kiedy się zapisać na USG ani nic. Zrobiłam konsultacje u drugiego lekarza i on mówi że wszystko jest ok. On miał lepszy sprzęt ale mniejsze doświadczenie. 😞

także dla własnego komfortu chce żeby ktoś z doświadczeniem i dobrym sprzętem na dziecko zerknal.

nie ma żadnych wskazań poza tą sytuacją w wiek dopiero/aż 34 😁

Edytowane przez czarna.ana
Odnośnik do komentarza

Mokka ja tez sie lepiej czulam w 9 i 10 tygodniu, a potem jak wróciły te mdłości to podwojnie, ale oczywiscie reguly nie ma, kazda z nas ma inaczej, "skieruje na szybko" nie ma czegos takiego, ona da ci skierowanie ale to miejsce w ktorym przyjmuja na takie badanie decyduje czy cie przyjma czy juz nie ma miejsc, jak chcesz zrobic to umow sie juz prywatnie, a zawsze mozesz potem zadzwonic i dopowiedziec ze masz jednak ze skierowania, termin bedziesz miec juz zaklepany a w 10 tygodniu moze byc za późno, ja dzwoniłam w 8 tygodniu i juz mialam kłopot z terminem, bo mnie zapisala na ostatni mozliwy i kazala dzwonic pytac czy sie cos zwolnilo, na szczescie udalo sie szybciej. 

Odnośnik do komentarza

Chodzę prywatnie do Boramedu bo mam tam pakiet z pracy i oni się specjalizują w ginekologii wiec liczę na to, że nie będzie problemu z terminami, ale chyba faktycznie zadzwonię na wszelki wypadek, zobaczyć jak tam z terminami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...